Tolnai Népújság, 2014. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2014-03-23 / 12. szám

SPORT 2014. MÁRCIUS 23., VASÁRNAP 10 HÍREK Szatmári András hatodik Moszkvában vívás Legjobb magyarként Szatmári András a hato­dik helyen végzett a férfi kardozók moszkvai világ­kupaversenyén. Szatmári - aki a tavalyi, budapesti világbajnokságon nyolcadik volt - először jutott felnőtt vk-viadalon a legjobb nyolc közé. A 64-es táblán az első fordulóban a dél-koreai Von Vu Jungot 15-8-ra verte, majd két kiemeltet búcsúzta­tott: előbb a német Benedikt Wagnert 15-11-gyel, majd az olasz Luigi Samelét 15-7-tel. A negyeddöntőben viszont már nem sikerült az újabb bravúr, a 2013-ban világbaj­nok orosz Venjamin Reset- nyikovtól 15-9-re kikapott. Az oroszországi vk-forduló- ban, melyen 142-en indultak, még egy magyar szerepelt szépen: Gémesi Csanád két győzelem után a nyolcad- döntőben búcsúzott, s tizedik lett. A másik három verse­nyen - a moszkvai női kard Grand Prix-n, a torinói női, illetve a bonni férfitőr-világ- kupán - egyik magyar sem került a legjobbak közé. A csurgóiaknak maradt esélyük kézilabda A Csurgó fontos, 31-27-es győzelmet aratott a vendég spanyol Ademar León ellen, így az utolsó forduló­ban dől el, hogy a magyar csapat bejut-e a férfi EHF Ku­pa negyeddöntőjébe. Az azo­nos ponttal álló két csapat első összecsapásán, Spanyol- országban a León 28-19-re nyert, és a Csurgó csak akkor tarthatta életben a negyeddöntőbe jutásról szőtt álmait, ha a visszavágón be­gyűjti a két pontot. A Csurgó egy hét múlva Hannoverben lép pályára, és várhatóan ott is be kell gyűjtenie a két pon­tot a továbbjutáshoz. Új főszponzora van a ZTE FC-nek labdarúgás A Pharos 95 Kft. lett az új főszponzora az önkormányzat által nemrég visszavásárolt ZTE FC labda­rúgóklubnak. Az új támogató a legfontosabbnak az után­pótlás-nevelést tartja, de javí­tani szeretné a pálya környe­zetén és infrastruktúráján is. Az utolsó lövés döntött * OTP bank liga Tisza Tibor a 94. percben szerezte meg a győztes gólt Juhász Roland és Bese Barnabás fejpárbaja az MTK-Videoton-mérkőzésen. A végén a válogatott védő örülhetett. A legjobb hazai mérleggel ren­delkező DVSC-Teva és a legjobb idegenbeli mérleggel dicseked­hető PMFC óriási csatát vívott egymással a Nagyerdőben. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, a haza­iak végül Tisza Tibor a 92. perc­ben kiharcolt, majd értékesített büntetőjével nyertek. A Hungá­ria körúton megszakadt a Video­ton hat mérkőzésből álló nyeret­lenségi sorozata, így a jövő heti rangadó előtt hét pont az első és a második közötti különbség. A Puskás Akadémia élvonalbeli története legfölényesebb győ­zelmét aratta a másik újonc, a tavasszal eddig csak egy pontot szerzett Mezőkövesd ellen. Az utolsó helyezett Kaposvári Rá­kóczi először kapott ki 2014-es bajnoki mérkőzésein. DVSC-TEVA- PM FC-M ATI AS 1-0 (O-O) Debrecen, 6000 néző. Jv.: An- dó-Szabó DVSC: Novakovic - Lázár, Má­té, Morozov, Korhűt - Bódi (Vad- nai, 57.), Zsidai, Mihelic, Szakály- Volas (Sidibe, 71.), Kulcsár (Ti­sza, 46.) PMFC: Gőcze - Fodor, Balogh B., Romic, Mohi - Horváth A. - Kővári (Városi, 73.), Márkvárt, Koller, Wittrédi (Peric, 60.) - Szatmári Gól: 1-0 Tisza (94., 11-esből) MTK BUDAPEST-VIDEOTON FC 1-2 (0-0) Hidegkúti Stadion, 500 néző. Jv.: Kassai MTK: Hegedűs - Baki (Nagy T. 13.), Vukmir, Poór, Fejes - Pölös- kei, Vass Á. - Horváth Zs., Ladá­nyi (Vass R, 66.), Bese (Kelemen, 66.) - Torghelle VIDEOTON: Calatayud - Szol­noki, Juhász, Tar, Stopira - Vi- tor Gomes (Zé Luís, 60.), Sándor- Gyurcsó (Nildo, 57.), Kovács I. (Oliveira, 81.), Álvarez - Nikolics Gólok: 0-1 Álvarez (72.), 0-2 Nildo (74.), 1-2 Torghelle (83., 11-esből) PUSKÁS AKADÉMIA- MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC 4-0 (1-0) Székesfehérvár, 500 néző. Jv.: Erdős PUSKÁS AKADÉMIA: Haj- dúch - Vaszicsku, Szekeres, Vaskó (Lorentz, 42.), Tamás - Czvitkovics, Tóth II. B., Denkovic (Tóth I. B., 66.), Gallardo - Len­cse, Tischler (Orbán, 87.) MEZŐKÖVESD: Horváth T. - Búrány, Vermes, Gévay, Fotyik - Velicky (Balajti, 73.), Hegedűs D., Bognár I. (Melczer, 83.), Kiss M. (Menougong, 61.), Harsány i - Rajczi Gólok: 1-0 Lencse (45.), 2-0 Tischler (63.), 3-0 Lencse (67.), 4-0 Lencse (87., 11-esből) Kiállítva: Vermes (86.) BP. HONVÉD­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1-0 (1-0) Bozsik Stadion, 2000 néző. Jv.: Becséri BP. HONVÉD: Kemenes - Ikenne-King, Baráth, Alcibiade, Zsivanovics - Nagy G., Vécsei, Hidi - Job (Vemes, 85.), Bonazzo- li (Diaira, 74.), Holender (Daud, 55.) KAPOSVÁR: Antal - Okuka, Mbemba, Kovács 0. (Murai, 30.), Mulemo - Florean (Bőle, 59.), Diallo, Balázs B., Coroian, Firtu- lescu - Kink (Thian, 76.) Gól: Holender (23.) MVM PAKS-GYŐRIETO (Lapzárta után ért véget.) ÚJPEST FC-DIÓSGYŐRIVTK (Vasárnap, 16.30) KTE PHOENIX MECANO- FERENCVÁROS (Vasárnap, 18.30) Az NB 1 állása l. DVSC 21 13 6 2 46-21 45 2. Videoton 21 11 5 5 38-20 38 3. Győri ETO 20 9 7 4 31-25 34 4. Honvéd 21 9 6 6 32-24 33 5. DVTK 20 8 9 3 33-24 33 6. PMFC 21 9 5 7 34-31 32 7. Haladás 21 7 8 5 29-24 32 8. Ferencváros O CM 8 5 7 31-31 2 9 9. Pápa 21 7 5 9 25-29 26 10. Újpest 20 6 7 7 34-34 25 11. KTE 20 6 7 7 26-33 25 12. Puskás FC 21 6 6 9 27-37 24 13. Mezőkövesd 21 5 4 12 22-38 19 14. MTK 21 4 7 10 22-26 19 15. Paks 20 4 7 9 24-33 19 16. Kaposvár 21 2 6 13 18-41 12 Szalai Adám csak bő két percet játszott, de gólt szerzett német futball A Bayern München magabiztosan legyőzte a tavasszal jól sze­replő Mainzot, s ezzel immár tényleg nagyon közeli a cím­védés. Ha a bajorok a követ­kező fordulóban, kedden, Berlinben, a Hertha ellen is nyernek, akkor a Borussia Dortmund és a Schalke egy­más elleni találkozójának eredményétől függetlenül is bebiztosítják elsőségüket. (Sőt: ha a második és a har­madik döntetlenre játszik egymással, a Bayern akár ki is kaphat. Noha a bajnoki idényben még veretlen.) Mainzban Bastian Schweinsteiger lőtte az el­ső, Mario Götze a második gólt, mindkettő az utolsó nyolc percben született. Nem érdemtelenül, óriási fölényben futballozott Pép Guardiola együttese. A kap- uralövések aránya 23:4; a passzoké 825:234 volt. A ri­válisok közül a Borussia Dortmund 3-0-ra verte ide­genben a Hannovert. Hum­mels, Lewandowski és reus szerezték a gólokat, Huszti Szabolcs végigjátszotta a ta­lálkozót. Szalai Ádám a 88. percben ált be a Braunsch­weig elleni mérkőzésen a Schalkéba, s két perccel ké­sőbb feliratkozott a gólszer­zők közé - a kapuba patant róla a labda. Ezt megelőzően november 2-án szerzett gólt a Bundesligában. A bajnok­ságban a Bayernnek 74, a Dortmundnak 51, a Schalké- nak 50 pontja van. ■ A TOTÓ 12. heti eredményei 1. Mainz-Bayern München 0-2 2 2. Hannover-Dortmund 0-3 2 3. Schalke-Braunschweig 81 1 4. VfB Stuttgart-Hamburg 1-0 1 5. Wolfsburg-Augsburg 1-1 X 6. M.gladbach-Hertha BSC 80 1 7. Nürnberg-Frankfurt vasárnap 8. Leverkusen-Hoffenheim vasárnap 9. Chievo-Roma lapzárta után 10. Inter-Atalanta vasárnap 11. Napoli-Fiorentina vasárnap 12. Catania-Juventus vasárnap 13. Lazio-Milan vasárnap PLUSZ EGY MÉRKŐZÉS 14. Real Madrid-Barcelona vasárnap Mourinho és a Chelsea hatgombos zakót adott Wengemek premier league A 28. találatánál tartó Luis Suárez beállította a liverpooli legenda, Robbie Fowler klubcsúcsát Az Arsenal kivételével kiválóan teljesítettek a Premier League élcsapatai szombaton. Az ágyú­sok ellenben súlyos vereséget szenvedtek a listavezető Chel- sea-től. Arsene Wenger volt a fókuszban a találkozó előtt, az észak-londoni klubot diri­gáló francia menedzser az 1000. mérkőzéséhez érkezett a klubnál. Nem ígér­kezett önfeledtnek az ünneplés, ugyanis korábban a Premier Le- ague-ben egyetlen (!) mérkőzést sem tudott nyerni a Kékeket di­rigáló Jósé Mourinho ellen. A Chelsea a hét második nap- ján a török Galatasaray elleni | könnyű győzelemmel bekerült 2 a Bajnokok Ligája negyeddön- Luis Suárez fantasztikus! tőjébe, az Arsenal korábban elvérzett ebben a szakaszban a Bayern München ellen. A dél-londoniak most is szenzáci­ósan kezdték a mérkőzést, a 17. percben már 3-0-ra vezettek. Előbb Samuel Eto’o talált a kapu­ba, majd a nyáron igazolt Andre Schürrle újfent megmutatta, mi­ért betonbiztos a helye a német világbajnoki keretben. A har­madik gólt büntetőből Edin Ha­zard, a mezőny egyik legjobbja lőtte. A tizenegyes jogosságához nem férhetett kétség, Alex Ox- lade-Chamberlain kapusokat megszégyenítő vetődéssel, kézzel ütötte ki a labdát a gólvonal előtt. Ugyanakkor érthetetlen, hogy Andre Marriner játékvezető nem őt, hanem Kieran Gibbset állítot­ta ki - összekeverve a két játé­kost. Tíz ember ellen sem állt le a Chelsea, lehet, hogy a bajnok­ság hajrájában jelentősége lesz a gólkülönbségnek is. A negyedik és az ötödik gólt a brazil Oscar, a hatodikat a csereként beállt egyiptomi Szalah lőtte. Wen- gert az 500. mérkőzésén is Jósé Mourinho és a Chelsea győzte le (még 2005-ben), az ágyúsokat 1996 óta irányító „Professzor” ennél nagyobb gólkülönbséggel egyszer sem kapott ki 999 mér­kőzése során. Hatgólos „zakója” is csak egy akadt, azt a Man­chester United szabta a csapatá­ra 2011-ben. A második helyen álló Liver­pool FC 6-3-ra nyert Walesben, az utolsó előtti Cardiff City ott­honában. A mesterhármast szer­ző Luis Suárez ezzel beállította Robbie Fowler 28 gólos idény­csúcsát - ennél többet a Vörö­sök egyetlen játékosa sem szer­zett eddig. Skrtel két, Sturridge egy gólt szerzett a féltucatból. A Man City Touré mesterhár­masával, illetve Fernandinho és Demichelis egy-egy góljával 5-0-ra verte a sereghajtó Ful- hamet. Az égszínkékek állnak a legjobban a vesztett pontokat te­kintve, de nagyon nehéz hét elé- T>e néznek: kedden a Manches­ter Unitedhez, szombaton pedig az Arsenalhoz látogatnak. S ha ez még nem elég: április 13-án a Liverpool várja őket az Anfield Roadon. ■ Premier League, 31. forduló • Chelsea-Arsenal 6-0 • Cardiff City -Liverpool 3-6 • Manchester City-Fulham 5-0 • Everton-Swansea City 3-2 • Hull City-West Bromwich 2-0 • Newcastle-Crystal Palace 1-0 • Norwich City-Sunderland 2-0 • West Ham-Man. United 0-2 az élcsoport: 1. Chelsea 69, 2. Liverpool 65 (30), 3. Manchester City 63 (28), 4. Arsenal 62 (30) 4 A i 1 K