Tolnai Népújság, 2014. január (25. évfolyam, 1-26. szám)

2014-01-21 / 17. szám

2014. JANUAR 21., KEDD M U m Llorente kellene nekik, de Vucsinics is jó lehet A spanyol Fernando Llorentét szeretné leizagolni az Arsenal futballcsapata, de a Ju­ventus nem akarja eladni egyik legjobb támadóját. A torinóiak a montenegrói Mirko Vucsinicset ajánlották fel az „Ágyúsoknak” - a tárgyalások már meg is kezdődtek. MIRKO VUCSINICS HÍRSÁV A Cegléd ellen játszik szerdán az MVM-Paks labdarúgás A két házon be­lül rendezett felvezető mér­kőzés (előbb 1-0-ra, majd 3-0-ra verték az U21-es gárdát) követően szerdán lejátssza első értékmérő felkészülési mérkőzését az MVM-Paks. Csertői Aurél gárdája az NB Il-es Cegléd ellen játszik holnap, az ösz- szecsapás 11 órakor kezdő­dik - ha ilyen marad az idő - füves pályán. ■ R. G Kikaptak a Szekszárd juniorjai a Vasastól kosárlabda Női junior baj­nokság, rájátszás, 3. forduló: KSC Szekszárd-Vasas Aka­démia 44-66 (16-21, 8-16, 10-16,10-13). KSC: Studer Zsuzsa 19/3, Bari 5/3, Kövér 7/3, Árvay 3, Simon A. 7. Csere: Studer Zsófia 2, Szen­déi 1, Nyirati, Papp, Wolf. Szabó Noémi csapatából két kulcsember, Studer Ágnes és Mácsik Nikolett. ■ R. G. Utolsóként Federer jutott be a nyolcba tenisz Utolsóként Roger Federer jutott be a férfiak mezőnyében az Australian Open negyeddöntőjébe: a ko­rábbi világranglista-vezető svájci teniszező kiváló játék­kal, három szettben (6:3, 7:5, 6:4) búcsúztatta a francia Jo-Wilfried Tsongát. A hato­dik kiemelt Federer Andy Murrayvel találkozik az elő­döntőbe jutásért. ■ R. G. ''r a ■ V iigglP”* 35*} r­W* -VNm ó ' ' C Federer magabiztosan győzött Hamar eldöntötte a Győr kosárlabda A második félidőben volt egyenrangú partner a KSC A dupla-duplát elérő Tömösváry volt a legjobb a PTE-PEAC ellen A női NB I. vasárnap esti mérkőzésén a bajnoki ezüst­érmes Győr simán verte a KSC Szekszárdot. A nagy vereséget ugyanakkor meg­úszták Scsekicsék. Balázs László Jól kezdett a hazai gárda, amely Diamant szemfüles kosara után 15-2-re vezetett a 7. perc végén. A negyed hajrája is győ­rieké volt, így komoly előnnyel zárták a negyedet (21-8). A második tíz percben to­vább nőt a különbség (26-8), nagyszerűen működött a hazai­ak védekezése, sokszor dobásig sem jutott a Szekszárd. Tinkle két büntetőjével húsz fölé nőtt a különbség (29-8). Látva a 12-0- s sorozatot Magyar Gergely időt kért. Öt és fél perc után büntető­ből szerezte a negyed első pont­jait a vendégcsapat (33-10). Egy védelmi kihagyás után aztán akcióból is betalált a KSC a 18. perc közepén (37-15). A második félidő elején az öltözőben maradt a vendéglá­tó, Scsekicsék egy 6-0-s sza­kasszal nyitottak. Állandósult a húszpontos különbség - Di­amant ugyanakkor begyűjtöt­te ötödik személyijét, így ki­pontozódott. A negyed hátralé­vő részében sokat gyakorolhat­ták a büntetődobást a két csa­pat játékosai, mindkét oldalon sok volt a hiba. A záró tíz perc elején felvált­va estek a kosarak. A hajrában Bencze Tamás reklamálásért technikait kapott, a Szekszárd négy büntetőt is bedobott, majd a labdát is megkapta, ami után újabb pontokat szereztek Dusa- nicsék, így egy kicsit szorosabb lett a találkozó (75-56). A KSC-ben ismét Shamika Singleton volt a legeredménye­sebb, az amerikai ezúttal 11 pontot és 8 lepattanót tett be a közösbe. A kék-fehérek legkö­zelebb január 27-én, hétfőn az MTK Budapest együttesét fo­gadják (18 óra). Maja Scsekics (a labdával) és Szekszárdi a szünetet követően összekapta magát, ezt az etapot meg is nyerték NŐI NB I, A 17. FORDULÓBAN. HAT-AGRO UNI GYŐR-ATOMERŐ- MŰ-KSC SZEKSZÁRD 77-57 (21-8, 22-13,20-21,14-15). Győr, 200 néző. V.: Boros T., Németh Cs., Kulcsár T. Győr: Czirják, Ivano- vics 8/3, LAKLÓTH 14/6, Man- saré 6, TINKLE 25. Csere: Sem- sei 4, Koch, FEJES 10, Diamant 2, Pénzes 6, Lengyel 2. Edző: Bencze Tamás. KSC Szekszárd: Studer Zs. 2, SCSEKICS 10, Du- sanics 2, SINGLETON 11, Zele 9. Csere: Hajdú 5, Theodoreán 2, Simon A., Kovalcsik 9, TAMIS 7. Edző: Magyar Gergely. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 2-0, 8. p.: 17-7,14. p.: 31- 8,17. p.: 37-13,22. p.: 43-27,25. p.: 50-31, 33. p.: 71-48, 36. p.: 73-48. kipontozódott: Diamant a 24. percben. BENCZE TAMÁS, A GYŐRIEK edzője: - Az első félidőben jó ritmusban játszva eldöntöttük a mérkőzést, ez meglátszott a második húsz perc teljesítmé­nyén. MAGYAR GERGELY, A SZEKSZÁR­DIAK edzője: - Megérdemelten győztek a győriek, de úgy gon­dolom, nekünk sincs miért szé­gyenkeznünk. A nap másik meccsén mind­össze 98 pontot láthatott a kö­zönség. A ZTE NKK idegenben verte meg 53-45-re az MKB-Eu- roleasing Vasast. sima, 28 pontos bonyhádi győ­zelmet hozott az NB I/B-s férfi kosárbajnokság 13. fordulója. PTE-PEAC-BONYHÁDI KSE 58- 86 (11-22,17-23,14-21,16-20). V.: Radnóti, Kovács N., Reisz. BKSE: Lukács 22/15 pont, 9 le­pattanó, 3 gólpassz; Tömösváry 16 pont, 10 lepattanó; Rutkai 11/3 pont, 4 lepattanó; Faragó 11/3 pont, 5 gólpassz; Hegedűs A. 9 pont, 11 lepattanó; Panta 7/3 pont, 2 lepattanó; Gébért 6 pont; Kovács B. 2 pont, 3 lepat­tanó; Horváth B. 2 pont, 3 le­pattanó. Edző: Morgen Frigyes. Már az első negyedben erő­demonstrációt tartottak Tö- mösváryék, öt perc után tíz pont volt a vendégek előnye. Lukács remek napot fogott ki, triplákkal büntette a lemaradó pécsi védőket. Rutkai is hasz­nosan játszott: pontjai mellé a lepattanókat is jó százalékkal gyűjtötte. A bonyhádi meccsen remeklő hazaiak ezúttal nem tudtak felzárkózni. Tömösváry a második fél­időben belehúzott, 16 pontig és 10 lepattanóig jutott. Az ál­talában kevesebbet játszó Ver- li-Gébert páros is jó játékkal hálálta meg a bizalmat. A ma­gabiztos völgységi győzelem nem forgott veszélyben, a húsz eladott labda viszont figyel­meztető, a Pápa elleni rang­adón a játék ezen elemében ja­vulniuk kell Faragóéknak. A bajnokesélyes Motax Concor­dia KC-t pénteken fogadja a BKSE, kezdés 19 órakor. ■ B. L. Tömösváry (balra) remekül játszott Korábban még csak dobogós sem volt a tornán a Majosi SE teremfoci Nem készültek külön a Váz-Bau Kupára, nagypályán szeretnének maradandót alkotni - a bajnoki cím a céljuk nem készültek külön a torná­ra, de úgy voltak vele, ha már ott vannak, miért ne próbál­nák meg megnyerni. A Majo­si SE végül veretlenül, mind­össze egy döntetlennel végzett az élen a Váz-Bau Kupán. Pe­dig korábban még csak dobo­gón sem zártak...- Nem változtattunk a felké­szülésünk menetén a kupa mi­att, a játékosok amúgy is több teremtornán játszottak az el­múlt hetekben, hónapokban - mondta Kalmár Ferenc, a győz­tes majosiak szakvezetője. - Ke­mény edzéseken vagyunk túl, tizenegyedikén kezdtünk, na­pi hét-kilenc kilométereket fu­tunk, most jönnek majd a rövi­debb távok, a labdás edzések, aztán pedig az edzőmeccsek. Nagyon örülünk ugyanakkor a győzelemnek, mindenki akarta a sikert. Külön öröm számunk­ra, hogy a múltban nem sok ba­bér termett a Majosnak a tor­nán, most viszont sikerült az első helyen végezni.- Nagyon köszönjük a meg­hívást, szerintem a résztvevő csapatok vezetői, edzői nevé­ben is mondhatom, hogy hálá­sak vagyunk Lenkey Imre úr­nak, amiért több mint egy év­tizede támogatja ezt a tornát - folytatta a tréner. - Jó lenne, ha néhány szponzor még csatla­kozna, hiszen ebből a kupából akár egy nyári tornát is lehetne csinálni, kispályán, vagy műfü- vön, szerintem annak is lenne szakmai értéke. A majosiaknál több új arc is felbukkant, Batánovics Péter és Lizák Péter is magára öltötte a fekete szerelést, s a hírek sze­rint tovább erősödhet még a ta­vaszi bajnoki rajtig az UNIQA megyei I. osztály címvédője.- Egyelőre nem tudok beszá­molni arról, hogy kiket igazo­lunk, néhány nap múlva eldől­hetnek a még nyitott kérdések - mondta Kalmár. - Az őszi sze­zont követően a harmadik he­lyen állunk a tabellán, címvédő­ként nem is lehet más a célunk, mint a bajnoki arany megszer­zése. Tudom, hogy komoly a le­maradásunk az élen álló Báta- székkel és Dombóvárral szem­ben, de nem adjuk fel. A rivá­lisainkat szinte mind hazai pá­lyán fogadjuk, otthon minden­kit meg kell vernünk. Ha ehhez hozzájönnek a keresztbeveré- sek, akkor... Tavaly is a jó tava­szunknak köszönhettük a baj­noki címet, ha ismét jó fél sze­zont futunk, akkor bármi el­képzelhető - zárta a tréner. EMLÉKEZTETŐ. VÁZ-BAU KUPA. A VÉGEREDMÉNY: 1. Majosi SE, 2. Bátaszék SE, 3. Szedres SE, 4. Dombóvári FC-Róna, 5. Tolle UFC Szekszárd, 6. Kölesd SE, 7. Bonyhád Völgység LC, 8. Bölcs­ke SE. A döntőben: Majos-Báta- szék 2-1. ■ R. G. 4 A majosi Kardos Márkó (balról) és a bátaszékl Calka Sebastian párharca