Tolnai Népújság, 2019. január (30. évfolyam, 1-26. szám)

2019-01-30 / 25. szám

14 SPORT 2019. JANUÁR 30., SZERDA Egerszegi győzelmével versenyben a Dombóvár KOSÁRLABDA Férfi NB II Nyu­gati-csoport, 13. forduló. Za­laegerszegi KK- Dombóvári KSE 67-81 (16-17, 18-22, 17-17,16-25). Zalaegerszeg, Ostoros Károly Sportcsar­nok. V: Tóth, Esztergályos. Dombóvár: TÓTH K. 20/6, Kol­lár 8/3, Fetzer 17, Pölöske 2, Fazekas 10. Csere.: FARKAS 15, Takács, Dávid 7, Németh 2, Csapó T. Edző: Szőke Balázs. A vendégek szerették vol­na nyújtani hétmeccses győ­zelmi szériájukat, ennek kö­szönhetően stabilizálni baj­noki helyezésüket. Az első ne­gyedben fej fej mellett haladt a két csapat. Rengeteg hiba jel­lemezte a DKSE játékát, több labdát feleslegesen elszórtak (7. perc: 10-6). A jókor jött idő­kérés felrázta Tóthékat, és né­hány szép megmozdulást kö­vetően a negyed végére át­vették a vezetést. A folytatás­ban is inkább a küzdelem, nem a szép játék dominált. A több perces dombóvári kosár­csend után a 16. perctől - 28- 24-es hazai előnynél - 13-0-s futást produkált a Szőke-csa­pat. A megszerzett 9 pontos előny azonban egy perc alatt - figyelmetlenségek miatt - 3 pontra olvadt. A fordulás után ismét bera­gadt a Dombóvár, öt perc alatt mindössze négy pontot sze­reztek, a szívósan küzdő ZKK újfent átvette a vezetést (25. perc: 44-43). A vendégek nem találták a ritmust, a játékosok a külső körülményekkel fog­lalkoztak. A záró etapot vég­re jól kezdték Farkasék, jól vé­dekeztek, jobban működtek a támadásaik is, amit egy 9-0-s futás jelzett. A 34. percre 65- 55-re ellépett a DKS, ami dön­tőnek bizonyult. A vendéglá­tóknak volt még felzárkózási kísérletük, de Tóth két triplá­jával bebiztosította győzelmét a kék-fehér gárda. B. L. Férti NB II.. Nyugati csoport 1. Sopron 13 11 2 1228-896 0.92 2. Dombóvár 13 11 2 1119-826 0.92 3. NKAPécs 12 8 4 960-802 0.83 4. Szombathely 12 8 4 933-810 0.83 5. Vulkán Fürdő 13 8 5 1022-954 0.81 6. Mágusok 13 8 5 977-871 0.81 7. Petőfi SE 13 8 5 964-877 0.81 8. Zalaegerszeg 13 6 7 997-992 0.73 9. PTE-PEAC 11 3 8 724-816 0.64 10. M0GAAC 13 3 10 1002-1072 0.62 11. Dunaújváros 12 1 11 712-1376 0.54 12. Marcali 12 0 12 820-1169 0.50 Fotók: Molnár Gyula Berkes Ferenc (balról), Ács Péter és Szabó Krisztián. Ketten döntetlent játszottak, utóbbi viszont kikapott a diósgyőriek elleni rangadón Az indiai nagymestert is bevetették a paksiak a DVTK ellen Harikrishnával nyert, és élre állt az ASE csapata Legyőzte a DVTK-t, s ez­zel élre állt az NB l-es csa­patbajnokságban a Pentala Harikrishnát is bevető ASE Paks, amelynek most a sa­ját kezében van a sorsa. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu SAKK Megérte elutaztatni Paksra a 2729 Élő-ponttal ren­delkező indiai nagymestert, mert bizony az Almási Zol­tánnal (2682) szemben elért remije billentette át a mérleg nyelvét az ASE javára a rang­adón. Pedig veszélyben volt a szereplése, mert a jeges úton megcsúszott, megütötte ma­gát, s benne volt a pakliban, hogy lemondja a játékot. Szerencsére sérülten is vál­lalta, hogy asztalhoz ül, a vi­lágos bábukat vezető Almási Zoltánnak igazából nem is volt esélye a Prágában élő, koráb­ban a paksi Marx György-em­lékversenyen többször is látott Harikrishna ellen. Ez döntött végül, meg az, hogy a fiatalok rangadóján Krstulovics Alex (2309) le­győzte a gibraltári nemzetkö­zi versenyen szereplő Kozák Ádám (2456) helyett bevetett Horváth Kristófot (1978). A rangadó üde színfoltja volt a 70. évében járó nem­zetközi női nagymester, Verő­éi Zsuzsa szereplése - Balázs Gábor tisztelettudóan azért megverte a tíz sakkolimpián is szereplő nagyasszonyt. A sikerrel nagy lépést tett története első bajnoki címe felé az ASE Paks, amelynek még két nehéz meccse lesz az idényben: a jövő vasárnapi, szombathelyi HVSE, valamint a márciusi Nagykanizsa elle­ni idegenbeli rangadók. Ha ezekbl jól jön ki, a szezon vé­gén ünnepelhet. A rangadó krónikájához tar­tozik, hogy a diósgyőriek meg­óvták a végeredményt, mert szerintük az egyes táblán, a Harikrishna-Almási partin nem volt megfelelő a bírói te­­vényeség. EREDMÉNY, A 4. FORDULÓBAN. ASE Paks l.-DVTK 6,5:5,5. Eredmények: Pentala Ha­rikrishna-Almási Zoltán dön­tetlen, Constantin Lupulescu- Jurij Kuzubov döntetlen, Mi­­rcea Parligras-Martin Krav­­civ 1:0, Berkes Ferenc-Ni­­jat Abasov döntetlen, Ács Pé­­ter-Szabó Gergely döntetlen, Szabó Krisztián-Antal Ger­gely 0:1, Kaczúr Flórián-Kor­­pa Bence döntetlen, Lizák Pé­­ter-Bérczes Dávid 0:1, Grósz­­péter Attila-Pintér József dön­tetlen, Lázárné Vajda Szidó­­nia-Torma Róbert döntetlen, Balázs Gábor-Verőci Zsuzsa 1:0, Krtulovics Alex-Horváth Kristóf 1:0. Az állás: 1. ASE Paks 7 (29 táblapont), 2. Nagykanizsa 6 (34), 3 DVTK 6 (28) pont. Pentala Harikrishna biztosan hozta a szükséges fél pontot Oda a Hano-Vill hibátlan mérlege A Szekszárdi UFC NB lll-as riválisát, a Paksi FC-t fogadja ma Pikáns edzőmeccs a műfüvön TEREMFOCI Elszenvedte első vereségét a Hano-Vill a szek­szárdi téli bajnokságon. A kétyiek a kölesdiek alkotta Brasil nevű formációtól kap­tak ki meglepően nagy arány­ban. Az elmúlt hétvégén két fordulót is rendeztek, szom­baton és vasárnap is játszot­tak a csapatok. A dupla körből a „brazilok” jöttek ki a legjob­ban, hiszen a Hano-Vill mel­lett a Kis Dankót is legyőzték. Az alsóházi rangadón a Bo­­ri-COO fölényesen nyert a Ba­lassa János Kórház ellen. Eredmények, a 4. fordu­lóban. Brasil-Kis Dankó 7-4, Hano-Vill-Balassa János Kór­ház 15-1, Tomagro-Bori-COO 23-5. Az 5. fordulóban. Bo­ri-COO-Balassa János Kórház 11-3, Brasil-Hano-Vill 11-4, Tomagro-Kis Dankó 4-4. A bajnokság állása: 1. Ha­no-Vill 12 (40-28), 2. Brasil 10 (48-25), 3. Tomagro 8 (64-25), 4. Kis Dankó 7 (31-24), 5. Bo­­ri-COO 6 (37-54), 6. Balassa Já­nos Kórház 0 (15-79) pont. A góllövőlistát még nem kö­zölték a szervezők. A 6. forduló mérkőzéseit feb­ruár 2-án, szombaton, a 7. for­dulóét pedig február 3-án, va­sárnap játsszák. Mindkét na­pon 9 órakor kezdődnek a küzdelmek. R. G. LABDARÚGÁS Pikáns felkészü­lési mérkőzést rendeznek ma a szekszárdi műfüves pályán, ahol a „házigazda” UFC a har­madosztályú megyei riválisát, a Paksi FC második csapatát fogadja (kezdés: 17 óra). Kvanduk János együttesé­nek ez lesz a harmadik edző­meccse idén, a mérlege pe­dig elég szembetűnő: a megye egyes Kiskőröst és a szintén a megyei élvonalban szereplő Já­noshalmát is 7-0-val küldték haza Csigi Ádámék. Az atomvárosi gárda máso­dik számú csapata mindössze egy találkozót játszott eddig, Tököli Attila legénysége múlt A paksiak győzelemmel nyitottak a budaörsiek ellen Fotó: M.Gy. héten szombaton az NB Il-es Budaörs fiataljaival mérkőzött meg, és nyert 2-1-re. Ha már az NB III-as csapa­tokról esett szó, a megye egyes Dombóvár a Szekszárddal és a Paks 11-vel egy csoportban sze­replő Pécsi MFC vendége lesz (kezdés: 18 óra). Az UFC szombaton a harma­dosztály Nyugati csoportjának második helyén álló Érdi VSE- hez látogat (11 óra), a PFC II pe­dig az érdiekkel egy csoport­ban szereplő, s ott a nyolcadik pozíciót elfoglaló Ménfőcsanak ESK együttesét fogadja. A dom­bóváriak aznap Mohácson ven­dégszerepeinek. B. S.