Tolnai Népújság, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-05 / 233. szám

14 SPORT 2017. OKTÓBER 5., CSÜTÖRTÖK HÍREK SIS ? Mesterlövészei repítik a BVLC női együttesét NŐI FOCI A Bonyhád VLC két győzelemmel kezdte a megyei bajnokságot, mint ahogy a dunaföldvári Holler UNFC-nek is két sikere van eddig. Eredmények: Duna­­földvár-Bonyhád 3-8, Bony­hád-Fadd 13-3, Zomba -Du­­naföldvár 3-5, Fadd-Zom­­ba 4-1, Dunaföldvár-Kölesd 5-0. Az állás: 1. Bonyhád 6 (2 meccs), 2. Dunaföldvár 6 (3), 3. Fadd 3 (2), 4. Zomba 0 (2), 5. Kölesd 0 (1) ponttal. A góllövőlistán három bony­hádi a dobogós: Fáskerti Di­ána 8, Schlotthauer Renáta (képünk) 6, Fáskerti Viktória 5 találatot számlál. R. 6. Egy győzelem, egy vereség eddig a SZAC mérlege ASZTALITENISZ Egy győzelme és egy veresége van eddig a Szekszárd AC második szá­mú csapatának az NB l-es összevont női bajnokságban. A SZAC otthon 10:8-ra verte (győztesek: Kiss Réka 3, Do­mokos Fanni 2, Főfainé Ba­­lics Viktória 2, Szilasi Flóra 2, a Domokos, Kiss pár) a Kani­zsa Sörgyár csapatát, majd ugyanilyen arányban alulma­radt a soltvadkerti Ambrus Akadémiával szemben. Utób­bi meccsen Kiss Réka 3, Fő­fainé Balics Biktória 2, Tóth Erzsébet 1, Szilasi Flóra 1 egyéni sikert jegyzett és győ­zelmet ünnepelhetett a Főfa­iné, Tóth páros is. R. G. Elégedett a világbajnoki helyezésével Kákonyi Norbert A faddi hajtó szerint van tartalék a díjhajtásban Előzetes várakozásánál va­lamivel jobban teljesített, és a 14. helyen zárt Kákonyi Norbert a fogathajtó világ­­bajnokságon, Lipicán. Steinbach Zsolt szerkesztoseg@tolnainepuJsag.hu FOGATHAJTÁS „A két évvel ez­előtti világbajnokságon 31. voltam, idén a 14. helyet sike­rült megszereznem, az eddigi legnépesebb világbajnoki me­zőnyben - nyilatkozta lapunk­nak Kákonyi Norbert. - Előze­tesen a 15-20. helyek valame­lyikét céloztam meg. Ezt sike­rült elérnem, még egy kicsit jobbat is, elégedett vagyok.” A faddi versenyző elmondta: a verseny előtt és közben ren­geteg eső esett, részben emi­att a pálya talaja gyakran nem igazán volt ideális. Az időjárá­si körülményekhez sem vol­tak hozzászokva a magyar lo­vak, de ez az eredményesség­re végül nem nyomta rá a bé­lyegét. Kákonyi leggyengébb szá­ma a vb-n is a díjhajtás volt, amelyben a huszonhárom or­szágból érkezett 83 verseny­ző közül a 39. helyet szerezte meg, korrekt bíráskodás mel­lett. Az ezt követő maratonhaj­­tás viszont az erőssége, de úgy érzi, ezúttal elkövetett egy kis hibát: a szám előtt a többiek­hez hasonlóan ő is adott vita­minokat és sót a lovainak, hol­ott korábban ez náluk nem volt gyakorlat. Valószínűleg ez okozta, hogy az egyik lova tel­jesen „lenyugodott” a verseny­re, ami nem igazán szerencsés. Kákonyi Norbert fogatával a lipicai világbajnokságon, a díjhajtás közben Fotó: Krisztina Horváth (www.hoefnet.nl) Ezzel együtt ebben a verseny­számban a 10. helyet szerezték meg, és jelentősen előreléptek. Az utolsó napon, az akadály­hajtás során ismét hatalmas eső volt, ami miatt félbe is kel­lett szakítani a versenyt, a pá­lyán állt a víz. Ez azonban lé­nyegesen nem gyakorolt ha­tást a faddi csapat teljesítmé­nyére, hiszen mindössze egy hibával, minimális időtúllé­péssel a 14. helyen végeztek ebben a számban, csakúgy, mint összetettben. Kákonyi a hat magyar in­duló közül a harmadik helyen végzett, maratonhajtásban és akadályhajtásban is máso­dik lett a mieink közül. Ami pedig a jövőt illeti: egy­értelmű, hogy a feljebb lépés­hez a díjhajtásban kell javul­nia. Már meg is kezdte egy új ló képzését a díjhajtásra (egy versenyen három lovat lehet használni). Ha az új paripa révén sikerül előrébb lépni, Norbi reális esélyét látja an­nak, hogy a 2019-es világbaj­nokságon már az első nyolcba, dobogó közelébe kerüljön. Az­zal együtt, hogy a mostani vi­lágbajnoki mezőnyben a faddi volt a legszerényebb költség­­vetésű csapat, és ez valószí­nűleg a jövőben is így marad. „Nekünk a munkával kell be­hoznunk az anyagi lemaradá­sunkat - fogalmazott, s ismét köszönetét mondott „lelkes kis csapatának”: a segédhajtójá­­nak, a családjának, a támoga­tóinak, akikhez a világbajnoki szereplés kapcsán a faddi ön­kormányzat is csatlakozott. Most egy darabig a pihenés időszaka következik. A vb-t megjárt és az egész szezont kiválóan teljesítő két ló jól megérdemelt szabadsá­gát tölti a legelőn, néhány leve­zető edzéssel. Norbi két-három hét múlva elkezdi egy fiatal fogat felké­szítését, illetve folytatja a díj­hajtó „specialista” képzését. Ő maga is tanul: fontos vizs­ga előtt áll munkahelyén, az atomerőműben. Zárásként három szekszárdi érem Remekül céloztak a Várta íjászai az ob-n Aranyak a Citadelláról A kupában is elkezdik a bonyhádiak ATLÉTIKA A Székesfehérváron lebonyolított pályabajnokság­gal zárult a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) szabadtéri bajnoki szezonja - tudtuk meg Scherer Tamástól, a MASZ ré­giós koordinátorától. Az újonc, serdülő és ifjúsági összetett bajnokságon a Szek­szárdi Sportközpont atléti­ka szakosztálya három érem­mel zárta a szezont: az egész évben sikeres, 2004-es gene­ráció az újonc korosztályban sziporkázott. Péceli Tamás a négypróba A-változatában - magasugrás, 80 méteres gátfutás, távolug­rás, gerelyhajítás - az utolsó pillanatokig kiélezett harcot vívott a bajnoki címért riváli­saival, melyről végül öt pont­tal maradt le. Andi Péter a B-változatban versenyzett, amelyben távol­ugrás, 80 méter gátfutás, 300 méter és 1500 méter futás sze­repelt. Andi fokozatosan jött fel a versenyben, és végül egy nagyon elszánt, 1500 méter­nek köszönhetően „futott fel” a dobogó harmadik fokára. A két versenyző erős telje­sítménye, valamint Szabó Má­té és Hamar János lelkes ver­senyzése a négy próba C-válto­­zatában (ötösugrás, 60 méter, gerelyhajítás, súlylökés) ered­ményezte a Szekszárdi Sport­­központ újonc fiú csapatának ezüstérmét. B. L. Eredmények Fiúk, újonc, négy próba A: 2. Péceli Tamás 1853 pont (164, 12.16, 523,29,62). B: 3. Andi Péter 1709 p (497,12.93, 43.14, 5:25.76). C: 10. Sza­bó Máté 1337 p (11,01, 8.31, 17,57, 7,30). Csapat: 2. Szek­szárdi Sportközpont (Péce­li, Andi, Szabó, Hamar) 6094 pont. Ifjúságiak, nyolc pró­ba : 8. Balogh Péter (AC Bony­hád) 4392 p, 9. Porkoláb Ákos (Szekszárdi SK) 4376 p, 10. Szabó Máté (AC Bonyhád) 4367 p. Csapat: 6. AC Bony­hád (Balogh, Szabó, Fazekas, Márton) 12 906 p, 7. Szekszár­di Sportközpont (Porkoláb, Soós, Németh) 11878 p. ÍJÁSZAT Ahogy korábban be­számoltunk róla, 270 íjász részvételével került megren­dezésre a Magyar íjász Szö­vetség történelmi szakágának országos és nemzeti bajnok­sága a Citadellán. A résztve­vők középkori és honfoglalás kori ruhába bújva dacoltak a nem éppen ideálisnak mond­ható szeles, esős időjárással a Gellért-hegy tetején. A viszonyokhoz kiválóan al­kalmazkodott a Várta Hagyo­mányőrző és íjász Közhasznú Egyesület öt versenyzője, töb­ben kimagasló eredményekkel zárták az estébe nyúló bajnok­ságot. Huszár Bertold orszá­gos- és nemzeti bajnoki ezüst minősítést, Bőhmné Beus pe­dig országos- és nemzeti baj­noki arany minősítést vehe­tett át. Utóbbinak, ha jövőre sikerül a távlövő arany minő­sítés, akkor a Mesteríjász cím birtokosának vallhatja magát. Kettejük mellett Horváth Lu­ca ötödik, Kollár Adrián hete­dik, Kollár Andor pedig egy nyolcadik helyet szerzett Bu­dapesten. B. S. Beküldött fotó Korhű öltözékben kellett lőniük az indulóknak KOSÁRLABDA Sűrű napjait éli a Knipl Kft. Bonyhádi KSE, amely múlt héten felemás eredményeket ért el a baj­nokságban (szerdán 78-72-re kikapott Pécsett, pénteken 80-77-es győzelemmel javí­tott a Nagykőrös ellen), ma pedig már a Hepp Kupa má­sodik fordulójában, a Siófo­ki Kosársuli otthonában kell helytállnia Morgen Frigyes együttesének (19 óra). Másodosztályú csapat lé­vén, a völgységiek ebben a körben kapcsolódnak be a ku­paküzdelembe, ahol - a sor­solás szabályai szerint - ala­csonyabb osztályú ellenfél­lel találják szembe magukat. A Balaton-parti együttes az NB II-ben szerepel, a vasár­nap rajtoló bajnokságban a Dunaújvárost verte idegen­ben 92-60 arányban, a kupa első körében pedig Marcali­ban nyert 96-79-re. A Bonyhád mellett a Dom­bóvár is érdekelt még a kupá­ban, Szőke Balázsék szomba­ton a PVSK-Kronosz Kiadót fo­gadják 19 órai kezdettel. B. S.