Tolnai Népújság, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-07 / 182. szám

16 SPORT Tolnai Népújság 2017. AUGUSZTUS 7., HÉTFŐ HÍREK Dembélé pótolja a Barcelonánál a távozó Neymart LABDARÚGÁS A spanyol él­vonalban szereplő FC Bar­celona megegyezett a Dort­­mundban futballozó Ousma­­ne Dembélével - írja a fran­cia L’Équipe. Sajtóhírek sze­rint a katalán sztárklub mi­nimum 100 millió eurót te­het le az asztalra a 20 éves játékosért, aki az előző sze­zonban 49 tétmérkőzésen 10 gólt és 21 asszisztot jegy­zett. Dembélét a Dortmund tavaly nyáron 15 millió euró­ért szerződtette. R.G. Nikolicsék simán nyertek, a csatár most nem lőtt gólt LABDARÚGÁS Az észak-ame­rikai profi liga, az MLS leg­utóbbi játéknapján a Niko­­lics Nemanjával felálló Chica­go Fire hazai pályán 4-1-re győzött a New England Revo­lution ellen. Nikolics ezúttal is kezdő volt, a 82. percben cserélték le. Gólt, gólpasszt nem jegyzett. A magyar válo­gatott csatár a Chicago Fire legeredményesebb játékosa­ként így 22 bajnoki után to­vábbra is 16 góllal áll a sze­zonban, legutóbb a 18. for­dulóban, július 2-án, a Van­couver ellen talált a kapuba (akkor kétszer is). R. G. Kohlschreiber nyerte a kitzbüheli salakpályás tornát TENISZ A német Philipp Kohlschreiber nyerte a 482 ezer euró összdíjazású kitz­büheli salakpályás férfi tor­nát. Az ausztriai városban élő, 33 éves játékos a szom­bati döntőben két szettben verte a portugál Joao So­­usát. A világranglistán 47. Kohlschreiber idei első, pá­lyafutását tekintve pedig nyolcadik tornagyőzelmét aratta egyesben. R. G. Első győzelmét aratta a szezonban az atomvárosi egylet Öt perc alatt elintézte a Haladást a Paksi FC Felejthető első félidőt Köve­tően bedarálta a szombat­­helyieket az OTP Bank Ligá­ban szereplő Paksi FC, ezzel a nehéz sorozata előtt meg­szerezte első győzelmét az idei szezonban. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS A kánikula miatt az eredetileg kiírt időponthoz képest két órával később kez­dődött az atomvárosiak mér­kőzése, amivel annyit sike­rült elérniük, hogy a 40 Cel­­sius-fok helyett „csak” 33 fok­ban kellett pályára lépniük a csapatoknak. A forróságnál is nagyobb gondot okozott Cser­tői Aurélnak, hogy a kezdő sípszó után nem sokkal vál­toztatni kényszerült együtte­sén: a házi gólkirály Szakály Dénes a harmadik percben egy fejest követően rosszul ért talajt, kínok közepette hagy­ta el a pályát, kórházba vitték. Azt nem tudni, hogy a közjá­ték, az időjárás vagy a csapa­tok gyenge formája miatt volt eseménytelen az első negy­venöt perc, de sok helyzetet nem lehetett feljegyezni eb­ben az időszakban. A mérkőzést megelőzően a hazaiak öt, a vendégek hét meccs óta nyeretlenek voltak a bajnokságban, s a szombat­­helyiek idén mindössze egy gólra voltak képesek. Joggal bízhattak tehát abban az atom­városiak, ha begyötörnek egy gólt, azzal gyakorlatilag a há­rom pontot is megszerzik. Erre a találatra szűk egy órát kellett várni: Szabó János március 4-e után talált ismét a hálóba Lenzsér Bence pasz­­szát követően, majd öt percre rá Bartha László gurított az üres kapuba, megduplázva az atomvárosiak előnyét (A tava­lyi házi gólkirálynak ez volt az első találata az idényben). Mészöly Géza együttese telje­sen szétesett, az sem lett vol­na meglepő, ha még két-há­­rom gólt berámolnak nekik Szabó Jánosnak (30) nem volt nehéz dolga, közvetlen közelről csak be kellett helyeznie a labdát Papp Kristóf olykor két ember között is tisztán megjátszotta a labdat Bertusék, de végül megelé­gedtek ezzel a kettővel is. A gólkülönbségnél is fonto­sabb, hogy a PFC megszerez­te első győzelmét az idei baj­nokságban, ami az előttük ál­ló, pokolian nehéznek ígérke­ző sorozat előtt (Ferencváros idegenben, Vasas otthon, Vi­deoton idegenben, Budapest Honvéd otthon, Diósgyőr ide­genben) mindenképpen meg­nyugtatóan hat a játékosokra. Azt viszont nem tudni, hogy Szakály Dénes melyik csapat ellen léphet pályára legköze­lebb, ugyanez a helyzet Ha­raszti Zsolttal is - a sérüléssel bajlódó középpályás bütykét muszáj lesz megműteni. Fotók: Makovics Kornél A szombati mérkőzése­ken: Puskás Akadémia-Bp. Honvéd 0-2 (Gól: Lanzafame, Éppel), Balmazújváros-Diós­­győr 4-0 (Gól: Rácz F. 2, Ha­ris, Andrics). A Debrecen-Ferencváros, a Mezőkövesd-Videoton és az Újpest-Vasas találkozó lap­zártánk után fejeződött be. Jegyzőkönyv OTP Bank Liga, 4. forduló. Paksi FC-Swietelsky Haladás 2-0 (0-0). Paks, 1073 néző. V.: Vad II. (Tóth II., Georgiou - Karakó, Gaál Gy.). Paksi FC: Molnár P. - Kulcsár D., Len­zsér, Gévay, Szabó J. - Papp K. - Szakály D. (Koltai, 7.), Haj­dú Á. (Kecskés T., 75.), Bertus, Bartha - Hahn (Daru, 86.). Ve­zetőedző: Csertői Aurél. Hala­dás: Király - Polgár K., Wils, Jagodics, Bosnjak - Kiss B„ Simon Á. (Williams, 58.), Tóth M. - Jancsó (Rácz B., 70.), Gru­­mic (Halmosi, 70.), Ramos. Ve­zetőedző: Mészöly Géza. Gól­szerzők: Szabó J. (57.), Bartha (62.). Sárga lap: Szabó J. (78.), Papp (91.), illetve Tóth M. (29.), Wils (75.) Kiss B. (86.). Lökést adhat- Nem úgy indult a meccs számunkra, ahogy terveztük, kellett egy kis türelem, nyugalom, aztán átvettük az irányítást - fogalmazott a találkozót követően Csertői Aurél.- Ebben benne volt a picit gyengébb rajtunk, kellett egy kis idő, hogy felvegyük a mérkőzés ritmusát. A második félidőben már a gólhelyzetek alapján is megérdemelten nyertük meg a mérkőzést - helyenként már jól is játszottunk. Nagyon nehéz sorozat elé nézünk, ez a siker lökést adhat az önbizalmunknak a folytatáshoz - nyilatkozta a paksiak szakvezetője. 1. Honvéd 4 2 2 0 84 8 2. Diósgyőr 4 2 1 1 7-6 7 3. Vasas 3 2 0 1 3-2 6 4. Mezőkövesd 3 2 0 1 5-8 6 5. Ferencváros 3 1 2 0 83 5 6. Balmazújváros 4 1 2 1 74 5 7. Videoton 3 1 2 0 64 5 8. Paksi FC 4 1 2 1 7-6 5 9. Haladás 4 1 0 3 1-7 3 10. Újpest 3 0 3 0 66 3 11. Debrecen 3 0 1 2 24 1 12. Felcsút 4 0 1 3 2-8 1 HIRDETÉS Bárki nevezhet, aki Tolna megyei vagy Tolna megyében lencsevégre kap egy villámot, vihart és 2017. augusztus 31-ig elküldi a teol@teol.hu címre. —— — ---------­Szavazni a TEOL Facebook-oldalán lehet. A három legtöbb lájkot kapott alkotás ertekes nyereményben részesül. , A verseny részvételi feltételeiről a Teol.hum olvashatna^ r . •, ~i V-A Elindult o Tolnai Népújság és a TEOL.hu közös fotóversenyje^