Tolnai Népújság, 2018. április (29. évfolyam, 76-99. szám)

2018-04-03 / 76. szám

16SPORT Tolnai Népújság 2018. ÁPRILIS 3., KEDD HÍREK Története során először nyert bajnokit Pécsen a Szekszárd Nadal megelőzte Federert a friss világranglistán TENISZ Rafael Nadal meg­előzte Roger Federert, újra a spanyol világklasszis veze­ti a férfiak világranglistáját, amelyen Fucsovics Márton egy helyet rontva a 61. he­lyet foglalja el. A svájci sztár azért vesztette el éllovas po­zícióját, mert Miamiban cím­védő létére mára második fordulóban kikapott az akkor 175. helyezett ausztrál Tha­­nasi Kokkinakistól. R. G. Tizenharmadik kupaelsőségét szerezte a Győr KÉZILABDA A Győri Audi ETO KC 27-23-ra nyert az Érd el­len a női Magyar Kupa dön­tőjében, ezzel 13. alkalom­mal hódította el a trófe­át, megelőzve az egyaránt 12-szeres MK-győztes FTC-t és Vasas. A kisalföldiek az elődöntőben a bajnoki lista­vezető Ferencvároson (29- 29), az érdiek a Siófokon (26-26) átjutottak hétméte­resek után a fináléba. „Ne­héz volt tavaly tizenkét győ­zelem után elveszíteni a dön­tőt, annál jobb érzés volt idén ismét megnyerni. Két ilyen jó csapattal szemben, mint az FTC és az Érd” - fo­galmazott Ambros Martin, a nyáron a győriektől távozó vezetőedző. A bronzmérkőzé­sen a Ferencváros 25-21-re győzte le a Siófokot. R. G. Russell Westbook pazar játékával győzött az OKC KOSÁRLABDA Russell Westb­rook (Oklahoma) szezonbe­li 24. tripla dupláját érte el az észak-amerikai profi liga (NBA) legutóbbi fordulójá­ban. A New Orleans Pelicans otthonában (109-104) 26 pontot, 15 lepattanót és 13 gólpasszt jegyzett. R. G. Alapszakaszelső lett, így végig pályaelőnyben lesz a rájátszás során a KSC Története során először ver­te meg idegenben a PE­­AC-Pécset az Atomerő­mű KSC Szekszárd NB l-es női csapata. Djokics Zselj­­ko gárdája ezzel 2017 után második alkalommal is megnyerte az alapsza­kasz-bajnokságot, így vé­gig élvezheti majd a pálya­előnyt a rájátszásban. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Boldogan ugrot­tak egymás nyakába a szek­szárdi játékosok a PEAC elle­ni szombati bajnoki után. Volt mit ünnepelniük, hiszen pécsi sikerük egyben azt is jelentet­te, hogy megnyerték az alap­szakasz-bajnokságot. Ez pedig azt jelenti, hogy a felsőházi rá­játszásban az összes ellenfe­lükkel szemben pályaelőny­ben kezdhetik a párharcot. Tavaly is alapszakasz-győz­tes volt a Szekszárd, s egé­szen a döntőig menetelt, ahol a bombaerős Sopronnal szem­ben nagy csatában maradt alul. Akkor bomba meglepe­tés volt Djokics Zseljko csapa­tának elsősége, most viszont titkon már számítani lehetett rá. Studer Ágnesék az egész szezonban nagyszerűen tel­jesítettek, csak Sopronban és Zalaegerszegen kaptak ki, a többi ellenfelüket oda-vissza legyőzték. így szombaton azt a PE­­AC-Pécset is, amelyet koráb­ban egyszer sem sikerült megverniük a baranyai me­gyeszékhelyen. Most igen, és a második félidőben mutatott játékuk alapján teljesen meg­érdemelten. A pécsiek az első félidőben még tartották a lé­pést, de a harmadik tíz perc­ben megrázták magukat Te­­ja Oblakék, és ez elég is volt a győzelemhez. A szekszár­di csapatban az amerikai erő­csatár, Erica McCall nyújtot­ta a legjobb teljesítményt, 16 pontja mellé 12 lepattanót is leszedett, azaz dupla duplát ért el, de mindenki hozzátett valamit a remek sikerhez. „A harmadik negyed min­dig kulcsfontosságú egy mér­kőzésen. Amikor egy ilyen erős és masszív játékot játszó csapat érkezik, mint a Szek­szárd, akkor pontokat kell el­lene szerezni - tíz perc alatt kevés a kilenc. Jól védekeztek a vendégek, de a végén is lett volna esélyünk, azonban ak­kor már lelassultak a lábak” - nyilatkozta Gabriel Carrasco, a baranyaiak vezetőedzője. „Olyan hangulat volt, mint­ha Szekszárdon játszottunk volna. Ismét történelmet ír­tunk, hiszen először győz­tünk Pécsen, és az alapsza­kasz-elsőség pályaelőnyt je­lent. Az első félidőben több­ször hagytuk feljönni tíz pontról a Pécset, ám utána át­beszéltük a taktikát és javítot­tunk a lepattanózásunkon” - értékelt Borisz Maljkovics, a PEAC korábbi trénere, a szek­szárdi klub jelenlegi másod­edzője. Női NB I. az alapszakasz végeredménye 1. Szekszárd 20 18 2 1507-1197 0.95 2. Sopron 20 18 2 1659-1146 0.95 3. Győr 20 13 7 1542-1368 0.83 4. Zalaegerszeg 20 13 7 1366-1319 0.83 5. Miskolc 20 13 7 1464-1288 0.83 6. Cegléd 20 11 9 1476-1397 0.78 7. PEAC-Pécs 20 8 12 1399-1402 0.70 8. PINKK-Pécs 20 8 12 1275-1437 0.70 9. Vasas 20 5 15 1369-1611 0.63 10. MTK 20 2 18 1118-1563 0.55 11. BEAC 20 1 Í9 1171-1618 0.53 Első sikerük a PEAC-nál NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ. PE­­AC-Pécs-Atomerőmű KSC Szekszárd 67-74 (22-27, 21-18, 9-17,15-12). Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 600 néző. V: Földházi, Ben­czúr, Mészáros B. PEAC-Pécs: Mandics 4, Wentzel 9/9, Ras­­heed 4, VUCSUROVICS 14, IMOVBIOH 19. Csere: Rober­son 10/6, Licskai 7/3, Szűcs R., Szűcs L., Demeter. Atom­erőmű KSC Szekszárd: STU­DER Á. 8/6, THEODOREÁN 11/3, Costa 5/3, Bálint R. 12/6, MCCALL 16. Csere: OB­­LAK 18/9, Gereben 2, Kiss V., Mansaré 2, Studer Zs. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-7, 7. perc: 11-21, 14. perc: 30-31,18. perc: 36-43, 23. perc: 48-49, 26. perc: 50-58, 32. perc: 57-67, 38. perc: 65-74. A szekszárdiak a felsőházi rá­játszás első körében, szerdán a nyolcadik helyezett PINKK-Pé­­csi 424 csapatával találkoznak. A párharc az egyik fél második győzelméig tart. További párosítások: Sop­ron Basket-PEAC-Pécs, CMB Cargo UNI Győr-Ceglédi EKK, Aluinvent ZTE NKK-Aluin­­vent DVTK Miskolc. A ráját­szás április 4-én kezdődik. HIRDETÉS :utás, túrázás, nordic walking, hegymászás, búvárkodás, luadozás, ejtőernyőzés, barlangászat... :S még sok-sok sportág, sok-sok interjú, sok-sok hasznos iformáció, sok-sok olvasnivaló azoknak, akik imádják a ;portot, és minden percüket a szabadban akarják tölteni. KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL! UANP, OUTDOOR, SZABADSÁG TEREP5PORTOK!