Tolnai Népújság, 2015. november (26. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-02 / 256. szám

2015. NOVEMBER 2., HÉTFŐ SPORT 15 Pap Roland és Sebestyén Norbert gólpárbajt vívott a Tamási elleni meccsen Idénycsúcsot ért el a Bonyhád Kuti Kristóf (jobbról) már ellőtte a labdát, Lieszkovszky Larion elkésett a tisztázással. A szedresiek védője szerezte meg a vezetést a hazaiaknak A Bonyhád 14 gólt(!) lőtt a se­reghajtó Tamásinak a megyei I. osztályú focibajnokságban, Pap Roland hétszer, Sebestyén Norbert hatszor volt eredmé­nyes. A hétvége rangadóján a Szedres legyőzte a Bátaszéket. A Majos a Kölesd ellen is meg­őrizte veretlenségét. Balázs L., Rónai G. tolnai.nepujsag@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Dunaszentgyörgy SE-Szekszárdi UFC II1-1 (1-1). Dunaszentgyörgy, V: ifj. Har­tung V. (Farkas F., Knap Z.). Du­naszentgyörgy: Kollár E. - Jóni 1. (Dömény, 90.), Kiss B., Fodor M. (lózsa, 70.), Varga R. (Krepsz, a szünetben) - Lakatos G., ifj. Bú­zás A., Jóni A., Aradi G. - Was­cher, Horváth B. (Mayer, a szü­netben). Edző: Kiss János. Szek- szárd II: Császár (Szűcs K., a szünetben) - Domokos, Vizdár (Ruff, 65.), Papp Z., Sírok - Ná- nási, Királyházi, Tolnai L., Both (Szűcs L., 75.) - Szabó R. (Kárpá­ti, a szünetben), Csontos M. (Ko­vács J., 55.). Játékos-edző: Viz­dár Zsolt. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntet­len született. Gól: Wascher (36.), illetve Királyházi (29.). Jók: Kiss B., ifj. Búzás A., illetve Papp Z., Nánási, Királyházi. U19: a Szek- szárd NB II.-es. Bonyhád VLC-Tamási 2009 FC 14-0 (3-0). Bonyhád, V: Stefik R. (Kovács L. P., Pesti K.). Bonyhád: Kovács L. (Schleinig M. , a szünetben) - ifj. Kvanduk E. (Vajda T., 60.), Szlama, Máté R. (Forrai P., a szünetben), Takács N. - Völgyi, Tolnai Sz. (Fekete K., a szünetben) - Selyem (Pechár, a szünetben), Sebestyén N., Pfaff - Pap R. Edző: Köllő Roland. Ta­mási: Pék A. - László M., Már­kus K., Orsós (Túrós L, 69.), Tóth Z. - Hegedűs P., Bódog B., Pruck, Kovács P., Novák - Végh. Játé­kos-edző: Pék András. A lelkes vendégcsapat 45 percig jól tar­totta magát, a második játék­részre azonban kinyílt a bony­hádi gólcsap. Gól: Pap R. (14., 42., 58., 63., 78., 86., 87.), Sebes­tyén N. (35., 47., 54., 66., 70., 74.), Pechár (73.). Jók: az egész hazai csapat dicséretet érdemel, illet­ve Pék A., Novák. U19: a Bony­hád NB II.-es. Róna FC Dombóvár-Őcsény SK 6-0 (3-0). Dombóvár, V: Szommer (Mészáros L., Slarb). Dombóvár: Sztropkó - Pap Má­té, Várai, Kovács R., Magyaro­si - Právics D. (Regényi, 60.), Bán, Németh D. (Farkas R., 56.), Androsics - Gyeraj, Vö­rös M. (Kalmár Cs., 67.). Szak­mai igazgató: Bőzsöny János. Őcsény: Lizák Zs. - Batizi-Pó- csi, Horváth L., Steiner P., Mar- tinovits G. - Batánovics, Hor­váth Zs., Kutasi K. (Szabó T., a szünetben), Horváth Á. - Ker­tész J., Schäffer Cs. Edző: Czi- ráki Gábor. A közepes teljesít­ményt nyújtó dombóváriak si­mán győztek a tisztességesen, sportszerűen játszó őcsényiek ellen. Gól: Androsics (5., 86.), Bán (35., 54.), Gyeraj (44.), Ko­vács R. (75.). Jók: Androsics, Bán, Gyeraj, illetve U19: 4-0. Dunaföldvár FC-Kakasd SE 5-0 (2-0). Dunaföldvár, V: Rácz (Fehérvári, Stefánovits). Dunaföldvár: Tóth D. - Papp A., Mészáros G., Princz, Schul- teisz N. (Kiss P., 77.) - Berényi P. (Szement, 69.), Fehér, Husz- ti, Farsang P. - Széles (Ferencz, 62.), Horváth Á. Edző: Farsang János. Kakasd: Kékesi - Pal­kó A. (Eisensehr, a szünetben), Márk K., Márk A., Berta - Faze­kas T., Réti, Kovács P., Tóth L. - Hucker, Sebestyén M. Edző: Kniesz Mátyás. A múlt heti fi­askót kiheverve nagyon céltu­datos, magabiztos, jó játékkal megérdemelten nyert a hazai együttes. Gól: Huszti (15., 37.), Széles (48.), Ferencz (75.), Hor­váth Á. (78.). Jók: a hazai csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel. U19:4-1. Majosi SE-Kölesdi SE 3-1 (3-1). Majos, V: Álló (Kiss G., ifj. Hartung). Majos: Komáromi - Vituska N., Szőts A., Tálas, Bodó J. - Pataki, Lizák (György, 78.), Bognár S. (Varga Á., 86.), Nagy N. - Bognár Zs., Boros K. (Má­té B., 67.). Edző: Kalmár Ferenc. Kölesd: Varga R. - Aradi, Nagy P. (Deli J., 67.), Bierer, Weisz T. - Farkas P., Kozák, Váli (Harasz­ti, 61.), Csíki (Kovács S., 55.) - Hencz, Kovács R. Edző: Nagy Zoltán. A mezőnyben jól játszó, de kapura veszélytelen Kölesdet győzött le megérdemelten a ha­zai csapat. Gól: Lizák (11., 26., 32.), illetve Hencz (29,). Jók: Pa­taki, Tálas, Lizák, illetve Kovács R. U19:3-1. Szedres SE-Bátaszék SE 2-1 (0-0). Szedres, V: Tamás (Balipap, Bati). Szedres: Stein- bach G. - Fodor, Erdélyi, Horváth B., Kuti - Fritz Á., Rikkers, Pach (Nagy G., a szünetben), Sztrahia (Tóth T., 68.) - Bíró Á., Tamási G. Edző: Lacza József. Bátaszék: Klézl - Samu P., Botos, Torma, Lieszkovszky (Péter J., 73.) - Di­enes G., Camara (Földvári, 60.), Faller, Kuklis - Fábián Cs., Sár­Rangadókkal érvéget az ősz A listavezető Majos a harma­dik helyen álló Dunaföldvár ott­honában vív rangadót a me­gyei élvonal utolsó őszi fordu­lójában. A Szekszárd második csapata a Bonyhádot fogadja, a Szedres pedig szomszédvári rangadót játszik Kölesden. A 13. forduló programja, no­vember 7.. szombat: Tolna VFC-Róna FC Dombóvár, Szek­szárdi UFC ll-Bonyhád Völgy­ség LC, Tamási 2009 FC-Ka­kasd SE. Dunaszentgyörgy SE- Őcsény SK, Bátaszék SE-Teve- li Medosz SE 13.30. November 8.. vasárnap: Kölesdi SE-Szed- res SE. Zeusport Dunaföldvár FC-Majosi SE 13.30. közi Gy. (Calka N., 53.). Edző: Di­enes Pál. Küzdelmes, kemény mérkőzésen megérdemelte a győzelmet a Szedres. Gólszer­zők: Kuti (50.), Bíró A. (60.), illet­ve Földvári (79.). Jók: Rikkers és Fritz vezérletével az egész hazai csapat dicsérhető. U19:6-0. Teveli Medosz SE-Tolna VFC 2-0 (1-0). Tevel, V: Farkas R. (Mihálovics, Szabó P.). Tevel: Re­ichert - Csaba L, Kadosa, Sas M., Szabó M. - Nagy M. (Heffner, 68.), Ahmed (Kerekes, 89.), Fá­bián D., Elbegdorzs (László, 79.) - Simon J., Simon T. Edző: Bo­ros Attila. Tolna: Márton (Vin- cze, 48.) - Budai, Link, Agócs, Schmidt (Izsák, a szünetben) - Mátyás (Pápista, 87.), Karszt L., Lakatos D. (Dudás L, 81.), Süme­gi (Bildhéber, 84.) - Baros, Pes­ti V. Edző: Orosz József. A sok helyzetet elpuskázó Tevel a ma­ga számára tette nehézzé a mér­kőzés megnyerését. Gól: Elbeg­dorzs (40.), Simon J. (83.). Jók: Si­mon J., Sas M., Csaba L, illetve Sümegi, Márton. U19:1-0. 1 Majos 11 9 2 0 41-8 29 2. Szedres 12 9 1 2 31-13 28 3. Dunaföldvár 12 8 2 2 31-11 26 4. Bonyhád 11 8 1 2 55-13 25 5. Dombóvár 12 8 1 3 44-11 25 6. Bátaszék 12 7 2 3 30-9 23 7. Tevel 12 6 2 4 34-25 20 8 Szekszárd II. 12 4 4 4 20-23 16 9 Dszentgyörgy 12 4 2 6 29-30 14 10. Kölesd 12 4 2 6 26-33 14 11. Tolna 12 3 0 9 12-36 9 12. Kakasd (-1 p.) 12 2 1 9 12-35 6 13. Őcsény 12 1 0 11 16-61 3 14. Tamási (-4 p.) 12 0 0 12 7-80 0 Camara Mohamed csodálkozva nézi, ahogy Fritz Ádám bűvöli a labdát Nem sikerült megvalósítaniuk, amivel készültek a Cegléd ellen, vereséget szenvedtek a listavezetőtől Harmadik szoros meccsét veszítette el a KSC KOSÁRLABDA Az Atomerőmű KSC ezúttal a listavezető otthonában játszott izgalmas, ámde vereség­gel záruló meccset. A szekszár­diak titkon azzal a reménnyel utaztak Ceglédre, hogy megál­lítják az Elefántkölykök nem kis meglepetést kiváltó menete­lését. Ehhez persze az is kellett volna, hogy az elejétől koncent­ráltan védekezzenek, s ne tud­jon lendületet venni a hazai csa­pat, de ezt nem sikerült betar­tani. Maximovics két közelijé­re és Medgyessy triplájára csak Barber tudott válaszolni a har­madik perc végéig (7-2). Gyor­san szaporodott a kihagyott me­zőny kísérletek és büntetők, va­lamint az eladott labdák szá­ma Rymarenkóék oldalán, és a CEKK talán csak azért nem tu­dott ellépni, mert lepattanó szer­zésben nem vitézkedett annyi­ra. A 2. negyed végére Szabó II. és Medgyessy tripláival tíz fölé is növelte előnyét Cziczás Lász­ló együttese (20. perc: 39-28), de a fordulás után Hegedűs-Őri és Scsekics távolijával sikerült újraéleszteni a reményt (22. p.: 39-36). A KSC a folytatásban többször is visszakapaszkodott néhány pontnyira, de a kritikus helyzetekben kimaradtak a do­bások, így nem tudták egyszer sem megfordítani az állást, még Skorics súlyosnak tűnő térdsé­rülése után sem. A meccs végén a veretlenségét megőrző CEKK Időkérés. Hiába készült fel a Ceglédből a KSC, nem jött össze a bravúr és a nagyot küzdő KSC is vas­tapsot kapott szurkolóitól. Női NB i, 5. forduló. Ceglé- dil EKK-Atomerőmű KSC Szek­szárd 62-56 (18-16, 21-14, 10-15,13-11). Cegléd, 500 né­ző. V: Földházi, Hegedűs, Minár. Cegléd: MEDGYESSY 9/6, SZABÓ 13/6, SKORICS 8, Kobolák, Maxi­movics 11. Csere: KATONA 15, Ruttner Zs. 4, Serbán 2, Szepsi. Edző: Cziczás László. KSC: SCSE­KICS 9/3, Studer Zsu., Theodo- reán 6, Demirovics 5, BARBER 16. Csere: Studer Á. 2, Rymaren- ko 11/3, Mansaré 2, Hegedűs-Őri 5/3. Edző: Magyar Gergely. Kipontozódott: Ruttner Zs. (35. p.), Hegedűs-Őri (39. p.), Bar­ber (40. p.). Cziczás László, a Cegléd edzője: - A ZTE elleni meccs­hez hasonlóan nem játszottunk igazán jól, ráadásul elveszítet­tük legjobb játékosunkat, Skori- csot, de ezt a két hatalmas dolgot még nagyobb szívvel pótolni tud­tuk. Óriási győzelmet arattunk a szimpatikus KSC ellen. Magyar Gergely, a KSC edző­je: - Csak magunknak köszön­hetjük a vereséget. Hiába készül­tünk rá, a Cegléd ellenünk is meg tudta csinálni azokat a dolgokat, amelyekkel eddigi mérkőzése­in eredményes volt. KI kell javí­tanunk a hibákat, és menni kell tovább előre! Szurkolóinknak pe­dig nagyon köszönjük a kitartó buzdítást! Finta V. * i i I