Tolnai Népújság, 2017. február (28. évfolyam, 28-50. szám)

2017-02-13 / 37. szám

14 SPORT 2017. FEBRUÁR 13., HÉTFŐ A Tolna-Mözsi FSE már 4-1-re is vezetett, mégsem nyert Reménytelen helyzetből mentett egy pontot a VFC Kneller Balázs (balról) megpróbálta visszafogni Karszt Lászlót, de ez nem sikerült, hiszen három gólt szerzett Fotók: Makovics Kornél Papp Tamás (balról) és Kelemen Zsombor csatája a labdáért Kecskeméti Denisz (balról) mellett Mátyás Tamás indít támadást Ez történt a pénteki városi derbin így látták a meccset az edzők A Bowdentechnika megvédte címét EREMFOC A Bowdentechni­ka végzett az első helyen a szekszárdi téli kispályás ku­pán, miután a vasárnap dél­utáni döntőben 6-0-ra nyert a PR Futárszolgálat ellen. Az együttes megvédte címét, hi­szen 2016-ban is ők vihették haza a győztesnek járó ku­pát (képünkön Csillag Ba­lázs, a Szekszárdi Sportköz­pont ügyvezetője és Hege­dűs Márk). A harmadik he­lyet a Tomagro szerezte meg, miután 20-6-ra (!) verte a Kis Dankót. A tornáról részle­tes beszámolót lapunk keddi számában olvashatnak. R. 6. Csak egy pontot ért a nagy fölény LABDARÚGÁS Az angol élvo­nal (Premier League) 25. for­dulójában a listavezető Chel­sea 1-1-es döntetlent ját­szotta Burnley otthonában. Hiába birtokolta 70 százalék­ban (!) a labdát Antonio Con­te együttese, a spanyol Ped­ro korai gólja csak egy pon­tot ért számukra. A 60 pont­tal álló sztárcsapat így is biz­tosan vezeti a tabellát, a má­sodik helyezett Tottenham és a harmadik Arsenal 10-10 ponttal van leszakadva. R. G. Rekordot állított be a Washington JÉGKORONG A Washington Capitals hazai pályán 6-4-re legyőzte az Anaheim Ducks együttesét az észak-ameri­kai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A fő­városi együttes sorozatban 12. hazai győzelmét arat­ta, ráadásul egymást köve­tő 11. alkalommal ütött leg­alább öt gólt saját közönsé­ge előtt, ami NHL-rekordbe­­állítás. Erre a bravúrra csak a Boston Bruins volt képes 1970. december 6. és 1971. január 23. között. R. G. Fordulatos mérkőzést ho­zott a Tolna-Mözsi FSE és a Tolna VFC összecsapása a férfi futsal NB ll.-ben. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu FUTSAL A tolnai sportcsarnok ezúttal nem telt meg a városi rangadóra, de az a bő félház pénteken is hallatta hangját. A közel háromszáz szurkoló­nak (férfiaknak, nőknek, fiúk­nak és lányoknak) nem sokáig kellett várnia az első találatra, már a harmadik percben meg­szerezte a vezetést a VFC. On­nantól azonban átvette a kez­deményezést a Tolna-Mözs, s a nagyobb rutinnal rendelkező csapat még az első félidőben megfordította az eredményt. A második félidőben is Kneller Balázs csapata irá­nyított, de egy-egy labdavesz­téssel a VFC is veszélyeztet­ni tudott. Tíz perccel a vége előtt már 4-1-re vezetett a Tol­na-Mözs, amivel visszább eset a derbi ritmusa. A látványért ekkor a „hazai” csapat 17 éves játékosa, Frankowszky Dáni­el felelt, aki egy-egy cselével az őrületbe kergette az ellen­fél védőit. De a csapat 45 esz-' tendős kapusa, Széchenyi Fe­renc is bravúrt bravúrra hal­mozott, kiérdemelve a nézők elismerő vastapsát. Karszt László büntetőjénél és szabadrúgásánál viszont már ő is tehetetlen volt, s ez a két gól ismét visszahozta a re­ményt a VFC számára, egy­ben megmutatta, bizony akad szurkolója az újonc csapat­nak is. Megélénkült a mérkő­zés, nagyon nyomott Izsák Gé­za együttese, s ezt a pressziót nem is bírta el a Tolna-Mözs. A parázs hangulat miatt gyorsan begyűjtötték ötödik szabályta­lanságukat Papp Tamásék, az emiatt megítélt újabb tízméte­reshez ismét Karszt állt oda, és ezúttal is értékesítette. Az utolsó tíz percben muta­tott játéka alapján megérde­melte az egy pontot a VFC. Férfi NB II., Közép-nyugati csoport, 20. forduló. Tolna-Mö­zsi FSE-Tolna VFC 4-4 (2-1). Tolna, 300 néző. V: Wittner (Ib­­riksz, Kovács R.). Tolna-Mözsi FSE: Széchenyi - Kovács R., Kneller B., Papp T., Frankowsz­ky. Csere: Szőcs, Kókai, Merkl D., Sára P., Oláh, Kecskeméti. Játékos-edző: Kneller Balázs. Tolna VFC: Bildhéber - Mátyás T., Tolnai R., Karszt L., Sümegi. Csere: Búzás A., Cseri, Horváth M., Karszt A., Borda, Vadas, Kelemen Zs., Kovács L. Edző: Izsák Géza. Gólszerzők: Kókai (9.), Papp T. (16.), Frankowsz­ky (26.), Kecskeméti (30.), illet­ve Karszt L. (31., 32., 36.), Sü­megi (3.). Kneller Balázs: - Csak saját magunkat okolhatjuk amiatt, hogy nem nyertük meg a ta­lálkozót. Négy egynél ezt ma­gam sem gondoltam volna, de el kell ismernem, hogy a VFC a hajrában sokat tett azért, hogy az egyik pontot megszerezzék. Öröm volt ilyen remek hangu­latban pályára lépni. Izsák Géza: - Izgalmas mér­kőzést játszottunk, amit azt gondolom, hogy mindkét csa­pat megnyerhetett volna. Igaz­ságosnak érzem a döntet­lent. Jobb érzés volt úgy lejön­ni a pályáról, hogy nem veszí­tettünk, mindenképpen pozi­tívum, hogy háromgólos hát­rányból fel tudtunk állni. Ilicsék a szünet után nem tudtak lépést tartani a Barcával Egy félidőig bírta a Veszprém KÉZILABDA A Telekom Veszp­rém házigazdaként 25-22-re kikapott a Barcelona csapatá­tól a férfi Bajnokok Ligája cso­portkörének tizedik fordulójá­ban. A veszprémiek szomba­ton a 250. meccsüket játszot­ták a BL-ben, amelynek elő­ző kiírásában ezüstérmesek voltak. Ez volt a 18. tétmér­kőzésük a katalán csapattal, és négy győzelem, illetve egy döntetlen mellett immár 13. alkalommal veszítettek. A magyar csapatból Blaz Bla­­gotinsek, Áron Palmarsson, Ancsin Gábor és Marko Kopljar is hiányzott. A Barcelona együt­tesében ott volt a januári világ­Nagy László lő kapura Fotó: TN bajnokságon házigazdaként aranyérmes francia válogatott tagjai közül Cedric Sorhaindo, Dika Mem és Timothey N’Gu­­essan is, illetve a torna gólkirá­lya, Kiril Lazarov, a veszprémi­ek egykori jobbátlövője. „Az első félidőben jól játszot­tunk, gyorsan futottunk, sok indításos gólt szereztünk, és Mikler Roland is jól védett. A másodikban nem tudtuk tarta­ni ugyanezt a szintet. Mindkét átlövőpozícióban egy-egy já­tékosunk volt. Próbáltam úgy cserélni Nagy Lászlót és Ilics Momirt, hogy pihenni is tudja­nak, de mégsem tudtunk belül eredményesebben támadni. A különbség a kihasználatlanul maradó helyzetekből adódott” - értékelt a mérkőzés után Xa­vier Sabaté, a bakonyi gárda vezetőedzője. A-csoport, 10. forduló. Te­lekom Veszprém-FC Barce­lona 22-25 (14-13). Veszp­rém, 5000 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek). A leg­jobb dobók: Gajic 6, Nagy L. 6, Chema Rodriguez 3, Ilics 2, Su­lié 2, illetve Rivera 5, Anders­­son 4, Zsalluz 3, Tomas 3, La­zarov 2, Mem 2, N’Guessan 2, Syprzak 2, Enterrios 2. A csoportja 4. helyén álló Veszprém szerdán a német Ki­el otthonába látogat. B. L. Jó meccset játszott az FTC és a Honvéd LABDARÚGÁS A Ferencvá­ros 2-1-re legyőzte a Buda­pest Honvédőt a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mér­kőzésén. A vezetést az új iga­zolás, Amadou Moutari sze­rezte meg, majd Leandro is be­talált, a találkozó végén pedig Davide Lanzafame szépített. A Fradiban bemutatkozott az öt új igazolás: Botka Endre épp korábbi klubja ellen debütált tétmeccsen a zöld-fehéreknél, rajta kívül Kleinheisler Lász­ló, Julian Koch, Amadou Mou­tari és Janek Sternberg is pá­lyán volt a kezdő sípszónál. Az Újpest már az első, zala­egerszegi mérkőzésen eldön­tötte a továbbjutást a ZTE el­len, miután 3500 néző (!) előtt 4-1-re legyőzte vendéglátóját. A Vasas is nyert NB II.-es ri­válisa otthonában. Nyolcaddöntő, 1. mérkő­zések: Zalaegerszegi TE (NB II. )-Újpest 1-4. Dorogi FC (NB II.)-Vasas 1-2. Csákvár (NB II.)-Soproni VSE (NB II.) 2-1. Érdi VSE (NB III.)-Buda­­foki MTE (NB III.) 2-1. Mező­kövesd-Gy irmot FC Győr 0-0. Kedden játsszák: Ceglédi VSE (NB II.)-Diósgyőri VTK 14.00, Szentlőrinc SE (NB III. )-Szolnoki MÁV (NB II.) 14.00. A visszavágókat márci­us 1-jén rendezik. B. L.