Tolnai Népújság, 2017. január (28. évfolyam, 1-26. szám)

2017-01-18 / 15. szám

12SPORT Tolnai Népújság 2017. JANUAR 18., SZERDA HÍREK Ligety és Svindal sem lesz ott a vb-n TÉLI SPORTOK Két, egyfor­mán ötszörös vb-győztes is kihagyja az alpesi sízők feb­ruári világbajnokságát: az ■ amerikai Ted Ligety műtét előtt áll, a norvég Aksel Lund Svindal már át is esett egy újabb operáción. A 32 éves Ligety a hátát fájlalja, a 34 éves Svindalnak pedig a bal térdével voltak gondjai. R. G. Neymar a világon a legértékesebb LABDARÚGÁS A svájci szék­helyű Sporttudományok Nemzetközi Központjának kutatása szerint Neymar, az FC Barcelona 24 éves brazil labdazsonglőre a világ legér­tékesebb futballistája. A tu­dományos számítások alap­ján a CIES 246,8 millió euró­­ra teszi az értékét. Érdekes­ség, hogy a listán csak a he­tedik helyen áll a Real Mad­rid négyszeres aranylabdás támadója, a 32. évében járó Cristiano Ronaldo, akit első­sorban kora miatt is „csak" 126,5 millió euróra „lőttek be" a svájci kutatók. R. G. A szaúdiak ellen folytatják a mieink KÉZILABDA A keddi szünnap után ma Szaúd-Arábia leg­jobbjai ellen folytatja a ma­gyar férfiválogatott a fran­ciaországi világbajnokságon. A mieink hétfőn 34-29-re verték Chilét, ami a csapat első sikere volt a vb-n. A mai összecsapás 14 órakor (tv: Sportl) kezdődik. R. G. Sorozatban negyedik győzelmét aratta a Bonyhádi KSE Vért izzadtak a sikerért A második és harmadik ne­gyedben nyújtott játéká­nak köszönhetően húzta be újabb győzelmét a Bonyhádi KSE a férfi NB l/B-s kosár­­bajnokságban. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu KOSÁRLABDA A visszavágás fű­tötte a bonyhádiakat a bajnoki mérkőzés előtt, hiszen a nyi­tó fordulóban, a „hűség váro­sában” hosszabbítás után ka­pott ki Rutkai Péter együtte­se (73-78). A vezetőedző azon a találkozón nem számítha­tott legjobbjára, Tömösváry Mátéra, illetve Kovács Balázs­ra, igaz, utóbbi csuklósérülése miatt most is a maródiak listá­ján szerepelt. A hetek óta pazar formában játszó center ezúttal ott volt a parketten, igaz, az első negyed­ben ő sem tudott sokat hozzá­tenni csapata játékához. Hazai pályán papíron a BKSE volt az esélyes, de eredménnyel ez ak­kor még nem párosult. A má­sodik játékrészben már mu­tatkoztak olyan jelek, amik bi­zakodásra adhattak okot a ki­látogató szurkolóknak. Táma­dásban nagy gondok nem vol­tak, de védekezésben könnyen zavarba jött a fiatal bonyhádi csapat, emiatt csak minimális előnnyel mehettek nagyszü­netre Baki Sándorék. A folytatásban sokáig egy-két pont volt a különbség a csapatok között, de a játékrész derekán megrázták magukat a hazaiak, s egy 8-0-s sorozattal hétpontos előnnyel (66-59) vár­ták a végső felvonást. Az utol­só 10 percet rövidzárlattal indí­tották, amit a kisalföldiek 10-2- vel ki is használtak, s átvették a vezetést (68-69). A hajrában vért izzadva harcoltak a völgy­­ségiek, amit siker koronázott: Ifi;;!#' I Férfi NB i/B, Nyugati csoport, az állás 1 1. Oroszlány 12 11 1 1083-768 0.96 2. Veszprém 12 10 2 979-885 0.92 3. Győri KC 12 9 3 964-873 0.88 4. TF Budapest 12 8 4 880-739 0.83 5. Törökbálint 12 8 4 948-861 0.83 6. Pécsi VSK 12 6 6 934-883 0.75 7. Bonyhád 12 6 6 915-921 0.75 8. Pápa KC 12 5 7 919-1018 0.71 9. Budafok 12 4 8 885-1003 0.67 10. SMAFC 12 2 10 865-965 0.58 11 Baja 12 2 10 875-994 0.58 12. Fehérvár 12 1 11 778-1115 0.54 Jegyzőkönyv Férfi NB l/B, Nyugati csoport, 12. forduló: Bonyhádi KSE­­SMAFC-NYME 83-80 (12-19, 30-21, 24-19,17-21). Bony­hádi Ugrinics 6/6. Braun 15, Baki S. 14/3, Gébért Zs. 7, Tömösváry 23. Cserék: Fetzer 6, Gébért A. 3/3, Pechár Cs. 9/9. Pechár P., Herbei, Juhász G., Dávid R. Vezetőedző: Rut­kai Péter. Az eredmény alaku­lása: 3. perc: 1-4. 7. p.: 9-11. 12. p.: 18-22,15. p.: 27-27, 18. p.: 38-33, 23. p.: 48-46, 27. p.: 62-56, 32. p.: 66-67, 38. p.: 75-74. Hazahúzta a bajai szív Újabb veszteség érte a Bony­hádi KSE-t, miután Braun Bence úgy döntött, enged a Baja csábításának és vissza­tér korábbi csapatához, ez­zel segítve őket a kiesés elke­rüléséért folytatott harcban. Az 1995-ös születésű (aki így a fiatalszabályba is beleesett) bedobó-hátvéd hangsúlyozta, a csapattól nem rossz száj­ízzel válik el, csupán a jövő­je szempontjából érezte úgy, hogy váltania kell. A bonyhá­diaknak így már nemcsak Tö­mösváry mellé, hanem Braun helyére is embert kell találni­uk február végéig. zsinórban negyedik győzelm aratta a Bonyhád.- A győzelemnek örülh tünk, a mutatott játéknak mi nem annyira. Tudtuk, hoj nem lesz könnyű mérkőzé és nem vehetjük félvállról a t lálkozót, de mégis sikerült b lealudni az elején - nyilatko ta Rutkai Péter. - A második i harmadik játékrésszel elég dettebbek lehetünk, akkor mi azt az arcát mutatta a csapi amit a szurkolók is elvárni tőlünk. Ezúttal a szerencse mellénk állt, most szinte mi den befelé pattant nekünk. I az igazán nehéz mérkőzést még csak ezután jönnek, am lyeken szintén elkél majd a sz rencse - gondolt a nem olya távoli jövőbe a vezetőedző. A bonyhádi sikerből mi: denki kivette a részét, Tömő váry hozta a tőle megszokó dupla-duplát (23 pont, 17 1 pattanó), de aligha jött volt a győzelem, ha nincs Baki (1 pont, 8 lepattanó) és Színi: Ugrinics (6 pont) jó teljesítm nye, akik az utolsó negyedbe lendítettek nagyot a csapat sz kerén. De Braun Bencéről (] pont) sem szabad megfele kezni, akinek a higgadt bűnt tőivel dőlt el végül a mérkőzé Sorozatban az ötödik gy zelem Pápán jöhet össze, t ott sem lesz egyszerű dolga BKSE-nek. - Hullámzó teljes ményt nyújtanak idén ők is, t a hazai meccseikre rendre ft szívják magukat. A Veszprér tői és a Törökbálinttól otthc nem szégyen kikapni, de a h sonló kvalitású csapatok ellei meccset behúzták eddig. N héz meccs lesz - jelezte Rr kai. Nem csoda, ugyanis a r tinos Kovács Balázs játéka t vábbra is kérdéses, míg Brar Bence visszatér korábbi csap tához Bajára (bővebben kér tes írásunkban). Kijózanító pofont kaptak a favoritok TEREMFOCI Alsó- és felsőhá­zi rangadókkal folytatódott a madocsai teremlabdarúgó-tor­na. Az eddig érvényesnek hitt papírforma újra borult, a meg­lepetések pedig újabb esélyla­tolgatásra adnak lehetőséget. A két, pont nélkül álló csapat összecsapásán a Viza Biszt­ró győzött, míg a nagyará­nyú győzelmet arató Előszál­lás és Felkov Bt. tovább mene­tel. A forduló két utolsó meccse felrázta, majd „kijózanította” a hazai publikumot, hisz mind a Finis, mind a Sarki Kocsma ki­józanító pofonba szaladt bele. A hétvégi, szombati és vasár­napi fordulóval megkezdődik a bajnokság hajrája. A 6. forduló eredményei: Etil Alakulat-Viza Bisztró .1-10. Gól: Balia D., illetve Ma­gyar T. (2), Vörös Á. (2), Sza­bó F. (2), Zengrűber (2), P. Ko­vács, Szakter. Szil-Ker Ablak Előszállás-A-KSE 6-2. Gól Nyá­ri (2), Reichardt, Béres, Cseke, Simon Zs., illetve Lakatos, Ba­uer B. Vitafoam Kft.-Felkov Bt. 1-9. Gól: Kozák, illetve Berényi (2), Gál (2), Kanik (2), Péger (2), Fritz W. Kömlőd SE-Finis 5-1. Gól: Szlucska (4), Szemes, illet­ve Tóth R. Sarki Kocsma-Mecs­­csetnyer United 1-4. Gól: Böde I., illetve Mészáros G. (2), Tóth ]., Lukács. A 7. forduló (január 21., szombat) párosítása: Etil Ala­kulat-Finis 16 óra, Szil-Ker Ab­lak Előszállás-Vitafoam Kft. 16.50, A-KSE-Meccsetnyer United 17.40, Young Boys-Viza Bisztró 18.30, Kömlőd SE-Sar­­ki Kocsma 19.20. B. L. így állnak Az állás: 1. Felkov Bt. 16. 2. Szil-Ker Ablak Előszállás 12, 3. Sarki Kocsma 11, 4. Young Boys 10, 5. Meccsetnyer Uni­ted 9, 6. Kömlőd SE (24-19) 7, 7. Finis (21-12) 7, 8. A-KSE (19-24) 6, 9. Vitafoam Kft. (19-37) 6,10. Viza Bisztró 3, 11. Etil Alakulat 0. A góllövőlista állása, 14 gól: Szlucska (Kömlőd SE). 10 gól: Süvöltős (Finis). 9 gól: Ma­jor (A-KSE), Kozák (Vitafoam), Böde I. (Sarki Kocsma). 7 gól: Farsang P. (Young Boys), Mé­száros (Meccsetnyer United). A címvédő Majos csak a hatodik helyen végzett az emléktornán Teveli győzelem a Ródi Kupán Iff' i ' S 4 Í - vh’fctóí 1 ■ A teveli játékosok higgadtabban rúgták a büntetőket, így ők örülhettek az eredményhirdetésnél TEREMFOCI A teveliek nyerték meg a Ródi Kupát. Fláding Já­nosra, az egykori kiváló futbal­listára, edzőre immáron tizen­negyedik alkalommal emlékez­tek a sportbarátok a bonyhá­di sportcsarnokban, ahol nyolc együttes küzdött a győzele­mért. Az A-csoportból százszá­zalékos teljesítménnyel a Sör­barátok Edénkért Bár (a Let’s Go ellen 7-3-ra, a Majos ellen 3-1-re, a Gumibolt ellen 1-0-ra nyertek), a B-ből az ugyancsak minden meccsét megnyerő Té­véi (az Izményt 2-0-ra, a Bör­zsönyt ó-2-re, az Öregfiúk csa­patát 7-2-re múlták felül) jutott a fináléba, amelyen nem szüle­tett gól, de a heteseket a teveli­ek rúgták jobban (3-2), így ők örülhettek. A harmadik helyet a Gumibolt szerezte meg, miu­tán az 5-5-re végződött (!) ren­des játékidőt követően ugyan­csak büntetőkkel 2-1-re verte a Börzsönyt. Az ötödik helyről - a változatosság kedvéért - ismét büntetők döntöttek, 3-3 után az Izmény 3-2-re nyert a 2016- ban még elsőséget ünneplő Ma­jos ellen. A hetedik helyért az Öregfiúk 73 FK 5-2-re verte a Let’s Gót. A gólkirályi címet So­­modi Péter szerezte meg, a leg­jobb játékos Dézsi János lett, míg a legjobb kapus díját Götz Tamás vehette át. Ömböli Lász­ló főszervező az eredményhir­detésnél egy „Aranylabdát” adott át Pfeifer Zoltánnak, aki a kezdetektől játszik a tornán, s az elmúlt évek alatt támoga­tóként is rengeteget tett azért, hogy a Ródi Kupa ilyen sikeres maradhasson. A főszervező ! punk hasábjain keresztül is J szőni a szponzoroknak, a bar: körnek a segítséget, a támogai sokat. Jövőre jön a jubileumi, zenötödik Ródi Kupa. R.