Tolnai Népújság, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-16 / 39. szám

2015. FEBRUAR 16., HÉTFŐ m Büntető hozta meg a sikert a Valenciának Egygólos győzelmet aratott hazai pályán a Valencia a Getafe felett a spanyol labdarúgó-bajnok­ság 23. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, ezzel a Real, Barcelona, Atlético hármas mö­gött negyedik helyen áll a tabellán. Álvaro Negredo a 71. percben büntetőből volt eredményes. ALVARO NEGREDO A vártnál is simább lett kosárlabda Megvalósította edzője elképzeléseit a szekszárdi gárda mm ^ ÍÉák Barnai Judit (balról) és Biljana Sztyepanovics pontpárbaját a szekszárdiak magasembere nyerte HÍRSÁV Súlyos a szegedi irányító sérülése KÉZILABDA Rossz hírek ér­keztek a Mol-Pick Szeged férfi csapatának spanyol irá­nyítójáról. Vasárnap déleló'tt az orvosi konzílium az újabb vizsgálat után megállapítot­ta, hogy Niko Mindegía ke- resztszalag-szakadást szen­vedett, így számára véget ért az idény. A játékos a Schaff- hausen elleni BL-meccsen sérült meg. ■ B. L. Kiváló idő a barcelonai félmaratoni viadalon atlétika Florence Kipla- gat az eddigi legjobb idővel győzött a női félmaratonin, s közben megdöntötte a 20 kilométeres táv világcsúcsát is a vasárnapi barcelonai nemzetközi versenyen. A 26 éves kenyai atléta a 21.1 kilométert 1:05:09 óra alatt tette meg, ezzel saját eddi­gi „legjén”, a tavaly elért l:05:12-es időn módosított három másodpercet. ■ B. L. Touré visszavonul a válogatottól labdarúgás Többet nem lép pályára az elefántcsontparti labdarúgó-válogatottban Kolo Touré, a Liverpool 33 esztendős játékosa. Touré 2000 áprilisában, Ruanda ellen debütált hazája nem­zeti tizenegyében. Összesen 112 mérkőzésen szerepelt, ezeken hét találatot szerzett, és három világbajnokságon is részt vett. ■ B. L. Kolo Touré három vb-n játszott Az MTK ellen megszerezte ötödik győzelmét az élvonal­beli női bajnokságban a KSC Szekszárd csapata. Balázs László A mindkét csapat számára fon­tos bajnoki találkozó nem ho­zott magas színvonalú játékot. Hibák tömkelegé vezette fel az első tíz percet. Eleinte csak a büntetővonalról találtak be a fe­lek. A negyed második felében kezdett ellépni fővárosi riváli­sától a hazai gárda (22-11). A cserék is pontokkal szálltak be a játékba, az MTK pedig gyen­gén büntetőzött: 67 százalékkal céloztak a vonalról az első fel­vonásban Medgyessyék. A má­sodik szakaszban sokáig sem­mi nem történt, a csapkodó já­ték mellett egymás hibáiból él­tek a csapatok. Rogliccsal meg­gyűlt a baja a KSC magas embe­reinek, ennek ellenére szép las­san ismét tíz pontra nőtt a kü­lönbség (32-22). Sztyepanovics és Mansare pontjaival szerzett megnyugtató előnyt az első húsz perc végére a vendéglátó. A harmadik etap első fele Maja Scsekics parádét hozott: az irányító ebben a játékrész­ben szerzett nyolc pontja mel­lé töménytelen mennyiségű gól­passzt osztott ki a festékbe belé­pő centereknek. Húsz pont fölé nőtt az atomosok előnye, a legna­gyobb differencia 25 egység volt. A nagy fór kicsit kényelmessé tette a hazaiakat, az MTK pedig Orsó Viktória kilenc pontjával és Baksa Bettina jó megoldásai­val tett egy tétova kísérletet a fel­zárkózásra (59-45). A hajrában ismét visszaállította a nagy kü­lönbséget a Szekszárd, az MTK állapotát mi sem jellemezte job­ban, hogy öt játékosa is három eladott labdával zárta az alsóhá­zi rangadót. A KSC-ben viszont többen átérezték az összecsapás fontosságát: Maja Scsekics imp- resszív játékával (19 pont, 7 gól­passz, 9 kiharcolt fault), Bilja­na Sztyepanovics masszív dup­la-duplájával (ló pont, 13 lepat­tanó) és a remekül védekező Theodoreán Alexandra vezér­letével a vártnál magabiztosab­ban hozta a kötelezőt Magyar Gergely alakulata. Tamis és Lénárt pont nélkül ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD­IAK BUDAPEST 79-56 (24­16, 17-8, 18-21, 20-11). Szek­szárd, 250 néző. V: Vida, Jurák, Praksch. Szekszárd: SCSEKICS 19/6, Studer Á. 3, THEODORE­ÁN ó, MANSARÉ 11, SZTYEPA­NOVICS 16. Csere: KOVALCSIK 10, Boskovlcs 5/3, Studer Zs. 5, Hajdú 4, Tamis, Lénárt. Edző: Magyar Gergely. MTK: Med- gyessy 8, Baksa 13, Vukov 5/3, Roglics 9, Turóczi 4. Csere: Bö- röndy 2, Barnai 4, Orsó 9/3, Or­bán 2, Szabó V., Zsilinszki, Ká­dár. Edző: Sztevan Csupics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 11-8. 15. p.: 32-24. 25. p.: 57-35. 35. p.: 69-50. kipontozódott: Theodoreán, a 39. percben. magyar Gergely: - Nagyon jól dolgoztak a lányok. Maxi­málisan megvalósították azt, amire készültünk. Teljesen megérdemelt győzelmet arat­tunk. sztevan csupics: - Nem volt kérdéses, ki fog győzni. Többen betegek voltak a csapatban, so­kan nem is edzettek. Nem tud­tuk azt a játékot nyújtani, amit a korábbi mérkőzéseinken. Már Faragó Péter nélkül aratott kiütéses sikert a Bonyhádi KSE a kosárlabda másodosztály Nyugati-csoportjának 15. for­dulójában a meccshátránnyal második helyen álló Bonyhád a rájátszásba igyekvő Pápát fo­gadta. metal-work bonyhádi kse- pÁpai kc 105-79. Bonyhád: Jil- ling 12/6 , Lukács 33/27, Il­lés 3/3, Hegedűs 5, Tömösvá- ry 19/9. Csere: Kovács 4, Géb­ért A. 8/6 , Fetzer 4, Baki 5/3, Verli 1, Gébért Zs., Rutkai 11. Edző: Morgen Frigyes. Az elmúlt hetekben jól sze­replő, a tabella 5. helyén álló Veszprém megyei gárda nem ígérkezett könnyű ellenfélnek. Ennek ellenére már az első fél­időben hárompontos zuhatag szakadt a pápaiakra, akik nem tudtak lépést tartani Luká- csékkal. Az első félidőben kö­zelített a különbség a harminc ponthoz. A péntek esti össze­csapáson talán idei legjobb já­tékát mutatta a hazai csapat. ló dobóformát mutatva győzött a völgységi alakulat, a második félidőben élvezhették a mun­kájuk gyümölcsét a játékosok. Meg kell említeni Faragó Pé­tert, aki szerdán villámsebe­sen távozott Bonyhádról, s pén­teken a ZTE KK elleni vesztes bajnokin már bemutatkozott az A-csoportos MAFC-ban. (A mű- egyetemisták kiadós, 91-64- es verést kaptak a zalai megye- székhelyen.) Legközelebb két hét múlva, március 1-jén a ta­valyi döntő ismétlésén a MAFC Il-t fogadja a BKSE. ■ B. L. Lukács Attiláék meggyőzőek voltak Négyessel búcsúzott a beleki tábortól a Paksi FC labdarúgás Csertői Aurél együttese 4-2-re győzött a Banane Jereván elleni felkészülési mérkőzésen Knoch Viktor történelmi tette Törökországban AZ ÖRMÉNY ÉLVONAL Utolsó előtti (7.) helyén álló Banane Jereván ellen játszotta utolsó felkészülé­si mérkőzést a Törökországban edzőtáborozó Paksi FC. A harmadik percben Hahn és Balázs Zsolt kényszerítője után utóbbit a tizenhatoson be­lül szabálytalanul szereltek, a büntetőt Bor Dávid értékesítette (1-0). A 35. percben az örmény szögletet a hosszú oldalon érke­ző támadó a hálóba fejelte (1-1). A szünet után Kecskés és Könyves kényszerítője után a beadást Simon András pörget­te a hálóba (2-1). A 48. perc­ben a labdavesztés után ka­pott gólt a Csertői-csapat (2- 2). A 62. percben jól járatták a labdát a paksiak, Könyves ug­rott ki, a beadása Bertust talál­ta meg, ő igazított egyet rajta, majd a bal felsőbe emelt (3-2). Az utolsó előtti percben Bertus egy szabadrúgást emelt a tizen­hatosra, ahol Bartha belepörge­tett, és a hosszún érkező Simon András senkitől sem zavartat­va lőtt a kapuba (4-2). Esőben játszotta a beleki edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzését a Paks, amely vé­gig uralta a játékot, de a meccs elején - talán a fáradtságnak köszönhetően - pontatlan volt. Azonban az ellenfélnek ekkor is csak pontrúgásból sikerült gólt elérnie, más helyzetet nem tudott kialakítani. Később ja­Vági András és a paksi csapat fölényes sikerrel intett búcsút Beleknek vult a passzok pontossága, en­nek köszönhetően sok helyzete volt a magyar csapatnak, amik­ből többet értékesített is, és megérdemelten nyert. NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉ­SI MÉRKŐZÉS. PAKSI FC-FA BA- NANC JEREVÁN (ÖRMÉNY) 4-2 (1- 1). Belek, (Törökország). Paks 1. félidő: Csernyánszki- Bagó, Rodenbücher, Lenzsér (Gévay, 30.), Vági- Kesztyűs B., Nagy R., Kiss T.- Hahn, Balázs Zs., Bor. 2. félidő: Molnár P- Kul­csár D., Gévay, Vági, Báló- Kecs­kés, Bertus, Tamási Zs.- Köny­ves, Simon A., Bartha. Edző: Csertői Aurél. Gólszerzők: Bor ( 3. - 11-esből), Simon A. (46., 89.), Bertus (52.). ■ B. L. SPORTTÖRTÉNELMI tettet hajtott végre vasárnap Knoch Viktor azzal, hogy 500 méteren a leg­gyorsabbnak bizonyult a rövid­pályás gyorskorcsolyázók er- zurumi világkupaversenyén. A 25 éves Knoch a sportág el­ső magyar vk-győztese lett. Knoch a negyed- és az elődön­tőben, illetve a fináléban is le­győzte a háromszoros olimpi­ai bajnok kanadai Charles Ha­melint. A döntőben a második helyen a kínai Vu Ta-csing vég­zett, és Hamelin lett a harma­dik. Knoch elmondta: a dön­tőben annyi szerencséje volt, hogy a rajt után közvetlenül a többiek kicsit összeütköztek, így meg tudott lógni. ■ B. L. I i