Tolnai Népújság, 2014. december (25. évfolyam, 279-303. szám)

2014-12-15 / 291. szám

16 2014. DECEMBER 15.. HÉTFŐ SPORT Esélyt sem adott a Liverpoolnak a sziporkázó MU A Manchester United 3-0-ra nyert a Liverpool ellen az angol labdarúgó-bajnokság vasárnapi rangadóján, ezzel sorozatban hatodik bajnokiját is megnyerte Louis van Gaal csapata. A tabel­lán harmadik helyen álló MU góljait Wayne Rooney. Juan Mata és Robin van Persie szerezte. ROBIN VAN PERSIE Izgalmas hajrában verte a románokat a magyar csapat a kézilabda Eb-n KSC: szép lesz a karácsony kosárlabda Remek győzelemmel köszönt el 2014-től a Magyar-gárda Újoncokat avatott az Atomerőmű SE, de így is biztosan nyert a ZTE ellen amennyiben a magyar női ké­zilabda-válogatott ma este (20.30, tv: Ml) legyőzi a dán csapatot a magyar-horvát kö­zös rendezésű Európa-bajnok- ság debreceni középdöntőjé­ben, akkor biztosan teljesí­ti a célkitűzést, a hat közé ju­tást, egyben megnyílik a lehe­tősége, hogy akár az elődöntőt is elérje. Németh András szövetségi kapitány együttese szombaton fantasztikusan küzdött, a vég­játékban kétgólos hátrányt le­dolgozva verte 20-19-re a ro­mánokat. A keret legfiatalabb tagja, Tóth Gabriella - aki szeptem­ber 3-án ünnepelte 18. szüle­tésnapját - szombaton tudta meg, hogy becserélik az Eb-re, aztán a hajrában azzal küld­te pályára a kapitány, hogy le­gyen bátor. „Igyekeztem meg­hálálni a bizalmat. Lehet, hogy nem látszódott rajtam, de na­gyon izgultam. Aztán ahogy pályára léptem, a szurkolók se­gítettek, így minden megvál­tozott” - emlékezett vissza a szombat estére a mosonmagya­róvári irányító, aki a kritikus szakaszban két gólt dobott, to­vábbá kiharcolt egy hetest. az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Magyarország 4 (75-69), 3. Spanyolország 4 (82-77), 4. Dá­nia 3, 5. Románia 1,6. Lengyel- ország 0 ponttal. A Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az Eb ötödik helyéért játszik. ■ R. G. Szucsánszki Zitáék ünnepelhettek Több zsáknyi ruhaadományt hoztak magukkal a KSC Szekszárd szurkolói a Vasas elleni évzáróra. A csapat és az Értelmi Fejlődésükben Akadályozottak Tolna Me­gyei Szervezete is szép kará­csony elé nézhet így. Rónai Gábor Simon Anikó dupla-duplát ért el, ilyenre még nem volt pél­da felnőtt pályafutása során. A szekszárdiak fiatalja 12 pontja mellé éppen ugyanennyi lepat­tanót gyűjtött be, amivel a Va­sas elleni bajnoki egyik hőse lett. De nem csak ő, a többi szek­szárdi játékos is kitett magáért. A KSC úgy hozta a kötelezőt, hogy tulajdonképpen egyetlen pillanatig sem kellett izgulnia - még akkor sem, amikor csupán egyetlen pont volt a különbség a felek között (9. perc: 13-12). Pe­dig az ilyen meccsek szoktak a legnehezebbek lenni, de ezút­tal senki, és semmi sem tudta megakadályozni Magyar Ger­gely csapatának sikerét. A már említett Simon Anikó mellett a hetek óta jó teljesítményt nyúj­tó Theodoreán Alexandra is re­mekelt (15 pontjával ő lett csa­pata legeredményesebbje), de a sérülése után ismét pályán lévő Studer Ágnes, valamint Biljana Sztjepanovics is kétszámjegyű mutatóval zárta az estét. Nemcsak a csapat, a szurko­lók is kitettek magukért, hiszen több zsáknyi ruhaadományt, já­tékot, könyvet hoztak maguk­kal a meccsre. A klub az Értel­mi Fejlődésükben Akadályo­zottak Tolna Megyei Szerveze­tének javára hirdetett gyűjtést, az adományokkal a gyerekek karácsonyát teszik szebbé. A KSC-nek is szép lesz így a karácsonya, hiszen a Ma­gyar-gárda két sikerrel búcsú­zik a 2014-es évtől: egy hete az MTK otthonából térhetett haza győztesen (82-73). Mi mást kívánhatnánk az új évre, mint hasonló folytatást! medve Máté, Ellingsfeld János, Kovács Ákos és Luka Marko- vics sem játsthatott sérülés, il­letve betegség miatt, így fiata­lokkal töltötte fel a paksi kere­tet Dzunics Braniszlav, az ASE edzője. Gomola Bence, Gulyás Milán (a korábbi közönségked­venc, Gulyás Róbert fia) és Mi- holics Bence közül utóbbi kettő be is mutatkozhatott. Az Atom­erőmű mindenféle megerőlte­tés nélkül nyert, a zalaiaknak az is nehézséget okozott, hogy átlépjék az 50 pontos határt. A Paks a legvégén 100 fölé jutott. FÉRFI KOSÁRLABDA NB 1,12. FORDULÓ. ZALAKERÁMIA ZTE KK-ATOMERŐMŰ SE 53-101 (10- 24,11-22,20-31,12-24). Zala­egerszeg, 1000 néző. V: Kapi­tány G., Balog Gy., Gelencsér Gy. ZTE KK: Kertész 4, Gáspár D., Ilics 11, Tamir 2, DARLING 22/3. Csere: Kerkai 1, Czinger, Mohácsi 7/3, Kis R., Velkey 6. Edző: Milos Sporar. Atomerő­mű SE: DUGAT 17/3, Baki G. 3/3, ROBERSON 21/3, SZABÓ ZS. 18/6, JONES 21. Csere: Tóth Á. 10, Gulyás M., Antóni 6/6, Miholics, Körtélyesi 5. Edző: Dzunics Braniszlav. DZUNICS BRANISZLAV, AZ ATOMERŐMŰ SE EDZŐJE: - Az el­ső pillanattól fogva keményen játszottunk, nem foglalkoz­tunk az ellenfélről érkező hí­rekkel. Nálunk is vannak bete­gek, sérültek, agresszívek pró­báltunk lenni, jó védekezéssel sikerült győznünk. Gratulálok a csapatomnak! ■ R. G. Maja Scsekics (balról) és Simon Anikó (jobbról) jó szájízzel térhet pihenőre: a szekszárdiak simán verték a Vasast A harmadik negyedben állva hagyta riválisát a remekül játszó Szekszárd NŐI KOSÁRLABDA NB I, 8. FOR­DULÓ. ATOMERŐMŰ-KSC SZEK- SZÁRD-MKB EUROLEASING VA­SAS 77-49 (20-14,15-11, 29­io, 13-14). Szekszárd, 250 né­ző. Vezette: Makovsky, Jurák, Lövész. KSC Szekszárd: Scse­kics 5, Hajdú 8/6, THEODORE­ÁN 15/3, SIMONA. 12, Koval- csik 4. Csere: STUDER Á. 12/3, SZTJEPANOVICS 11, Boskovics 4, Tamis 6/3, Lénárt, Sülé. . Edző: Magyar Gergely. MKB-Eu- roleasing Vasas: Cymmer 4, AHO NINA 8, Bajnóczi, Bagi 4, HATÁR 17. Csere: Tóth T. 4, FARKASÉ 8/3, Szalay V. 2, Gundel-Takács 2, Gocsmann, Müller M., Solymosi. Edző: Kri- vacsevics Dragoljub. magyar Gergely: - Gratulálok a lányoknak, magabiztos telje­sítménnyel hozták a kötelező győzelmet. Ezzel a sikerrel sze­retnénk kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánni a szurko­lóinknak. Remélem, januárban innen folytatjuk. KRIVACSEVICS DRAGOLJUB: ­Cymmer korai sérülése rosszul jött, készültünk a meglepetésre, de messze voltunk tőle. Főleg a harmadik negyedben játszot­tunk rosszul. Igyekeztem min­denkinek lehetőséget adni, de ma nem volt esélyünk. Tóth Ádám (15) 10 pontot szerzett Kiküzdötte a győzelmet az FGKC a Budaörs elleni rangadón kézilabda Tabajdi Ferenc együttese kiélezett meccset nyert, és két ponttal meglépett legfőbb üldözőjétől a uajuurvi feszült, ideges hangulatban nyitott védekezéssel kezdett mindkét együttes, Grénus Gré- ta és Földes Kata gólpárbajával indult a találkozó. A két szélső a hét perc alatt esett hat gólból négyet vállalt magára. A vendé­gek szélre lehúzott labdákban, Horváth Szimonettáék a Tóth Barbarával való pároskapcsola­tok kialakításában bíztak. Sok hiba, óriási rohanás jellemez­te az első tizenöt percet, a Gó­lyák többször is elléphettek vol­na két góllal, de az utolsó pasz- szok nem sikerültek. Az első harminc perc slusszpoénját a 185 centiméter magas Urfi Do­rottya időntúli szabaddobásból elért bombagólja jelentette. A szünet után öltözőben ma­radt a Budaörs, pillanatok alatt egy 6-1-es szériával demorizál- ta ellenlábasát az FGKC. A ven­dégek azonban nem adták fel, a fáradó hazai csapat kihagyá­sait kihasználva három gólra felzárkóztak (44. perc: 23-20). Az utolsó tíz percre egygólos hazai előnnyel (26-25) mentek be a csapatok, semmi sem dőlt el. A záró egy percben 29-28- as szekszárdi vezetésnél öt az öt ellen küzdött a két együttes, három másodperccel a lefújás előtt az egyenlítésért támadha­tott a Budaörs, de az idő már nem volt elég arra, hogy kidol­gozott akciót vezessen a ven­dégcsapat. Farkas Anitát (a labdával) hiába rángatták, ötig így is eljutott a rangadón Ez történt a meccsen SZEKSZÁRDI FEKETE GÓLYÁK- BUDAÖRS KC 29-28 (14-12). Szekszárd, 500 néző. Vezette: Heim, Kiss 0. Szekszárd: Schell - GRÉNUS 4, Vasas 5 (3), URFI 5, FARKASA. 5, REISCH6, Horváth Sz. 2. Csere: Mészáros M. (kapus), Tóth B. 2, Nagy Sz. Edző: Tabajdi Ferenc. A BUDAÖRS LEGJOBB DOBÓI: Föl­des K. 10, Földes V. 5. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. perc: 2-2. 15. p.: 8-7. 20. p.: 9-8. 26. p.: 11-9. 35. p.: 17-13. 40. p.: 20-15. 45. p.: 24-21. 50. p.: 26-24. 55. p.: 27-26. HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/3. kiállítások: 14, ill. 6 perc. A csoportrangadón óriásit küzdve, végig csapatként ké­zilabdázva, a nagy tétet is el­viselve megérdemelten nyert a Szekszárd, amely így két pont­tal ellépett nagy riválisától, az FGKC egy kudarcával szem­ben már két vereséget számlá­ló budaörsiektől. Csütörtökön az év utolsó baj­nokiján Szentrendrére látogat a listavezető FGKC. TABAJDI FERENC, AZ FGKC EDZŐ­JE: - Negyven percig kimagas­lóan kézilabdáztunk, a végén sajnos elfogyott az erőnk, és ez­zel együtt a játékfegyelem és a koncentráció is. Az utolsó per­cekben ezek ellenére kiharcol­tuk a győzelmet. ■ Balázs L.