Tolnai Népújság, 2015. július (26. évfolyam, 152-178. szám)

2015-07-27 / 174. szám

ÉN NYERTEM A VILÁG LEG­GYORSABB CSIGÁJA VERSENYT. MEGMUTASSAM AZ ÉRMET? PERSZE 0 Visszalépett Hosszú legnagyobb riválisa ÚSZÁS Vállsérülése miatt nem vesz részt a kazanyi vizes vi­lágbajnokságon Mireia Belmon­te García, a spanyolok kétsze­res olimpiai ezüstérmes úszónő­je, aki több számban is megne­hezíthette volna Hosszú Katinka dolgát az oroszországi viadalon. A 2012-es londoni olimpián 200 méter pillangón és 800 mé­ter gyorson is második helyen végző versenyző mindent meg­tett annak érdekében, hogy fel­épüljön az oroszországi vb-re, de a válla nem jött teljesen rend­be, ezért úgy döntött, hogy in­kább a riói ötkarikás játékokra koncentrál. A 800 méteren rövid pályás világcsúcstartó Belmon­te az első női úszó, aki kevesebb mint nyolc perc alatt tette meg az említett távot. Az úszószámok augusztus 2-án kezdődnek az oroszorszá­gi világbajnokságon és egy hé­tig tartanak majd. R. G. Jim Davis SPORT HÍREK Tolnai Népújság 2015. JULIUS 27., HÉTFŐ Jovetics kölcsönbe megy az Interhez LABDARÚGÁS Szteva n Jove­tics (képünkön), a Manches­ter City támadója hétfőn meg­érkezik az Internazionalehoz, amelynél kedden átesik az or­vosi vizsgálatokon - adta hírül a milánói klubTwitter-oldala. Az Inter sajtóhírek szerint két évre 2 millió euróért kölcsön­veszi a 25 éves montenegrói támadót, akit aztán 2017-ben további 12 millió euróért vég­leg megszerezhet. R. G. Stoner bukott, és súlyosan megsérült MOTORSPORT Casey Stoner el­törte lábát és vállsérülést szenvedett, miután nagyot bu­kott a hagyományos szuzu- kai nyolc órás megbízhatósá­gi versenyen. Az ausztrál piló­tának ez volt az első versenye, mióta 2012-ben otthagyta a gyorsaságimotoros-vb mező­nyét. Stoner később a közös­ségi médiában tudatta, hogy eltört a sípcsontja, valamint a lapockája is megsérült. R. G. Szó szerint kiütötte az Arsenal a Lyont LABDARÚGÁS Az angol sztár­klub, az Arsenal parádés fut­ballt bemutatva 6-0-ra nyert a francia Olympique Lyon el­len az Emirates-kupán: A Mar­tinez - Debuchy, Mertesac- ker, Koscielny, Gibbs - Coqu- elin, Ramsey - Oxlade-Cham- berlain, Özil, Iwobi - Giroud ti­zeneggyel kezdő londoniaknál Giroud (29.), Oxlade-Chamber- lain (34.), Iwobi (35.), Ramsey (38.), Özil (62.) és Cazorla (85.) volt eredményes. R. G. Kovács és Kasza az egyéni bajnok ÖTTUSA Kovács Sarolta és Ka­sza Róbert győzelmével, vala­mint a BHSE női és a Volán Fe­hérvár férfi A csapatának si­kerével zárult a nyílt orszá­gos öttusabajnokság. Az idei ob-t nem a megszokottak sze­rint rendezték: szombaton vív­tak és lovagoltak, vasárnap az úszást, valamint a futásból és lövészetből álló kombinált szá­mot teljesítették. R. G. Bernd Storck a helyszínen tekintette meg a Paks bajnokiját A kapitány szeme láttára Bernd Storck, a magyar labda­rúgó-válogatott frissen kineve­zett kapitánya is a helyszínen nézte meg a Paksi FC Békés­csaba elleni bajnokiját. Az if­jabb Dárdai Pál helyét elfogla­ló szakember állítólag baloldali védőt keresett. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu LABDARÚGÁS „Nincs itt baj, gyere­kek, irány a dobogó!” - kiáltot­ta az éterbe egy hazai drukker a tizedik perc tájékán, már 1-0-s paksi vezetésnél. Bár ilyen célo­kat nem fogalmaztak meg Pak­son, az addig látottak alapján egyáltalán nem volt túlzás a sza­vaiban. Az atomvárosiak alapo­san bekezdtek, lüktető játékot hozott az első negyedóra, érez­ni lehetett, hogy Bartha László- ék gyorsan dűlőre akarják vinni a dolgokat. Jöttek is a helyzetek, s az egyikből Gévay Zsolt, a kapi­tány meg is szerezte a vezetést. Illusztris vendég szeme láttá­ra tette mindezt, az összecsapást ugyanis a helyszínen tekintette meg Bernd Storck, a magyar fut­ballválogatott szövetségi kapitá­nya. Sokan nem értették mit ke­res Pakson, de aztán a meccs vé­gén erre is fény derült. Azt hittük, hogy a góltól még inkább lendületbe jön a Paks, de sajnos nem így lett. Mintha túl­ságosan is megnyugodtak volna a hazaiak, akik a folytatásban azt várták, hogy a Békéscsaba kezdjen valamit az új helyzettel. Az újonc játéka azonban sem­mit sem változott, zártan a ka­pujuk elé húzódva futballoztak, az egy-két kósza akciójuk sem­mi veszélyt nem jelentett. Pe­dig ha kinyílnak, és elkezdenek támadni, élvezetes félidő kere­kedhetett volna ki belőle, de így unalmas passzolgatás vette kez­detét. A Paks próbálkozott, de gól már nem született. A csaba­iak tulajdonképpen semmit sem mutattak, egyre inkább érthető, hogy az MLSZ miért szűkítette le tizenkét csapatosra az élvonal létszámát... A szünetben mindkét tréner kiosztotta játékosait, s ettől pap- rikásabban is kezdődött a má­sodik félidő. A békéscsabaiak is megpróbálták fokozni a tem­pót, megint jó lett a meccs - de nem volt olyan jó, mint amilyen az utolsó negyedórára lett. A hajrában Gévay Zsolt újabb gól­lal jelezte, hogy ma már a Paks egyik legjobbja, s nemcsak a vé­delemben, a támadósorban is le­het rá számítani. Támadókat is megszégyenítő gólját talán meg­irigyelte Balázs Zsolt, aki beál­Jegyzőkönyv OTP Bank Liga, 2. forduló. Pak­si FC-Békéscsaba 4-0 (1-0). Paks, Fehérvári úti stadion, 1148 néző. V: Erdős J. (Ring, Bozó - Szabó Zs., Molnár). Paksi FC: Molnár P. - Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. - Kesztyűs B.. Kecskés T. (Sza- kály D., 78.) - Könyves (Balázs Zs., 78.), Bertus, Bartha - Fröh­lich (Kővári, 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Békéscsaba: Mursits - Bényei, Koszó, Balog Zs., Laczkó - Bagi, Spitzmüller- Birtalan (Punosevac, 61.), Ko rudzsiev. Fabio (Szalai D.. 78.)- Viczián (Szilágyi P.. 83.). Ve­zetőedző: Zoran Szpisljak. Gól: Gévay (9,, 73.), Balázs Zs. (80.), Szakály D. (90., 11-esből). Kikapott a Vidi A bajnoki címvédő Videoton idei második bajnokiját is elve- szítette az OTP Bank Ligában, ÜMÜB. a fehérváriak ezúttal hazai pá- p "Jjjpp iyán kaptak ki a Haladástól. A PpPI Eredmények, OTP Bank Liga, . . 2. forduló. Videoton-Haladás 0-1 (0-0). Székesfehérvár, jSjfc 1598 néző. V: Solymosi. Gól: Ju- hász R. (49., öngól). Í Vasas FC-Újpest 1-3 (1-1). Illovszky Stadion, 4500 néző. V: Vad II. Gól: Remili (41.), illetve Mohi (30.), Sallói D. (52.), Szan- kovics (59.). Kiállítva: Pajovics (Vasas, 76.). Budapest Honvéd-MTK Bu­dapest 2-1 (1-1). Bozsik Stadi­on, 1000 néző. V: Kassai. Gól: Kamber (43.), Vernes (87.), illet­ve Strestík (38.). A Ferencváros-Diósgyör és a Debrecen-Puskás Akadé­mia összecsapások lapzártánk után fejeződtek be. s Gévay Zsolt keze a magasban, a paksiak kapitánya két gólt szerzett a Békéscsaba ellen, főszerepet vállalva csapata parádés győzelméből lása után két perccel remek há­romszögelés végén talált a kapu­ba, a kegyelemdöfést pedig Sza­kály Dénes adta meg, aki a Kul­csár Dávid lerántásáért megítélt tizenegyest váltotta gólra. A végén Berd Storck elárulta, hogy mit keresett Pakson. A ka­pitány a baloldali védőket nézte, de állítólag Szabó János és Lacz­kó Zsolt neve mellett Gévay Zsol­té is bekerült a noteszébe.- A végeredmény egy elég si­ma mérkőzést mutatott, de azért nem volt ez olyan egyszerű - nyilatkozta Csertői Aurél veze­tőedző. - Nagy erőket kellett így estek az összecsapás góljai 9. perc: Kecskés végzett el sza­badrúgást a békéscsabai kapu­tól 30 méterre, ívelését Bartha emelte középre a bal oldalról, ahol Könyves emelkedett a leg­magasabbra, és kapura fejelt. Mursits remek vetődéssel balra ütötte a labdát, de érkezett Gé­vay, aki estében, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). 73. perc: Bertus végzett el sza­badrúgást a jobb oldalról, bal­lal tekerte a kapu elé a labdát, a védők közül remek ütemben ki­lépett Gévay és hat méterről a kapu közepébe emelt (2-0). 80. perc: Balázs Zsolt kénysze­rítőzött Barthával, a visszaka­pott labdát a kivetődő Mursits hasa alatt 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte(3-0). 90. perc: Szalai Dániel rántot­ta le a kilépő Kulcsár Dávidot a 16-oson belül, a megítélt tizen­egyest Szakály Dénes végezte el, és jobbal középmagasán a kapu jobb oldalába bombázta a labdát (4-0). mozgósítanunk, főleg a mérkő­zés elején ahhoz, hogy sikerül­jön legyőznünk a Békéscsabát. Ugyanakkor azt éreztem, hogy a vendégek játékosai a második gólunk után lélekben egy kicsit feladták a meccset. Ha összegez­zük az eddigi két mérkőzésün­ket, akkor nem lehetünk elége­detlenek. Újpestről elhoztunk egyet, most pedig teljesen meg­érdemelten, időnként igazán jó játékot mutatva, magabiztosan itthon tartottuk a három pontot. Eddig jól rajtoltunk, bízunk a to­vábbi jó folytatásban! - fogalma­zott a Paks szakvezetője. i