Tolnai Népújság, 2018. június (29. évfolyam, 125-150. szám)

2018-06-04 / 127. szám

2018. JÚNIUS 4., HÉTFŐ SPORT 15 Nem jött össze az Európa-liga, és a felsőházból is kicsúsztak az atomvárosiak Zsinórban négy vereséggel zárt, így csak hetedik lett a Paksi FC Sorozatban negyedik vere­ségét könyvelte el a Paksi FC a Puskás Akadémia ott­honában az OTP Bank Liga 33., egyben utolsó fordulójá­ban, aminek köszönhetően felsőházi helyét is elveszítet­te az atomvárosi csapat. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Nem maradt kö­vetkezmények nélkül a Paks Balmazújváros elleni kilátás­talan játéka (0-1). Csertői Au­rél ahhoz a meccshez képest nem nevezte a kezdőbe Kul­csár Dávidot, Haraszti Zsoltot, Lenzsér Bencét és Fejes And­rást (utóbbi kettő a kispadra sem ült le, meglehet, a döntés hátterében sérülés áll). Ha van idény végi forma, akkor mindkét csapat abban, a pár száz néző (köztük egy maréknyi paksi) pedig a já­ték láttán szenvedett. A két kapus nyugodtan hosszabbra nyújthatta volna nyári szüne­tét (Csertői szerint az övéi ezt már korábban megtették...), hiszen egyik kapu sem forgott nagy veszélyben. A Puskás Akadémia bir­tokolta többet a labdát, az el­ső félidő legnagyobb helyze­te mégis a Paks előtt adódott Bartha László révén, aki egy szép visszahúzós csel után kí­nálta meg Hegedűs Lajost, ám a felcsúti kapus szögletre tolta ki az életerős löketet. Kevesen hitték volna, hogy a második félidő még az első­nél is lazábbra sikerül. Pedig az atomvárosiak tudhatták, Simón Ádám (balról) egyszer nem tudott tisztázni Radó András elől Fotó: Tumbász Hédl/NS Radó egyet villant, ez a gól jelentette a Paks vereségét OTP BANK LIGA, 33. FORDU­LÓ. Puskás Akadémia-Paksi FC 1-0 (0-0). Felcsút, Pancho Aréna, 882 néző. Vezette: Er­dős (Márkus T„ Csatári). Puskás Akadémia: Hegedűs L. - Klinar (Molnár G., 62.), Spandler, Hegedűs J., Traj­­kovszki - Márkvárt D., Poór, Balogh B. - Perosevic (U. Dial-lo, 88.), Henty, Radó (Szécsi M., 90.). Vezetőedző: Pintér Attila. Paksi FC: Rácz G. - Vági, Za­­chán, Gévay, Szabó J. - Simon Á. - Hahn (Papp K., 78.), Kecs­kés T., Bertus (Hajdú Á., 78.), Bartha - Simon A. (Kulcsár D., 78.). Vezetőedző: Csertői Au­rél. Gólszerző: Radó (71.). Sár­ga lap: Klinar (42.), Balogh B. (68.), illetve Gévay (23.), Sza­bó J. (30.), Simon Á. (36.), Za­­chán (45+1., 62.). Kiállítva: Za­­chán (62!). STATISZTIKÁK. Labdabirtoklás: 55% - 45%. Kapura lövések: 10/7. A kaput eltaláló lövések: 5/4. Szabadrúgások: 21/14. Bedobások: 24/25. Szögletrú­gások: 5/6. hogy sem a Debrecen, sem pe­dig a Honvéd nem vezetett az első 45 perc során, s így akár a negyedik, Európa-liga-selej­­tezős helyet is megszerezhet­ték volna, ha nyernek, a DVSC kikap és a Kispest sem győz. Ehelyett a 62. percben még nehezebb helyzetbe hozták sa­ját magukat: Zachán Péter ki­állítása miatt megfogyatko­zott a PFC, a mezőnyfölényü­ket és emberelőnyüket ki­használva a felcsútiak pedig teljesen megérdemelten sze­rezték meg a győztes találatot. A vereség egyben azt is je­lenti, hogy a két csapat helyet cserélt egymással a bajnoki ta­bellán. Az atomvárosiak ezzel kicsúsztak a felsőházból, így a következő szezonban egy mér­kőzéssel kevesebbet játszik majd otthon a bajnokságban a zöld-fehér egylet. A helycse­rénél is fájóbb viszont, hogy zsinórban negyedik veresé­gét könyvelte el a Paks (a Hon­védtől 2-1-re, a Diósgyőrtől és a Balzamújvárostól egyaránt 1-0-ra kaptak ki Bertus Lajo­­sék), amire legutóbb 2016 áp­rilisában volt példa. „Ezt a meccset is, és az elő­zőeket is gólokkal kellett vol­na megnyernünk. Nem így történt. A kapuig eljutunk, helyzeteink is vannak, de va­lamiért nem értékesítjük őket. Elégedetlen vagyok!” - mond­ta a mérkőzést követően Cser­tői Aurél vezetőedző, akinek irányításával a paksiaknak a tavaiyi ötödik helyezésüket követően ezúttal be kellett ér­niük a hetedik pozícióval az első osztályban. OTP Bank Liga, a végeredmény 1 Videoton 33 20 8 5 65-28 68 2. Ferencváros 33 18 12 3 69-31 66 3. Újpest 33 12 13 8 41-38 49 4. Bp. Honvéd 33 13 8 12 50-53 47 5. Debrecen 33 12 8 13 53-47 44 6. Felcsút 33 11 10 12 41-46 43 7. Paksi FC 33 11 9 13 43-48 42 8. Haladás 33 11 5 17 35-50 38 9. Mezőkövesd 33 9 10 14 35-52 37 10. Diósgyőr 33 10 6 17 44-53 36 11. Balmazújváros 33 8 12 13 39-46 36 12. Vasas 33 9 7 17 38-61 34 A zárókörben OTP BANK LIGA, 33. FORDULÓ. Budapest Honvéd-Vasas 3-1 (0-0). Bozsik-stadion, 3782 néző, v.: Solymosi P. Gól: Éppel (53.), Lanzafame (66.), Holender (76.), illetve Gaál B. (87.). Balmaz Kamilla Gyógyfürdő- Ferencváros 3-3 (2-3). Bal­mazújváros, 2291 néző, v.: Szőts G. Gól: Batarelo (19.), Arabuli (28.), Tamás L. (70.) il­letve Tamás L. (15., öngól), Bőle L. (17.), Uzoma (44. ön­gól). DVTK-Videoton 2-1 (0-0). DVTK Stadion, 10.143 néző, v.: Iványi Z. Gól: Brkovics (66.), Makrai (87.), illetve S. Scsepo­­vics (75.). Swíetelsky Haladás-Mező­­kövesd Zsóry FC 1-0 (0-0). Szombathely, 6743 néző, v.: Farkas. Gól: Kiss T. (90.). Új pest-DVSC 2-1 (0-0). Szu­sza Ferenc Stadion, 4100 néző, v.: Szabó Zs. Gól: No­­vothny (54.), Nwobodo (63.), illetve Takács T. (70.). A GÓLKIRÁLYI CÍMET 18 talá­lattal Davide Lanzafame, a Budapest Honvéd támadója szerezte meg. Csoportelső a magyar női válogatott KÉZILABDA A magyar női válo­gatott csoportelsőként jutott ki a november 29-én kezdő­dő franciaországi Európa-baj­­nokságra, miután a selejtező­sorozat utolsó fordulójában, szombaton 30-22-re legyőz­te Fehéroroszországot Kecs­keméten. A selejtezőcsoport­ban az Európa-bajnoki ezüst­ös világbajnoki bronzérmes hollandok, illetve a magyarok egyaránt tíz pontot szereztek, az egymás elleni eredmények döntöttek utóbbiak javára a tabellán, Győrben 19-18-as, Eindhovenben pedig 23-22-es vendégsiker született. Kim Rasmussen szövetségi kapitány elmondta, azt tervez­ték, hogy saját kapujuk előtt nyomás alá helyezik ellenfe­lüket, hibára késztetik, és a végén, amikor fogytán lesz az energiája, növelik az előnyt. „Ez működött, győztünk, így büszke vagyok minden­kire, a játékosok nagy szívvel küzdöttek. Büszke vagyok ar­ra, hogy meg tudtuk nyerni a csoportot” - tette hozzá a dán szakvezető. B. L. A paksi fiatalok megijedtek a bennmaradásért küzdő makóiak otthonában Négy szekszárdi gól Kozármislenyben LABDARÚGÁS Az NB Ill-ban is az utolsó, 30. fordulót ját­szották tegnap. A legnagyobb kérdés az volt, hogy melyik csapat szerzi meg a bajnoki aranyérmet a Közép csoport­ban. Ez végül a Tiszakécské­­nek sikerült, miután otthon 3-0-ra végeztek a Szentlőrinc ellen, a Pécs pedig csak dön­tetlent játszott Iváncsán (1-1). Az osztálytól már korábban búcsúzó Vecsés és Móraha­­lom mellett még egy Csongrád megyei alakulat esett ki. Hiá­ba nyert (1-0) a Rákosmente otthonában a Hódmezővásár­hely, a Makó is győzni tudott a Paks ellen, így megmenekült. Kozármisleny FC­Szekszárdi UFC1-3 (1-2) Kozármisleny, V: Kubicsek (Vörös, Rózsás). Kozármis­leny: Ipacs - Grabarics (Tor­kos), Müllerlei, Tóth M., Hle­­ba, Túri T. (Márkvárt R), Kiss M., Kocsis A., Bogdán, Fiáth, Németh Á. (Kuntic). Vezető­edző: Kovács Zoltán. Szek­szárdi Lékai - Kvanduk J., Ká­roly V., Kovács D., Dallos - Bu-A szekszárdi Fejes Péter (balról) két gólt lőtt Fotó: Mártonfal D. dai (Csigi), Arena Á., Kozics, Hegedűs M. (Lékó), Nagyvára­di (Preininger), Fejes. Vezető­edző: Kvanduk János. Az első félidőben felszaba­dultan, jól játszott mindkét csapat A második játékrész­ben a hazaiak támadtak az egyenlítésért, az UFC stabilan őrizte előnyét. Gól: Fejes P. (2., 25), Csigi (93., 11-esből), illet­ve Károly V. (öngól, 43). Kvanduk János, a szek­szárdiak edzője: .- Ehhez a csapathoz szívgyógyszer kell. Makó FC­Paksi FC II. 2-1 (1-0) Makó, V: Horváth M. (Nyer­ges, Gordos). Makó: Füstös - Tóth L, Juhász Gy., Tóth T.( Váj­ná, 67.), Molnár J., Lipták, Si­­rokmán, Gémes (Varga R., 25.), Széli, Babolek (Mezei, 93.), Kasuba. Vezetőedző: Ko­lozsvári János. Paks: Pámer - Pinczés (Steinbach M., 56.), Bagó, Nagy Á., Hanoi - Györ­gye (Lacza, 71.), Bognár D., Nagy R. - Vlasies, Pál A. (Ma­jor, 78.), Simon M. Vezetőedző: Osztermájer Gábor. Alacsony színvonalú első félidőben védelmi hiba után szerzett vezetést a vendéglá­tó. A szünet után a Paks ösz­­szeszedetten játszott, két nagy helyzetet is rontott. Ezekre a Makó góllal válaszolt - a vé­gén szépítésre futotta a paksi­aktól. Gól: Molnár J. (40.), Lip­ták (80.), illetve Steinbach M. (88.). Osztermájer Gábor, a pak­siak edzője: - A második fél­idei játékunk alapján ponto(­­ka)t érdemeltünk volna. Saj­nálom, hogy fiatal játékosaim megijedtek a bennmaradásért küzdő makóiaktól. B. L. N8 III, Közép csoport, végeredmény 1 Tlszakécske 30 22 5 3 75-32 71 2, Pécsi MFC 30 21 5 4 75-23 68 3. Iváncsa 30 17 9 4 62-41 60 4. Dunaújváros 30 17 4 9 53-33 55 5, SZEOL 30 16 5 9 42-2? 53 6. Dabas 30 13 5 12 44-40 44 7. Szentlőrinc 30 13 5 12 43-42 44 8. Szekszárd 30 10 9 11 36-41 39 9. Bp. Honvéd II. 30 11 5 14 47-44 38 ló Paksi FC II. 30 11 4 15 39-47 37 11. Kozármisleny 30 9 7 14 31-45 34 12. Rákosmente 30 9 6 15 32-41 33 13. Makó 30 8 7 15 34-62 31 14, Hm,vásárhely 30 8 6 16 30-49 30 15. Mórahalom 30 3 8 19 28-62 17 16. Vecsás (-1 p.) 30 3 8 19 20-60 17