Tolnai Népújság, 2016. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-05 / 208. szám

2016. SZEPTEMBER 5., HÉTFŐ 14 SPORT A heti „munka” eredménye az őcsényiek Dombóvár elleni súlyos veresége EDZÉS NÉLKÜL NEM LEHET A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság hétvégi, csonka fordulójában a ka­­kasdiak már az első perc­ben vezetést szereztek a Szedres ellen, a három pon­tot mégsem tudták otthon tartani. így járt a Dunaföld­­vár a Bátaszék, illetve a Kö­tesd a Tolnával szemben is. Az Őcsényre nagy verést mértek a dombóváriak, míg a Majos egygólos találkozón győzte le a Tévéit. Berg Sándor . sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Majosi SE-Tevel Medosz SE 1-0 (1-0). Bony­­hád-Majos, 250 néző. V: Köves­éi R. (Verbászi, Kiss G.). Ma­jos: Kerber - Szeiler, Hegedűs P., Szőts A., Gere - Vituska N. (Bognár Zs., 37.), Lizák P., Vá­mosi, Nagy N. - Gyánó, Bálint I. (Németh B., 65.). Játékos-edző: Hegedűs Péter. Tevel: Máté R. - Csaba I. (Szabó E., 84.), Sas M., Calka S., Ferenc M. (Szabó M., 81.) - Kovács R. (Barabás B., 68.), Weidinger, Simon J., Rei­chert - Simon T., Búzás A. (Ah­med, 62.). Játékos-edző: Simon József. Könnyen felejthető mér­kőzésen a hazaiak egyetlen góllal múlták felül a 83 percig emberhátrányban játszó Té­véit. A majosiak csak a három pontnak örülhettek. Gól: Lizák P. (8.). Kiállítva: Sas M. (7.). Jók: a hazai csapatból Szőts Attila dicsérhető. U19: 8-0. Őcsény SK-Dombóvár FC 1-7 (0-5). Őcsény, 100 néző. V: Pekoli (Horváth J., Mészáros L.). Őcsény: Lizák Zs. - Hor­váth Zs., Kovács S., Tóth A., Ba­­tizi-Pócsi - Szabó Z., Kertész J., Forrai, Gyarmati Cs. (Kis­­pál, 27., Boros, 83.) - Steiner, Kovács K. Edző: Cziráki Gá­bor. Dombóvár: Szabados - Ko­vács R., Pap Máté, Takács Z., Bán - Kázmér (Farkas R., 70.), Regényi (Fehérvári, 70.), Bak­­sa, Száraz (Illés L, 34.) - Czo­­nev (Magyarosi, 77.), Horváth Á. Szakmai igazgató: Bőzsöny János. Az eredményen az őcsé­nyiek heti edzésmunkája kö­szönt vissza. A dombóvári együttes könnyed győzelmet aratott. Gól: Kovács K. (65.), il­letve Kázmér (4., 39., 70.), Czo­­nev (18., 27.), Horváth Á. (16.), Bán (60.). Jók: a vendégcsapat-Az őcsényi Tóth Adrián és Forrai Zoltán (6) a dombóvári Regényi Zoltán elől viszi el a labdát, a háttérben a két gólt szerző Czonev Márk ból Kázmér, Bán, Pap Máté és Kovács R. dicsérhető. Kakasd SE-Szedres SE 1-1 (1-1). Kakasd, 200 né­ző. V: Álló (Juhász Cs., Köves­­di T.). Kakasd: Kocsmár - Tóth L., Kvanduk E., Hücker B. (He­­idecker, ól., Farkas B., 92.), Se­bestyén M. (Berta G., a szünet­ben) - Palkó A., Márk K., Márk A., Árpa - Taba, Fazekas Á. Edző: Kniesz Mátyás. Szedres: Farkas M. - Kuti, Kiss B., Er­délyi, Horváth B. - Lakatos G. (Benizs, 70.), Horváth B., Fritz Á., Pach B. - Rikkers, Bíró A. (Sztrahia, 78.). Edző: Lacza Jó­zsef. Változatos, jó iramú ta­lálkozón a helyzetek alapján igazságos eredmény született. Gól: Hücker (1.), illetve Fritz Á. (19.). Jók: a kakasdi együt­tesből Kocsmár, Kvanduk E. és Márk A. érdemel dicséretet. U19: 5-4. Kölesdi SE-Tolna VFC 2-2 (2-1). Kölesd, 150 néző. V: Ste­fik (Szabó R, Szincsák). Kölesd: Kovács Róbert (balról) próbálja megállítani Kertész József akcióját Kollár E. - Váli, Kapinya, Ko­zák, Pesti M. - Haraszti I., We­­isz T. (Kern M., 54.), Farkas R, Nagy P. - Dudás G., Aradi (Pili­si, 70.). Edző: Sánta István. Tol­na: Csoknyai - Erdélyi (Mátyás T., a szünetben), Házer (Agócs, 70.), Ledneczki, Cseri - Sümegi B., ifj. Búzás A., Féhr, Horváth M. - Nagy Zs., Fejes Z (Borda, 66.). Edző: Búzás Attila. Küz­delmes és jó iramú mérkőzé­sen igazságos döntetlen szüle­tett. Gól: Dudás G. (27., 4L), il­letve Horváth M. (32., 53.). Ki­állítva: Farkas P. (75.), illetve Agócs (75.). Jók: Kapinya, Ko­zák, Dudás G., illetve Horváth M., Féhr. U19:1-4. Dunaföldvári FC-Bátaszék SE 0-0. Dunaföldvár, 80 néző. V: Tamás L. (Bogáncs, Kovács L.). Dunaföldvár: Tóth D. - Re­­zicska, Princz, Fehér M., Ür­­mös - Fröhlich, Barics P. (Kiss R, 55.), Farsang P. (Berényi R, 55.), Tóth Á. (Androsovits, 66.) - Benke (Solt, 74.), Markovics Ez következik Az 5. forduló programja, szep­tember 10-, szombat: Báta­szék SE-Bonyhád VLC. Tamá­si 2009 FC-Majosi SE, Dom­bóvár FC-Kölesdi SE. Kezdés: 16 óra. Szeptember 11., va­sárnap: Szekszárdi UFC ll-Du­­naföldvár FC. Tevel Medosz SE-Kakasd SE, Szedresi SE­­Ócsény SK. Kezdés: 16 óra. Szabadnapos: Tolna VFC. A forduló embere KÁZMÉR PÉTER Nem volt ne­héz dolga, hiszen a sereghaj­tó Őcsény ellen szerzett há­rom gólt, ugyanakkor dicsé­ret illeti, hiszen nem kimon­dott támadóként talált be há­rom alkalommal is a vasár­napi bajnokin. Kázmér Péter, a Dombóvári FC baloldali kö­zéppályása remek napot fo­gott ki, de több társa is jól ját­szott. Ő mégis azzal emelke­dett ki a többiek közül, hogy a mezőnyben is hatalmas mun­kát végzett, ha kellett, a saját kapuja előtt tisztázott. (Horváth A., 90.). Játékos-edző: Barics Péter. Bátaszék: Klézl - Samu R, Horváth Á., Kiss R, Li­­eszkovszky - Csíki (Babanics Gy., 66.), Horváth G., Botos, Fal­ler - Fábián Cs. (Földvári, 91.), Tóth B. (Horváth L., 86.). Edző: Kiss János. Küzdelmes mécs­esén a hazaiak egy kicsit köze­lebb álltak a győzelemhez, de a találkozó egészét figyelembe véve igazságos döntetlen szüle­tett. Kiállítva: Horváth Á. (81.). Jók: Fehér M., illetve Klézl. U19: a Dunaföldvár NB III-as. A Bonyhád Völgység LC-Ta­­mási 2009 FC-mérkőzést no­vember 12-re (szombat, 13.30 óra) halasztották. A Szekszár­di UFC II. szabadnapos volt. il I, osztály, az állás 1. Szekszárd II. 3 3 0 0 8-2 9 2. Majos 4 3 0 1 9-6 9 3. Szedres 4 2 2 0 9-2 8 4. Kakasd 4 2 2 0 8-4 8 5. Dombóvár 4 2 0 2 10-6 6 6. Kölesd 4 1 2 1 10-13 5 7. Tolna 4 1 1 2 8-7 4 8. Bonyhád 3 1 1 1 5-4 4 9. Bátaszék 3 1 1 1 4-4 4 10. Tevel 3 1 0 2 5-6 3 11. Dunaföldvár 4 0 2 2 4-9 2 12. Tamási 2 0 1 1 3-4 1 13. Őcsény 4 0 0 4 5-21 0 Babos Tímea bő két óra játék után maradt alul az ötödik kiemelt Simona Halep ellen a US Openen Pályafutása egyik legjobb meccsét játszotta TENISZ Babos Tímea egyesben pályafutása során először ju­tott be a harmadik fordulóba Grand Slam-tornán, miután az US Open nyitó körében az oszt­rák Barbara Haast 5:7, 6:3, 7:5, majd a holland Richel Hogen­­kampot 6:2, 6:4 arányban múl­ta felül. Ezt követően az ötödik helyen kiemelt Simona Halep­­pel találkozott Babos, aki meg­­illetődötten kezdte a mérkő­zést, sokat hibázott, amit a ta­valyi elődöntős román kihasz­nált, s rögtön dupla brékelőnyt szerzett, végül 24 perc alatt 6:1- re meg is nyerte az első szettet. A másodikban megváltozott a játék képe, Baboson ekkor már érezhető volt, hogy nincs ve­szítenivalója. A 23 esztendős magyar teniszező l:l-nél bré­­kelt, de rögtön jött az egyenlí­tés (2:2). Ezek után Babos egy­értelműen a román játékos fö­lé kerekedett, ismét elvette a szervagémet, majd sorozatban 11 labdamenetet megnyerve 6:2-vel behúzta a szettet. A döntő szett is a magyar lánynak kezdődött jobban: az első játékban elvette a világ­­ranglista ötödik adogatását. To­vábbra is határozottan játszott, azonban egyre több hiba csú­szott a játékába, amit a román ki is használt (3:4). Babos ezt követően három bréklabdát há­rítva hozta az adogatójátékát, aztán 4:4-nél két lehetősége is Babos Tímea remekül játszott, de a végén jobban izgult a kelleténél Párosban sikerült Babos a kazah Jaroszlava Svedova oldalán 6:2, 6:4-re legyőzte a Jelena Ostapenko, Andrea Petkovic lett, német kettőst a párosverseny má­sodik fordulójában. A harma­dik helyen kiemelt magyar, kazah duó az első szettet - a negyedik lehetőségüket ki­használva - 34 perc alatt nyerte, a másodikban négy játékot sorozatban hozva for­dítottak, ezzel bejutott a 16 közé. A nyolcaddöntőben. lap­zártánk után az Asia Muham­mad, Taylor Townsend ameri­kai duóval csaptak össze. volt brékelőnybe kerülni, de so­rozatban négyszer rontott (4:5). Az utolsó játékban Babos 40:15- re vezetett, végül meccslabdá­nál kettős hibát ütött (4:6). „Amennyire nehezen indult a meccs, és nem tudtam, mit kezdjek vele, annyira feljavul­tam és jól kezdtem játszani. Na­gyon magas színvonalú meccs volt. Ilyet ritkán mondok, de életem egyik legjobb meccse és tenisze volt, amit játszottam” - mondta Babos Tímea hivatalos honlapjának. - Végre egy kicsit megtört a „Grand Slam-fóbia”, tudtam Grand Slamen is jól ját­szani! Ez nagyon motiváló és po­zitív a jövőre nézve - olvasható a babostimea.hu-n. Berg S.