Tolnai Népújság, 2014. február (25. évfolyam, 27-50. szám)

2014-02-26 / 48. szám

2014. FEBRUÁR 26., SZERDA Visszavonult az egyik legjobb cseh jégkorongozó Befejezte pályafutását az észak-amerikai profi jégWIorongliga, az NHL egyik legjobb cseh támadója, Milan Hejduk. A 38 éves Hejduk 14Uszezont húzott le az NHL-ben, 1020 meccsén 375 gólt szerzett. A szocsi olimpián ((sérülés miatt nem vehetett részt. MILAN HEJDUK Bajnokok Ligája: Drogba minden értelemben Jósé Mourinho embere szerdán két mérkőzéssel foly­tatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős sorozata. A Premier League-t vezető Ké- | kék és az isztambuli nagycsa­pat a 1999/2000-es kiírásban már találkozott egymással a legrangosabb sorozatban, ak­kor Tore André Flo és Émile Zola vezérletével a londoni csa­pat 5-0-ra gázolta el a Galata- sarayt a Boszporusz-parti me­gapoliszban. A jelenkori török hősök célja az lehet, hogy meg­akadályozzanak egy hason­lóan nagyarányú angol sikert a legjobb 16 között rendezendő összecsapás első felvonásán. A tavalyi évad nagy csalódás volt Lampardék számára, hiszen először nem jutottak tovább a csoportkörből. Ez az egyetlen folt a Chelsea 11 évre vissza­nyúló BL-történetében, idén - már ismét Jósé Mourinhóval a kormányrúdnál - nyolcadszor végzett csoportja első helyén a nyugat-londoni alakulat. A Galata tavaly továbbjutott a tizenhatból, miután 4-3-as ösz- szesítéssel búcsúztatta a német Schalkét. Pikáns felhangot ad a párharcnak Didier Drogba. Az elefántcsontparti támadó - 2004 és 2007 között volt Mou­rinho játékosa - vezetésével nyert BL-t 2012-ben a Chelsea. A BAJNOKOK LIGÁJA NYOLCAD- DÖNTŐ MAI PROGRAMJA, ELSŐ mérkőzések: Galatasaray- Chelsea 20.45 (tv: Digisport 2), Schalke 04-Real Madrid CF 20.45 (tv: Digisport 1). ■ B. L. Drogba most a török sikerért küzd Balázs László A Tolna megyei női csapa­tok győztek, a férfiak pont nélkül maradtak az NB Il-es felnőtt bajnokság hétvégi for­dulójában. EREDMÉNYEK. NŐK, DÉLNYUGA­TI-CSOPORT. TOLNA KC-BÁCSBO- KODINKSE 37-15 (15-6). Tolna. V.: Drinóczi, Horváth. Tolna: Szabó A - Maláti 7 (1), Pásztor K. 5, Si­pos 8 (2), Konkoly 2, Tornai F. 6 (1), Gál 4. Csere: Tancz, Lénárt, Bíró (kapusok), Madari 3, Pász­tor F. 1, Végh 1, Yela. Edző: Ta­kács István. HÉTMÉTERESEK: 7/4, ill. 5/3. KIÁLLÍTÁSOK: 6, Ül. 10 perc. A nagyszerű napot kifogó tol­naiak végig vezetve, közönség­szórakoztató játékkal győzték le ellenfelüket. Junior: 33-17. TAKÁCS ISTVÁN: - A Csapat minden tagja dicséretet érde­mel. Remélem, ezt a formát megtartjuk a következő fordu­lókra is. BALATONSZEMES KSE-TAM-BAU tamási kc 27-29 (13-18). Fo­nyód. V.: Réger, Vandróczki. Ta­mási: JÁNOS- HORVÁTH L. 4, SZABÓ D. 15 (6), Kövesdi, Sáko- vics K., Szőke 4, Lukács 2. Cse­ré: Végi (kapus), Varga N. 3, Ba­kó Zs., Salamon 1, Gulyás. Edző: Varga László. HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 6/6. KIÁLLÍTÁSOK: 2, Ül. 14 perc. Az első félidő hektikus játé­kot hozott. A hajrára elfáradt a tamási csapat, de Szabó Do­minika eredményes játéka két pontot ért. Junior: 24-42. varga László: - Nehézzé tet­tük magunknak a könnyűnek tűnő mérkőzést. Gratulálok csa­patom küzdeni tudásához. FÉRFIAK. SZIGETVÁRI KSE-SI­montornya kk 28-23 (16-6). Szi­getvár. V.: Akácsos, Nagyvizeli. SIKK: DEMETER- Hegedűs 2, OROSZ 4, Zsámboki 1, Pásztor, LAMPERT 6.(6), Nacsa 2. Cse­re: BODOKI4, Rehák 2, Nagy 2, Széplaki, Vonya. Edző: Szépla­ki Zoltán. Pásztor Kata (a labdával) öt gólt dobott a bácsbokodlak ellen magabiztos győzelmet arató Tolna KC-ben HÉTMÉTERESEK: 2/2, Ül. 6/6. KIÁLLÍTÁSOK: 16, Ül. 10 perc. A Simontornya első félidei hitehagyott, elképzelés nél­küli támadójátékát és bizony­talan védekezését jól használ­Az állás, Délnyugati csoport, férfiak 1. Nagyatád 11 11 0 0 349-266 22 ta ki a hazai gárda. A második félidőben egyenrangú csapa­tok küzdöttek a pályán, de tízgólos hátrányát nem tud­ta ledolgozni a SIKK. Junior: 18-38. Az állás, Délnyugati csoport, nők 1. Hévíz 11 9 0 2 324-249 18 2. Kalocsa 11 9 0 2 358-283 18 2. Tolna KC 12 9 0 3 343-269 18 3. Kiskunhalas 11 8 0 3 301-281 16 3. PTE-PEAC 12 9 0 3 356-297 18 4. Mecseknádasd 11 7 _0_ 4 333-303 14 4. Csurgó 12 8 0 4 359-289 16 5. Kiskőrös 11 fi n fi 311-307 1? 5. Kozármisleny II. 12 8 0 4 309-254 16 6. Siklós 11 b í b 315-305 11 12 7 0 337-304 14 7. Kiskunmajsa 11 5 í b 304-305 11 8. Szigetvár 11 5 0 6 293-289 10 7. Tamási KC 12 6 0 6 349-312 12 9. Hőgyész 11 4 0 7 334-341 8 8. Vasas II. 12 6 0 6 300-319 12 10. Nagykanizsa 11 3 0 8 305-395 6 9. Bácsbokod 11 2 0 9 244-336 4 11. PTE-PEAC 11 i 0 IC 323-359 2 10. Balatonszemes 12 1 0 íi 248-345 2 12. Simontornya 11 i 0 10 259-351 2 11. Pécsvárad 12 0 0 12 208-403 0 SZÉPLAKI ZOLTÁN: - Egy félidő- nyi előnyt adtunk ellenfelünk­nek. AKVAPLAST HŐGYÉSZ-KALO­csai kc 24-32 (8-18). Tamási. V.: Hornyik, Lábadi. Hőgyész: Far­kas G - Teimel M. 1, Simighl, GADÁNYI 9 (1), Varga L. 2, Si­pos M. 3, Krémer 2. Csere: SI­POS K., Hudra (kapusok), Mil- kovics 3, Balaskó, Papp 2, Kova- csik 1. Edző: Barabás Lajos. HÉTMÉTERESEK: 3/1, Ül. 1/1. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 2 perc. Végig vezetve győzött a má­sodik helyen álló kalocsai ala­kulat. Junior: 24-29. BARABÁS LAJOS: - Nem egy kategória a két csapat. Beerte a Hevizt a Tolna KC kézilabda Takács István csapata fölényes sikerével az éllovas nyakán Harmincöt percig tartotta a lépést a Pápa az éllovas Bonyhád ellen AZ NB i/B-s FÉRFI kosárlab- da-bajnokságban a Veszpré­mi Egyetem pénteki legyőzé­se után vasárnap a Motax Con­cordia KC Pápa ellen is nyert a listavezető Bonyhádi KSE. A14. FORDULÓBÓL ELHALASZ­TOTT MÉRKŐZÉSEN. BONYHÁ­DI KSE-MOTAX CONCORDIA KC PÁPA 91-71 (25-21,18-22, 24- 18,24-10). Bonyhád. V.: Gelen­csér, Praksch, Vétek. Bonyhád: FARAGÓ 32/9, HORVÁTH B. 26/18, Kovács B. 2., Hegedűs 3, TÖMÖSVÁRY13/6. Csere: Rut- kai 3, GÉBÉRT 8/6, Panta 4. Edző: Morgen Frigyes. Tartalékosán léptek pályá­ra a vendégek, ennek ellené­re a csapatok fej fej mellett ha­ladtak a 7. percig (18-17). A folytatásban is maradt a ma­gas színvonal. A második ne­gyedben a pápaiak megfordí­tották az állást (14. perc: 30- 33). A házigazda nagyobb se­bességre kapcsolt, így a fél­időben még semmi nem dőlt el (43-43). A hosszabb pihenő után a hazaiak akarata érvé­nyesült jobban (26. p.: 59-53). Az utolsó negyedben aztán el­dőlt a párharc, annak ellené­re, hogy a 34. percben még nyílt volt a mérkőzés (74-66). A végjátékban kidomborodott a bonyhádiak erőfölénye és nagyobb tudása. pénteken: Veszprémi Egye­tem-Bonyhádi KSE 88-95 (27- 12, 23-25,19-27,19-31). Leg­jobb dobók: Lukács 32/24, Tö- mösváry 22, Faragó 21. ■ B. L. Második helyen végzett a Tamási Székesfehérváron Ezúttal nem volt esélyük Simonéknak női futsal A debreceniek kapusa mindent védett, sima vereség lett a vége Könnyedén nyert a sereghajtó ellen a Knelíer-csapat második lett a székesfehér­vári Mezővári József-emléktor- nán a Tamási futballcsapata. A Bódog Zs. (Balogh B.) - Boda A. (Mudris), Juhász A., Herr N. (Muhadri), Hegedűs D. - Horváth K., Tóth Z., Kovács P. (Márkus K.), Völgyi D. (Vámosi P.) - Baranyai D., Horváth D. (Ermál) összeállítású tamásiak a döntőben 4-1-re kaptak ki a Videoton U21-es alakulatától. Korábban: Tamási-Puszta- szabolcs 1-0 (G: Baranyai D.), Tamási-Várpalota 4-1 (G: Mu­hadri 2, Ermál, Horváth D.). A mai program, IX. Tolnai Népújság-Horfer Serleg Kupa: Bonyhád Völgység LC-Bony- hád-Börzsöny 18. ■ R. G. nem sikerült megismételnie a DVTK elleni bravúrját (10-4) a Tolna-Mözsnek a női NB I-ben. Horváth György csapatának esélye sem volt a dobogós Deb­receni EAC otthonában. A ha­zaiak kapusa kitűnő formában volt, mindent védett, de a vendé­gek igazából nem is játszottak jól. Azért is meglepő a DEAC fö­lényes sikere, mert két kulcsjá­tékosa, Radics Ágnes és Farkas Éva válogatottbeli fellépése mi­att nem lehetett ott a többiek kö­zött. A tolnaiak az utolsó fordu­lóban, március 2-án, vasárnap 17 órától a listavezető Astra Kis­kunfélegyházát fogadják. NŐI FUTSAL NB I, 17. FORDU­LÓ. DEBRECENI EAC-TOLNA-MÖZS Schlotthauer Renátáék (jobbról) nem tudták tartani a lépést a DEAC-cal 4-ii) (2-0). Debrecen, V: Szűcs L., Fodor B., Tóth G. Tolna-Mözs: Marosi J. - Hodován, Schlott­hauer, Fábián, Simon B. Csere: Molnár E. (kapus), Mausz R., Folik Zs., Varga A., Maláti. Edző: Horváth György. Gól: Tóth A. a 2., Erdős a 8., Ángyai a 29., Lo­vas a 37. percben. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A 17. FORDULÓ UTÁN: 1. Astra Kis­kunfélegyháza 45 (16 mérkő­zés), 2. Rába ETO 38, 3. Debre­ceni EAC 32, 4. DVTK-Vénusz 30, 5. Dunakeszi Kinizsi 28, 6. Univerzum 22, 7. Tolna-Mözs 18, 8. BME-Docler Akadémia 14, 9. Szombathelyi Egyetem 11, FI). ELTE-BEAC 6 (16) pont­tal. ■ R. G. FÉRFI FUTSAL NB II, KÖZÉP CSO­PORT, 21. FORDULÓ. DECATHLON tolna-mözs-pafc 5-1 (3-0). Tol­na, V: Stumpf T., Horváth E., Wittner J. Tolna-Mözs: Szőcs R. - Tiuca, Kneller, Bencze S., Sós G. Csere: Kiss G. (kapus), Papp T., Kovács L. Játékos-edző: Kneller Balázs. Gól: Bencze S. (11., 40.), Sós G. (12.), Kneller (18.), Papp T. (31.), illetve Mé­hes (26.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Du­nakeszi Kinizsi 61 (183-82), 2. Dunatours Vác 48 (202- 70), 3. Dunaújvárosi Főisko­la 51 (166-55), ...6. Tolna-Mözs 33 (85-86), ...11. Garvittax 7 (66-207), 12. PAFC 6 (59-159) ponttal. ■ R. G. r