Tolnai Népújság, 2015. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-16 / 217. szám

12 SPORT Tolnai Népújság 2015. SZEPTEMBER 16., SZERDA IGEN, TOPOM, MIT GON CSOKI­POPING! MAGAMMAL. HOZTAM , A HELVET. HÍREK A 92. percben még nyerésre állt az Ireg LABDARÚGÁS A megyei III. osztály 5. fordulójában az Iregszemcse a rendes játékidőben még 3-1-' re vezetett Regölyben, de a 92. percben Bizony Dániel, majd há­rom perccel később Tóth Ger­gely is betalált, így sikerült pon­tot menteniük a hazaiaknak. A címvédő Tolnanémedi a Hő- gyész felett aratott 6-1-es sike­rével még mindig hibátlan tel­jesítménnyel vezeti a bajnoksá­got, de az öt meccséből egyszer döntetlenező Dalmand sem ta­lált még legyőzőre a szezonban. Megyei III. osztály, 5. fordu­ló. Eredmények. Tolnanémedi KSC-Hőgyészi SC 6-1 (2-1). Tolnanémedi. V: Kövesdi. Gól: Kökény (20., 54., 57., 75.), Fe- rencz J. (25.), Szabó V. (58.), illet­ve Sipos M. (4.). Tengelici SE-Dombóvár FC II2-3 (1-1). Tengelic. V: Farkas F. Gól: Németh Sz. (17.), Róth K. (62.), illetve Nagy N. (9.), Nagy T. (53.), Magyarosi G. (70.). Dalmand SC-Szakcs SE 4-1 (2-0). Dalmand. V: Albert J. Gól: Bálint S. (6.), Stein (32.), Schiffer (70.), Goman (84.), illetve Rácz M. (66.). Györköny SE-Gyapa Derbi SE 1-4 (0-1). Kajdacs. V: We- itner Á.. Gól: Gyurcsák (56.), il­letve Nyulasi (35., 50.), Bognár]. (55.), Szabó L. (79.). Regöly SE-lregszemcsei SE 3-3 (0-2). Regöly. V: Farkas R. Gól: Kovács G. (66.), Bizony (92.), Tóth G. (95.), illetve Klein V. (33., 51.), Horváth R. (25.). KSE Gyönk-Németkéri SE 5-1 (1-0). Gyönk. V: Horváth J. Gól: Szép R. (22., 64.), Szedlák (47., 68.), Nagy R (74.), illetve Lic­ker (89.). Cikó SE-Pusztahencse KSE 3-2 (2-1). Cikó. V: Éreth. Gól: Nagy 1. (38.), Kovács B. (46.), Szontág (88.), illetve Honti R. (30.), Borza I. (85.). A Nagymányoki SE ll-KSE Decs összecsapást november 28-án (szombat) játsszák 13 órai kezdettel. Berg S. I A megyei ül. osztály állása 1. Tolnanémedi 5 5 0 0 24-3 15 2. Dalmand 5 4 1 0 16-7 13 3. Gyapa DSE 5 4 0 1 25-3 12 4. Gyönk 5 4 0 1 15-5 12 5. Nagymányok II 4 3 0 1 16-8 9 6. Dombóvár II 4 3 0 1 8-8 9 7. Högyész 5 2 0 3 14-16 6 S. Szakos 5 2 0 3 7-26 6 9. Regöly 5 1 2 2 9-10 5 10. Iregszemcse 5 1 1 3 7-9 4 11. Decs 4 1 1 2 6-10 4 12. Pusztahencse 5 1 1 3 8-14 4 13. Cikó 5 1 1 3 5-15 4 14. Györköny 4 1 0 3 4-8 3 15. Tengelic 5 0 2 3 8-13 2 16. Németkér 5 0 1 4 7-24 1 A veterán kapus rekordot döntött Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu Idegenben verte meg a DVTK Vénuszt a Tolna-Mözs együttese Új időszámítás kezdődött Idegenben győzte le a DVTK csapatát a Brand Mission Tol­na-Mözs együttese a női futsal NB l-ben. Már az első meccsen látni lehetett, hogy más lesz ez a szezon, mint a legutóbbi volt. KÉZILABDA A hétvégén 607. al­kalommal lépett pályára a spanyol bajnokságban, ezzel új rekordot állított fel Jósé Javi­er Hombrados (fotó), a Ciudad Real (később Atlético Madrid) korábbi, a Guadalajara jelenle­gi kapusa. A 43 éves spanyol világbajnok Jósé Ángel Delga­do Ávila (Valladolid, Cantab­ria) csúcsát adta át a múltnak az Ademar León elleni (25-25) összecsapáson. R. G. A Komarnóval kezd az Atomerőmű SE KOSÁRLABDA Pénteken 16.30 órakor a szlovák BC Komar- no ellen kezd a szombathelyi Horváth Zoltán-emléktornán az Atomerőmű SE férficsapa­ta. Az egykor Pakson is meg­fordult erőcsatár nevét vise­lő kupa másik meccsét a házi­gazda Falco KC és az Álba Fe­hérvár játssza. A két vesztes szombaton 15.30-tól csap ösz- sze a bronzéremért, a finálét 18 órakor rendezik. R. G. Nagyváradi és Madarász utazik ASZTALITENISZ A férfi és a női válogatott szövetségi kapitá­nya kihirdette utazó keretét a szeptember 25-én kezdődő Európa-bajnokságra. Az orosz- országi Jekatyerinburgban sor­ra kerülő kontinensbajnoksá­gon a Szekszárd AC-ben játszó Madarász Dóra lesz a máso­NŐf FUTSAL Nem remekelt az előző idényben a tolnai futsalcsapat, amely az utóbbi évek leggyen­gébb eredményét érte el azzal, hogy hetedikként végzett az él­vonalban. Fiatal, rutintalan volt a társaság, sokáig kapusgondok­kal is küszködtek - ennél azon­ban így is több volt a gárdában. A nyári szünetben nem is tét­lenkedtek a klubvezetők, ala­posan megerősítették a keretet, amelybe érkezett a legjobb ha­zai kapus, Vincze Anikó, jött egy nagyon rutinos játékos, Ferenczi Anna, és az Astra játékosa, Me- .gyes Ágnes is csatlakozott. A negyedik érkező, Bozsik Niko­lett neve egyelőre nem cseng túl ismerősen a sportágat ismerők számára, de a fiatal lány a mos­tani szezonban sokat tehet azért, hogy ez megváltozzon. „Az ellenfélnek van négy-öt rutinos játékosa, ők fizikálisán is erősek. Megpróbálunk sta­bil védekezésből indított gyors kontrákkal operálni. A felké­szülési találkozókon és a fiúcsa­patunk ellen vívott edzőmecs- cseken ez működött, remélem, a DVTK ellen is működni fog. Op­timista vagyok” - reményedett Frank Tamás szakmai igazgató, és mint kiderült, optimizmusa nem is volt alaptalan. A tolnaiak roppant taktikus játékkal rukkoltak elő Diósgyőr­ben, s bár vendégek voltak, az el­ső félidőben ők domináltak. Sor­ra dolgozták ki a nagyobbnál na­gyobb helyzeteket, de azok ki­Buchmüller Petra (balról) és a tolnaiak nagyszerűen kezdték a szezont, hiszen egy nagy riválist vertek meg használásával - ahogy a felké­szülési időszakban, most is gon­dok akadtak. Félő volt, hogy a nagyvonalúság majd megbosz- szulja magát, de szerencsére nem így lett. A szünet után be­kezdett a DVTK, ám a befejezé­seknél a borsodiak sem koncent­ráltak eléggé. A 31. percben Fá­bián Rebeka szögletét követően Maláti Gréta lőtt kapura, a labda egy védőről visszakerült Fábián elé, ő pedig a bal alsóba passzolt. Nem lehet azt mondani, hogy ér­demtelenül jutott előnyhöz a vendégcsapat. Már a gól előtti két akcióban is benne volt, hogy megszerzik a vezetést Hodován Editék, ám előbb kapufát lőttek, majd a kapu torkából mentettek a diósgyőriek. Nem sokkal ké­Szakály szerint hazai pályán bárkit legyőzhetnek Már a dobogó a céljuk dik számú magyar Póta Geor­gina mögött. Ott lehet az Eb-n a Tolnán nevelkedett, ma a Postás SE-ben játszó Nagyvá­radi Mercédesz is. R. G. Toronto mégsem indul az olimpiáért OLIMPIA Toronto mégsem száll harcba a 2024-es olimpiai és paralimpiai játékok megrende­zéséért. Mindezt John Tory, a kanadai város polgármestere jelentette be keddi sajtótájé­koztatóján. A rendezési szán­déknyilatkozatot eddig Buda­pest, Hamburg, Párizs, Róma és Los Angeles küldte meg a NOB-nak. Döntés 2017 nya­rán, Limában lesz. R. G. LABDARÚGÁS A Nemzeti Sportnál és a csakfoci.hu internetes oldal­nál is bekerült a forduló váloga­tottjába a Videoton ellen 2-0-ra megnyert bajnokin másfél gólt (előbb szabadrúgása után Viní- cius csúsztatott saját kapujába, majd egy tizenegyest értékesí­tett) szerző Szakály Dénes. „Örülök neki, hogy így látták a szakemberek, az újságírók, és talán a szurkolók is, de én in­kább csapatmunkáról beszél­nék a Vidi elleni győzelmünk kapcsán - mondta a klub hiva­talos oldalán a Paksi FC közép­pályása. - Szervezettek voltunk hátul, és előre is jól játszottunk, de ez nem csak nekem köszön­hető. Ami pedig az elszántságo­mat illeti, valóban dupla moti­vációval léptem pályára, hiszen egykoron játszottam a Videoton­ban, bajnok is lettem velük, és minden játékosban van bizonyí­tási vágy egykori klubja ellen. De ha ezt nem számítom, akkor is vannak még céljaim a labda­rúgásban, amiket szeretnék el­érni, ehhez pedig az kell, hogy egyre jobb formába kerüljek.” Szakály Dénes azt mondja, a címvédő legyőzése további lö­kést adhat a csapatuknak. „A győzelem megerősítette bennünk azt, hogy itthon bárki ellen van keresni valónk, még akkor is, ha ellenfelünk az esé­lyesebb - fogalmazott. - Ha az MTK ellen is sikerülne nyer­nünk, akkor akár a dobogóra Is felléphetnénk.” R. G. Jím Davis r SEMMI NEM MOZPITHAT EL ERRŐL A HELVRŐL. ^ [ Jegyzőkönyv Női futsal NB I., a 2. fordulóban. DVTK-Miskolc-Brand Mission Tolna-Mözs 1-2 (0-0). Miskolc, V.: Katona B. (Újhelyi, Császár). DVTK: Almási - Kovács A.. Mi- liczki. Boros. Rondzik. Csere: Németh D. (cserekapus), Szőke. Bernáth Cs„ Lipták. Paranai. Kresák. Tolna-Mözs: Vincze - Hodován. Buchmüller P.. Varga A., Megyes. Csere: Ősz (csere­kapus), Maláti D.. Maláti G.. Fá­bián R., Ferenczi. Orbán R., Bo­zsik. Szakmai igazgató: Frank Tamás. Gólszerzők: Rondzik (34.), illetve Fábián R. (31.). Me­gyes (38.). Következik: Tolna-Mözs-Szek- szárdi UFC (Tolna), szeptember 27., vasárnap 17 óra. sőbb, a 34. percben egy remek támadást követően egyenlítet­tek a miskolciak, sőt a követke­ző akciójukból ők is eltalálták a jobb kapufát. A győzelmet mégis a Tolna szerezte meg, a 38. perc­ben Bozsik Nikolett labdaszerzé­se után Megyes Ágneshez került a labda, az újonc pedig a jobb fel­sőbe bombázott. „A helyzetkihasználásunk­kal most is akadtak problémák, de ettől eltekintve azt kaptam a csapattól, amit előzetesen vár­tam - mondta Frank Tamás, a Tolna-Mözs szakmai igazgatója. - Örültem neki, hogy mind fi­zikálisán, mind mentálisan vé­gig bírtuk a találkozót. Azt gon­dolom, teljesen megérdemelten nyertünk, mégpedig egy igen jó ellenfél otthonában. Bízom ben­ne, hogy a siker hatására a lá­nyokból elszáll a görcsösség, és a folytatásban sokkal jobb szá­zalékban kihasználjuk lehetősé­geinket” - zárta. I f i < 7