Tolnai Népújság, 2015. október (26. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-27 / 251. szám

2015. OKTÓBER 27., KEDD SPORT .11 Kiütéses győzelemmel köszönt el szurkolóitól a keleti éllovas Mórágy SE Nyugaton a nagymányokiak telelhetnek a tabella tetején Csalóka felvétel: Csizmadia Ferenc (balról) itt ugyan elviszi a labdát Miklós László mellett, ám a zombai rangadón a vendég aparhantiak futottak el a hazaiak mellett, és öt gólig meg sem álltak a formáját még nem találó címvédő ellen. A Nagymányok a Bonyhád-Bör- zsöny elleni sikerével bebizto­sította őszi bajnoki elsőségét a megyei II. osztály Nyugati cso­portjában. Félidei hátrányát le­dolgozva győzte le a Szakály ha­zai közönsége előtt a Kisdoro- got, Horváth Dávid három góllal vette ki a részét a sikerből. Ke­leten a már biztos első Mórágy nyolcat vágott a Sióagárdnak, a Dunakömlőd hárommeccses győzelmi sorozatát a simontor- nyaiak törték meg. Berg Sándor berg.sandor@gmail.com Keleti csoport Fadd SE-Bölcskei SE II 1-2 (1-1). Fadd, 100 néző. V.: Len­gyel (Antal I., Horváth T.). Fadd: Szalai Á. - Udovisits, Szűcs R. (Gáncs, 80.), Tóth A. (Müller, 65.), Csibi - Asztalos, Szatmá­ri, Csányi 0., Horváth G. - Faze­kas R., H. Szabó (Vida T., 61.). Já­tékos-edző: Vida Tamás. Bölcske II.: Farkas P. - Süvöltős J. (Var­ga L., 85.), Frldrich, Kiinger, ifj. Süvöltős J. - Süvöltős Sz. (Besen- czi I., 27.), Princz, Pálfi Márk, Höss (Nagy I., 87.) - Szabó R., Wolf. Edző: Fenyősi Gergely. El­lentétes félidők után a büntetőt is hibázó hazaiak nem érdemel­tek volna vereséget, igaz, győzel­met sem. Gól: H. Szabó (35.), il­letve Wolf (34.), Höss (73.). Kiál­lítva: Asztalos (95.), illetve Sza­bó R. (90.). Jók: Szatmári, Csibi, H. Szabó, Horváth G., illetve Far­kas R, Princz, Besenczi I. U19: a Bölcske NB Il-es. Simontornya TC-Dunaköm­lőd SE 5-2 (3-1). Simontornya, 150 néző. V.: Kövesdi T. (Köves- di R., Brücher). Simontornya: Ko­vács János - Fung, Szűcs I., Csá­szár, Csepregi - Papp T. (Kovács József, 72.), Szabó J. (Héring, 88.), Kapinya, Romhányi - Győré, Sandó (Varga R., 80.). Edző: Tóth Attila. Dunakömlőd: Budai G. (Laposa, a szünetben) - Porosz­kai M. (Szabó T., a szünetben), Füredi, Hoós, Farnek (Porosz­kai J., 72.) - Szemes, Csömör, Rezicska, Szlucska -Piszár, Bú­zás T. Játékos-edző: Farsang Já­nos. Két jól játszó csapat össze­csapásán jó mérkőzést láthatott a kilátogató szépszámú nézőkö- zöpség. Gól: Papp T. (16., 70.), Ka­pinya (21.), Romhányi (28.), Sza­bói. (58.), illetve Búzás T. (2.), Pi­szár (81.). Jók: Papp T. vezérleté­vel az egész hazai csapat dicsér­hető, illetve Búzás T., Szemes, Füredi. U19:1-15. Kajdacs SE-Madocsa SE 0-2 (0-0). Kajdacs, 100 néző. V.: Farkas F. (Antal L, dr. Sipos L.). Kajdacs: Opra - Farkas A. (Szen- di, 77.), Király R, Kapás, Csóka (Király R., 89.) - Varga L., Sza­lai L., Orsós D. (Orsós F., 68.), Si­mon B. - Körösi, Farkas I. Játé­kos-edző: Varga László. Mado- csa: Müller - Araczki L, Hahn, Rein, Magyar 1. - Madár (Wen- hardt, 68.), Éger, Gál A., Schulte- isz A. - Vörös G., Böde I. Edző: Böde Dániel. Minősíthetetlen já­tékvezetés mellett nem érdemelt vereséget a vendéglátó együttes. Gól: Magyar I. (71.), Böde I. (76.). Jók: Varga L., Csóka, Körösi, il­letve Hahn, Schulteisz A., Rein, Magyar I. U19:10-0. Mórágy SE-Sióagárd SE 8-2 (4-1). Mórágy, 150 néző. V.: Pe- koli (Mészáros L., Bati). Mórágy: Hujbert - Csonka, Lestár, Dudás G. (Sztojka, 61.), Rozgonyi (Len­gyel 0., a szünetben) - Fürst, Be- rényi Sz., Tóth B., Löfli D. - Ko­vács K., Gábor P. Edző: Illés Béla. Sióagárd: Péterbencze - Auth, Sümegi, Tóth Adrián, Horváth P. - Szabó P. (Sólyomvári, 52.), Vaj­da, Tóth Attila (Hámori, 80.), Sá­gi - Orosz, Nagy M. Edző: Szabó Tibor. Sportszerűen játszó ven­dégekkel szemben az őszi baj­nokhoz méltó játékkal, veret­lenül fejezte be az idei 2015-ös évet a hazai együttes. Gól: Ko­vács K. (27., 52., 55.), Tóth B. (43., 70.), Dudás G. (21.), Löfli D. (37.), Berényi Sz. (66.), illetve Tóth At­tila (12.), Nagy M. (71.). Jók: az egész hazai csapat dicséretet ér­demel, illetve Sümegi, Orosz, Horváth R, Nagy M. U19: 7-0. A Bátaapáti SE-Pálfa SE mérkőzést november 8-án, va­sárnap (13.30) játsszák. Nyugati csoport Szakály KSE-Kisdorogi FC 5-3 (2-3). Szakály, 100 néző. V: Kövesdi R. (Kövesdi T., Váraljai). Szakály: Szőts - Läufer, Fejős (Varga R, 78.), Frendik, Horváth Kálmán - Kovács J., Veszprémi (Horváth L., 81.), Horváth D. Ko­vács R. - Schwáb, Hajcskó (Hor­váth Krisztián, a szünetben). Já­tékos-edző: Nagy Zsolt. Kisdo- rog: Kiss A. - Miszler (Káloz- di, 81.), Bordi (Máthé, 74.), Ber- ning (Horváth R, 36.), Németh Sz. (Nagy K., 81.) - Páli A. (Var­ga T., 87.), Schiller Z., Pálinkás N., Kadosa E.- Schiller A., Hor­váth G. Szakmai igazgató: Bőhm János. Értékes győzelemmel zár­ta az őszi szezont a hazai csapat. Gól: Horváth D. (58., 71., 75.), Szőts (24.), Kovács J. (42.), illetve Kadosa E. (16.), Horváth G. (26.), Páli A. (40.). Jók: Horváth D. ve­zérletével az egész hazai csapat dicséretet érdemel, illetve Kado­sa E., Horváth G. U19: 0-2. Majosi SE ll-Döbröközi KSE 1-0 (0-0). Bonyhád-Majos, 70 néző. V: Weitner (Bogáncs, Mar- csek). Majos II.: Komáromi - Kaiser, Tálas, Bernáth, Loson- czi T. - Bodó J., Lőrincz (Boros, a szünetben), Guzorán, Kalmár Zs. (Fábián, 72.) - György A., Má­té B. Játékos-edző: Sántha Áron. Döbrököz: Simon J. - Dervalits, Simon L., Iberhardt, Gillich (Tö­rő, 48.) - Török G., Greschner, Török Cs., Kaposvölgyi - Var­ga R., Deák B. (Keresztes, 72.). A hazaiak mezőnyfölénye csak az utolsó percekben érett góllá a veszélyesen kontrázó vendégek ellen. Játékos-edző: Varga Lász­ló. Gól: Máté B. (88.). Jók: Kaiser, Máté B., György A., Komáromi, illetve Greschner. U19: a Majos megye egyes. Zomba KSE-Aparhant SE 1-5 (1-3). Zomba, 50 néző. V: ifj. Hartung (Kovács L., Kadosa B.). Zomba: Reitzi - Hermann, Búzás A., Farkas D. (Schön, 72.), Kiss L. - Csizmazia, Hackl (Hos- nyánszki T., 65.), Hosnyánsz- ki Zs. (Osztopányi, 11.), Zsolnai (Bozsó, a szünetben) - Schäffler D., Misóczki. Játékos-edző: Hos- nyánszki Zsolt. Aparhant: Kó- ka - Mészáros A., Müller M., Szigetvári, Beszterczán - Dé­Megyei II. osztály, Keleti csoport 1. Mórágy 10 8 2 0 52-13 26 2. Madocsa 10 7 1 2 39-13 22 3. Dunakömlőd 10 5 2 3 27-20 17 4. Fadd 10 5 1 4 25-21 16 5. Bölcske II. 9 5 1 3 29-27 16 6. Simontornya 10 5 0 5 37-42 15 7. Sióagárd 9 3 1 5 19-26 10 8. Pálfa 9 3 1 5 19-27 10 9. Gerjen 10 3 0 7 24-40 9 10. Bátaapáti 8 2 0 6 15-33 6 11. Kajdacs 9 1 1 7 17-41 4 Megyei H. osztály, Nyugati csoport 1. Nagymányok 9 8 0 1 32-12 24 2. Aparhant 9 6 0 3 32-25 18 3. Kisdorog 9 5 1 3 31-18 16 4. Magyarkeszi 10 5 1 4 34-24 16 5. Zomba 10 4 2 4 27-24 14 6. Majos II. (-3 p.) 10 5 0 5 24-30 12 7. Kaposszekcső 7 4 0 3 11-11 12 8. B. Börzsöny 9 4 0 5 18-24 12 9. Döbrököz ■10 3 1 6 22-30 10 10. Szakály 10 3 0 7 34-36 9 11. Kéty (-2 p.) 9 1 1 7 16-47 2 zsi J., Miklós L., Molnár N., Lo­vász R. - Minker E., Kajtár I. Já­tékos-edzők: Dézsi János, Min­ker Endre. Gyenge játékvezetés mellett ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a jól játszó vendégek. Gól: Schäffler D. (10.), illetve Molnár N. (27., 72.), Kaj­tár I. (30., 46.), Dézsi J. (36.). Jók: Osztopányi, Csizmazia, illetve Minker E. vezérletével a vendég­csapat. U19: 4-1. Bonyhád-Börzsöny SE- Nagymányoki SE 3-4 (2-2). Bonyhád-Börzsöny, 100 né­ző. V.: Kiss G. (Fülöp A., Vági). Bonyhád-Börzsöny: Ladányi - Szentes (Knipl, 76.), Brandt, We- isz, Ettig (Töttős L., 58.) - Bakó, Csobot (Fehér G., 58.), Lovász L., Gábori (Eckert, 77.) - Pongrácz, László T. Játékos-edző: ifj. Töt­tős László. Nagymányok: Bor- bandi - Herger D., Schmidt N., Wolf R. - Köő R., Herger B. (Re­in, 76.), Miklós T., Horváth B. (Köő N., 60.), Kovács L. (Lajos D., 54.) - Rafai M. (Sebestény, 87.), Barabás Á. (Czékmány B., 89.). Játékos-edző: Czékmány Bálint. Szép időben, sok néző előtt látványos mérkőzést ját­szottak a csapatok, a negyedik vendég gólra már nem volt vá­lasza a hazaiaknak. Gól: László T. (40., 44.), Fehér G. (64.), illet­ve Miklós T. (17., 71.), Rafai M. (34.), Barabás Á. (58.). Kiállítva: Fehér G. (82.). Jók: László T. ve­zérletével az egész hazai együt­tes, illetve Rafai vezetésével az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. U19: 2-11. Kéty SC-Magyarkeszi KSE 2-5 (1-3). Kéty, 60 néző. V.: ifj. Hartung (Kovács T., Domo­kos L.). Kéty: Erdős N. - Erdős Z. (Márton K., 62.), Szilágyi V., Er­dős K., Hajdú N. (Schmidt W., 89.) - Koszorú, Fazekas Á., Szilágy J., Antal T. - Szabján, Domokos Z. (Faragó, 59.). Játékos-edző: Faze­kas Ákos. Magyarkeszi: Kuvik (Krizbai, 84.) - Orosz Á., Bódog, Papp G., Kovács Z. - Tokics, Hol- lósi (Csuti, 73.), Teplán A., Fran­ke (Schneider, 81.) - Bella, Sze­pesi. Játékos-edző: Teplán Atti­la. Megérdemelt vendéggyőze­lem született a gyengén játszó kétyiekkel szemben. Gól: Antal T. (35.), Szabján (55.), illetve Bó­dog (36., 83.), Papp G. (3.), Orosz Á. (33.), Teplán A. (76.). Jók: Er­dős N., Erdős K., Szabján, illetve Papp G., Orosz Á. U19: 2-5. Osztopányi Ferenc (középen) esélytelen Szigetvári Péterrel (balról) és a kapitány Minker Norberttel szemben 1