Tolnai Népújság, 2015. április (26. évfolyam, 77-101. szám)

2015-04-16 / 89. szám

JURGEN KLOPP 12 2015. ÁPRILIS 16., CSÜTÖRTÖK Jürgen Klopp a szezon végén távozik a labdarúgó Bundesligában szereplő Borussia Dort­mund kispadjáról. Kloppot 2008 májusában nevezték ki a Dortmund élére, s kétszer is bajnoki címig vezette a sárga-feketéket. A hírek szerint a Manchester City lesz az új klubja. Klopp nyáron távozik a Borussia Dortmundtól HÍRSÁV Tevel-Tolna rangadó a Magyar Kupában labdarúgás A szövetségben kisorsolták a megyei Ma­gyar Kupa negyedik fordu­lójának párosításait. A prog­ram: Mórágy SE-Bonyhád VLC, Tevel Medosz SE-Tolna VFC, Bátaapáti SE-Szedres SE. A játéknap április 22., 17 óra. A továbbjutás egy mér­kőzésen dől el. A Kölesd SE erőnyerőként már ott van az ötödik fordulóban. Afőtáblá- ra két csapat jut fel. ■ R. G. Ezüstből és bronzból is jutott az atomosoknak cselgáncs Egy második, két harmadik és egy ötödik helyezést értek el az Atom­erőmű SE fiatal dzsúdósai a Budapesten megrendezett serdülő diákolimpiái verse­nyen. Palásti Patrik (60 kg) ezüstérmet nyert, Járai Le­vente (40 kg) és Kerepesi Amira (57 kg) bronzérmet szerzett. Kövér Zsófia (+63 kg) ötödik lett. A versenyző­ket Dohai László edző készí­tette fel a viadalra. ■ R. G. Szentes kimagyarázta, maradhat a kispadon labdarúgás Szerdán meg­hallgatták Szentes Lázár be­számolóját a Haladás veze­tői, és megerősítették tiszt­ségében a szakembert. A tré­nernek azért kellett magya­rázkodnia, mert a Hali ka­tasztrofális játékkal, 7-0-ra kikapott a Videotontól az NB I előző fordulójában. ■ R. G. Szentes Lázár dolgozhat tovább Lepattanók nélkül nehéz kosárlabda Hiába dobott 13 triplát Kaposváron az Atomerőmű SE Kikapott a nagyon gyengén lepattanózó Atomerőmű SE a Kaposvári KK otthonában a férfi NB I középszakasza 9. fordulójában. Amíg a vendé­gek 18, addig a somogyiak 39 lepattanót szedtek le. A triplák sem segítettek. Rónai Gábor Jó hírt kapott a héten Dzu- nics Braniszlav, az ASE vezető­edzője, a talpával bajlódó Tóth Ádám elhalasztotta a műtét­jét, és úgy döntött - összeszo­rított fogakkal - végigcsinálja a szezont. A paksi szakvezető érthetően boldog volt, ami nem is csoda, hiszen egy sérüléssel bajlódó center is jobb mint cen­ter nélkül játszani. Különösen a Kaposvár otthonában, ahol olyan palánk alatti játékosok állnak rendelkezésre, mint Hendlein Roland vagy Marko Spica. Meg is gyűlt az Atom baja a „tornyokkal”, akik az el­ső félidőben nem igen enged­tek levegőt a vendégeknek. Rá­adásul Tóth sem bírta sokáig, öt perc alatt nem igazán tudott „beleszólni” a játékba. A Paks - bármennyire is hihetetlenül hangzik - egyetlen lepattanót sem szedett le (!) az ellenfél pa­lántánál a szünetig, s a saját­jánál is csupán kilencre futot­ta Körtélyesi Gergelyük erejé­ből (21:9 a KKK-nak). Ami azonban nem ment a gyűrűknél, az ment a mezőny­ből, a múlt szerdai, Szolnoki Olaj elleni, 82-73-ra megnyert meccshez hasonlóan (amikor is 16 hármast jegyzett az ASE) re­mekül szórták a triplákat a pi­ros-kékek, meg sem álltak hé­tig, miközben az egyik kapos­vári fegyver csak nem akart el­sülni (3 tripla a szünetig). Jól játszott az Olaj ellen gyomor- bántalmai miatt pihenő Henry Dugat, aki nemcsak a pontokat termelte, a gólpasszokat is ren­dületlenül kézbesítette, de Sza­bó Zsolt és Ryan Evans is elkap­ta a fonalat. Márpedig ha nekik Henry Dugat (9-es mezben) 18 ponttal zárt, de ő sem tudott segíteni a Kaposváron nagy csatát veszítő Paksnak megy, akkor nagy baja nem le­het a Paksnak. A szünet után is tartotta a kü­lönbséget az ASE, hiába játszott hatalmas fölényben a palánkok alatt a Kaposvár, egy ideig csak közelíteni tudtak. A hét triplá­hoz még hatot hozzátettek Ry­an Evansék, úgy tűnt, hogy ez elég is lesz a sikerhez. A somo­gyiak azonban óriásit hajráz­tak, s a záró felvonás elején át is vették a vezetést. Innen még visszajött a Paks, sőt a 39. perc­ben is még az Atomnál volt az előny (88-90), de a végjátékban becsúszott két hiba, egy labda­eladás, egy rontott tripla, a Ka­posvár pedig megnyerte az iz­galmas szomszédvári rangadót. Az ASE szombaton a jelenleg második Kecskemétet fogadja, s ha legalább öt ponttal nyer, a második helyről futhat neki a rájátszásnak. Márpedig ez egé­szen a döntőig pályaelőnyt je­lentene... FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖ­ZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 9. FOR­DULÓ. KAPOSVÁRI KK-ATOMERŐ- MŰ SE 97-92 (20-24, 25-27, 24- 21, 28-20). Kaposvár, V: Föld­házi T., Tözsér D., Balog Gy. Ka­posvár: FRAIZER 19/9, Fodor M. 4, Raivio 14/6, HENDLEIN 22, SPICA 20. Csere: JANCSI- KIN 16/6, Horváth M., Benke 2, Kocsis, Kovács S. Edző: Fe­kete Ádám. ASE: DUGAT 18/6, Medve, Körtélyesi 5/3, EVANS 22/12, SZABÓ ZS 19/6. Csere: Eilingsfeld 7/6, Kovács Á. 10/3, Baki G. 5/3, Tóth Á, Markovics 6. Edző: Dzunics Braniszlav. A nap másik mérkőzésén a Szolnok 67-58-ra nyert a Sop­ron ellen, s ezzel bebiztosította első helyét a középszakaszban. BL: a Juventus csapata szerezte a keddi játéknap egyetlen gólját nagyon gyenge bíráskodás mellett gól nélküli döntetlent játszott egymással az Atléti- co Madrid és a Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája ne­gyeddöntőjének első mérkő­zésén. A meccs hőse a hazai­ak kiválóan védő kapusa, Jan Obiak volt. Legutóbb 1993-ban nem született gól a két csapat mérkőzésén, az egy bajnoki volt. A döntés a jövő heti visz- szavágóra maradt. Az egyik ol­dalon Mario Suárez, a másikon Marcelo „sárgázta ki” magát a visszavágóról. A nap másik meccsén a Ju­ventus várhatta esélyesként a Monaco elleni negyeddöntő el­ső mérkőzését. Az olaszok leg­utóbbi tizenkét mérkőzésük­ből - amikor francia riválissal találkoztak - tizenegyet meg­nyertek. A jó sorozatuk ezúttal sem szakadt meg, hazai pályán egy büntetővel harcoltak ki 1-0-s előnyt a jövő heti, ápri­lis 22-én, szerdán rendezendő visszavágóra. A tizenegyesnél Vidal bődületes erővel rúgta a jobb felső sarokba a labdát. A chilei középpályásnak ez volt a kilencedik gólja a BL-ben, leg­utóbbi hat találatából ötöt egy­aránt tizenegyesből szerzett. NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS: Atlético Madrid-Real Madrid 0-0. Madrid, Vicente Calde­ron Stadion. V.: Mazic (szerb). Juventus-AS Monaco 1-0 (0- 0). Torino, Juventus Stadion. V.: Královec (cseh). Gólszerző: Vi­dal (57., 11-esből). ■ B. L. Vidal keményen bevágta a 11-est Nyolc góllal zárták a csalódást hozó szezont női futsal A Tolna-Mözs együttese nem az ELTE szintje, a felsőházi rájátszásban lett volna a helyük Sportágakkal ismerkedhetnek meg a fiatalok kiütéses győzelemmel búcsúz­tatta a 2014/2015-ös szezont a Brand Mission Tolna-Mözs NB I-ben szereplő női futsalcsapa- ta. Az idény utolsó meccsét az ELTE otthonában vívták Hodo- ván Editék, és magabiztos, 8-1- es győzelmet arattunk. Édes volt a zárás, de összességében keserű maradt a tolnaiak száj­íze, hiszen szerettek volna be­kerülni a felsőházi rájátszás­ba, ám ez különböző okok mi­att nem sikerült. Sokáig kapus­problémákkal küszködtek, sok fiatal játékosuk nehezen vet­te fel az NB I-es ritmust, így a kritikus meccseket nem tudta megnyerni Frank Tamás szak­mai igazgató gárdája. Pedig a csapat a kitűnő szakember irá­nyítása alatt rengeteget fejlő­dött, helyenként látványosan játszott, jót tett volna nekik, ha minél több meccset vívhatnak olyan ellenfelekkel, amelyek­től tanulni lehet, amelyektől el lehet lesni egyet, s mást. Tanu­lópénznek mindenesetre jó volt az idei szezon, a következőnek pedig tapasztalatokkal felvér­tezve, komolyabb célokat kitűz­ve vághatnak majd neki. NŐI FUTSAL NB I, ALSÓ ÁG. EL- TE-BEAC-BRAND MISSION TOL­NA-MÖZS 1-8 (0-5). Budapest, V: Baghy (Kénoszt, Lázár). Tol- na-Mözs: Ősz - Fábián R., Folk Zs., Varga A., Simon B. Cse­re: Maláti D., Hodován, Buch­Buchmüller Petra (kékben) két gólt szerzett a szezon utolsó mérkőzésén müller P., Mausz R., Orbán R. Szakmai igazgató: Frank Ta­más. Gól: Szabó K. (25.), illet­ve Simon B. (8., 15.), Buchmül- ler P. (30., 38,), Varga A. (3.), Ma­láti D. (11.), Orbán R. (12.), Hodo­ván (29.). AZ ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS VÉ­GE: 1. (7.) Brand Mission Tol- na-Mözs 14 (64-66), 2. (8.) EL- TE-BEAC 1 (19-110) ponttal. A HÁZI GÓLLÖVŐLISTA VÉGERED­MÉNYE, 15 gólos: Varga Adél, 12 gólos: Hodován Edit, 10 gólos: Simon Bogi, 8 gólos: Fábián Re­beka, 7 gólos: Buchmüller Pet­ra, 5 gólos: Maláti Dalma, 4 gó­los: Folk Zsuzsanna, 2 gólos: Ba­ki Eszter, 1 gólos: Orbán Rebe­ka. ■ R. G. AZ emberi Erőforrások Minisz­tériuma Sportért Felelős Ál­lamtitkárságának kezdemé­nyezésére és finanszírozásá­val a Magyar Diáksport Szö­vetség koordinálásával rendez­nek sportbemutatókat az or­szág húsz városában „A Sport Legyen a Tiéd” szlogennel. A kezdeményezés fő célja, hogy minél több tanuló ismerhes­se meg az érintett sportága­kat, valamint a lakóhelye köze­lében működő sportegyesülete­ket. A turné első állomása ma Pécs lesz, pénteken 12 és 17 óra között pedig a szekszárdi városi sportcsarnokban ismer­kedhetnek meg a diákok a 22 sportággal. ■ R. G. t