Tolnai Népújság, 2016. május (27. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-10 / 109. szám

2016. MÁJUS 10., KEDD SPORT .11 Tóth Attila remeklése és négy gólja kellett a Sióagárd pálfai győzelméhez Megvan az első aranyérmes: a Nagymányoké a keleti trón ■o ,p A kétyi Eisensehr Márk (balról) húz el a nagymányoki Feik János mellett - nem ez volt a jellemző a vasárnapi bajnoki mérkőzésen A megyei II. osztály Kele­ti csoportjában szerepelő Bölcske második csapata már az 1. percben vezetést szerzett Bátaapátiban, még­is a hazaiak örülhettek a vé­gén. Nyugaton az éremért hajtó Aparhant súlyos vere­ségbe szaladt bele a Majos II. otthonában. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Nyugati csoport Kéty SC-Nagymányoki SE 2-3 (0-2). Kéty, 100 néző. V: Kovács L. (Slarb, Pesti K.). Kéty: Erdős N. - Erdős K., Fazekas T., Horgos, Erdős Z. (Nagy K., 67.)- Kiss L., Eisensehr M. (Szilá­gyi V., 71.), Márton K., Szab­­ján - Szilágyi J., Pintér D. Játé­kos-edző: Fazekas Ákos. Nagy­­mányok: Schanczenbacher - Schmidt N., Herger D., Feik, Köő R. (Szabó F., a szünetben) - Köő N., Barabás Á. (Rafai, 62.), Herger B. (Horváth B., 51.), Ga­­rai - Kovács L. (Czékmány B., 76.), Lajos D. (Miklós T., 54.). Játékos-edző: Czékmány Bá­lint. Fegyelmezettebb játékkal akár elnapolhatták volna a baj­nokavatást a hazaiak, akik gra­tulálnak a Nagymányoknak a bajnoki címhez. Gól: Szabján (47.), Eisensehr M. (58.), illet­ve Kovács L. (18.), Barabás Á. (37.), Czékmány B. (88.). Kiál­lítva: Herger D. (29.). Jók: Hor­gos vezérletével az egész hazai csapat, illetve Garai, Barabás Á., Czékmány B. U19: 3-5. Majosi SE ll.-Aparhant SE 6-0 (2-0). Majos, 100 néző. V: Lengyel S. (Rácz, Horváth T.). Majos II.: Komáromi - Faze­kas M. (Jakab R., a szünetben), György A., Harangi, Kalmár Zs. - Győrt! J. (Batta, 68.), Csíki (Kaiser, 64.), Losonczi T. (Kal­már F., 78.), Sebestyén T. - Bo­ros K. (Sántha Á., 82.), Bognár Zs. Játékos-edző: Sántha Áron. Aparhant: Kóka - Müller M., Miklós L., Palkó J., Hegyi - Mó­ricz G., Gyalog (Kovács L., 68.), Minker E., Móricz I. (Szőcs R., a szünetben) - Molnár N. (Se­bestyén D., 78.), Kajtár. Játé­kos-edzők: Minker Endre, Dé­­zsi János. A szép időben, sok néző előtt lejátszott szomszéd­­várin szerencsés góllal szer­zett vezetést a hazai együttes, a vége mégis sima lett a sport­szerűen játszó, de a hajrára el­fáradó vendégekkel szemben. Gól: Boros K. (6., 74., 77.), Győr­­fi J. (34.), Batta (89.). Jók: Boros, György A., Kalmár Zs. U19: a Majos megye egyes. Szakály KSE-Kaposszek­­cső-Csikóstőttős KSE 2-3 (1-0). Szakály, 80 néző. V: Kar­dos (Pesti É., Bárdos). Szakály: Balogh B. - Frendik, Szántó, Barkóczi (Juhász G., a szünet­ben), Lauter - Kovács J., Varga R, Nagy Zs., Horváth D. - Hor­váth Kálmán, Kovács R. Játé­kos-edző: Nagy Zsolt. Kaposz­­szekcső-Csikóstőttős: Pál D.- Kulcsár (Bordás, 80.), Botos (Őszi, 43.), Horváth A., Iván P. - Porció, Cser, Bojtos (Pata­ki, 88.), Végh - Gulyás, Fehér A. Edző: Iván József. A kiállítá­sokkal tarkított mérkőzésen a hazaiak számára kevésnek bi­zonyult a megszerzett kétgólos előny. Gól: Kovács J. (32.), Ko­vács R. (50.), illetve Végh (63.), Böjtös (68.), Fehér A. (70.). Kiál­lítva: Varga P. (60.), illetve Hor­váth Á. (75.). U19: 3-2. Bonyhád-Börzsöny SE­­Zomba KSE 0-2 (0-2). Bony­hád-Börzsöny, 50 néző. V: Far­kas F. (Szincsák, Fülöp A.). Bonyhád-Börzsöny: Ladányi - Sümegi I. (Eckert, 50.), Rétfal­vi, Töttős L., Fehér G. (Dávid Cs., 88.) - Knipl (Gábori, 58.), Csobot, Pongrácz B., Rippert - Búzás M. (Bakonyi, 72.), Pintér L. Játékos-edző: ifj. Töttős Lász­ló. Zomba: Reitzi - Csutora, Ja­kab, Sebestyén Á., Hermann - Häckl, Fábián D., Bozsó, Oszto­­pányi (Tanács, 17.) - Misóczki, Hosnyánszki T. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. A hazaiak­nak tucatnyi helyzet sem volt elég a gólhoz, míg a vendégek jól gazdálkodtak e téren, így el­vitték a három pontot. Gól: Bo­zsó (10.), Hosnyánszki T. (19.). Jók: mindkét csapat játékosai dicsérhetők. U19: 0-11. Magyarkeszi KSE-Kisdo­­rogi FC 2-4 (0-3). Magyarke­szi, 100 néző. V: Stefik (Kurcz, Kardos). Magyarkeszi: Kuvik - Hollósi (Csuti, 71.), Bódog, Papp G., Kovács Z. (Pataki, 71.) - To­­kics, Oláh, Teplán A. (Óvári, a szünetben), Franke F. - Hor­váth G., Bella. Játékos-edző: Teplán Attila. Kisdorog: Kiss A. - Máthé, Pálinkás N., Németh Z. (Mészáros M., 89.), Csöglei - Miklós K. (Németh T., 83.), Bor­­di, Horváth R, Kadosa - Páli A., Schiller A. Szakmai igazga­tó: Bőhm János. Az első félidő­ben a vendégcsapat jól használ­ta ki a hazaiak bizonytalansá­gát, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Gól: Papp G. (69.), Bella (78.), il­letve Kadosa (16., 38.), Schiller A. (31.), Horváth P. (89.). Jók: a vendégcsapatból Kiss A., Kado­sa, Schiller A. és Horváth P. di­csérhető. U19: május 27-re ha­lasztották. Szabadnapos: Döbröközi KSE. Keleti csoport Mórágy SE-Gerjen SK 4-2 (2-1). Mórágy, 100 néző. V: Ta­más L. (Prantner, Mészáros L.). Mórágy: Hujbert - Fürst, Si­mon J., Lestár, Rozgonyi - Gá­bor R, Berényi Sz. (Acsádi, 85.), Löfli D., Löfli M. - Tóth B., Tóth L. Edző: Illés Béla. Gerjen: Me­ző - Bán, Kurucz, Holweiger R. - Holweiger Z., Sós, Gál T, Kneller, Búzás - Bráz, Aradi (Lacza Zs.). Játékos-edző: La­­cza Zsolt. A sportszerűen ját­szó vendégcsapat végig egyen­rangú ellenfele volt a hazai együttesnek. Gól: Berényi Sz. (13.), Löfli D. (45.), Tóth T. (54.), Tóth B. (83.), illetve Gál T. (20.), Kneller (75.). Jók: Löfli M., Löfli D., Rozgonyi, Tóth B., illetve az egész vendégcsapat. U19: 6-2. Madocsa SE-Simontornya TC 2-1 (1-0). Madocsa, 150 néző. V: Álló (Bárdos, Piegl). Madocsa: Müller R. - Araczki I. (Fritz, 90.), Kern, Hahn, Ma­gyar - Rein, Éger, Szakács, Vö­rös G. (Süvöltős J., 80.), Schulte­­isz A. (Zengrűber, 85.) - Böde I. Edző: Böde Dániel. Simontor­­nya: Kovács J. - Csömör, Szűcs L, Csepregi, Jancski - Papp T. (Ónodi, 78.), Gergő J., Ambrus, Fung - Romhányi, Sandó (Győ­ré, 57.). Edző: Tóth Attila. Szín­vonalas, nagy iramú mérkő­zésen megérdemelten nyert a sok helyzetet kidolgozó hazai csapat a rendkívül szervezet­ten játszó simontornyaiak el­len. Gól: Szakács (42.), Böde I. (76.), illetve Vörös G. (77., ön­gól). Jók: Hahn, Kern, Szakács, Böde L, illetve Kovács J., Szűcs L, Ambrus, Csömör. U19: 7-0. Fadd SE-Kajdacs SE 5-2 (2-0). Fadd, 300 néző. V: Hor­váth J. (Antal, Horváth T.). Fadd: Szalai Á. (Honti, 79.) - Udovisits, Mausz R, Tóth A., Gerendái - Asztalos, Horváth G. (Horváth M., a szünetben), Szatmári, Szűcs R. (Papp J., 71.) - Fazekas R. (H. Szabó, 54.), Fe­hér K. (Berta, 77.). Edzők: Gye­­nis Mihály, Vida Tamás. Kaj­­dacs: Takács L. - Varga L., Ki­rály R, Kapás, Szalai L. - Szen­­di M. (Lengyel R, 79.), Körösi, Micskei, Farkas A. - Szendi A., Simon B. Edző: Kovács Dé­nes. Korrekt játékvezetés mel­lett nehéz győzelmet arattak a hazaiak a végig nagyszerűen küzdő Kajdacs ellen. Nagy ová­ció tört ki a hazai szurkolók­nál, amikor nagy kedvencük, Papp J. az általa kiharcolt bün­tetőt értékesítette. Gól: Faze­kas R. (10., 47.), Kapás (36., ön­gól), Tóth A. (88.), Papp J. (92.), illetve Simon B. (60.), Szendi A. (82.). Kiállítva: Körösi (91.). Jók: Udovisits, Mausz R, Tóth A., Fazekas R., illetve Varga L., Szendi A., Szalai. U19: 9-0. Pálfa SE-Sióagárd SE 3-4 (2-2). Pálfa, 100 néző. V: Szap­­panyos (Juhász Cs., Albert). Pálfa: Molnár P. - Farkas V., Balogh T., Lindinger, Branau­­er - Nagy K., Deres (Módi, 86.), Csányi Kálmán Miklós, Orsós D., Portikhegyi (Molnár T, 75.), Rigó. Edző: Ignácz László. Sió­csoport 1. Madocsa IT 43 1 3 WW 40 2. Mórágy 17 12 3 2 79-28 39 3. Simontornya 17 10 1 6 59-50 31 4. Fadd 17 9 2 6 46-32 29 5. Bölcske II. 17 9 1 7 46-40 28 6. Dunakomlőd 17 8 3 6 42-34 27 7. Sióagárd 17 8 2 7 41-50 26 8. Gerjen 18 5 1 12 37-61 16 9. Bátaapáti 77 5 1 11 31-58 16 10. Pálfa 18 4 2 12 34-73 14 11. Kajdacs 18 3 1 14 30-69 10 1. Nagymányok Í7 15 0 2 627725 2. Aparhant 17 11 0 6 53-45 33 3. Kisdorog 17 10 2 5 56-31 32 4. Majos II. (-3 p.; 117 10 1 6 52-41 28 5. B. Börzsöny 17 9 1 7 36-36 28 6. Kaposszekcsö 18 8 1 9 32-46 25 7. Zomba 18 7 2 9 45-51 23 S. Magyarkeszi 18 7 1 10 53-54 22 9. Szakály 17 6 0 11 52-57 18 10. Döbrököz 17 5 2 10 27-42 17 11. Kéty (-3 p.) 17 1 2 14 26-66 2 agárd: Péterbencze (Bálint Sz., 22.) - Auth, Sümegi, Tóth Adri­án, Sági - Győrfi G., Vajda, Só­lyomvári (Orosz, 70.), Horváth P. (Szabó R, 91.) - Tóth Attila (Hámori, 89.), Nagy M. (Schäff­ler B., 67.). Edző: Szabó Tibor. A hazaiak a hajráig vezettek, de az utolsó percekben fordí­tani tudott a Sióagárd, s végül megérdemelt győzelmet arat­tak. Gól: Csányi Kálmán Mik­lós (5., 59.), Nagy K. (44.), il­letve Tóth Attila (19., 28., 84., 87.). Jók: Csányi Kálmán Mik­lós, Branauer, illetve Tóth Atti­la. U19:4-0. Bátaapáti SE-Bölcskei SE II. 3-1 (1-1). Bátaapáti, 100 néző. V: Éreth (Szigeti, Szabó Sz.). Bátaapáti: Bogos - Stier, Preimeyer, Dudás Z. (Prantner, 89.), Torda - Hálák, Hesz, Kiss R, Szabó B. - Csányi Cs., Baba­­nics Gy. Edző: Darabos László. Bölcske II.: Varga M. - Besen­­czi I. (Nagy R., 85.), Farnek A., Princz, Wolf - Höss, Fenyősi G., Bereczki I., Farnek T. - Molnár M., Pálfi M. Játékos-edző: Fe­nyősi Gergely. Álmoskás, sok hibát hozó első játékrészt kö­vetően a második félidőre a ha­zaiak nagyobb akarással lép­tek pályára, aminek győzelem lett az eredménye. Gól: Baba­­nics Gy. (45.), Princz (66., ön­gól), Preimeyer (89.), illetve Be­­senczi I. (1.). Jók: Bogos, Hálák, Hesz, Csányi Cs., Kiss R, illet­ve Besenczi L, Höss, Fenyősi G. U19: a Bölcske NB Il-es. Szabadnapos: Dunaköm­­lőd SE. Madocsán dőlhet el az arany sorsa Megyei II. osztály, 20. fordu­ló. Nyugati csoport, május 14. (szombat): Kaposszekcsö-Csi­­kóstőttős KSE-Bonyhád-Bór­­zsöny SE 17. Május 15. (va­sárnap): Nagymányoki SE­­Majosi SE II. 15. Aparhant SE-Szakály KSE, Kisdorogí FC-Kéty SC, Döbröközi KSE­­Magyarkeszi KSE 17, Szabadnapos: Zomba KSE. Keleti csoport, május 14. (szombat): Gerjen SK-Fadd SE, Bölcskei SE ll.-Simontor­­nya 17. Május 15. (vasárnap): Sióagárd SE-Bátaapáti SE. Madocsa SE-Mórágy SE, Du­­nakömlőd SE-Pálfa SE 17. Szabadnapos. Kajdacs SE. Pintér Dávid (balról) és Köő Norbert versenyfutása a labdáért