Tolnai Népújság, 2016. augusztus (27. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-16 / 192. szám

2016. AUGUSZTUS 16., KEDD SPORT 13 Szendi Adrián és Gyenis Dávid is mesterhármassal indított Remekül Fadd Dunakömlődön aratott győ­zelmet a megyei II. osztály Keleti csoportjának bajno­ka, a Madocsa SE, a két újonc közül a megfiatalított Dunaszentgyörgy sikerrel vette az első fordulót, míg a Németkér vereséget szenve­dett. Nyugaton az ezüstér­mes Kisdorog győzött, míg a harmadik Aparhant döntet­lenre végzett. Balázs László, Berg Sándor tolna.nepujsag@mediaworks.hu Keleti csoport Kajdacsi SE-Németkéri SÉ 4-2 (2-1). Kajdacs, 100 né­ző. V: Tamás L. (Bárdos, Piegl). Kajdacs: Vaczula (Virág A., 87.)- Farkas A. (Hasító, 58.), Kasza (Milák, 76.), Szendi F. (Lengyel R, 77.), Simon B. - Gazdag A., Körösi, Szendi A., Király R. - Lengyel J., Varga L. Edző: Ko­vács Dénes. Németkér: Góman D. - Németh R., Kungl, Ruff T., Csonka L. (Orova, 58.) - Szau­­er (Csonka A., 65.), Kun, Lacza D. (Kovács I.), Majoros G. - Pi­­szár, Zsolnai. Edző: Rauth Mi­hály. Külön köszönet illeti a hazaiak hálóőrét, Vaczula Jó­zsefet, aki 61 évesen kisegítet­te csapatát. Gól: Szendi A. (36., 65., 73.), Simon B. (5.), ilL Sza­­uer (11.), Orova (89.). Jók: Szen­di A. vezérletével az egész ha­zai együttes, illetve Németh R., Majoros G. U19: 4-8. Dunaszentgyörgyi SE-Ger­­jeni SK 4-0 (3-0). Dunaszent­györgy, 150 néző. V: Lengyel S. (Kovács T., Piegl). Dunaszent­györgy: Szintai (Berek, 62.) - Györgye (Propszt, 58.), László A., Káldi N., józsa (Molnár T., 61.) - Major M., Szakter, Szász T., Decsi - Palló, Széperdei. Edző: Horváth László. Gerjen: Mező - Bán, Holweiger (Tesé­­nyi, a szünetben), Búzás G. (Domsa, a szünetben), Tóth M.- Stankovics, Nánai (Bába, 57.), Schütz (Zsidó N., 79.), Novák J. (Bráz, 57.) - Szakter, Kapitány T. Edző: Lacza Csaba. A telje­sen megfiatalított vendéglátó kitűnő játékkal és szép gólok­kal mutatkozott be közönsé­ge előtt. Gól: Palló (5.), Szász T. (36.), Major M. (45.), Decsi (80.). Jók: az egész hazai csapat. U19: 0-16. Bátaapáti SE-Mórágy SE 1-1 (0-1). Bátaapáti, 50 néző. V: Fülöp A. (Kövesdi T., Domo­kos L.). Bátaapáti: Martinovics- Varga R. (Mihó, 85.), Tóth J., Csányi Cs., Kalmár Zs. - Ré­vész (Horváth Cs., 28.), Hesz, Babanics N., Babanics F. - Papp Z., Dudás Z. (Preimeyer, 56.). Játék-edző: Babanics Nán­dor. Mórágy: Hujbert - Fürst, Kis R., Lestár, Rozgonyi - Péter J. (Kovács J., 62.), Berényi Sz., Löfli D. (Simon J., a szüneben), Tóth T. - Tóth L, Kőkuti. Edző: Illés Béla. Helyzetek itt is, ott is adódtak, így igazságos dön­tetlen született a szomszédvá­ri rangadón. Gól: Horváth Cs. (51.), ill. Tóth T. (31.). Jók: Tóth J., Martinovics, illetve Tóth T., Kiss R., Lestár, Kőkuti, Löfli D. U19:1-4. Faddi SE-Bölcskei SE 7-0 (2-0). Fadd, 250 néző. V: Ál­ló (Horváth T., Bárdos-Gutpin­­tér). Fadd: Szabó D. - Udovisits, Mausz, Nemes, Körösi - Szat­mári (Csibi, 77.), Asztalos, Hor­váth M., Fehér K. (Papp J., 73.) A faddi Gyenis Dávid (jobbról) három gólt szerzett a Bölcske ellen, Keresztes Dániel (8) sem tudta megállítani a hazaiak támadóját- Beda (Fazekas R., 23., Ber­ta, 77.), Gyenis D. (Gáncs, 64.). Edző: Gyenis Mihály. Bölcske: Nagy G. - Bereczki L, Princz, Debreceni (Farnek T., 60.), Be­­senczi Z. - Fenyősi G., Keresz­tes (Besenczi L, a szünetben), Farnek A., Höss (Nagy L, 82.)- Ferencz Z. (Nagy R., 61.), Sü­­völtős J. Edző: Tóth János. Masz­­szív és jó csapatot győzött le a rendkívül motiváltán, szerve­zetten játszó és szép találatokat szerző hazai csapat. Faddon va­sárnap a régi idők fociját idéz­te a mérkőzés és az azt övező remek hangulat. A győzelmet a bokasérülést szenvedő Beda Bencének ajánlják. Gól: Gyenis D. (12., 24., 60.), Szatmári (52., 74.), Gáncs (68., 71.). Jók: Gye­nis D. és Horváth M. vezetésé­vel az egész hazai csapat, illet­ve Fenyősi G. U19: 7-3. Dunakömlődi SE-Madocsa SE 2-3 (1-2). Dunakömlőd, 150 néző. V: Éreth (Mészáros L., Szabó R). Dunakömlőd: Bér­­di - Jóhi A., Szemes (Sára Sz., 19.), Sára Cs., Juhász V. - Ma­joros Sz. (Horváth J., 56.), Oláh R., Poroszkai, Jóni K. - Porosz­kai, Szlucska. Edző: Szabó Ist­ván. Madocsa: Müller - Fritz, Hahn, Kern, Magyar - Re­in, Éger, Gál - Süvöltős J. (Gá­bor M., 90.), Böde L, Wenhardt (Kanik, 78.). Edző: Böde Dáni­el. Kitűnő mérkőzésen a haza­iak nem érdemeltek vereséget a nagyobb nevekből álló ven­dégek ellen. Gól: Poroszkai (9.), Szlucska (56.), illetve, Wen­hardt (25.), Böde I. (35.), Rein (60.). Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Müller, Éger, Rein, Süvöltős J. U19: 9-2. Szabadnapos: Sióagárd SE. Nyugati csoport Döbröközi KSE-Aparhan­­ti SE 3-3 (2-1). Döbrököz, 50 néző. V: Miháiovics (Sipos, An­tal). Döbrököz: Simon J.- Var­ga L., Török G., Gillich, Varga R.- Kaposvölgyi, Török Cs., Ke­resztes R, Dervalits- Keresztes M., Gamos. (Varga L., 78.). Játé­kos-edző: Varga László. Apar­hant: Kóka- Rózsa, Kovács M., Hegyi (Sebestyén D., 86.), Gya­log- Minker, Móricz, Dézsi, Molnár N. (Szőts, 49.)- Miklós L., Kajtár (Mészáros A., 56.).. Edző: Minker Endre, Dézsi Já­nos. Jó iramú mérkőzésen a 48. percben 3-1-es hazai veze­tésnél nagy hajrát kivágó ven­dégcsapat a 93. percben tizen­egyesből szerzett góllal men­tett pontot. Gólszerzők: Török Cs. (45., 48.), Varga R. (4L), il­letve Miklós L. (73., 93., a má­sodikat 11-esbó'l), Gyalog (3.). Jók: mindkét csapat játékosai dicsérhetők. U19: 2-12. KSE Zomba-Kisdorogi FC 1-3 (0-0). Zomba. V: Pekoli (Weitner, Hálák). Zomba: Reit­­zi- Trautmann, László, Farkas D., Mathesz- Hosnyánszki Zs., Selyem, Fábián D., Hosnyánsz­ki T.- Osztopányi, Schäffler. Já­tékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Kisdorog: Kiss A.- Miszler, Horváth R, Bordi, Miklós K. (Csöglei, 61.)- Kadosa, Palkó M., Schiller Z., Páli- Horváth G., Schiller A. Szakmai igaz­gató: Bőhm János. A gyenge já­tékvezető nem nőtt fel a két, jó iramban játszó csapathoz. Gól: Schäffler (71.), illetve Schil­ler Z. (78., 92.), Páli (50.). Jók: mindkét csapat játékosai di­csérhetők. U19: elmaradt. Kaposszekcső-Csikóstőt­­tős KSE-Majosi SE II. 1-6 (0-3). Csikóstőttős. V: Szige­ti (Csobot, Szabó Sz.). Kaposz­­szekcső: Végh- Varga Stad­ler (Dávid, 36.), Gulyás, Boj­tos (Varga M., 85.), Fehér A­­Cser (Őszi, 71.), Schott, Por­ció (Lőczi, 55.), Nagy R- Hor­váth R., Botos (Bordás, a szü­netben). Edző: Iván József. Ma­­jos: Rács- Jakab, György (Sánt­­ha, 75.), Harangi, Kaiser- Bá­lint (Szilágyi M., 80.), Lőrincz (Hadikfalvi, 76.), Becze, Boros K. (Bognár Zs., a szünetben)­­Losonczi, Nagy Á. Edző: Sánt­­ha Áron. A lelkesen kezdő ha­zai csapat lendületét megtörte a 25. percben bekapott szeren­csétlen gól. Gól: Nagy P. (88.), illetve Boros K. (25., 37.), Bog­nár Zs. (75., 84.), György (45.), Harangi (90.). Jók: Gulyás, Schott, illetve az egész vendég­csapat dicsérhető. U19: a Majos megye egyes. A Bonyhád-Börzsöny-Pálfa-mérkőzés elmaradt, a Nagymányok-Simontornya­meccset november 27-én játsz­­szák. Ez következik Megyei I!. osztály, 2. forduló, Keleti csoport. Augusztus 21. (vasárnap): Németkéri SE-Bá­­taapáti SE, Mórágyi SE-Du­­nakömlődi SE, Madocsa SE­­Faddi SE. Gerjeni SK-Kajdacs SE. Bölcskei SE-Sióagárd SE 17 óra. Szabadnapos: Duna­szentgyörgy SE. Nyugati csoport. Augusztus 21.: Bonyhád-Börzsöny SE­­Majosi SE II. 15. Aparhanti SE-Kaposszekcső-Csikóstőt­­tős KSE. Pálfai SE-KSE Zom­ba. Kisdorogí FC-Nagymá­­nyoki SE 17. A Símontornya TC-Döbröközi KSE-mérkőzést november 19-én (szombat), 13 órától játsszák. A faddi Nemes Ákos (a labdával) a bölcskei Farnek Attilával (16) harcol. Előbbinek volt oka az örömre Előny a Barcánál, a Bayerné a kupa LABDARÚGÁS A Signal Idu­na Parkban rendezték a né­met Szuper Kupa döntőjét, ahol a Bayern Müncen Ar­turo Vidal és Thomas Mül­ler (képen) találatával 2-0- ra legyőzte a „házigazda" Bo­russia Dortmundot. Carlo An­­celotti így egy trófeával indí­totta karrierjét a bajoroknál. A spanyol Szuperkupa első mérkőzésén a bajnoki cím­védő Barcelona megnyuga­­tó előnyt harcolt ki a vissza­vágóra a Király Kupa-döntős Sevilla ellen, miután Luis Su­árez és Munir El Haddadi ta­lálatával 2-O-ra győzött az andalúziai városban. A visz­­szavágót szerdán rendezik a katalán fővárosban (23 óra, tv: DigiSportl). B. S. Egy 3. hely, ma is játszik az FGKC KÉZILABDA Harmadik helyen zárta a dunaújvárosi felké­szülési tornát a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, miután az elődöntőben - elsősorban az összeszokottság hiánya miatt - kikaptak a nagyatádi Rinyamenti KC-től, azonban a bronzmérkőzésen Tabaj­­di Ferenc együttesének sike­rültfelülkerekednie a szom­bathelyi Haladás VSE-n. Ma újabb edzőmeccs vár a Gó­lyákra, 18.30 órakor a Mo­hácsi TE, csütörtökön a Du­naújvárosi KKA NB l/B-s gár­dája látogat a megyeszék­helyre (18.15). A harmadik felkészülési mérkőzését hét­végén játssza az FGKC, ak­kor Tamásiban egy osztrák csapat ellen lépnek'pályára Nagy Szilviáék. B. S. Előrehozott meccs a Magyar Kupában LABDARÚGÁS Ma a Szedre­­si SE-Tolna VFC mérkőzés­sel megkezdődik a Magyar Kupa megyei selejtezőjének harmadik fordulója. Lacza József együttese 17 órakor látja vendégül Búzás Attila csapatát. Szerdán további három mérkőzésre kerül sor, a Bátaszék SE-Tamási 2009 FC, Faddi SE-Teveli Medosz SE és a Bonyhád VLC-Ka­­kasd SE találkozókat szintén 17 órától játsszák. B. S. Főtábiás az egy helyet javító Babos TENISZ Főtáblára jutott a cin­cinnati kemény pályás tor­nán Babos Tímea, miután a selejtező második fordulójá­ban több mint két és fél óra játék után, három szettben (7:6, 5:7, 6:3) legyőzte az amerikai Jennifer Bradyt. A főtábla első körében a szin­tén hazai közönség előtt ját­szó Louisa Chiricóval talál­kozik majd. Babossal kap­csolatos hír, hogy egy helyet javítva a 41, a világranglis­tán, amelyet továbbra is Se­rena Williams vezet. B. S.