Tolnai Népújság, 2018. október (29. évfolyam, 228-253. szám)

2018-10-24 / 247. szám

FaddiSE Megyei II. osztály, az állás 14 SPORT 2018. OKTÓBER 24., SZERDA Az apariak ifjú támadója tapad a góllövőlistát vezető mórágyi Tóth Tamásra LABDARÚGÁS A dobogóért küzdő csapatok kivétel nél­kül nyertek a megyei II. osz­tály 11. fordulójában, így el­léptek az egymástól pon­tokat elcsenő üldözőiktől. A mesterlövészek nem fé­keznek: a címvédő mórágyi Tóth Tamás triplázott, az apari Móricz Gergő négyet lőtt és tartja a lépést. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Madocsa SE­­Dunakömlődi SE 3-1 (2-1) Madocsa, 200 néző. V.: Pa­taki (Hágen, Farkas K.). MA­DOCSA: Müller R. - Araczki 1., Kern T., Hahn, Magyar I.- Varga L. (Zengrűber, 75.), Wenhardt (Éger, 55.), Karszt A. - ifj. Süvöltős J. (Gábor M., 83.), Bődé I. (Süvöltős í., 59.), Piszár. Edző: Böde Dániel. DU­­NAKÖMLŐD: Bildhéber G. - Kern M., Poroszkai J., lózsa, Szenczi - Szabó T., Krémer, Kapás, Berek - Szakter (El­­lermann, 86.), Szlucska. Edző Szabó István. Jó iramú, küz­delmes szomszédvári rang­adón nehezen győzött a sok helyzetet kihagyó hazai ala­kulat. GÓL: Böde I. (23., 31.), Éger (81.), illetve Poroszkai J. (27.). KIÁLLÍTVA: Szenczi (80.). JÓK: Araczki I., Hahn, Magyar 1., Varga L., Böde I., illetve Sza­bó Tibor vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 1-14. Aparhanti SE­­Kisdorogi FC 6-2 (1-1) Mucsfa, 200 néző. V.: Kovács T. (Sipos L., Petrovics). APAR­­HANT: Götcz - Hegyi (Móricz 1., 74.), Müller M., Beszterczán- Kajtár - Gyalog, Heidecker, Búzás T. (Miklós L, 84.), Mol­nár D. - Szász Á., Móricz G. (Batta, 78.). Edző: Minker End­re. KISDOROG: Kiss A. - Palkó Á., Horváth R, Csöglei (János K.; 48.), Nagy K. - Palkó Márk (Jónás I., 72.), Páli - Miszler (Nier, 68.), Kadosa, Schiller A.- Horváth G. Szakmai igazga­tó: Bőhm János. Második fél­idei lehengerlő játékával és Móricz Gergő remek góljaival könnyedén nyert a lelkesen játszó, a mucsfai pályát egyre inkább „belakó” apari csapat. GÓL: Móricz G. (57., 62., 68., 70.), Palkó Á. (38., öngól), Bú­zás T. (75.), illetve Schiller A. (33.), Páli (79.). JÓK: a teljes ha­zai csapat dicsérhető. Ifi: 4-3. Mórágyi SE­­Gerjeni SK 4-2 (2-1) Mórágy, 100 néző. V: Ste­fik (Váncsa, Szigeti I.). MÓR­ÁGY: Vecsei R. - Grassy, Si­mon J., Lestár, Töttősi (Nagy Á., a szünetben) - Bene, Be­­rényi Sz., Sztojka Cs., Tóth B. (Benkő, 75.) - Tóth T., Palkó J. (Nagy K., 82.). Edző: Illés Bé­la. GERJEN: Kákonyi - Bán Z., Domsa, Kertész, Holweiger R.- Bráz (Bán T., 67.), Balogh T. (Rományi T., a szünetben), Ka­pitány, Tesényi (Aradi Cs., 75.)- Lacza Zs., Szili Á. Edző: Haj­­pál Zsolt. A hetek óta jó formá-1 Madocsa 11 9 1 1 43-14 28 2. Aparhant 11 9 1 1 41-17 28 3. Mórágy 11 9 0 2 49-26 27 4. B.-Börzsöny 11 9 0 2 31-9 27 5. Szekszárd II. 11 7 0 4 38-28 21 6. Nagymányok 11 6 1 4 48-24 19 7. Kisdorog 11 5 3 3 27-24 18 8. Fadd 11 5 1 5 29-14 16 9. Bölcske 11 5 1 5 26-23 16 10. Simontornya 11 5 1 5 26-34 16 11. Tolna-Bogyiszló 10 5 0 5 29-19 15 12. Dunakömlőd 11 3 1 7 26-51 10 13. Őcsény 10 2 1 7 18-43 7 14. Kaposszekcső 11 2 0 9 18-40 6 15. Gerjen 11 0 110 16-43 1 16. Pincehely 11 0 011 5-61 0 Pincehelyi ATE­­Faddi SE 1-4 (0-2) Pincehely, v.: Hartung (Bár­­dos-Gutpintér, Horváth J.). PINCEHELY: Németh R. - Kint­­li, Gereny, Juhász V., Borbély Zs. (Császár T., a szünetben)- Dobrovics, Károlyi, Csömör, Pruck, Vitányi - Szuhai (Tú­rós, 55.). Edző: Fekete László. FADD: Szabó D. - Gerendái G., Fazekas R., Asztalos, Fehér D. (Sallai R, 26.) - Csibi (Papp J., 82.), Fehér K., Baros (Kőszegi, 79.) Csányi O. - Horváth M., Vida T. (Müller Á., 71.). Játé­kos-edző: Vida Tamás. A ha­zaiak tisztességgel helytáll­tak, helyenként ellenfelük fö­lé nőttek, de a gólokat a ven­dégek lőtték, és érvényesítet­ték a papírformát. GÓL: Csö­mör (57.), illetve Sallai P. (30., 94.), Horváth M. (37.), Vida T. (55.). JÓK: Szabó D., Gerendái G., Sallai, Csibi, Horváth M. Ifi: 1-4. Simontornya TC­­Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 5-0 (4-0) Simontornya, 50 néző. V.: Kovács T. (Mihálovics, Pet­rovics). SIMONTORNYA: Plézer (Vadász Zs., 77.) - Szalai B., Kiss Gy., Jancski, Marékkel- Szálka, Kapinya, Csepregi (Ónodi, 67.), Papp T. - Koncz - Ambrus L. Játékos-edző: Amb­rus László. KAPOSSZEKCSŐ­­CSIKÓSTŐTTŐS: Tilinger (Régi, a szünetben) - Cser, Ács L, (Gulyás A., a szünetben), Né­meth Z., Valkó (Buchert, 27.)- Fehér A., Porció, Horváth R., Kalmár Cs. (Nagy A., 27.) - Má­té J., Végh P. Edző: Iván József. A lényegi kérdések már az el­ső félidőben eldőltek, így a ha­zaiaknak az is belefért, hogy a szünet után kicsit „bennma­radjanak” az öltözőben. GÓL: Ambrus L. (9., 22.), Papp T. (33.), Szálka (43.), Ónodi (90.). JÓK: a simontornyai együttes­ből Csepregi, Kiss Gy. és Plé­zer dicsérhető. Ifi: 2-0. Mesterlövészek A GÓLLÖVŐLISTA ÁLLÁSA, FEL­NŐTTEK. 24 gólos: Tóth Tamás (Mórágyi SE), 18 gólos: Mó­ricz Gergő (Aparhanti SE), 16 gólos: Böde István (Madocsa SE), 13 gólos: Schiller Adri­án (Kisdorogi FC). 12 gólos: Barabás Ákos (Nagymányo­­ki SE), Szlucska Zsolt (Duna­­kömlődi SE) Ifjúságiak. 33 gólos: Cson­ka János (Dunakömlődi SE), 22 gólos: Bece Tibor (Bony­­hád-Börzsöny SE), 18 gólos: Dóczi Ákos (Kisdorogi FC). ban játszó, sportszerű vendég­csapat egyenrangú ellenfele volt a hazaiaknak, de Tóth Ta­mással nem bírtak. GÓL: Tóth T. (11., 43., 58.), Palkó J. (63.), illetve Domsa (3., 60.). JÓK: Tóth T., Berényi Sz., Palkó J., Lestár, illetve Szili Á., Lacza Zs., Bán Z. Ifi: 2-1. Bölcskei SE­­Bonyhád-Börzsöny SE 0-1 (0-1) Bölcske, V.: Fülöp J. (Suba, Juhász D.). BÖLCSKE: Nagy G.- Farnek A., Princz G., Pál­­fi (Bereczki I., 66.), Tóth Gy.- Besenczi Z. - Balogh K., Höss, Keresztes D. (Feíencz Z., 71.), Debreceni - Szabó R. Játékos-edző: Besenczi Zol­tán. BONYHÁD-BÖRZSÖNY: La­dányi - Mathész, Loósz (Győr­­fi J., 86.), László L., Baranyi - Csobot, Máté N., Hosnyánszki Zs., Pechár (Zsók, 90.) - Hos­nyánszki T., Rafai (Pongrácz, 56.), Játékos-edző: Hosnyánsz­ki Zsolt. Hiába a hazaiak me­zőnyfölénye és több gólhelyze­te, a címvédő egy szerencsés találattal elvitte a három pon­tot. GÓL: Rafai (22.). JÓK: egész hazai csapat dicsérhető, illet­ve Loósz, Baranyi, Máté N., Hosnyánszki T. Ifi: 1-5. Tolna VFC ll-Bogyiszló- Szekszárdi UFC II 4-1 (0-0) Tolna, V.: Szappanyos Sz. (Kardos B., Rimái). TOLNA II­­BOGYISZLÓ: Merkl D. - Klem, Kelemen Zs. (Csontos, a szü­netben), Szántó G. (Felföldi, 60.), Papp T. - Merkl M., Fran­­kovszky (Fögler, 86.), Erdei I. (Sára R, 87.), Bucher - Sós, Pesti V. Edző: Szőcs Richárd. SZEKSZÁRD II: Kocsmár - Ber­ta (Bognár Zs., 80.), Torma, Tóth R, Lőrinc L. - Pulcz, De­li B. (Csikós, 75.) - Fazekas T. (Csíki, a szünetben), Tolnai L. (Málinger, 83.), Pesti Z. (Csiz­madia, a szünetben) - Csende R. Játékos-edző: Vizdár Zsolt. Nehéz talajú pályán a jól szer­vezett hazai csapat gólerősebb második félidei játékának kö­szönhetően megérdemelten nyert. GÓL: Csontos (54., 86.), Felföldi (70.), Pesti V. (79.), il­letve Deli (59.). JÓK: a tolnai együttes valamennyi játékosa dicséretet érdemel, illetve De­li B., Tolnai L. Őcsény SK­Nagymányoki SE 1-8 (1-4) Őcsény, 40 néző. V.: Illés T. (Tinnyei, Szilágyi H.). ŐCSÉNY: Lizák Zs. - Révész (Horváth G., a szünetben), Szántó D., Szűcs M., Batánovics - Hor­váth F., Babanics N. (Szabó A., 70.), Vecsei V., Kovács J. - Se­reg J., Babanics Gy. (Csima G., 16.). Edző: Weisz Péter. NAGY­MÁNYOK: Schanczenbacher Z. - Németh K. (Kosztancsek, 63.), Vajda T., Köő R., Káloz­­di - Horváth B., Kráhling, ifj. Borbély Cs., Kovács K. (Kus­­miczki, a szünetben) - Pál Ist­ván, Barabás Á. (Orsós E., 69.). Edző: Köő László. Gyenge ha­zai teljesítmény mellett meg­érdemelt a vendégsiker. GÓL: Batánovics (33., 11-esből), il­letve Barabás Á. (18., 20., 62., 67.), Pál István (13., 42., 84.), Kosztancsek (80.). JÓK: Vecsei V., illetve egész vendégcsapat dicséretet érdemel. Ifi: 3-8. Az apariak 21 éves támadója, Móricz Gergő (balról) az utolsó négy bajnoki mérkőzésen tíz alkalommal vette be az ellenfelek kapuját Lőrinc Levente (balról), Merkl Máté, Pesti Viktor és Pulcz István a Tolna ll-Bogyiszló és a Szekszárd II bajnokiján Fotók: Makovics Kornél A forduló válogatottja 5 Götcz Tamás VJ j Aparhanti SE Csepregi György ".V" Lr~ — Balogh Kevin o Bnlcskei SE..... Móricz Gergő 9 Aparhanti SE Gerendái Gábor Loosz Robert ! Bonyhád-Börzsöny Hahn Janos Madocsa SE, Barabas Ákos 10 Nagymányoki SE TothTamas Baranyi Csaba Bonyhád-Börzsöny n Móragyi SE Szabó Tibor Dunakömlődi SE /*<■ Ez következik MEGYEI II. OSZTÁLY, 12. FOR­DULÓ Október 27., szombat: Gerjeni SK-Simontornya TC, Kaposszekcső-Csikóstőttő­­si KSE-Pincehelyi ATE, Fad­­di SE-Bölcskei SE, Bony­hád-Börzsöny SE-Tolna VFC ll-Bogyiszló 14.30 óra, Szek­szárdi UFC ll-Nagymányoki SE 17 óra. Október 28., va­sárnap: Madocsa SE-Őcsény SK, Dunakömlődi SE-Apar­­hanti SE, Kisdorogi FC-Mór­ágyi SE 14.30 óra. alatt rendezte el a Kisdorogot Móricz Gergő tizenhárom perc