Tolnai Népújság, 2016. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-08 / 32. szám

14 SPORT 2016. FEBRUÁR 8., HÉTFŐ A Leicester City parádés győzelme LABDARÚGÁS Az angol élvonal­beli bajnokság (Premier Le­ague) 25. fordulójában a Le­icester City könnyed játék­kal 3-1-re győzött a Manches­ter City otthonában, így meg­őrizte első helyét a tabellán. A City Agüero góljával csak a 88. percben tudott szépíteni, a Le- icesterben Huth duplázott (3. és 60. perc), a harmadik gólt Mahrez (képünk) jegyezte a 48.-ban. Az Arsenal vasárnap délután 2-0-ra nyert a Bor- nemouth vendégeként, Özil a 23., Oxlade-Chamberlain a 24. percben talált be. R. G. A Napoli és a Juve is hozta á kötelezőt LABDARÚGÁS Az olasz bajno­ki éllovas Napoli és üldözője, a Juventus is nyert vasárnap délután a Serie A 24. forduló­jában, így megmaradt a két­pontos különbség a két csa­pat között. A nápolyiak (56 pont) Higuaín 11-esből szer­zett góljával győzték le 1-O-ra a Carpit, míg a Juventus (54 pont) a Frosinone vendége­ként nyert 2-0-ra, igaz, Cuad- rado csak a 73. percben tudta megtörni az újoncot, a sikert bebiztosító gólt Dybala lőtte a 91. percben. A Palermo 2-2-t játszott a Sassuolóval, Balogh Norbert betegsége miatt nem volt ott a keretben. R. G. Jó ebédhez szólt az FC Barcelona LABDARÚGÁS A spanyol élvonal­beli bajnokság 23. fordulójá­ban a listavezető FC Barcelo­na vasárnap délben David Na­varro öngóljával és Luis Suá­rez találatával 2-0-ra nyert a Levante vendégeként. A kata­lán sztárcsapat immár 28 tét­mérkőzés óta veretlen, ezzel beállította a Josep Guardio- la által irányított együttesnek a 2010/2011-es idényben fel­állított klubcsúcsát. Luis En­rique 100. meccsén ült a pá­don, 80 siker, 11 döntetlen és 9 vereség a mérlege. R. G. Zseljko Djokics bemutatkozott a KSC kispadján Győztes debütálás Zseljko Djokics győzelemmel debütált az Atomerőmű-KSC Szekszárd női csapatának kis­padján. A BEAC elleni, szomba­ti bajnokiját a két középső ne­gyedben nyújtott teljesítmé­nyével nyerte meg a KSC. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Csodát tenni öt nap alatt nem lehet - szögezte le Zseljko Djokics, a szekszárdiak múlt hét hétfőn kinevezett edző­je lapunknak adott bemutatko­zó interjújában. A BEAC elleni bajnokin nem is láttunk sok új­donságot a szekszárdi lányoktól, ám a második és a harmadik ne­gyedben már érezhetően más volt a játék, mint a ceglédiek el­leni, csúfos vereséget (58-81) hozó hazai bajnokin. Az elején még döcögött a szekér, sok volt a fault, az eladott labda szekszárdi részről - nehezen kapták el a rit­must Studer Ágnesék a Gabányi Sportcsarnokban. A lelkes fővá­rosiak vezettek is, a 9. percben például 20-12-re. De nem soká­ig tartott a lendületük, a máso­dik felvonásra eggyel magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Szekszárd, és szépen lassan le­rázta ellenfelét. A 13. percben az ukrán Katyerina Rimaren- ko perdítésénél vezetett először a Djokics-gárda (24-25), amely egyre inkább megnyugodott, s nagyszünetig hatpontos előny­re tett szert. Lehetett volna több is közte, de 26-36-nál kicsit ki­hagyott a koncentráció, s ez még a sereghajtó ellen sem fér bele. A fordulást követően egy friss, lendületes Szekszárd futott ki a pályára, Emina Demirovics sor­ra kapkodta le a lepattanókat, Rimarenko pedig gyors egy­másutánban bevágott két duplát és egy triplát, így a 24. percben már 36-51 állt az eredményjel­zőn. Beestek a hármasok, sokkal határozottabb volt a védekezés, lendületes a támadójáték, gyor­san járt a labda kézről kézre - ez a KSC már tetszett a csapatot elkísérő drukkereknek. A záró felvonásnak 19 pontos előnnyel futottak neki Scsekicsék, a si­ker már nem forgott veszélyben. Igaz, egy kisebb hullámvölgy is­mét becsúszott, meg aztán a BE­AC zónája sem ízlett, de a győze­lem meglett, helyenként jó játék­kal, és ez a lényeg. Katyerina Rimarenkónak (a labdával) nem ment a Ceg­léd elleni bajnokin, a BEAC gg otthonában azonban ő volt Éj a KSC legeredményesebbje jtf Ez történt a BEAC-KSC-meccsen Női NB I., a 15. fordulóban. ELTE-BEAC Újbuda-Atomerő- mű KSC Szekszárd 58-72 (20- 17.11-20,13-26.14-9). Bu­dapest, Gabányi-sportcsarnok. 200 néző. Vezette: Balog Gy„ Varga Z., Goda. BEAC: Pusztai P. 7/3, Pusztai S. 11, SÜLÉ 14/3. Horváth Sz. 2, BAGI 10. Csere: BARNA! 9. Pál 5. Király, Gocs- man. Zana. Vezetőedző: Ba­logh Judit. Szekszárd: STUDER Á. 12. Theodoreán 2, RIMAREN­KO 18/6, DEMIROVICS 13/6, Barber 7. Csere: SCSEKICS 7/6, Mansaré 3. Hegedűs-Őri 6, Stu­der Zs. 2, Simon A. 2. Vezető­edző: Zseljko Djokics. Az eredmény alakulása: 4. perc: 9-6. 8. p.: 18-11.13. p.: 24- 25.17. p.: 26-32. 24. p.: 36-51. 28. p.: 42-59. 33. p.: 44-65. 38. p.: 57-69 Kipontozódott: Barber a 39. percben. A KSC Szekszárd szombaton (18 óra) a Diósgyőrt fogadja a me­gyeszékhely sportcsarnokában. Van mire építeni- Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Köszönöm a szurkolóknak, hogy elkísér­tek minket Budapestre is, és buzdították a lányokat! A má­sodik és a harmadik negyed­ben fantasztikusan játszottunk, erre kell építeni a folytatásban. A célunk, hogy a jövőben négy negyeden keresztül bírjuk ezt az iramot. Nagyon örülök, hogy csapatként jól működtünk - ér­tékelt Zseljko Djokics a mécs­esét követően. Cam Newton és a Carolina mindent vitt a szavazáson AMERIKAIFUTBALL Óriási fölénnyel Cam Newtont, a Carolina Pant­hers irányítóját választották a profi amerikaifutball-liga (NFL) legértékesebb játékosának. Az NFL honlapjának beszámolója szerint az 50 szakíró közül 48- an látták a legjobbnak Newtont, Tom Brady, a New England Pat­riots, valamint Carson Palmer, az Arizona Cardinals irányítója egy-egy voksot kapott. Newton a legjobb támadójátékosnak járó elismerést is megkapta - vezeté­sével a Carolina 15-1-es mérleg­gel zárta az alapszakaszt, mely­nek utolsó nyolc mérkőzésén az irányító 2ó touchdown (passzolt vagy futott) mellett mindössze egyszer adta el a labdát. Newton magyar idő szerint ma hajnal­ban történelmet írhatott, csapa­tával ugyanis a Denver Broncos ellen játszott a Super Bowlban, és ha sikerrel járt, akkor ő lett az első irányító, aki egyetemi bajnoki címet (National Cham­pionship), a legjobb egyetemi já­tékosnak járó Heisman-trófeát és NFL-nagydöntőt (Super Bowl) nyert. Az év edzője természete­sen a Carolina Pantherst vezető Ron Rivera lett. A legjobb védő­nek 2012 és 2014 után pályafutá­sa során harmadszor J.J. Wattot, a Houston Texans játékosát vá­lasztották, szintén nagy fölény­nyel diadalmaskodott, ugyanis 37 szavazatot gyűjtött be, míg a második helyezett Aaron Donald (Los Angeles Rams) csak hetet. Az újoncok kiilönversenyét a tá­madók között Tudd Gurley (Los Angeles Rams), míg a védőknél Marcus Peters (Kansas City Chi­efs) nyerte, az év visszatérője pe­dig Eric Berry lett (Kansas City Chiefs), ő rákbetegségét legyőz­ve tért vissza a pályára. R. G. Cam Newton: róla szólt az idény t i