Tolnai Népújság, 2017. december (28. évfolyam, 280-303. szám)

2017-12-21 / 297. szám

14 SPORT 2017. DECEMBER 21., CSÜTÖRTÖK Dankházi András (jobbra) döntetlent játszott Fotó: Molnár Gy. A Decs az első, a Paks a második meccsét vesztette el a bajnokságban Magabiztos sikert ért el Érden a Dombóvári KSE Kosáreső az Atom hazai találkozóján Jan Pavlik klubvezető a pályán Is bizonyít még Fotó: Molnár Gyula SAKK A paksiak és a decsiek is szoros meccsen veszítettek az idei utolsó fordulóban. Előbbi­eknek ez a második, utóbbi­aknak az első vereségük volt. A sárköziek így is őrzik máso­dik helyüket, ellenben a pak­siak lecsúsztak a dobogóról. A bajnokság jövőre, január 28-án folytatódik, az ASE II. a HVSE Infraplant, a Decs 1990 pedig a Sakk Egylet Nagyatád együttesét látja vendégül. NB l/B, Charou­­sek csoport, 4. for­duló. Szentgott­­hárd-Alsószöl­­nök-ASE Paks II. 7.5:4.5. A paksi pontszerzők, győ­zelem: Grószpéter Attila. Döntetlen: Kaczúr Fló­rián, Vidéki Sándor, Györkös Lajos, Dankházi András, Du­dás Eszter, Gál Hanna Krisz­tina, Berta Tibor. A forduló további eredmé­nyei: Aquaprofit-Nagykanizsa II.-Balatonfüredi SC 7:5, Csu­­ti-Hydrocomp Zalaegerszeg- Komlói BSK 8.5:3.5, HVSE Inf­­raplan-Tapolca Rockwool VSE 7.5:4.5, Pénzügyőr SE-Széche­­nyi ESE 5.5:6.5. A bajnokság állása: 1. Csu­­ti-Hydrocomp Zalaegerszeg 8 (28.5), 2. Szentgotthárd-Al­sószölnök STE 8 (27.5), 3. HVSE-Infraplan 5 (25.5), 4. ASE Paks II. 4 (24.5), 5. Szé­chenyi ESE 4 (24), 6. Aquap­rofit-Nagykanizsa II. 4 (24), 7. Komlói BSK 4 (23), 8. Pénz­ügyőr SE 3 (23), 9. Tapolca Rockwool VSE 0 (21), 10. Ba­latonfüredi SC 0 (19) ponttal. NB II., Asztalos csoport, 4. forduló. Sárosd SE-Decs 1990 7:5. A decsi pontszer­zők, győzelem: ifj. Kiss Lajos, Nagy­bíró László, dr. Papp Csaba. Dön­tetlen: Horváth Balázs, Szuhai Ba­lázs, Hölczl Attila, Hegedűs Luca. A forduló továb­bi eredményei: Kaposvári Bástya SE-Mar­­cali VSZSE 5:7, Királysakk SE-Komlói BSK 5.5:6.5, Sakk Egylet Nagyatád-Bajai SSC 8.5:3.5, Szentlőrinc-Karmin PSSE 5.5:6.5. A bajnokság állása: 1. Sakk Egylet Nagyatád 8 (35), 2. Decs 1990 6 (31), 3. Bajai SSC 6 (26.5), 4. Sárosd SE 6 (23.5), 5. Komlói BSK 4 (22), 6. Marcali VSZSE 4 (21.5), 7. Kar­min PSSE 2 (23), 8. Királysakk SE 2 (21), 9. Kaposvári Bástya SE 2 (19.5), 10. Szentlőrinc 0 (17) ponttal. R. G. Mindkét Tolna megyei NB ll.-es csapat győzelemmel búcsúzott a 2017-es évtől. A paksiak hazai környezet­ben, a dobogón álló dombó­váriak vendégként nyertek. Balázs László laszlo.balazs@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Férfiak, Nyu­gati csoport, 10. forduló. BKG-VMG DSE-Dombóvári KSE 57-72 (14-11, 10-18, 12-20, 21-23). Érd. V: Pé­csi, Kovács. Dombóvár: Tóth K. 9/3, Tamás 4, TÓTH M. 17/15, Banai 9/6, PÖLÖSKE 2. Csere: SZILÁGYI 13/6, Kun 7/3, Szente 2, Lovas 8, Szabo­­tin, Csapó T. 1, Heisz. Edző: Szőke Balázs. A vendégeknél Valacz­­kay és Murvai sérülés mi­att nem tudta vállalni a játé­kot. Érdekesség, hogy a ha­zai csapatot két volt dombó­vári játékos erősítette, Keré­­nyi Gergő és Szalai Ádám. lobban kezdte a mérkőzést vendéglátó, a Dombóvár ke­reste a ritmust, szinte csak tá­volról próbálkoztak, többnyi­re sikertelenül. Az első ne­gyedet hozta a hazai csapat. A folytatásban kezdett magá­ra találni a DKS, amely fokoza­tosan átvette a játék irányítá­sát, és a második negyed köze­pén már kilenc ponttal járt elő­rébb. Szőke Balázs sok pseré­­vel frissítette csapatát - a fél­időben ötpontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A fordulás után tovább foly­tatta lendületes játékát a tol­nai együttes, jó szellemben kosárlabdázott minden játé­kos, csapatként funkcionál­tak a kék-fehérek. Rendben volt a védekezés, a harmadik negyed végére már 15 pon­tos megnyugtató előnyre tett szert a meccset kontrolláló Dombóvár. A záró felvonás is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, szépen kijátszott hely­zeteket értékesítettek, szemre is tetszetősen játszottak Szilá­gyiék, akik végül okos játék­kal, nagyon jó hozzáállással szerezték meg a győzelmet. Atomerőmű SE ll.-Marcali VSZSE 101-80 (22-17, 29- 25, 26-18, 24-20). Paks. V.: Lakos, Farkas P. ASE: Sza­lai 24/6, Plézer 17/3, Pav­lik 15/3, Kalmár 11/6, Krasz­­nai 2. Csere: Pajor 8, Nwane­­ri 14, lakab 4, Bérces 4, Ren­kecz 2. Edző: Rutkai Péter. A paksiak tartottak az össze­csapástól, hiszen a játékosok nagy része már két nagyon kemény mérkőzésen volt túl (U18, U20), Pupp bokasérü­lést szenvedett, valamint Kal­már és Pavlik is kisebb sérü­léssel vállalta a játékot. A Mar­cali egy győzelemmel állt a ta­1. Szombathely 9 9 0 906-601 1.00 2. PTE-PEAC 9 8 1 748-628 0.94 3. Dombóvár 10 8 2 842-654 0.90 4. Kozármisleny 10 7 3 830-697 0.85 5. Sopron 9 6 3 807-613 0.83 6. Ricsilla 10 6 4 904-835 0.80 7. Érd 10 5 5 680-719 0.75 8. Kaposvár 9 4 5 679-634 0.72 9. Siófok 8 3 5 549-636 0.69 10 Zalaegerszeg 9 3 6 688-739 0.67 11. Atomerőmű II. 9 3 6 641-749 0.67 12. Mmagyaróvár 10 2 8 666-774 0.60 13. Marcali 9 1 8 596-855 0.56 14. Dunaújváros 9 0 9 510-913 0.50 bellán, így hazai pályán min­denképpen a két pontot sze­rette volna megszerezni a pi­ros-kék gárda. A meccsen nem a védekezés dominált, látványos pontpárbaj alakult ki az első perctől kezdve. Az ellenfél mindössze hét játé­kossal érkezett a meccsre, a védő térfelükön próbáltak pi­henni, így a vendéglátó lénye­gében akkor szerzett kosarat, amikor akart. Az ASE próbált védekezni is, de látszott a fá­radtság a játékosokon, az el­lenfél pedig extrán dobott tá­volról, ezzel egy ideig meccs­ben tudtak maradni. Negyed­ről negyedre nőtt a különbség a csapatok között, így végül magabiztos győzelmet ara­tott a Paks. Örömteli, hogy is­mét mindenki pályára került és ponttal járult hozzá az ASE harmadik győzelméhez. A10. forduló további ered­ményei: Szombathelyi Egye­­tem-Ricsilla Sport 94-88, Ka­posvári KE-MOGAAC 74- 46, Soproni Tigrisek KE-Ko­­zármisleny Fonti-Five Pető­fi SE 79-63. A Dunaújváros- PTE-PEAC összecsapást janu­ár 7-én rendezik. így kezdik az évet A két Tolna megyei együt­tes közül az atomosok lépnek pályára előbb az új évben: ja­nuár 7-én vasárnap 15 órától a Szombathelyi Egyetemi SE el­leni, a 8. fordulóból elhalasz­tott összecsapásukat pótolják. All. fordulóban az ASE janu­ár 12-én a MOGAAC vendége lesz, a Dombóvár 13-án a Sop­roni Tigriseket fogadja. Az atom váro­si Grószpéter, a decsi Kiss, Nagybíró és Papp szerzett teljes pontot HIRDETÉS MEGJELENT! A VILÁG KEDVENC FUTBALLMAGAZINJA www.fourfourtwo.hu KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!