Tolnai Népújság, 2018. november (29. évfolyam, 254-278. szám)

2018-11-13 / 263. szám

Tolna ll-Bogyiszló Lestár Gyula Bölcskei SE Batta István Aparhanti SE Megyei II. osztály, az állás 14 SPORT____________________________________________________________________________________________________________________________2018. NOVEMBER 13., KEDD Illés Béla együttese egymás után harmadszor is 4-1-re győzött Madocsán LABDARÚGÁS Mórágyi si­kert hozott a megyei II. osz­tály slágermérkőzése Ma­docsán, míg az Aparhant ki­ütötte az őcsényieket, ezzel e két csapat hétvégi mérkő­zésén dől el az őszi elsőség. A gólokkal Faddon, Duna­­kömlődön, Kisdorogon, Ger­­jenben és Csikóstőttősön sem spóroltak a csapatok. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Madocsa SE­­Mórágyi SE 1-4 (0-2) Madocsa, 200 néző. V.: Gé­­ró (Horváth Z., Juhász T.). MA­DOCSA: Müller R. - Araczki I. (ifj. Süvöltős J., a szünetben), Hahn, Varga L, Magyar I. - Rein, Vörös G., Éger - Aracz­ki A., Böde I., Piszár. Edző: Bő­dé Dániel. MÓRÁGY: Vecsei R.- Grassy (Nagy Á., 79.), Simon J. (Töttősi, 83.), Lestár, Tóth B.- Decsák V. (Bene, 49.), Mezei (Horváth Cs., a szünetben), Berényi Sz., Sztojka Cs. - Tóth T., Palkó J. Edző: Illés Béla. Az első félidőben parádésan fut­ballozott a Madocsa, de a hely­zeteit kihagyta. A mórágyiak sorozatban harmadszor nyer­tek 4-1-re legnagyobb riváli­suk otthonában. GÓL Aracz­ki A. (69.), illetve Palkó J. (39., 79.), Tóth T. (26.), Horváth Cs. (54.). JÓK: Hahn, Varga L., Araczki A., illetve Lestár Gyula vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 4-1. Aparhanti SE­­Őcsény SK 7-0 (2-0) Mucsfa, 120 néző. V: Kis Z. (Albert J., Kiss J.). APARHANT: Götcz - Jakab R., Heidecker (Kovács M., 70.), Müller M., Beszterczán (Búzás M., 24.)- Gyalog, Búzás T., Miklós L. , Molnár D. - Szász Á. (Bat­ta, 57.), Móricz G. Edző: Min­­ker Endre. ŐCSÉNY: Lizák Zs.- Szabó A., Vecsei V., Szűcs M. , Kispál - Horváth G., Ba­­tánovics, Sereg R. - Kovács J., Preimeyer. Edző: Weisz Péter. Nagyobb arányban is nyerhet­tek volna a hazaiak a becsü­lettel küzdő vendégek ellen. GÓL Batta (64., 81., 87.), Mó­ricz G. (10., 56.), Beszterczán (4.), Búzás T. (48.). JÓK: Mül­ler M., Batta, illetve Lizák Zs. Ifi: 15-0. Bonyhád-Börzsöny SE­­Szekszárdi UFC II1-1 (0-1) Bonyhád-Börzsöny, 50 né­ző. V.: Illés T. (Petrovics, Si­mon B.). BONYHÁD-BÖRZSÖNY: Ladányi - Knipl (Selyem R., 75.), Mathész, László L, Zsók Gy. - Pongrácz B. (Győrfi J., 66.), Máté N., Hosnyánsz­­ki Zs. (Pechár, 55.), Csobot P.- Rafai, Hosnyánszki T. Játé­kos-edző: Hosnyánszki Zsolt. SZEKSZÁRD II: Kocsmár - Lő­rinc, Farkas-Kozics, Vizdár Zs., Torma - Tóth P., Csizma­dia F. (Csiki, 66.) - Nagy Zs., Takács G., Málinger (Csen­dé R., a szünetben, Pesti Z., 87.) - Csende I. Játékos-edző: Vizdár Zsolt. A vendégek jól 1 Mórágy 14 12 0 2 67-31 36 2. Aparhant 14 11 2 1 54-21 35 3. B.-Börzsöny 14 10 1 3 37-15 31 4. Madocsa 14 9 3 2 47-21 30 5. Nagymányok 14 8 2 4 60-32 26 6. Szekszárd II. 14 7 3 4 45-35 24 7. Simontornya 14 7 1 6 40-45 22 8. Kisdorog 14 6 3 5 36-35 21 9. Fadd 14 6 2 6 37-20 20 10. Bölcske 14 6 2 6 33-32 20 11. Tolna-Bogyiszló 13 6 1 6 35-26 19 12. Dunakömlőd 14 3 1 10 33-70 10 13. K.-Csikóstőttős 14 3 0 11 23-47 9 14. Őcsény 13 2 3 8 21-53 9 15, Gerjen 14 1 3 10 28-53 6 16. Pincehely (-1 p.) 14 0 1 13 10-70 0 ben. GÓL: Palkó Máté (68., 74., 93.), Páli (3.), Horváth P. (43.), illetve Pruck (71.), Császár T. (92.). KIÁLLÍTVA: Csöglei (53.), illetve Vitányi (57.). JÓK: Páli, Horváth R, Palkó Máté, illetve Császár T., Pruck, Németh Z., Branauer. Ifi: 11-1. Gerjeni SK­­Bölcskei SE 4-4 (0-1) Gerjen, 50 néző. V.: Sza­bó P. (Kovalcsik, Petrovics). GERJEN: Mező - Bán Z., Ker­tész, Gerendái Z., Romhányi (Tesényi, 35.) - Kozák, Dom­­sa, Szegfű (Szili Á., a szünet­ben), Holweiger R. - Kapitány, Lacza Zs. Edző: Hajpál Zsolt. BÖLCSKE: Nagy G. - Bereczki, Princz G. (Varga M., 60.), Fe­­rencz Z., Tóth Gy. (Pálfi, 58.) - Keresztes D., Farnek, Höss, Balogh K., Debreceni - Szabó R. Edző: Besenczi Zoltán. Az egy félidőn át emberhátrány­ban játszó hazaiaknak nem­csak a vendégekkel, hanem a kritikán aluli teljesítményt nyújtó bírói hármassal is meg kellett küzdeniük. GÓL: Dom­­sa (66., 71. - mindkettő 11-es­­ből), Szili Á. (50.), Kozák (82.), illetve Szabó R. (5., 64., 80., 93.). JÓK: Domsa, Lacza Zs., Kozák, Holweiger R., illetve Szabó R. Ifi: 4-0. Kaposszekcső- Csikóstőttősi KSE­­Tolna VFC ll-Bogyiszló 2-4 (1-4) Csikóstőttős, 50 néző. V.: Stefik (Haraszin, Bukovics). KAPOSSZEKCSŐ-CSIKÓSTŐT­TŐ8:Tilinger (Léber, 26.) - Né­meth Z., Cser (Lőczi, 68.), Ács L. (Valkó, 31.), Laczkó - Fe­hér A. (Papp M., 68.), Őri, Por­ció, Horváth R. - Máté J., Végh P. Edző: Iván József. TOLNA II­­BOGYISZLÓ: Báli - Klem, Fög­­ler (Oláh Sz., a szünetben), Felföldi, dr. Papp - Vadas,, Kneller, Erdei I., Bucher - Sós, Csontos. Edző: Szőcs Richárd. A szárnyaszegett hazaik el­len megérdemelt a vendégek győzelme. GÓL Végh P. (35.), Laczkó (64.), illetve Kneller (9., 28.), Bucher (5.), Felföldi (22.). JÓK: Erdei István vezeté­sével az egész vendégcsapat. A góllövőlistán FELNŐTTEK. 30 gólos: Tóth Tamás (Mórágy), 24 gólos: Móricz Gergő (Aparhant), 17 gólos: Böde István (Madocsa). IFJÚSÁGIAK. 41 gólos: Csonka János (Dunakömlőd), 26 gó­los: Dóczi Ákos (Kisdorog). 22 gólos: Bece Tibor (Bony­hád-Börzsöny). Fotók: Molnár Gyula Ez következik MEGYEI II. OSZTÁLY, 15. FOR­DULÓ, November 17., szom­bat: Bölcskei SE-Kisdorogi FC, Simontornya TC-Madocsa SE, Őcsény SK-Bonyhád-Bör­­zsöny SE 13 óra, Szekszárdi UFC ll-Faddi SE 16 óra. No­vember 18., vasárnap: Mórá­gyi SE-Aparhanti SE, Nagy­­mányoki SE-Kaposszek­­cső-Csikóstőttősi KSE, Tolna VFC ll-Bogyiszló-Gerjeni SK, Pincehelyi ATE-Dunakömlődi SE 13 óra. tékos-edző: Ambrus László. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak egy szezon­ra való gólhelyzetet kihagy­va nem érdemeltek vereséget a szerencsésebb vendégek el­len. GÓL Meszlényi M. (29.), Szlucska (86.), illetve Ambrus L. (24., 81.), Papp T. (17.), Szál­ka (33.), Csonka T. (52., öngól). JÓK: Meszlényi M., Szlucska, Jóni K., illetve Plézer Norbert vezérletével az egész vendég­csapat. Ifi: elmaradt. Kisdorogi FC-Pincehelyi ATE 5-2 (2-0) Kisdorog, 90 néző. V.: Mi­­hálovics (Antal I.). KISDOROG: Kiss A. (Miklós L, 79.) - Pal­kó Á. (János K., 71.), Horváth P. (Jónás I., 77.), Csöglei, Mik­lós K. (Miszler, a szünetben) - Bordi, Páli - Nagy K., Pal­kó Máté, Schiller A. - Horváth G. (Beke, 83.). Szakmai igaz­gató: Bőhm János. PINCEHELY: Németh R. - Kintli, Károlyi, Juhász V, Vitányi - Borbély Zs., Csömör, Pruck, Branau­er (Túrós, 62.) - Császár T., Szuhai. Edző: Fekete László. A helyzeteivel jól gazdálkodó hazaiak megérdemelten tar­tották otthon a három pontot a jól küzdő vendégekkel szem-A mórágyi Grassy Dávid (balról) és a madocsai Piszár Máté csatázik a labdáért. Képgaléria: TEOL.hu A forduló válogatottja ■ -Plézer Norbert V l t Simontornya TC Ml Erdei István TM^j 7 Tolna ll-Bogyiszló 01 Palkó Máté Klem Viktor Kisdorogi FC mmmmm Pál Imre Mórágyi SE Müller Márló ; Aparhanti SE Zsók György 5 B.-Börzsöny SE Palkó Janos 11 Mórágyi SE kezdtek, vezetést is szerez­tek, majd fokozatosan me­zőnyfölénybe került a hazai csapat, de a rossz támadásbe­fejezések miatt csak egyenlí­teni tudtak. GÓL: Rafai (46.), illetve Csizmadia (10.). JÓK: László L., Zsók, Hosnyánszki T., Csobot R, illetve Csizmadia R, Tóth R, Csende I. Faddi SE­­Nagymányoki SE 3-4 (2-0) Fadd, 250 néző. V.: Pekoli (Kardos B., Horváth T.). FADD: Szabó D. - Gerendái G., Ma­­usz, Fazekas R., Gász - Csibi, Fehér K., Asztalos (Szatmári, 59.), Baros - Gáncs, Horváth M. Edző: Vida Tamás. NAGYMÁ­­NYOK: Ambrus B. - Kovács K., Németh K. (Kosztancsek, 78.), Köő R., Kálozdi (Vajda T., 64.) - Horváth B., ifj. Borbély Cs., Krähling, Pál István - Pál Im­re, Barabás Á. Edző: Köő Lász­ló. Kiváló játékvezetés mellett a szerencsésebb csapat nyerte meg az izgalmakban bővelke­dő, változatos, közönségcsalo­gató mérkőzést. GÓL: Horváth M. (17.), Fehér K. (43.), Ma­­usz (76.), illetve Pál Imre (47., 86.), Barabás Á. (51.), Kovács K. (56.). JÓK: Mausz, Csibi, Fe­hér K., Gáncs, Horváth M., Ba­ros, illetve Barabás Á., Pál Im­re, Köő R., Ambrus B. Ifi: 4-1. Dunakömlődi SE­­Simontornya TC 2-5 (1-3) Dunakömlőd, 50 néző. V: Kiss G. (Weitner, Szilágyi H.). DUNAKÖMLŐD: Bildhéber G. - Csonka T., Poroszkai J. (Szen­czi, óó.), Kern M., Szabó T. - Kapás (Horváth J., 75.), Mesz­lényi, Krémer, Józsa - Szlucs­ka, Csonka J. (Jóni K., a szü­netben. Edző: Szabó István. SI­MONTORNYA: Plézer - Szalai B. (Csányi Á., 75.), Jancski, Kiss Gy., Gergő J. - Papp T. (Óno­di, 80.), Ambrus L., Kapinya, Szálka, Marékkel - Szlobo­­da (Tábori, a szünetben). Já-A madocsai Magyar István (balról) egyszer lemaradt Tóth Tamásról, a mórágyiak mesterlövésze pedig góllal büntette az ellenfelet Nyert a két élmenő, Mórágyon dől el vasárnap az őszi elsőség