Tolnai Népújság, 2014. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

2014-03-05 / 54. szám

CARLES PUYOL »41 I Carles Puyol, a Barcelona rutinos labdarúgója kedden hivatalos sajtótájékoztató kere­tében bejelentette, hogy a szezon végén felbontja szerződését és távozik a klubtól. A 35 éves védő kontraktusa 2016 júniusában járt volna le a katalánoknál. 2014. MÁRCIUS 5., SZERDA Puyol a szezon végén távozik a Barcelonától A finn válogatott csapatkapitánya örülne egy döntetlennek Kemény dió vár a KSC-re kosárlabda A Sopron és a PTE-PEAC szintjén áll a Diósgyőri YTK Férfi kézi NB II.: nem sikerült a visszavágás a Simontomyának egy döntetlennek már nagyon örülnék - nyilatkozta a mai Magyarország-Finnország győ­ri barátságos labdarúgó-mérkő­zés (tv: Sport 1,18.00) előtti na­pon Niklas Moisander, a ven­dégek csapatkapitánya. Mint mondta, jó ellenfélre, nagyon kemény mérkőzésre számíta­nak; az új magyar kapitányból még nem tudtak felkészülni, de a játékosokból sikerült. Hoz- zátette: a mérkőzés lehetőséget ad arra, hogy kiismerjék a mie­inket, amellyel azonos csoport­ban szerepelnek az ősszel kez­dődő Eb-selejtezőkön. A sorso­lást elégedetten értékelte, mert szerinte nehezebb ellenfeleket is kaphattak volna, de tisztá­ban vannak azzal, hogy három nagyon erős csapattal kell majd játszaniuk. A finn együttes erő­ségeként azt említette, hogy évek alatt szokott össze a társa­ság, ugyanannak az edzőnek az irányításával. Kérdésre válaszolva az Ajax Amsterdam csapatában játszó Moisander azt mondta, tudják, hogy Dzsudzsák Balázsnak „nagyon erős a bal lába.” Meg­jegyezte, ő ismeri a legjobban a magyar szélsőt, mivel koráb­ban már több klubmérkőzé­sen játszott ellene. Mixu Paate- lainen szövetségi kapitány ar­ról beszélt, hogy nagyon nehéz mérkőzésre számít, mivel na­gyon gyors és technikás a ma­gyar együttes, de az eredmény nem most, hanem ősszel, a tét­mérkőzésen lesz fontos. ■ B. L. Dzsudzsák Balázstól tartanak Sztárcsapatnak sztáredző dukál. Az Aluinvent-DVTK-t fogadja ma az Atomerőmű- KSC Szekszárd női csapata az NB I-es pontvadászatban. Balázs László Szombaton az Aluinvent-DVTK hazai pályán 58-52-re legyőz­te a találkozó előtt élen álló Hat-Agro Uni Győrt. A második negyedben csupán négy pontot szerzett az euroligás együttes. (Bencze Tamás edző alakulata egészen a negyedik helyig csú­szott vissza ezzel a vereséggel.) A PEAC-Pécs mellett a diós­győriek is továbbjutottak a leg­jobb 16 közé az Európa-kupá­ban. A nyolcaddöntőben azon­ban a kupagyőzelemre törő tö­rök Istanbul Üniversitesi ket­tős győzelemmel állítottak meg őket. A DVTK-ban a négy légiós, a lett Lienes Jansone, az amerikai Rebecca Tobin, a szintén amerikai Brittaney Ra­ven és az izlandi Helena Sver- risdóttir a húzóember, mellet­tük két exszekszárdi, Bukovsz- ki Mónika és Bálint Réka is a keret tagja. A 2014-es évet egyébként új vezetőedző irányításával kezd­te meg a Diósgyőr: Maikel Lo­pez a sokszoros spanyol baj­nokcsapat Gran Canariától ér­kezett Miskolcra. „Nagy meg­tiszteltetés, hogy megkaptam a bizalmat a csapat tulajdonosá­tól és vezetőitől. A Diósgyőr ke­rete kiváló játékosokból áll, az én feladatom az lesz, hogy be­lőlük egy tökéletesen műkö­dő és eredményes csapatot al­kossak" - idézte a klub honlap­ja a spanyol trénert. Szabó Ta­más, az Aluinvent-DVTK elnö­ke azt nyilatkozta, hogy „több tucat elismert hazai és külföldi szakember közül esett a válasz­tás” Maikel Lopezre, akire hosz- szú távon számítanak. KÖZÉPSZAKASZ 5. FORDULÓ: Atomerőmű-KSC Szekszárd- Aluinvent-DVTK, városi sport- csarnok 18 óra. Zele Dorina és a szekszárdi együttes a PTE-PEAC után ismét egy hazai nagy csapat ellen veszi fel a küzdelmet Edzősors: nem sokáig volt szakmai igazgató Peresztegi Nagy Ákos lopez elődje Peresztegi Nagy Ákos volt, óta Somorja ellen idegenben öt ponttal elveszített (81-76) Közép-európai Li­ga-mérkőzés után állították fel a kispadról. A 43 éves szakem­ber néhány hétig két fronton is szakmai vezető volt a miskolci kosárlabda életben. Nem soká­ig. „Decemberben Szabó Tamás felajánlotta a szakmai igazga­tói posztot, amit elfogadtam. Január 7-ig ez a feladat abban realizálódott, hogy az új vezető­edző személyét megtaláljuk. Ezen a január beszélgetésen azonban nem jutottunk el ad­dig, hogy konkrétumok fogal- • mazódjanak meg az elvárások­ról, én közben kiköltöztem a miskolci albérletemtől, hogy ez­zel se terheljem a klub büdzsé­jét. Szabó Tamás az Istanbul Üniversitesi Európa-kupa nyol- caddöntő első meccsének idő­pontjára (január 16.) Miskolcra hivatott, és közös megegyezés­sel történő szerződésbontásra tett javaslatot, amiből végül fel­mondás lett a klub részéről” - nyilatkozott a magyaros ügyről a Székesfehérváron lakó Pe­resztegi Nagy Ákos. FÉRFI KÉZILABDA NB II, DÉLNYU­GAT. SIMONTORNYA KK-AKVAP- LAST HŐGYÉSZ 28-32 (17-16). V.: Felhő, Öcsi. SIKK: Demeter- Hegedüs 4, Orosz 4, Zsámbo- ki 5, Pásztor 1, Lampert 3, Na- csa 2. Cs.: BODOKI6, Túrán 2, Lakó 1, Széplaki. Edző: Szép­laki Zoltán. HSC: FARKAS G- TEIMEL 4, Héger 2 (1), Simigh 3, Krémer 4, Gadányi 5, SIPOS M. 6. Cs.: Sipos K. (k), Kova- csik, Pap, Varga L., Milkovics 3, Nyitrai 3, Ányos 2 (2). Edző: Barabás Lajos. HÉTMÉTERESEK: -/-, ill. 4/3. KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 12 perc. A második félidő közepén el­fogyott a hazaiak ereje, 23-20- ról fordította meg az összecsa­pást a HSC. Junior: 35-25. SZÉPLAKI ZOLTÁN: - JÓ játékkal és küzdenitudással ugyan meg­leptük ellenfelünket, de a végén nem tudtunk újítani. Barabás lajos: - Fejben és erőnlétben is felülmúltuk a ha­zaiakat. NŐK. KOZÁRMISLENYSE ll-TOL- na KC 21-35 (10-18). V: Bara­nyai N., Baranyai Zs. Tolna: TANCZ- Maláti 4, PÁSZTOR K. 8, Sipos 6, Konkoly 3, TOMAI F. 5, GÁL 8. Cs.: Lénárt, Bí­ró (k), Pásztor F., Yela, Végh 1. Edző: Takács István. HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 1/-. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc. Sima vendéggyőzelem. Juni­or: 39-30. TAKÁCS ISTVÁN: - A jó kapUS- teljesítmény sokat lendített a csapatunkon. ■ B. L. Maláti Adrienn négy gólt szerzett Spanyol-olasz, 102 válogatott lép ma pályára Milan Perics triplája elintézte a Paksot labdarúgás Hiába szerzett vezetést a Paks, a PMFC jutott a legjobb nyolc közé A végén lehajrázta somogyi riválisát a Dombóvári KS szerdán 102 ország csapata is pályára lép felkészülési mérkő­zésen, az 51 mérkőzésből azon­ban csak 49 számít a Nemzet­közi Labdarúgó Szövetség (FI­FA) által is hivatalosan elis­mert találkozónak, ugyanis Koszovó és Gibraltár nem szá­mít FIFA-tagnak. A vb-részt­vevő csapatok közül kiemelke­dik a Németország-Chile (Tv: Sport 1,20.45), a Franciaor- szág-Hollandia (Tv: Digi Sport 1,21.00) és a Spanyolország- Olaszország (Tv: Sport 2, 22.00) találkozó. Bukarestben az ar­gentin, Portugáliában Kame­run, Belgiumban pedig Ele­fántcsontpart nemzeti csapata vendégeskedik. ■ B. L. lázok János hiába szerzett ko­rán vezetést a labdarúgó Liga­kupa nyolcaddöntő visszavágó­ján az MVM Paksnak, Milan Perics kilenc perc alatt jegy­zett mesterhármasával fordí­tott a Pécs, így 4-2-es összesí­téssel továbbjutott a nyolc kö­zé. A szerb támadó két évvel ez­előtt' került Székesfehérvárra Kaposvárról. Tavaly egy ideig a Ferencváros csapatában szere­pelt kölcsönben, legutóbb pedig az NB III-as Vidi II-vel készült. Télen került fél évre kölcsönbe a PMFC-hez, új csapatában az első góljait szerezte. LIGAKUPA-KÖZÉPDÖNTŐ 1. FOR­DULÓ, 2. MÉRKŐZÉS. MVM-PAKS- PMFC-MATIAS 1-3 (1-0). Paks, W'xÁxvi Amikor még úgy tűnt, hamar döntésre viszi a dolgot a Paks: Lázok gólt lő ASE-pálya. V: Berger (Becsé­rt G., Szvetnyik). Paks: Molnár P- Kulcsár D., Kovács G., Fiola, Báló- Szekszárdi- Bori, Nagy 0. (Szabó J., 62.), Kiss T. (Nagy R. 70.), Lázok- Tököli (Bor, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél. PMFC-Matias: Helesfay- Fodor F. (Bailo D., 46.), Lantos, Balogh B., Mohi (Horváth A., 46.)- Tú­ri T., Zsdrál- Beke, Perics (Ga- jág, 82.), Rácz F.- Pölöskey P. Vezetőedző: Lőrincz Emil. Gól­szerzők: Lázok (6.), illetve Pe­rics (59. - 11-esből, 65., 67.). Ki­állítva: Báló (Paks) az 59. perc­ben. Sárga lap: Beke (Pécs) a 75. percben. továbbjutott 4-2-es összesí­téssel a PMFC-Matias. ■ B. L. FÉRFI KOSÁRLABDA NB II. DOM­BÓVÁRI KS-MARCALIVSZSE 98- 83 (28-21,19-24,20-21,31-17). Dombóvár. V: Söjtöry, Gyur­ka. Dombóvár: Németh, TA­MÁS 24/6, BANAI19/6, PÖLÖS- KE 22, Farkas. Csere: SZILÁGYI 25/9, Szili, Fodor 8, Várallyay, Tóth. Edző: Szőke Balázs. Az első húsz percben a te­rületvédekezést alkalmazó so­mogyiak ellen kinti dobások­kal tartotta magát a vendég­látó. A szünet után is teljesen nyílt volt a meccs, 85-81 után egy 13-0-s szakasszal döntötte el a mérkőzést a hazai gárda. A hajrában keveset hibázó és jól védekező Dombóvár sikere teljesen megérdemelt. ■ B. L. A é