Tolnai Népújság, 2015. október (26. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-08 / 236. szám

SPORT 11 2015. OKTOBER 8., CSÜTÖRTÖK Továbbra is várni kell a tolnaiak első győzelmére FUTSAL Gólzáporos mérkőzésen szenvedett vereséget a Brand Mission Tolna-Mözs férficsapa­ta Vácott az NB Il-es bajnokság legutóbbi meccsén. Már a máso­dik percben hátrányba kerültek Kneller Balázsék, de hat perccel később Erdei István és Sós Ger­gely találataival már náluk volt az előny. Azonban nem sokáig örülhettek a tolnaiak, gyors ta­lálatokkal fordított a Vác, és elő­nyét a szünetig pieg is őrizte. A fordulást követően ismét a váci­ak találtak előbb kapuba, majd a mérkőzés vége előtt három per­cen belül három gól is született, melyből csak egyet szereztek a tolnaiak, így végül háromgólos vereséget szenvedtek. NB II, Közép-csoport, 4. for­duló. Váci Futsal SE-Brand Mission Tolna-Mözs 7-4 (4-3). Vác. V: Leél-Őssy (Deme, Hor­váth D.). Tolna: Lévai - Kovács R., Papp T., Kneller, Sós. Cse­rék: Stadler, Frankowszky, Va­das, Erdei. Játékos-edző: Kneller Balázs. Gólszerzők: Makrai (12., 28.), Hirt (2.), Siskó (15.), Halász (ló.), Vén (37.), Bohony (39.), il­letve Erdei (5.), Sós (8.), Kneller (15.), Kovács R. (38.). Korábban, a 3. fordulóból. Brand Mission Tolna-Mözs- PEAC 2-4 (1-2). Tolna. V: Hor­váth M. (Török Zs., Kovács P.). Tolna: Szőcs - Kovács R., Papp T., Kneller, Sós. Cserék: Lévai, Stadler, Frankowszky, Vadas, Erdei. Játékos-edző: Kneller Ba­lázs. Gólszerzők: Erdei (20., 38.), illetve Máté Gy. (31., 37.), Kovács A. (5.), Gerner (12.). A tolnaiak október 9-én, pén­teken 20.30 órától az 1988 Déli FC-t látják vendégül. B. s. Sós Gergely (elöl) betalált Vácon Csak így marad esély a pótselejtezős helyre Győzni kell ma este! Bódé Dániel (elöl, a labdával) két év elteltével játszhat újra a magyar válogatottban - a hollandok elleni 8-1-es meccsen játszott utoljára Amennyiben a magyar váloga­tott csütörtökön legyőzi Feröer csapatát, akkor selejtezőcso­portjában legrosszabb esetben is a harmadik helyen végez, így legalább pótselejtezőt játszhat az Eb-részvételért. Balázs László laszlo.balazs@mediaworks.hu labdarúgás Bernd Storck szö­vetségi kapitány együttese je­lenleg három ponttal előzi meg a negyedik finn csapatot, azaz a feröeriek felülmúlásával mi­nimum megmarad ez a különb­ség az utolsó, vasárnapi forduló előtt. Márpedig az egymás elle­ni eredmények figyelembevéte­lével - a magyarok mindkétszer nyertek a finnek ellen - ez be­hozhatatlan lenne. A biztos részvételt jelentő első két hely sorsa is eldőlhet az utol­só előtti fordulóban. Ehhez a lis­tavezető északíreknek nyerniük kell hazai pályán a tavaly világ- bajnoki nyolcaddöntős, ugyan­akkor jelenleg nyeretlenül se­reghajtó görögök ellen, de ak­kor is kijutnak a franciaországi kontinensviadalra, ha a mögöt­tük négypontos hátránnyal har­madik magyarok nem győznek a Feröer-szigetek ellen. A magyarokat három ponttal megelőző második románok ak­kor válnak Eb-résztvevővé, ha több pontot szereznek a vendég finnek ellen, mint a Storck-csa- pat a feröeriek ellen. A magyar-román összevetés­ben a pontazonosság a magya­roknak kedvezne az egymás el­leni eredményeknek köszönhe­tően, mivel Bukarestben 1-1, Budapesten pedig 0-0 szüle­tett. Ez azt jelenti, hogy akár a második helyre is előreléphet­nek Dzsudzsákék, amennyiben a Groupama Arénában begyűj­tik a három pontot, s a románok kikapnak a finnektől. „Szerintem felesleges most számolgatnunk. Ez az a meccs, Ez kell a legjobb harmadik helyhez A feröeriek ellen megszerezhető jól állnak. Dánia ne nyerjen utolsó három ponttal és a görögök utol- portugáliai meccsén, só helyével számolva a következő G-csoport: Oroszországnak kritériumoknak kell teljesülniük négy pontot kell szereznie össze- ahhoz, hogy a magyar válogatott sen: Moldova ellen idegenben és legjobb csoportharmadikként ki Montenegró ellen otthon, hogy a jusson az Eb re. svédek előtt maradjanak a máso­I csoport: Albánia a szerbek el- dik helyen, amivel továbbjutnak, len otthon, majd Örményország- C-csoport: Ukrajna nem nyer- ban nem szerez összesen 6 pon hét otthon a spanyolok ellen Ha tot. Köszönhetően a belgrádi ne- a spanyolok kikapnak, nem cső kik ítélt (3-0) győzelmüknek, ók portelsők. Rangadó lesz Bukarestben Eb-selejtező, F-csoport, a 9. forduló csütörtöki programja: Magyarország- Feröer-szigetek (Groupama Aréna) 20.45 (tv: M4 Sport), Észak-írország-Gö- rögország (Belfast) 20.45, Ro- mánia-Finnország (Bukarest) 20.45 (tv: C8). Az F-csoport állása két fordu­lóval a vége előtt: 1. Észak-ír- ország (12-6) 17, 2. Románia (7-1) 16, 3. Magyarország (6- 4) 13, 4. Finnország (7-8) 10, 5. Feröer-szigetek (5-12) 6,6. Görögország (2-8) 3 ponttal. amelyen nincs pardon, lehet mondani bármit, ezt meg kell nyernünk. Hoznunk kell a sa­ját mérkőzéseinket, aztán meg­látjuk, hogy az mire lesz elég” - nyilatkozta Dzsudzsák Balázs. „Feszültség az van, de örü­lünk, hogy a két meccsnek van még tétje. Jelen pillanatban csak erre a meccsre koncentrálunk, meg kell szereznünk a három pontot, aztán megyünk Görögor­szágba, és ott bármi lehet. Van esélyünk, és remélem, hogy örö­met szerzünk a szurkolóknak. Nincs-a ml kezünkben a sor­sunk, de mindent megteszünk azért, hogy sikeresek legyünk”- mondta Nemanja Nikolics. „Természetesen bizonyítani szeretnék a meccsen, de nincs bennem semmilyen feszült­ség. Izguljon az, aki berakott”- mondta a válogatottba két év után visszatérő Böde Dániel. „Otthonában meglepett ben­nünket Feröer, szervezettek, jól védekeznek, egy az egyben is jók, de ez nem okozhat gondot”- szögezte le Gera Zoltán. Mivel az UEFA fellebbviteli bi­zottsága hétfőn nem hozta meg a büntetés jogerőre emelkedésé­hez szükséges másodfokú dön­tést, így nem lesz zártkapus az esti összecsapás. Női NB II: a Tamási KC nyert, a Tolna döntetlenezett KÉZILABDA A Tam-Bau Tamási KC ötgólos győzelmet aratott saját közönsége előtt a Budakalász el­len, a Tolna KC pedig a listaveze­tő hévíziekkel játszott döntetlent az NB Il-es női bajnokság Dél­nyugati csoportja hétvégi fordu­lójában. Eredmények, Délnyugati cso­port, a 3. fordulóban. Tam-Bau Tamási KC-Budakalász SC 27-22 (16-9). Tamási. V: Dri- nóczi, Hornyik. Tamási: János F. - Gulyás 2, SZABÓ D. 8 (4), Lanczki 4, Sákovics K. 1, Ker- sák 4 (4), SALAMON 4. Cserék: Horváth V. (kapus), Sákovics B. 1, Simon-Horváth 3, Szőke. Veze­tőedző: Varga László. Hétméteresek: 9/8, ill. 2/0. Kiállítások: 8, ill. 8 perc + ki­zárás. A második félidő tizedik per­céig magabiztosan és lendülete­sen játszott a tamási együttes, amely 14 góllal, 23-9-re (!) veze­tett. A hátralévő időben túlságo­san is kiengedett a hazai csapat, ami kis híján megbosszulta ma­gát. Öt gól azért így is megma­radt az előnyükből. Ifi: 33-23. Varga László: - Gratulálok a játékosaimnak, de ilyen végjá­tékot máskor nem engedhetünk meg magunknak. Tolna KC-Hévízi SK 23-23 (11-11). Tolna, városi sport- csarnok. V: Bálint, Szarvas. Tol­na: Szabó A. - Bakó, Yela 1, Pász­tor F. 3, Pásztor K. 3, Gál D. 4, MALÁTI A. 5. Cserék: Bíró (ka­pus), IZSÁK 3, Tornai 3 (3), Ta­más D., Csonka 1, Nagy Á. Veze­tőedző: Takács István. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. A listavezető Hévíz ellen nagyszerű mérkőzést játszot­tak Takács István tanítványai. A csapatok felváltva vezettek, a vé­gén a nagyot küzdő tolnaiak egy pontot szereztek. Ifi: 15-28. Takács István: - Az előjelek ellenére a csapat minden tagja nagyszerűen helytállt, amiért gratulálok nekik. Berg S. I Női NB II, Délnyugati csoport 1 Hévíz 3 2 1 0 94-74 5 2. Batatonbogtár 3 2 1 0 81-78 5 3, Tamási KC 3 2 0 1 82-71 4 4. Siklós KC 3 2 0 1 67-70 4 5. Tolna KC 2 1 1 0 52-44 3 6. PEAC 2 1 1 0 51-45 3 7. Csurgó 3 1 0 2 74-68 2 8. Siófok II. 2 1 0 1 61-65 2 9. Budakalász 3 0 1 2 68-81 1 10. Kozármisleny II. 3 0 1 2 71-87 1 11 FTC III. 3 0 0 3 76-94 0 Az NB il-es Szigetszentmiklóssal játszottak tegnap az atomvárosiak Négy PFC-gól az edzőmeccsen LABDARÚGÁS Nem akar kiesni a ritmusból az NB I-es Paksi FC, amely a válogatott Eb-selejtezői miatti kéthetes szünetet kihasz­nálva felkészülési mérkőzést ját­szott tegnap az NB Il-ben szerep­lő Szigetszentmiklóssal. Csertői Aurél vezetőedző több olyan já­tékosnak is lehetőséget adott, akik kevesebbet, vagy egyál­talán nem szerepeltek az OTP Bank Ligában. Az első félidőben a „nulla perces" Rodenbücher István játszott a védelem tenge­lyében, a szünet után pedig több fiatal (Rácz Zsolt, Pinczés Ákos, Bognár Dávid, Simon Márk) is lehetőséget kapott. Felkészülési mérkőzés. Pak­si FC-Szigetszentmiklós 4-2 Fröhlich Rolandnak (jobbról) fájt a belépő, de egy gólt így is szerzett (3-1). Paksi FC, 1. félidő: Mol­nár P. - Vági A., Rodenbücher, Gévay, Szabó J. - Kesztyűs B., Papp K. - Koltai, Bertus, Bartha - Balázs Zs. II. félidő: Molnár P. - Kulcsár D., Bagó, Asztalos, Vági A. (Pinczés) - Nagy R. (Rácz Zs.), Kesztyűs B. (Bognár D.) - Kesz­tyűs M., Simon M., Bor - Fröh­lich. Vezetőedző: Csertői Aurél. Szigetszentmiklós: Sánta - Pus­kás, Vágó, Póti, Hídvégi - Kolle­ga K., Domonkos, Gulyás, Lévai - Hevesi-Tóth, Vólent. Cserék: For­ró B., Kovács L, Bana, Gyökér, Tóth B., Pólyák, Szabó B. Edző: Tamási Zoltán. Gólszerzők: Ba­lázs Zs. (7.), Bartha (21.), Szabó J. (45.), Fröhlich (89.), illetve Gu­lyás (14.), Lévai (85.). R. G. Két csoportban is sorsok dőlhetnek el LABDARÚGÁS A magyar-feröe- ri mérkőzés mellett további hét Európa-bajnoki selejtezőt ren­deznek a mai nap folyamán. A D-csoportot vezető néme­tek azokhoz az írekhez látogat­nak, akiknek matematikai esé­lye még van arra, hogy egyenes ágon kijussanak a kontinensvia­dalra. Két fordulóval a vége előtt a második helyhez az kell, hogy begyűjtsék a három pontot a vi­lágbajnok ellen, a lengyelek pe­dig pont nélkül zárjanak Skóci­ában (az utolsó fordulóban Len­gyelország és Írország egymás­sal találkozik). A csoport har­madik meccsén Grúzia fogadja az első selejtezősorozatát teljesí­tő Gibraltárt. Az I-jelű ötösben a Portugália Dániát látja vendégül, ami akár a csoportelsőségről is dönthet, igaz, Cristiano Ronaldóéknak ezen kívül lesz még egy mécs­esük, míg a dánok ma befejezik a selejtezést. A skandinávoknya- kán ott lohol Albánia, és ha dá­nok vereséget szenvednek, az albánok egy pontot gyűjtenek a szerbek ellen, akkor mindkét válogatott 12 egységgel fog állni, viszont a balkániaknak még egy mérkőzésük hátra lesz, az örmé­nyek ellen idegenben. Televíziós mérkőzések. Grú- zia-Gibraltár 18 óra (tv: Sport2), Portugália-Dánia 20.45 óra (tv: Sport2), Írország-Németország 20.45 óra (tv: Sportl). B. S. k t i i *