Tolnai Népújság, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-26 / 48. szám

12 2015. FEBRUÁR 26,. CSÜTÖRTÖK SPOR1 Mauro Icardí. az olasz Inter argentin támadója meghosszabbítaná szerződését a milánói együttessel. A 21 éves. 21 millió euróta taksált csatár az idényben 14 gólt jegyzett és holtversenyben vezeti a Serie A góllövőlistáját, icardit angol sztárklubok csábítják. Hosszabbítana az Interrel az argentin támadó MAURO ICARDI ímrgTii HÍRSÁV A hétvégén eldőlhet az első hely sorsa kosárlabda A Soproni Sör­dögök NB I-es férficsapata 84 81-es vereséget szenve­dett a Falco KC otthonában a szerda esti bajnokin, így az éllovas Atomerőmű SE egy lépéssel közelebb került az alapszakasz-elsőség kivívá­sához. A paksiak szombaton Jászberényben lépnek pályá­ra, a Sopron pedig Kaposvá­ron vendégeskedik. Ha az ASE nyer, a Sopron pedig ki­kap, eldől az elsőség. ■ R. G. Felfüggesztették a görög bajnokságot labdarúgás Nem rendez­nek görög bajnoki mérkőzést a hétvégén, miután a kor­mány felfüggesztette az ösz- szes professzionális bajnok­ságot az országban. A szigo­rú döntésre azért volt szük­ség, mert a drukkerek a hét­végi Panathinaikosz-Olym- piakosz bajnoki előtt rakétá­kat lőttek egymásra és az el­lenfél játékosait pedig az öl­tözőbe kergették. ■ R. G. Amorim és Karabatic az elmúlt év legjobbjai kézilabda A Győri Audi ETO jelenleg sérüléssel baj­lódó klasszis balátlövője, Eduarda Amorim lett 2014 legjobbja a nemzetközi szö­vetség (IHF) által kiírt ver­sengésben. A férfiaknál pe­dig a francia Paris SG-t erő­sítő Nikola Karabatic bizo­nyult a legjobbnak. ■ R. G. Amorim volt 2014 legjobbja Luis Suárez elintézte a Cityt, Mess! kihagyott 11-ese is belefért Hozta a kötelezőt a Tamási kézilabda A Tolna KC a második félidei játékára alapozhat a jövőben A tamásiak átlövője, Szabó Dominika (a labdával) nagyszerű formában játszott a balatonbogláriak ellen, 11 góljával magasan kitűnt a többiek közül A Tamási és a Hőgyész nyert az NB II.-es bajnok­ságban, a Tolnának és a Simontornyának kevés hi­ányzott a bravúrhoz. Balázs László NŐK, DÉLNYUGATI-CSOPORT. TAM-BAU TAMÁSI KC-BB SC BALA­tonboglár 31-14 (16-6). Tamá­si. V: Drinóczi, Drinóczi-Hor- váth. Tamási: JÁNOS- Sáko- vics B. 2, SZABÓ D. 11 (4), Lu­kács 3, SÁKOVICS K. 3, Varga N. 3, Raffael A. 1. Csere: Farkas V. (kapus), RAFFAEL B., KER- SÁK 4, Szőke 1, Salamon 2, Si- mon-Horváth 1. Edző: Varga László. HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 2/2. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 8 perc. A vendégcsapat nem tudott mit kezdeni a hazaiak kemény védekezésével, illetve János Fruzsina remek védéseinek is köszönhető a fölényes győze­lem. Junior: 34-22. varga László: - A jó védeke­zésünk mellett hasonló szin­tű támadójátékra lesz szüksé­günk a Tolna elleni szombati megyei rangadón. KOZÁRMISLENY SE ll-TOLNA KC 29-28 (17-12). V: Kuklis, Maz- zag, Tolna: Szabó- YELA 2, SI­POS 3, Pásztor F., Gál 5, PÁSZ­TOR K. 7, Maláti 4. Csere: Bí­ró, Bodzási (kapusok), Bakó 1, Csonka 1, Nagy, Tornai 5 (4). Edző: Takács István. HÉTMÉTERESEK: 8/7, ill. 4/4. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc. Az első félidőben gyengén teljesítő Tolna majdnem pontot szerzett a listavezető otthoná­ban. Junior: 40-23. TAKÁCS ISTVÁN: - A második félidei teljesítményünk bizta­tó a jövőt illetően. A védekezé­sünkön mindenképpen javíta­nunk kell. FÉRFIAK, DÉLNYUGATI-CSO­PORT. NAGYKANIZSAI IZZÓ-AK- VAPLAST HŐGYÉSZ 23-27 (11-14). Nagykanizsa. V: Szászfái, Rozi­na. Hőgyész: FARKAS G.- Tei- mel 3, NYITRAI6, ÁNYOS 8 (2), GADÁNYI 4, Sipos 3, SZABÓ T. 3. Csere: Hudra, Maczó (kapu­sok), Debreczeni, Milkovics, Dravecz, Héger, Balaskó. Edző: Barabás Lajos. HÉTMÉTERESEK: 3/2, Ül. 3/2. KIÁLLÍTÁSOK: 4, Ül. 4 perc. Végig a vendégek kezdemé­nyeztek. A második félidőben már kilenc góllal is vezetett a Hőgyész, amelynek győzelme nem forgott veszélyben. Juni­or: 24-27. BARABÁS LAJOS: - A gőzössel szemben gyorsabb volt az IC. SIMONTORNYAI KK-MECSEKNÁ- DASDI SPARTACUS 25-26 (13-11). Simontornya. V: Kovács, Mándli. SIKK: Demeter- Szabó 2, Csen­des 3, Pásztor 1, Kiss 3, Nagy 4 (1), Molnár Be. 4. Csere: Molnár Ba. (kapus), Vonya 8 (1), Lampert, Zsámboki, Torma, Nacsa, Kapoli, Varga. Edző: Zámbó Tibor. HÉTMÉTERESEK: 7/2, Ül. 8/5. KIÁLLÍTÁSOK: 10, Ül. 16 perc. A Simontornya egészen a 44. percig őrizte 2-3 gólos előnyét (22-19), ezt követően azonban 11 percig gólképtelennek bizo­nyult, több biztos helyzetet ki­hagyott, és három büntetőt is elhibázott. A rutinosabb vendé­gek zsinórban öt gólt lőve átvet­ték a vezetést, amelyet a mér­kőzés végéig megőriztek. Juni­or: 34-19. Az állás, nők 1. NEKA 10 9 1 0 321-237 19 2. Kozármisleny II. 10 9 0 1 358-257 18 3. Tamási KC 10 6 1 3 320-249 13 4. Hévízi SK 10 6 1 3 293-259 13 5. Csurgó 9 5 0 4 239-248 10 6 Tolna KC 10 4 1 5 299-291 9 7. Balatonboglár 10 4 0 6 266-295 8 8. Bácsbokod 10 2 0 8 217-286 4 9. Siklós KC 10 2 0 8 231-314 4 10. Balatonszemes 9 0 0 9 193-301 0 Az állás, férfiak 1. Kalocsa 12 9 1 2 357-281 19 2. Rinyamenti KC 12 8 1 3 344-308 17 3. Siklós KC 12 8 1 3 343-317 17 4. Komló U23 12 6 3 3 372-336 15 5. Kiskunhalas 12 6 3 3 343-320 15 6. Mecseknádasd 12 7 1 4 317-305 15 7. Högyészi SC 12 7 0 5 327-299 14 8. Nagykanizsa 12 5 0 7 267-286 10 9. Kiskőrös 12 3 2 7 304-306 8 10. Pécsi VSEII. 12 4 0 8 199-244 8 11. Szigetvár 12 3 0 9 316-354 6 12. Simontornya 11 0 0 12 289-422 0 zámbó TIBOR: - Két hónap közös munka után - amely in­tenzitásában és eredményes­ségben a gyerekek komolyabb hozzáállásával lehetett volna jobb is - eljutottunk a győze­lem kapujáig. A kapun a srá­coknak kell belépni. Köszön­jük a közönség lelkes szurko­lását. egy éve kettős győzelemmel ju­tott tovább a Barcelona labda­rúgócsapata a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-nyolcad- döntőből, idén a katalánok is­mét megrúgták a szokásos két gólt Angliában, és előnnyel várhatják a visszavágót. (A két csapat tavaly is a BL nyolcad- döntőjében találkozott egymás­sal, akkor a Barcelona 2-0-ra nyert az első mérkőzésen.) Lu­is Suárez duplájára csak Sergio Agüero válaszolt hazai részről, és mint a tavalyi párharcban, ezúttal sem úszta meg kiállítás nélkül a City. A 93. percben Joe Hart kivédte Lionel Messi bün­tetőjét, majd a kipattanót az ar­gentin mellé fejelte... A német bajnokságban buk­dácsoló Borussia Dortmund elégedett lehet a hasonló ered­ménnyel. A második félidő­ben ugyan a Juventus uralta a mérkőzést, de komoly helyze­tig nem jutott el. A Dortmund elégedett lehet az eredmény­nyel, az idegenben szerzett gól­ja még sokat érhet. EREDMÉNY, BAJNOKOK LIGÁ­JA, NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉR­KŐZÉS: MANCHESTER CITY-BAR­CELONA 1-2 (0-2). Manchester, 45 ezer néző. V: Brych (német). Gól: Agüero (69.), illetve Suá­rez (16., 30.). Kiállítva: Clichy (Manchester - 73.). JUVENTUS-BORUSSIA DORT­MUND 2-1 (2-1). Torino, 40 ezer néző. V: Mateu (spanyol). Gól: Tévéz (13.), Morata (43.), illetve Reus (18.). ■ B. L. Suárez nagy formában futballozott Új célokat kell megfogalmazni a dombóvári futballban labdarúgás Bőzsöny János csalódott a kulcsemberek teljesen váratlan távozása miatt, úgy érzi, hogy hátba szúrták CZONEV MÁRK, Fábián Imre, Kardos Ernő, Keczeli Krisztián, Petrók Viktor. Ők öten hagy­ták ott a Dombóvári FC-Róna együttesét a téli átigazolási sze­zonban. Ilyen vérveszteséget bármelyik csapat megérezné, nagy kérdés, hogy nélkülük mire lesz képes a megyei I. osz­tály bajnoki tabelláján a Bony- hád és a Paksi FC mögött a harmadik helyen álló, az idény kezdete előtt célként a bajnoki cím megszerzését kitűző DFC?- Öt kezdőjátékost, összesen 36 gólt veszítettünk el - mond­ta szomorúan Bőzsöny János, a dombóvári egylet szakmai igaz­gatója. - Engem is váratlanul ért a távozásuk, amikor a nyá­ron elkezdtük a munkát, nem ebben állapodtunk meg. Nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen ilyen játékosokat nem lehet egyik napról a másik­ra pótolni, nyilván át kell érté­kelnünk a célkitűzéseket. Ügy­vezetőnk félig tréfásan megje­gyezte, hogy ebben a bajnok­ságban 30 ponttal bent lehet maradni, nekünk pedig már 31 pontunk van. Természetesen tesszük a dolgunkat, tisztes­séggel lejátsszuk a meccsein­ket, de csodát nem lehet várni. A bajnoki cím irreális cél. Bőzsöny János azt mondja, nemcsak a távozók miatt fáj a feje, az edzéslátogatottság is hagy kívánnivalót maga Után. Czonev Márk (balról) és Kardos Ernő ünnepel -ilyen jelenet már nem lesz Persze azzal is tisztában van, hogy nem könnyű a munka­helyi elfoglaltságot - tűzoltó, könyvelő, mentős is játszik a DFC-ben - összeegyeztetni az edzésre járással.- Többször voltam bajnok­csapat edzője, ezért is vonzott annyira a dombóvári feladat - folytatja Bőzsöny János. - Ja­nuárban még úgy voltam ve­le, hogy kard ki kard, nekime­gyünk a szezonnak, mindent elkövetünk azért, hogy a miénk legyen az arany, most pedig itt vagyok ebben a helyzetben. Iga­zából nincs meg az a tét, amire vágyom, de ebben a helyzetben irreális is lenne bármiről álmo­dozni. Olyan ez, mint amikor odatesznek eléd egy ötmázsás súlyt, mondván, tessék, emeld a fejed fölé. Sokat gondolkodtam, hogy mi lehetett az oka annak, hogy hirtelen ennyien itt hagy­tak bennünket, pillanatnyilag úgy érzem magam, mint akit hátba szúrtak. A szakember hozzátette, ami­kor Dombóvárra „igazolt”, azt a feladatot is megkapta, hogy re­formálja meg, tegye rendbe a klub utánpótlását. Mint mond­ta: ebben a munkában is van­nak még feladatai... az élbolyban: 1. Bonyhád VLC 32 (56-7), 2. Paksi FC 31 (70-13), 3. Dombóvári FC-Róna 31 (45-13), 4. Bátaszék SE 27 (38-22)ponttal. ■ R. G. j »