Tolnai Népújság, 2019. június (30. évfolyam, 126-149. szám)

2019-06-11 / 133. szám

14 SPORT 2019. JÚNIUS 11., KEDD Illés Béla együttese a záró fordulóban, Aparhanton még az ezüstre is esélyes A Mórágy meg sem állt hatig a Madocsa elleni bronzcsatában LABDARÚGÁS Mórágyi győze­lemmel ért véget a megyei II. osztályú bajnokság 29. fordulójának rangadója. Az Aparhant, a Simontornya és a Bölcske kilenc-, a Tolna ll-Bogyiszló és a Kisdorog nyolcgólos meccsen nyert. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Szekszárdi UFC II­­Bonyhád-Börzsöny SE* 3-2 (2-0) Szekszárd, v: Szappanyos (Tinnyei, Bárdos-Gutpintér). SZEKSZÁRD II: Bognár Zs. (Viz­­dár Zs., 90.) - Balogh B., Tóth R, Rátkai, Pesti Z. - Béla M., Csiki - Farkas K. (Rupa, 83.), Tolnai L. (Csizmadia F., a szü­netben), Lőrinc L. - Csen­dé I. (Adorján Á., 66.). Játé­kos-edző: Vizdár Zsolt. BONY­­HAD-BORZSONY: Schleinig - Baranyi, Máté N., László L., Töttös (Pechár, 54.) - Szen­tes, Sebestyén T. (Ullein, 87.), Hosnyánszki Zs. (Ettig, 4.), E- ckert (Kurucz, 87.) - Rafai, Hosnyánszki T. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. A több fi­atalt is csatába küldő hazai gárda sportszerű játékot hozó és jó iramú mérkőzésen meg­érdemelt győzelmet aratott a bajnok ellen. GÓL Rátkai (2., 30.), Csizmadia F. (73.), illetve Szentes (58.), Hosnyánszki T. (65.). JÓK: Tóth R, Rátkai, Béla M., Tolnai L., illetve László L., Ettig, Sebestyén T., Szentes. Őcsény SK­Aparhanti SE 2-7 (0-5) Őcsény, v: Álló (Szabó R, Do­mokos L.). ŐCSÉNY: Lizák Zs.- Hosnyánszki B. (Hamar B., 66.), Vecsei V., Horváth F. (Sza­bó A., 69.), Csizolszki - Kovács J., Göndör, Batánovics, Sereg J.- Babanics Gy., Sereg R. Edző: Weisz Péter. APARHANT: Götcz- Hegyi, Kovács M., Loósz - Molnár D., Kajtár, Heidecker, Gyalog (Batta, a szünetben) - Miklós L., Búzás T. (Búzás M., 59.), Móricz G. Edző: Minker Endre. Megérdemelt vendég­siker. GÓL: Babanics Gy. (61.), Göndör (80.), illetve Batta (48., 83.), Miklós L. (8.), Búzás T. (16.), Heidecker (26.), Gyalog (4L), Móricz G. (82., 11-esből). KIÁLLÍTVA: Hegyi (88.). JÓK: Se­reg J., Göndör, illetve Heidec­ker, Móricz G., Miklós L. Ifi: 2-4. Mórágyi SE­­Madocsa SE 6-1 (5-0) Mórágy, 350 néző. V: Len­gyel S. (Farkas R., Verbászi). MÓRÁGY: Vecsei R. - Nagy Á., Simon J., Lestár, Tóth B. - Tóth L. (Benkő, 71.), Löfli (Sztojka Cs., 61.), Berényi Sz., Bene - Kovács K., Földvári V. Edző: Il­lés Béla. MADOCSA: Müller R. - Baka (Magyar T., a szünet­ben), Kern T., Magyar L, Gá­bor M. - Rein, Wenhardt, Ma­joros (Szintai B., 69.) - Varga L., Vörös G., Madár. Edző Böde Dániel. A felfokozott ünnepi hangulatban a tartalékos ven­dégekkel szemben a jól játszó Tóth Balázs (a labdával) és a mórágyiak átléptek Baka Lászlón (4) és a Madocsán a dobogóért rendezett rangadón Fotók: Mártonfai Berényi Szilveszter MórágyiSE A forduló válogatottja O Plézer Norbert l Simontornya TC Takács Balázs Tolna-Bogyiszló... Farnek Attila Bölcskei SE Baros András Faddi SE EH Rátkai Gábor , Szekszárdi UFC II Kr.HENHH Kovács Kevin „ MórágyiSE ! Mészáros Gábor ln Bölcskei SE,,,».».., ÍHHi ) László Levente Horváth Balázs Nagymányoki SE Kovács Kornél í Nagymányoki SE * ............ Ez következik MEGYEI II. OSZTÁLY, 30. (UTOL­SÓ) FORDULÓ. Június 15., szombat: Kisdorogi FC-Bölcs­­kei SE, Madocsa SE-Simon­­tornya TC, Bonyhád-Börzsöny SE-Őcsény SK, Faddi SE­­Szekszárdi UFC II, Aparhan­­ti SE-Mórágyi SE (Mucsfán), Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE-Nagymányoki SE, Gerje­­ni SK-Tolna VFC ll-Bogyiszló, Dunakömlődi SE-Pincehelyi ATE. Minden mérkőzés egysé­gesen 17 órakor lesz. hazaiak egy félidő alatt eldön­tötték a rangadót. GÓL Kovács K. (32., 34., 85.), Tóth L. (2., 4.), Berényi Sz. (14.), illetve Varga L. (75.). JÓK: Berényi Szilvesz­ter vezérletével az egész hazai csapat, illetve Rein, Müller R., Varga L. Ifi: 1-4. Bölcskei SE­­Gerjeni SK 7-2 (4-2) Bölcske, v: Kiss G. (Váncsa, Sipos L.). BÖLCSKE: Nagy G. - Farnek, Keresztes D., Höss, Debreceni - Pálfi M., Sza­­uer (Tóth Gy., 34.), Balogh K. (Pálfi Á., 68.), Bereczki - Sza­bó R., Mészáros G. Edző: Be­­senczi Zoltán. GERJEN: Cuk­­kermann - Mező (Vajda A., 22.), Orsós K., Gerendái Z., Tóth R. - Hajnes D., Kertész, Kapitány, Holweiger R. - Ko­zák, Kövesi. Edző: Lacza Zsolt. Két tartalékos csapat küzdel­mes meccsén a bölcskeiek az elején magukhoz ragadták az irányítást, de a három pont sorsa csak a hajrában dőlt el. GÓL: Mészáros G. (15., 33., 71., 88.), Szabó R. (36., 86.), Deb­receni (2.), illetve Kozák (23., 4L, az elsőt 11-esből). Ifi: 9-1. JÓK: Mészáros G., Debreceni I., Szabó R., Farnek, illetve Ko­zák, Kapitány. Tolna VFC ll-Bogyiszló- Kaposszekcső- Csikóstőttősi KSE 8-0 (2-0) Tolna, v: Pekoli (Kovács L., Csobot L.). TOLNA ll-BOGYISZ­­LÓ: Merkl D. - Sós, Kelemen Zs. (Gödör, a szünetben), Fel­földi, Kovács G. - Merkl M. (Kneller, ól.), Takács B. (Oláh B., 61.) - dr. Papp T., Pesti V., Frankovszky (Hostyánszki, a szünetben) - Bucher (Izsák G., a szünetben). Edző: Szőcs Richard. KAPOSSZEKCSŐ-CSI­­KOSTÖTTÖS: Tilinger - Por­ció, Buchert, Lőczi, Papp M. - Cser, Fehér A., Régi, Valkó (Kismester, 78.) - Gulyás A. (Füki, 67.), Végh P. Edző: Iván József. A kapujuk elé betömö­rülő vendégek hagyták játsza­ni a hazaiakat, akik a második félidőben a széleken bontották meg az ellenfél védelmét. GÓL: Gödör (50., 88.), Izsák G. (75., 87.), Felföldi (32.), Frankovsz­ky (38.), Hostyánszki (52.), Oláh B. (62.). JÓK: Merkl Dáni­el vezérletével az egész hazai csapat. Nagymányoki SE­­Faddi SE 4-4 (4-0) Nagymányok, v: Knap (An­tal L, Rácz). NAGYMÁNYOK: Schanczenbacher Z. (Pakurár, 24.) - Kálozdi, ifj. Borbély Cs., Kusmiczki, Horváth B. - Krähling, Pál István - Kosz­­tancsek, Barabás Á., Kovács K. (Götz, 64.) - Sztrahia. Edző: Köő László. FADD: Szalal Á. - Csányi 0., Gerendái G., Gász, Asztalos - Szatmári, Fehér K., Fóris, Baros - Csibi, Horváth M. (Fazekas R., 59.). Edző: Vi­da Tamás. Vérbeli rangadót játszott a két csapat, ahol az első félidőben a hazaiaknak, a fordulás után a vendégek­nek jött ki jobban a lépés, így igazságos döntetlen született. GÓL: Kovács K. (44., 47.), Bara­bás Á. (15.), Horváth B. (17.), il­letve Horváth M. (51.), Fóris (59.), Asztalos (66.), Fehér K. (93.). KIÁLLÍTVA: ifj. Borbély Cs. (95.), illetve Fóris (68.). JÓK: Kovács Kevin (kékben) nagy formában focizott, Wenhardt Ákos sem tudta megfékezni. A meccsen készült képgaléria a TEOL.hu oldalon Megyei II. osztály, az állás 1. B.-Bórzsóny 29 22 2 5 79-31 68 2. Aparhant 29 20 3 6 90-48 63 3. Mórágy 29 19 4 6 116-64 61 4 Madocsa 29 16 6 7 78-48 S4 5. Szekszárd II. 29 16 6 7 81-55 54 6. Bölcske 29 16 3 10 89-59 51 7 Tolna-Bogyiszló 29 16 3 10 83-53 51 8. Fadd 29 14 7 8 102-39 49 9. Kisdorog 29 14 5 10 85-79 47 10. Simontornya 29 13 3 13 89-95 42 11 Nagymányok 29 12 6 11 98-65 42 12. Őcsény 29 6 5 18 48-129 23 13. Dunakómlőd 29 5 5 19 65-120 20 14. K.-Csikóstőttós 29 5 2 22 43-109 17 15. Gerjen 29 3 5 21 46-108 14 16, Pincehely (-1) 29 2 1 26 29-119 6 Sztrahia, Pál István, Kovács K., Horváth B., illetve Horváth M. , Baros, Fóris, Gász, Geren­dái G. Ifi: 3-3. Pincehelyi ATE-Kisdorogi FC 3-5 (2-2) Pincehely, v: Hartung (Ka­­péter, Weitner). PINCEHELY: Né­meth R. - Borbély Zs. (Gereny, a szünetben), Branauer, Né­meth M. (Reimann, 70.), Vitá­nyi - Dobrovics, Pruck, Varga R, Csömör - Varga 0., Tokai. Edző: Fekete László. KISDO­ROG: Kiss A. - Miszler (Miklós K., 61.), Horváth R, Páli, Nagy K. (Palkó Á., 70.) - Pálinkás N. , Palkó Máté, Bordi, Palkó Márk (Preiszig, 78.) - Schil­ler A., Dóczi (János K., 55.). Edző: Pálinkás Gábor. Fordu­latos, szoros mérkőzésen ma­radt alul ismét a hazai együt­tes. GÓL: Németh M. (19., 38.), Varga 0. (53.), illetve Schiller A. (24., 27.), Pálinkás N. (58.), János K. (75.), Páli (92.). JÓK: Németh M., Szántó, illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 3-18. Simontornya TC­Dunakömlődi SE 6-3 (2-1) Simontornya, v: Mihálovics (Fülöp A., Rimái). SIMONTOR­NYA: Plézer - Szalai B., Csep­­regi (Orsós Á., 63.), Kiss Gy., Győré - Papp T., Kapinya, Koncz, Bosnyák - Ambrus L. , Fung (Csányi Á., 63.). Já­tékos-edző: Ambrus László. DUNAKÖMLŐD: Bildhéber G. - Widemann, Aradi G., Kern M. , Józsa - Horváth J., Bráz, Poroszkai J., Berek - Szlucs­­ka, Krémer. Edző: Kollarics Zsolt. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, ezekkel a hazai­ak éltek jobban, így megérde­melt a győzelmük. GÓL Papp T. (30., 88.), Koncz (23., 11-es­­ből), Fung (54.), Kapinya (66.), Ambrus L. (84.), illetve Po­roszkai J. (58., 60.), Szlucska (12.). JÓK: Plézer Norbert ve­zérletével az egész hazai csa­pat, illetve Szlucska, Bildhé­ber G., Poroszkai J. Ifi: 2-11. A góllövőlistán FELNŐTTEK, 34 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 30 gó­los: Móricz Gergő (Aparhanti SE), 29 gólos: Schiller Adrián (Kisdorogi FC). IFJÚSÁGIAK, 84 gólos: Csonka János (Duna­kömlődi SE), 49 gólos: Bece Tibor (Bonyhád-Börzsöny SE). Látogasson el hírportálunkra! TEOL.hu