Tolnai Népújság, 2015. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-22 / 222. szám

2015. SZEPTEMBER 22., KEDD SPORT 11 A 88. percben még a vendégek tűntek nyertesnek, de üres kézzel távoztak Fantasztikus hajrával győzte le a Szakályt a Bonyhád-Börzsöny Továbbra is veretlen a Mórágy és a Madocsa a megyei II. osz­tály Keleti csoportjában, előbbi Faddon győzött, utóbbi pedig Pálfáról hozta el a három baj­noki pontot. Nyugaton a Nagy- mányok újabb győzelmével to­vábbra is százszázalékos tel­jesítménnyel vezeti a tabellát. A Szakály a 88. percig még ve­zetett a Bonyhád-Börzsöny ott­honában, de László Tibor talá­latával a 91. percben megnyer­te a találkozót a hazai csapat. Berg Sándor berg.sandor@gmail.coin _________ Ke leti csoport Kajdacs SE-Simontornya TC 2-6 (0-4). Kajdacs, 80 néző. V: Weitner (Antal, Horváth T.). Kaj­dacs: Takács L. (Opra, 32.) - Far­kas A., Csóka, Kapás, Nagy N. (Szendi, 58.) - Varga L. (Király P., 32.), Szalai, Orsós D. (Király R., 83.), Simon B. - Körösi, Far­kas I. (Gazdag, 32.). Edző: Var­ga László. Simontornya: Kovács János - Jancski, Győré, Szűcs I., Csepregi - Kapinya, San- dó, Papp T. (Fung, 61.), Romhá- nyi - Szálka, Szabó J. (Varga R., 64.). Edző: Tóth Attila. A bő fél óra alatt összeszedett négygólos hátrányát már nem tudta ledol­gozni a vendéglátó együttes, hi­ába küzdött a mérkőzés végéig. A Simontornya játékosai a győ­zelmüket edzőjüknek, Tóth Atti­lának ajánlják, aki ezen a mér­kőzésen ült 150. alkalommal a csapat kispadján. Gól: Király P. (70.), Kapás (75.), illetve Papp T. (7., 28., 58.), Szabó J. (15., 57.), Sandó (34.). Jók: Orsós D., Körö­si, Király P., illetve Győré, Csep­regi, Szabó J., Papp T., Kapinya. U19: 22-0. Bölcskei SE ll.-Dunakömlőd SE3-l(2-0). Bölcske, 130 néző. V: Kövesdi R. (Kövesdi T., Váral­jai). Bölcske II: Farkas P. - Fröh­lich, Fogas, Klinger (Farnek T., 77.), Besenczi Z. - Höss, Princz (Varga L., 85.), Szili Sz. (Nagy 1., 88.), Besenczi I. - Szabó R. (Be- reczki, óó.), Wolf P. (Süvöltős, a szünetben). Edző: Fenyősi Ger­gely. Dunakömlőd: Budai - Ad­orján, Füredi, Hoós (Csömör, 22.), Farnek - Szemes (Majoros, 70.), Piszár (Poroszkai, 70.), Re- zicska (Csikós, 74.), Szlucska - Sára (Horváth R., a szünetben), Búzás T. Játékos-edző: Farsang János. A mutatott játék alap­ján megérdemelten nyertek a vendéglátók. Gól: Bereczki (21., 68.), Szabó R. (5.), illetve Búzás T. (78.). Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Farnek. U19: a Bölcs­ke NB II.-es. Gerjen SK-Bátaapáti SE 5-1 (4-1). Gerjen, 50 néző. V: Mihálovics (Bárdos, Frazon). Gerjen: Tóth F. - Korponai, Ge­rendái, Hajnes D., Bráz Sz. - Szi­li, Béda (Mező, 73.), Molnár T., Kovács L. - Nánai, Stankovics. Edző: Gyenis Mihály. Bátaapáti: Soós - Kiss P., Csányi, Révész, Tóth J. - Meczker (Ortó, 63.), Or­bán, Hesz, Szabó B. (Lovász, 63.) - Babanics Gy., Dudás Z. Edző: Darabos László. A vendéglátók a magabiztos győzelmüket a 60. születésnapját ünneplő gyúró­A majosi Kelemen 1st- ] ván tolja meg a labdát a zombai Jakab István mellett a két együttes j vasárnapi rangadóján ’ juknak, Bese Lajosnak ajánlják. Gól: Szili (10., 13.), Nánai (40., 71.), Stankovics (22.), illetve Ba­banics Gy. (75.). Kiállítva: Ré­vész (79.). Jók: a hazai csapat va­lamennyi játékosa dicsérhető, il­letve Babanics Gy. U19:2-5. Pálfa SE-Madocsa SE 1-4 (0-2). Pálfa, 150 néző. V: Mi­hálovics (Antal, Tinnyei). Pál­fa: Molnár P. - Mészáros F. (De­res, 73.), Orsós D., Balogh T., Lin- dinger - Rigó, Branauer, Or­sós Gy., Lábodi (Csányi Á., 81.) - Pleck (Nagy K., a szünetben), Magyar A. Edző: Csányi Árpád. Madocsa: Müller R. - Araczki I., Hahn, Gál, Magyar I. (Hos- nyánszki T., 73.) - Szakács, Éger (Gergely L., 83.), Madár, Schulte- isz A. - Kern, Böde I. Edző: Bő­dé Dániel. Gyenge játékvezetés Ez következik... Megyei II. osztály, 7. forduló. Keleti csoport: Szeptember 27.. vasárnap: Bátaapáti-Madocsa, Pálfa-Bölcske II.. Mórágy-Kaj- dacs. Simontomya-Gerjen. Du- nakömlöd-Sióagárd. Kezdés: 15. Szabadnapos: Fadd. Megyei II. osztály, 7. forduló. Nyugati csoport: Szeptember 27., vasárnap: Kéty-Aparhant, Magyarkeszi-Nagymányok, Döbrököz-Kisdorog. Szakály- Zomba. Majos ll.-Kaposszek- cső-Csikóstőttős. Kezdés: 15. Szabadnapos: Bonyhád-Bör­zsöny. mellett megérdemelten győzött az okosan játszó vendégcsapat. Gól: Branauer (83.), illetve Böde I. (6, 38.), Éger (54.), Gál (73.). Ki­állítva: Orsós Gy. (37.). Jók: a ven­dégcsapatból Éger és Szakács di­csérhető. U19:0-3. Fadd SE-Mórágy SE 1-3 (1-2). Fadd, 150 néző. V: Farkas F. (Petrovics, Vági). Fadd: Csősz - Udovisits, Horváth G. (Papp J. , 76.), Tóth A., Csibi - Aszta­los, Szatmári, Fehér K. (Vida T., 53.), Csányi 0. - Fazekas R., Sza­lai (Szűcs R., 35.). Játékos-edző: Vida Tamás. Mórágy: Hujbert - Simon J., Lestár, Dudás G., Bene (Lengyel, 75.) - Fürst, Berényi Sz., Rozgonyi, Löfli D., Tóth G. - Tóth L., Gábor P. (Miklós M., 64.). Edző: Illés Béla. Az első félidő alapján megérdemelt vendégsi­ker született. Gól: Csibi (45.), il­letve Tóth L. (12., 42., 64.). Jók: Csősz, Szűcs, Csibi, illetve Du­dás G. vezérletével az egész ven­dégcsapat. U19: 0-6. Szabadnapos: Sióagárd SE. Nyugati csoport Aparhant SE-Magyarkeszi KSE 2-0 (1-0). Aparhant, 150 néző. V: Szappanyos (Balipap, Bati). Aparhant: Kóka - Hegyi, Müller M., Szigetvári (Szőcs R., 65.), Beszterczán - Dézsi, Mik­lós L., Molnár N. (Móricz L, 82.), Lovász R. - Minker, Kajtár I. Já­tékos-edzők: Dézsi János, Min­ker Endre. Magyarkeszi: Ku- vik - Orosz, Oláh, Papp G., Ko­vács Z. (Pataki, 70.) - Tokics, Hollósi (Tóth L, 85.), Kovács R., Franke (Óvári, 85.) - Bella, Sze­pesi. Játékos-edző: Teplán Atti­la. Megérdemelt aparhanti győ­zelem született a jól játszó ven­dégek ellen. Gól: Miklós L. (33., 83.). Jók: Miklós L., Beszterczán, illetve az egész vendégcsapat di­cséretet érdemel. U19: elmaradt. Bonyhád-Börzsöny SE-Sza- kály KSE 5-4 (3-2). Bony­hád-Börzsöny, 50 néző. V: Pe- koli (Marcsek, Kövesdi). Bony­hád-Börzsöny: Ladányi - We- isz, Ettig, Töttős L., Brandt (Gá­bori, 67.) - Bakonyi, Szentes (Knipl, 83.), Csobot, Pongrácz- Pintér L. (Rétfalvi, 67., Lovász L., 72.), László T. Játékos-edző: ifj. Töttős László. Szakály: Ma- czik - Läufer, Juhász, Szőts B. (Frendik, 78.), Horváth Kriszti­án - Kovács J. (Baranyai, 70.), Veszprémi (Fejős, 67.), Horváth D., Kovács R. (Nagy Zs., 82.) - Horváth Kálmán, Schwáb. Já­tékos-edző: Nagy Zsolt. Igen látványos, fordulatokban gaz­dag mérkőzést láthattak a né­zők, végül hosszabbításos drá­mával a börzsönyiek otthon tar­tották a három pontot. Gól: Pin­tér L. (22., 40.), László T. (88., 91.), Szentes (9.), illetve Szőts B. (33., 54.) Horváth Kálmán (42.), Nagy Zs. (84.). Jók: Pin­tér L., László T., Csobot, illetve Szőts, Juhász, Horváth Kálmán. U19: 0-8. Nagymányoki SE-Döbröközi KSE 3-0 (2-0). Nagymányok, 100 néző. V: Stefik (Prantner, Bo­gáncs). Nagymányok: Borbandi- Garai (Szabó F., 75.), Schmidt, Wolf (Herger, 8.), Köő N. (Rafai I Megyei II. osztály, Keleti csoport 1 Mórágy 5 4 1 0 27-5 13 2. Madocsa 5 4 1 0 22-7 13 3. Dunakömlőd 6 2 2 2 17-13 8 4. Sióagárd 5 2 1 2 12-11 7 5. Fadd 6 2 1 3 16-17 7 6. Pálfa 6 2 1 3 13-15 7 7. Bölcske II. 4 2 0 2 11-13 6 8. Gerjen 6 2 0 4 15-22 6 9. Bátaapáti 5 2 0 3 13-22 6 10. Simontornya 5 2 0 3 17-27 6 11. Kajdacs 5 1 1 3 11-22 4 1. Nagymányok 4 4 0 0 11-2 12 2. Magyarkeszi 6 3 1 2 18-11 10 3. Aparhant 4 3 0 1 11-5 9 4. B.-Börzsöny 5 3 0 2 12-12 9 5. Zomba 6 2 2 2 18-15 8 6. Kaposszekcső 3 2 0 1 4-3 6 7. Kisdorog 4 2 0 2 7-8 6 8. Döbrököz 6 2 0 4 13-18 6 9. Kéty 4 1 1 2 8-14 4 10. Szakály 5 1 0 4 16-21 3 11. Majos II. 5 1 0 4 11-20 3 M., 16.) - Miklós T., Kovács L., Horváth B. (Rein, 65.), Lajos D. (Köő R., 45.) - Herger, Barabás Á. Edző: Czékmány Bálint. Döb- rököz: Simon J. (Varga P., 77.) - ifj. Varga L., Török G., Törő F., Gillich - Greschner, Kovács R., Török Cs. (Gipp, 59.), Kaposvöl- gyi - Deák B., Keresztes (Kégler, 45.). Játékos-edző: Varga Lász­ló. A sportszerűen játszó ven­dégek ellen a helyzetek alapján nagyobb arányban is nyerhe­tett volna a nagymányoki gárda. Á hazai csapat jobbulást kíván a mérkőzésen megsérült Köő Nor- bertnek. Gól: Lajos D. (8.), Bara­bás Á. (23.), Rafai M. (81.). Jók: Herger vezetésével a hazaiak, il­letve Simon J., Török G., ifj. Var­ga L. U19: 6-2. Kaposszekcső-Csikóstőttős KSE-Kéty SC 2-0 (0-0). Csi- kóstőttős, 100 néző. V: Szincsák (Kovács T., Kardos). Kaposszek­cső-Csikóstőttős: Pataki - Kul­csár (Józsa, 59.), Pál D., Nagy P., Végh - Bojtos (Lakatos R., a szü­netben), Cser (Verese, a szünet­ben), Fehér A., Porció - Schott (Sörös, a szünetben), Horváth Á. (Dávid D., 78.). Edző: Iván József. Kéty: Erdős N. - Erdős Z., Szilá­gyi, Tibai, Hajdú N. - Koszorú (Kovács I., 73.), Fazekas Á., Már­ton K., Antal T. - Pintér D., Fara­gó. Játékos-edző: Fazekas Ákos. Rossz helyzetkihasználás elle­nére megérdemelt hazai győze­lemnek örülhettek a kilátoga­tó nézők. Gól: Sörös (51.), Végh (76.). Jók: Sörös, Horváth Á., Végh. U19: 3-1. Zomba KSE-Majosi SE II. 6-1 (2-0). Zomba, 50 néző. V: Álló (Prantner, Brücher). Zom­ba: Reitzi - Jakab (Zsolnai, 86.), Studer, Kiss L., Csutora - Csiz­madia, Hackl, Hosnyánszki Zs., Osztopányi - Schäffler D. (Schön, 81.), Kerekes. Játékos-edző: Hos­nyánszki Zsolt. Majos II: Bősze M. (Schanczenbacher, a szünet­ben) - Fábián I. (Sántha Á., 73.), Harangi, Losonczi T., Nőth - Ke­lemen I., Lőrincz, Guzorán, Bő­sze P. - György A., Máté B. Játé­kos-edző: Sántha Áron. A meg­fiatalított és tartalékos hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Gól: Osztopányi (60., 75.), Schäffler D. (73., 80.), Csizma­dia (6.), Studer (10.), illetve Má­té B. (62.). Jók: Reitzi vezérletével az egész hazai csapat, illetve Lő­rincz, Losonczi, Guzorán. U19: a Majos megye egyes. Szabadnapos: Kisdorog FC. < »