Tolnai Népújság, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-14 / 111. szám

Magyar Kupa: egymás ellen az NB lll-as gárdák A Bölcskei SE a Tolle UFC Szekszárddal, míg a Tevel SE a Majosi SE-vel játszik jövő szerdán a labdarúgó-Magyar Kupa megyei elődöntőjében. Mindkét párban az elöl lévő csapat a pályaválasztó. A két győztes jut döntőbe, és kerül fel az országos főtábára. KINDL ISTVÁN, A BÖLCSKE EDZŐJE l »411 2014. MÁJUS 14., SZERDA HÍRSÁV Bajnokcsapatot ünnepel Bátaszék LABDARÚGÁS Az 1993/94- es szezonban bajnoki címet nyerő felnőtt futballcsapatot ünnepük vasárnap Bátaszé- ken (ebben a szezonban az ifi is bajnok lett). A16 óra­kor kezdődő jubileumi ese­ményen előbb a Bátaszék és a Paksi SE húsz évvel ezelőt­ti csapatai meccseinek (kez­dés: 16.30), majd a jelenle­gi megye egyes gárda az MVM-Paks NB I-es csapatá­val játszik (17.30). ■ R. G. Új helyszínen rendezik a Gyulai Memóriáit atlétika Július 8-án Székes- fehérvár ad otthont a Gyu­lai István Memorial - Atlé­tikai Magyar Nagydíjnak. Az eddig Budapesten, a Pus­kás Ferenc Stadionban meg­tartott Gyulai-emlékverseny mellett az atlétikai országos bajnokságot (augusztus 1-3.) is a felújított Bregyó Sport- központban rehdezik. ■ B. L. Az uruguayi Suárez lett a PL legjobbja labdarúgás A Liverpool uruguayi csatára, a 31 talá­lattal a gólkirályi címet is begyűjtő Luis Suárez kapta meg a Premier League-ben a szezon legjobb játékosának járó trófeát. Suárez az első uruguayi focista, aki meg­kapta a PL legjobb játékosá­nak járó díjat, egyben 1998 óta az első Liverpool-játékos a díjazottak között. ■ B. L. Suárez volt a szezon legjobbja A továbbjutás kapujában kosárlabda Szerdán otthonában lezárhatja a párharcot az Atom Az Atomerőmű SE idegenben 80-5ó-ra legyőzte a Pécset a férfi-NB I hétfői játéknapján, és összesítésben 2-0-ra vezet a negyeddöntős párharcban. Balázs László Nagyon koncentráltan kezd­tek a vendégek, főleg Körtélye- si szórta meg a meccs elején a hazaiakat. Ráadásul sok labdát is eladtak a pécsiek - 16-2-re meglépett a Paks. A PVSK rit­kán látható gyenge dobótelje­sítményt nyújtott, mindössze 1/15-ös mezőnymutatóval zár­va a negyedet. A második tíz perc elején húsz pont fölé kúszott a különb­ség (4-28). Halász kosara közel tíz perc elteltével hozott ismét pécsi mezőnykosarat, mindez úgy tűnt felébresztette a hazai­akat, hiszen 9-0-val zárkózott a PVSK. Óriási fordulatot vett a ta­lálkozó, a pécsiek elkezdtek be­találni, szigorítottak védekezé­sükön, mindez pedig Sarlija ve­zetésével egy 16-2-es pécsi ro­hamot eredményezett (20-30). A második félidőben a PVSK nagy erőfeszítéssel csökken­tett hátránya pillanatok alatt ismét tetemesre hízott (27-49). Nelson pontjaival valamint gól- passzaival ismét visszaküz­dötte magát 14 pontra a Pécs (35-49). Hullámzó volt a mér­kőzés, egyik fél sem parádé­zott támadásban. A 30. percben a paksiak tudtak újítani, így őrizték megnyugtatónak tűnő előnyüket (37-56). A két pécsi kulcsember, Bu- dimir és Nelson továbbra sem találta a ritmust támadásban, a légiósok csupán 6/26-os muta­tóval álltak a záró negyed előtt, ilyen dobóformával pedig nem volt esélye a PVSK-nak. Vaughn triplája állította vissza a meccs legnagyobb, 24 pontos különb­ségét (38-62), végleg lezárva a mérkőzés érdemi részét - a 34. percbe érkezve már mindkét vezetőedző a kispadra ültette kulcsembereit. Marino Sarlija (a labdával) ugyanúgy 11 ponttal zárt, ahogy az őt támadó Jarrod Jones - de utóbbi örülhetett Az első negyedben olyan előnyt szerzett az ASE, ami elég volt a végéig NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS. PÉ­CSI VSK-PANNONPOWER-ATOM- ERŐMŰ SE 56-80 (4-23,19-15, 14-18,19-24). Pécs, Lauber De­zső Sportcsarnok, 1200 néző. V: Papp P, Frányó, Boros. Pécs: Nelson 4, Csabay 2, Bíró 6/6, Budimir 19/6, Sarlija 11. Csere: Délity 5/3, Halász Á. 9/3, Nagy K., Bödör, Somogy- foki. Edző: Csirke Ferenc. ASE: VAUGHN 13/6, Medve 3, Kör- télyesi 11, SZABÓ ZS. 11/3, JO­NES 11. Csere: Markovics 3, KOVÁCS Á. 8/3, Eilingsfeld 6, Robinson 6, Baki, Kerpel-Fro­nius 6/6, Illés 2. Edző: Dzunics Braniszlav. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 2-8, 6. p.: 2-16, 13. p.: 6-28, 17. p.: 17-30, 23. p.: 25- 46, 26. p.: 35-49, 33. p.: 38-62, 37. p.: 45-69. KIPONTOZÓDOTT: NagyK. (36. p.), Eilingsfeld (40. p.). az egyik fél harmadik győzel­méig tartó párharc állása: 2-0 az Atomerőmű SE javára. csirke Ferenc: - Ez a mérkő­zés az első negyedben eldőlt, egész pályafutásom alatt nem láttam ilyen rossz dobószázalé­kot. Lehet, hogy én nem tudtam elhitetni a fiúkkal, hogy ez egy háború, és túl puhák voltunk. Elnézést kértünk a közönsé­günktől, nem szeretném, ha ez a mérkőzés maradna meg ben­nük fő emlékül. DZUNICS BRANISZLAV: - A jó kezdésünk megalapozta, milyen irányba fog menni a mérkőzés. Ekkor már eldőlt minden, csak tartanunk kellett az eredményt. Jól játszottunk ezen a meccsen. a harmadik összecsapást szer­dán, azaz ma 18 órakor rende­zik Pakson. Megye három: meglepő zakóba szaladt bele otthon a Regöly A labdarúgó megye három hétvégi összecsapásán hiába vezetett tíz perc elteltével már 2-0-ra a második helyen álló Regöly, a vendég Pusztahencse még az első félidőben fordított, s végül fölényes győzelmet aratott. A 22. forduló a nagy gólvágók játéknapja volt: Borza István (Pusztahencse) és Gre­gor Zoltán (Gyönk) négyszer, Illés Zoltán (Nagymányok II) háromszor iratkozott fel a gól­lövők közé. EREDMÉNYEK, 22. FORDULÓ: GYAPA DERBI SE-KAJDACS1-4 (O-l). Dunakömlőd. V: Kiss G. Gól: Poroszkai (60.), illetve Ki­rály P. (21., 84.), Tancsa (54.), Varga L. (80.). Kiállítva: Kiss A. (Gyapa DSE - 79.). NAGYMÁNYOK ll-KOCSOLA 5-3 (4-1). Nagymányok. V: Feke­te Zs. Gól: Illés Z. (30., 42., 48.), Nagy G. (7.), Reich (27.), illetve Varga T. (37.), Martinka (65.), NagyN. (74.). DALMAND-GYÖRKÖNY 2-1 (0-0). Dalmand. V: Kovács L. Gól: Gó- man (75.), Pintér (87.), illetve Nyárai (90.). REGÖLY-PUSZTAHENCSE 3-6 (2-4). Regöly. V: Kardos. Gól: Pesti A. (2.), Szekeres Cs. (10.), Végh (65.), illetve Borza (12., 36., 55., 70.), Gondos (38.), Was­cher (40.). SZAKCS-GYÖNK 0-9 (0-4). Szakcs. V: Csobot. Gól: Gregor (49., 62., 70., 90.), Haraszti I. (12., 39., 78.), Góman (30., 45.). A Majos II-Tolnanémedi meccs elmaradt, az összecsa­pást május 18-án, vasárnap játsszák le a csapatok. ■ B. L. Megyei III. osztály, az állás 1. Majos II. 19 16 1 2 73-31 49 2. Regöly 21 12 5 4 86-57 41 3. Kajdacs 21 12 2 7 64-40 38 4. Tolnanémedi 19 10 6 3 54-35 36 5. Nagymányok II. 20 11 2 7 64-42 35 6. Gyönk 20 8 5 7 64-56 29 7. Iregszemcse 20 9 0 11 47-57 27 8 Dalmand 21 9 0 12 47-66 27 9. Kocsola 20 7 5 8 46-47 26 10. Pusztahencse 20 6 6 8 51-63 24 11 Györköny 20 5 5 10 44-54 20 12. Szakcs 20 3 2 15 22-87 11 13. Gyapa 21 1 5 15 53-80 8 Sorozatban harmadszor lett bronzérmes a Szekszárd AC asztalitenisz Sáth Sándor együttese a Postás SE és a Budaörs mellett léphetett fel a dobogóra az Extra Ligában két vereséggel zárta a leg­magasabb osztály, az Extra Li­ga 2013/2014-es szezonjának küzdelmeit a Szekszárd Asz­talitenisz Club. Sáth Sándor szakmai igazgató csapata előbb a fővárosban kapott ki a bajnok Postástól, majd pedig saját csar­nokában veszített a Postás má­sodik sorával szemben. A szek­szárdiak számára tulajdonkép­pen nem volt tétje a két mérkő­zésnek, hiszen a korábbi for­dulókban már bebiztosították bronzérmüket. Ettől függetle­nül illett volna nyerni a Postás második sora ellen, de Szvitacs Alexa nélkül nem volt egysze­rű. Az erősebbik Postás pedig nem egy kategória a SZAC-cal, a kínai-holland Li Jiao ellen ját­szani így is nagy élményt je­lentett a szekszárdiaknak. A sztárjátékos nem is adott esélyt Szvitacséknak, minden mécs­esét 3:0-ra nyerte. Tóth Kata azért egyet villant: Braun Évát legyőzni minden esetben bra­vúr, ez most sikerült a szek­szárdiak fiataljának. A két na­pon belül lejátszott két mérkő­zés meg is látszott a Szekszárd teljesítményén a kisebbik Pos­tás ellen, mert mire felocsúd­tak a Sáth-tanítványok, már 4:0-ra vezettek a látogatók, in­nen pedig óriási bravúr lett vol­na felállni. A bajnoki döntőnek beillő meccset a Postás SE 7:3- ra megnyerte a Budaörs ellen Szvitacs Alexa és Erna Recko, a háttérben Sáth Sándor és Stróbl Dániel (a változatosság kedvéért Li Ji­ao itt is hármat nyert, mind­egyiket 3:0-ra), így megszerez­te az aranyérmet (egyúttal le­taszítva a trónról a címvédőt), a Szekszárd AC mögött a negye­dik helyen a Postás II zárt, míg az ötödik helyezés a Kecskemé­té lett. A SZAC sorozatban har­madik éve bronzérmes, előtte háromszor hetedik volt. EXTRA LIGA, 16. FORDULÓ. POS­TÁS se-szekszárd AC 7:3. Ered­mények, páros: Szvitacs Alexa, Tóth Kata-Li Jiao, Braun Éva 1:3. Egyéni mérkőzések: Szvi­tacs Alexa-Nagyváradi Mercé­desz 3:2, Recko Ema-Li Jiao 0:3, Tóth Kata-Braun Éva 3:0, Szvi­tacs Alexa-Li Jiao 0:3, Tóth Ka­ta-Nagyváradi Mercédesz 2:3, Recko Ema-Braun Éva 0:3, Tóth Kata-Li Jiao 0:3, Szvitacs Ale- xa-Braun Éva 1:3, Recko Ema- Nagyváradi Mercédesz 3:2. 18. FORDULÓ. SZEKSZÁRD AC­postás se li 4:6. Eredmények, páros: Recko Erna, Tóth Kata- Varga Tímea, Matasik Eszter 1:3. Egyéni mérkőzések: Tóth Kata-Varga Tímea 0:3, Pong- rácz Ildikó-Matasik Eszter 0:3, Recko Ema-Lakatos Brigitta 2:3, Tóth Kata-Matasik Eszter 3:1, Recko Ema-Varga Tímea 3:2, Pongrácz Ildikó-Lakatos Brigitta 0:3, Recko Ema-Mata- sik Eszter 3:1, Tóth Kata-Laka- tos Brigitta 3:0, Pongrácz Ildi- kó-Varga Tímea 0:3. ■ R. G. P