Tolnai Népújság, 2016. október (27. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-31 / 256. szám

SPORT 15 2016. OKTÓBER 31., HÉTFŐ A címvédő Bonyhád VLC nagy zakót szabott a sereghajtó őcsényiekre MÉG GOMBÓCBÓL IS SOK Szentes Máté (balról) megállíthatatlan volt az őcsényiek számára, a BVLC fiatalja három gólt vállalt magára csapata tizenegy góljából A Szedres az utolsó pillanat­ban lőtte be a győztes gólt a listavezető Szekszárdnak a megyei I. osztály 12. fordu­lójában, ezzel lőtávolon be­lülre került a megyeszék­hely gárdájával folytatott harcban. A címvédő bonyhá­diak 11 gólig meg sem áll­tak Őcsényben. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Szedresi 85- Szekszárdi UFCII. 1-0 (0-0). Szedres, 150 néző. V: Kovács T. (Fülöp A., Kövesdi T.). Szed­res: Farkas M. - Kuti K., Kiss B., Horváth Balázs, Rikkers P. (Szabó Sz., 84.) - Lakatos G. (Pach, 65.), Fritz (Tolnai L., 87.), Benizs, Bíró A. (Sztrahia, 65.) - Horváth Bálint, Erdé­lyi P. Edző: Lacza József. Szek­­szárd II: Szűcs K. - Both, Ká­roly V., Tóth R, Nánási - Die­nes G., Pap M., Kuklis, Major (Rigó, 60., Cseh, 65.) - Ranga, Szabó R. Edző: Dienes Pál. Küz­delmes, alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak győzel­müket csapattársuknak, a 30. születésnapját ünneplő Hor­váth Balázsnak ajánlják. Gól: Sztrahia (93.). Jók: Horváth Ba­lázs vezetésével az egész hazai csapat, illetve Tóth R, Károly V. U19: a Szekszárd NB III.-as. Tevel MedoszSE-Bátaszék SE 1-1 (0-0). Tevel, 200 néző. V: Tamás L. (Prantner, Hálák). Tevel: Máté R. - Csaba I. (Sas D., 27.), Dobra, Calka S., Ferenc M. (Bodai, 72.) - Simon T., Si­mon J., Hencz, Barabás B. (Ah­med, 66.) - Weidinger, Kovács R. (Búzás A., 72.). Játékos-edző: Simon József. Bátaszék: Klézl - Lieszkovszky L., Kiss R, Hor­váth L., Fábián Cs. - Horváth Á. (Kiss R, 91.), Faller A., Botos, Horváth G. - Földvári (Tencz­­linger, 88.), Babanics Gy. (Mé­száros E., 66.). Edző: Kiss Já­nos. Gyenge játékvezetés mel­lett két ellentétes félidőt pro­dukáltak a csapatok, így igaz­ságos döntetlen született. Gól: Calka S. (80.), illetve Földvá­ri (70.). Jók: Weidinger, Búzás A., Dobra, Calka S., Hencz, il­letve Földvári, Botos, Horváth G. U19: 0-1. Őcsény SK-Bonyhád VLC 1-11 (0-6). Őcsény, 70 né­ző. V: Álló (Knap, dr. Sipos). Őcsény: Lizák - Heffner, Ve­­csei V., Martinovits G., Révész (Figler T., a szünetben) - Tóth A., Vecsei R. (Makk D., 62.), Kiss G., Kertész - Batizi-Pócsi (Kispál, 81.), Szűcs M. Edző: Acsádi Viktor. Bonyhád: Schle­­inig - Völgyi P. (Pechár, 55.), Varga Á., Szentes (Genczler, a szünetben), Bognár S. - Ker­tész D. (Domokos R., a szünet­ben), Pap R., Pfaff, Szász - For­­rai, Schulteisz N. Edző: Köllő Roland. Az eredmény reális, a bonyhádiak jobb játékerőt kép­viselnek, az enerváltan játsz­­szó hazaiaknak nem volt esé­lyük. Gól: Heffner (85.), illetve Szentes (9., 24., 29.), Genczler (61., 70., 77.), Pap R. (21.), Pfaff (26.), Bognár S. (35.), Figler T. (56., öngól), Pechár (82.). Jók: az egész vendégcsapat. U19: a Bonyhád NB III.-as. Kakasd SE-Majosi SE 2-2 (1-1). Kakasd, 150 néző. V: Farkas F. (Papp G., Mészáros L.). Kakasd: Kocsmár - Ber­ta, Kvanduk E., Farkas B., Ré­ti - Márk K., Márk A., Farkas D. (Heidecker, 80.), Dobondi (Tóth L., 63.) - Palkó, Fazekas Ä. Edző: Kniesz Mátyás. Ma­­jos: Rács T. - Vituska N. (Bog­nár Zs., a szünetben), Szeiler, Szőts A., Gere - Becze (Illés Á., 83.), Lizák R, Bálint J., Vá­mosi (Batta, 88.) - Gyánó, Má­té B. Mb. edző: Tálas Zoltán. Jó iramú, kemény mérkőzésen igazságos pontosztozkodás tör­tént. Gól: Farkas B. (34.), Ré­ti (78.), illetve Dobondi (5., ön­gól), Lizák (58.). Kiállítva: Szei­ler (72.). Jók: Réti, Kvanduk E., Márk K., illetve Szőts A., Szei­ler. U19: 0-4. Tamási 2009 FC-Tolna VFC 3-3 (1-2). Tamási, 90 néző. V: Lengyel S. (Knap, Mihálovics). Tamási: Lieszkovszky Z. - Pin­tér A., Dorogi, Nagy M., Szeke­res - Kovács Zs., Papp G., Gött­­linger, Mázán - Bódog, Tóth Z. (Pruck, a szünetben). Edző: Li­eszkovszky József. Tolna: Bild­­héber - Karszt L. (Budai, 49.), Borda, Ledneczki G., Cseri - Kovács L., Nagy Zs. (Búzás A., 92.), Sümegi B, Szili I. (Pesti V., 73.) - Tolnai (Erdélyi, 83.), Sza­­bolcska. Játékos-edző: Búzás Attila. Álmosan kezdte a mér­kőzést a hazai csapat, két góllal el is léptek a vendégek. A meg­fogyatkozott hazaiak erősségét mutatja, hogy emberhátrány­ból is fel tudtak állni, így jó já­tékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Gól: Pintér A. (37.), Göttlinger (54.), Nagy M. (82.), illetve Tolnai (30., 57.), Ledneczki G. (26.). Kiállítva: Kovács Zs. (4L). Jók: az egész hazai csapat, illetve Tolnai, Ledneczki. U19:0-3. Kölesdi SE-Dunaföldvári FC 2-1 (2-1). Kölesd, 150 né­ző. V: Kiss G. (Domokos L., Ko­vács L. R). Kölesd: Sánta B. - Baksai, Pilisi, Kozák, Nagy P. - Péger (Aradi, 90.), Weisz, Ka-Ez következik Megyei I. osztály, 13. (utolsó teljes őszi) forduló. November 5. (szombat): Bátaszék SE­­Tamási 2009 FC, Bonyhád VLC-Kölesdi SE, Szekszárdi UFC II.-Tevel Medosz SE. Tol­na VFC-Kakasd SE 13.30. November 6. (vasárnap): Du­­naföldvári FC-Dombóvár FC. Majosi SE-Öcsény SK 13.30. Szabadnapos: Szedres SE. A kör játékosa SZENTES MÁTÉ és Genczler Kornél is három gólt vállalt magára a Bonyhád Völgység LC majd egy tucat őcsényi ta­lálatából. A két 19 éves játé­kos közül azért esett a válasz­tásunk Szentesre, mert Gencz­­lerrel ellentétben ő még nem számít alapjátékosnak Köl­lő Roland csapatában, ám - mint azt a mostani összecsa­pás is mutatja - amikor lehe­tőséget kap, igyekszik jó játék­kal meghálálni azt. Három gól­ja mellett a mezőnymunkából is kivette a részét, ezúttal ő lett a forduló embere. pinya, Váli (Haraszti I., 80.) - Farkas R, Simon B. (Kern, 85.). Edző: Sánta István. Dunaföld­­vár: Tóth Dávid - Tóth Dáni­el, Fehér M. (Rátgéber), Ba­­rics (Ürmös), Rezicska - Fröh­lich, Berényi P. (Androsovits) - Benke, Kovács K. (Horváth A., a szünetben), Farsang P. - Kiss P. (Tóth Á., a szünetben). Játé­kos-edző: Barics Péter. Küz­delmes mérkőzésen a hazaiak jobban akarták a győzelmet, amelyet a megsérült Nagy Pé­ternek ajánl a csapat. Gól: Far­kas P. (19.), Nagy P. (25.), illetve Kiss P. (35.). Jók: Pilisi, Farkas R, illetve Berényi R, Benke. U19: a Dunaföldvár NB III.-as. KEWTMirg 31 1. Szekszárd II. 11 9 0 2 33-9 27 2 Szedres 12 7 4 1 23-8 25 3. Tevel 11 5 4 2 25-14 19 4. Bonyhád 10 5 3 2 28-12 18 5. Majos 11 5 2 4 24-23 17 6. Bátaszék 11 4 4 3 24-17 16 7. Kakasd ü 3 6 2 20-19 15 8. Tolna . 11 4 2 5 22-22 14 9. Dombóvár 11 4 0 7 22-30 12 10. Tamási 9 2 5 2 18-18 11 11. Kölesd 11 2 4 5 18-28 10 12 Dunaföldvár 11 2 2 7 17-21 8 13. Őcsény 10 0 0 10 7-60 0 Ilyen volt a meccs, mint a jelenet: Varga Ákost kergetik az őcsényiek A Paks második csapata a Pécsi MFC, a Szekszárd pedig a Dunaharaszti ellen nyert hazai pályán Mindkét megyei klub győzelemnek örülhetett LABDARÚGÁS NB III, Közép csoport, 13. forduló. Paksi FC ll-Pécsi MFC 1-0 (1-0). Paks, V: Kovács I. (Temleitner K., Lados T.). Paksi FC II: Mol­nár P. - Szalai A., Nagy Á., Ba­gó R, Rácz Zs. (Hanoi M., 87.)- Kesztyűs B., Zachán, Simon M., Kesztyűs M. (Luczek, 91.)- Jelena, Vlasies (Pál A., 76.). Vezetőedző: Osztermájer Gá­bor. Pécsi MFC: Gábor P. - Kó­nya K., Fellai, Erőss (Graba­­rics, 86.), Túri T. - Koller K., Hleba (Takács Á., 72.), Kónya D., Károly B. - Schmidt Zs. (Ba­ta, 58.), Bodor M. Vezetőedző: Márton Gábor. A paksi csapat szervezetten játszott, tökélete­sen lezárta a területeket, így a bajnokságban jó helyen álló" pécsiek nem tudtak kibonta­kozni. A sok fiatallal felálló ha­zaiak megérdemelten nyertek. Gól: Szalai Á. (17.). Sárga lap: Simon M. (56.), Szalai A. (59.), Zachán (78.), Bagó (92.), illetve Erőss (44.), Koller K. (48.). Osztermájer Gábor: - A mai játékunknak a védekezés volt az alfája és az ómegája. Gra­tulálok a csapatnak a Pécsi MFC-t legyőzni nagy dolog. Szekszárdi UFC-Dunaha­raszti MTK 2-1 (2-0). Szek­szárd. V: Sipos K. (Éles, Rei­­nicz). Szekszárd: Pokorni - Puskás G., Kvanduk J. (Rácz, 65.), Kovács D. (Rátkai, 85.), Vágner - Arena Ármin, Lékó, Molnár Péter (jobbra) hosszú idő után állhatott újfent a kapuban Márkvárt R, Dallos M. - He­gedűs M. (Preininger, 73.), Fe­jes P. Edző: Varga Balázs. Du­naharaszti: Gyatyel - Schei­ber, Nyéki M., Rétsági, Már­ton D. - Gacsal, Benke (Kovács G., 69.), Szanku (Mészáros D., 57.), Rebecsák - Dallos G., Bo­­zsik. Edző: Csapó László. Koch kiállítása miatt ismét át kellett szerveznie a védelmet Varga Balázsnak. Az első félidőben nagyon jó játékkal rukkolt elő a Szekszárd, amely 2-0 után két nagy helyzettel végképp le­zárhatta volna a találkozót. A fordulást követően egy szeren­csétlen góllal szépített a Duna­haraszti, amely a hajrában tá­madott is az egyenlítésért, de az UFC jól védekezett. Gól: Fe­jes P. (23., 30.), illetve Nyéki M. (69.). Sárga lap: Puskás G. (67.), Kovács D. (71.), illetve Bozsik (18.), Rétsági (35.), Nyéki M. (53.), Gacsal (70.). Varga Balázs: - Nagyon jól játszottunk az első félidőben, ennek örülök. Sikerült vég­re gólra váltani a lehetősége­inket, s ezáltal megnyugodott a csapat. Ellenfelünk a szünet után szépített, de győzelmünk nem forgott veszélyben. Az állás. A Szekszárdi UFC 19 ponttal a 9., a Paksi FC II18 ponttal a 10. helyen áll a tabel­lán, amelyet a 36 pontos Sziget­­szentmiklós vezet a 34 pontos Budafok előtt. R. G.