Tolnai Népújság, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-18 / 268. szám

Hibátlan maradt a Győr a Bajnokok Ligájában Százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg csoportja küzdelmeit a Győri Audi ETO KC a női kézilabda-Bajnokok Ligájában. A tartalékosán felálló - az egyaránt sérüléssel bajlódó Lökét és Amorimot is nélkülöző - kisalföldiek 28-26-ra verték a Baia Marét. HI 2013. NOVEMBER 18., HÉTFŐ GÖRBICZ ANITA bio' Minden csapat életében előfordul, az, ami a KSC-vel történt a hétvégén Szenzációs ASE-siker a rangadón kosárlabda A vártnál jóval simábban verte meg az Álba Fehérvárt a remeklő Paks MEGLEPETÉSRE kikapott az MTK-tól (volt BSE) a KSC Szek- szárd az NB I-es női kosárlab­da-bajnokságban. A KSC máso­dik vereségét szenvedte el. NŐI NB I ALAPSZAKASZ, 9. FOR­DULÓ. MTK-BUDAPEST-ATOMERŐ- MŰ KSC SZEKSZÁRD106-89 (SÍ­ZI, 28-14,26-24,21-30). Török­bálint. V: Vida, Horváth, Válé. MTK: Medgyessy 8, Orsó 10, Vukov 17/15, Reiner 29, Szvitli- ca 23. Csere: Bagi 8, Miháczi 7, Szabó 4, Cymmer, Varga, Zsi­linszky. Edző: Sztevan Csupics. Szekszárd: Scsekics 13, Studer Zsu. 11/3, Hajdú 5/3, Zele 18, Kovalcsik 3. Csere: Dusanics 14, Tamis 9/3, Studer Á. 8/3, Simon 6, Kalocsai 2. Edző: Ma­gyar Gergely. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 18-15.15. p.: 46-25. 25. p.: 72-42. 35. p.: 95-70. KIPONTOZÓDOTT: Szvitlica (30. P), Bagi (33. p.), Zele (34. p.), Miháczi (35. p.). sztevan csupics: - Ebben a szezonban eddigi legjobb játé­kunkat nyújtottuk, ehhez gra­tulálok csapatomnak. A talál­kozót az első félidőben sikerült megnyernünk, remek teljesít­ményünknek köszönhetően. Térfélcserét követően minden­kinek tudtam megfelelő játék­időt adni, megfelelő rotációt al­kalmazva. MAGYAR GERGELY: - Sajnos ma nem az intelligencia dia­dalmaskodott. Minden évben egyszer van ilyen. ■ R. G. Tamis Dorottya 9 pontot szerzett Az év egyik legfontosabb rangadóját nyerte meg az Atomerőmű férficsapata, miután 90-71-re legyőzte a nagy rivális Álba Fehérvárt. Rónai Gábor Zsúfolásig telt a rangadóra az ASE-csarnok, de azt talán még a legoptimistább paksi druk­kerek is csak titkon remélték, hogy gálaműsort látnak majd kedvenceiktől. Hiába várta a tabella első helyéről a rangadót az Atom, az Álba ellen nem le­hetett biztosra venni a sikert. Nemcsak azért, mert a fehér­váriak a címvédőként, és a ta­bella harmadik helyéről jöttek Paksra, hanem azért is, mert a múltban rendre késhegyre me­nő csatában szoktak eldőlni az ilyen meccsek. Nos, ezen az estén szó sem volt öldöklő csatáról, szó sem volt nagy küzdelemről - ezen az estén esélye sem volt a Fe­hérvárnak. Az ASE megalku­vást nem tűrően kezdett (az 5. percben 10-2 volt a Paksnak), gyorsan tudatosította riválisá­ban, hogy ezúttal nem lesz ke­resnivalója. Dzunics Branisz- lav olyan taktikát dolgozott ki, amelyre egyszerűen nem volt, nem lehetett válaszuk a Carlos Frade dirigálta kékeknek. Az ASE játékát látva még akkor sem kellett izgulnia a nagyér­deműnek, amikor a második negyed felénél átvette a veze­tést az Álba - érezni lehetett, hogy ezt a meccset nem veszít­heti el az ASE. Nagyon jól pör­gött a hazai gárda, mind véde­kezésben, mind támadásban extrát nyújtottak Körtélyesi- ék. A nagyszünetben volt mit megbeszélni a lelátón, az évad legjobb meccsét láthatta a több mint 1600 drukker. A fordu­lás után pedig még ezt is tud­ták fokozni a felek. Az ASE úgy kezdett, mint a meccs ele­jén, gyorsan elhúzott, és bár az Álba légiósai (Kemp, Hobbs) révén próbált közelebb férkőz­Eilingsfeld János (a labdával) szokásához híven nagyon hasznosan játszott - elsősorban védőmunkája volt remek Minden mutatóban jobbnak bizonyult az Atomerőmű az Álba elleni meccsen ATOMERŐMŰ SE-ALBA FEHÉR­VÁR 90-71 (25-23,22-18,21- ll, 22-19). Paks, 1600 néző. Vezette: Földházi I, Farkas G., Balog Gy. ASE: Kovács Ákos 7/3, Medve 5/3, KÖRTÉLYES1 13/6, Szabó Zs. 11/6, JONES 25. Csere: McGruder 12, Vaughn 3/3, Eilingsfeld 6, TóthÁ. 8, Ba­ki G. Edző: Dzunics Braniszlav. Álba: Tóth P. 2, Szanati, Supola 8/6, TÓTHN. 15/3, Juhos 5/3. Csere: Kemp 15/3, Moore 13/6, Somogyi 2, Hobbs 11/9, Blasko- vits. Edző: Carlos Frade. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 3-2. 6. p.: 16-12. 14. p.: 29-32.19. p.: 43-39. 24. p.: 55- 45. 27. p.: 64-50. 29. p.: 66-52. 32. p.: 71-54. 37. p.: 84-66 statisztikai mutatók. Me­zőnybeli dobószázalék: 37/67 (55%), ill. 25/81 (31%). Három­pontosok dobószázaléka: 7/19 (37%), ill. 10/23 (43%). Büntetők dobószázaléka: 9/20 (45%), ill. 11/15 (73%). Lepattanók: 49, ill. 43. Támadólepattanók: 10, ill. 18. Legtöbb lepattanó: Jones 14, ill. Somogyi 7 ni, a paksiak nem hagyták ki­énekelni a szájukból a sajtot. Ahogy telt az idő, úgy lett egy­re nagyobb a hazaiak fölénye, s úgy veszítette el lelkesedését a Fehérvár. A paksiak ekkor már a látványra is figyeltek, Körté- lyesi például egy alkalommal úgy szerzett kosarat, hogy a sa­ját térfeléről tört előre, s zárta pazar zsákolással az akciót, az extrát nyújtó (25 pontja mellett 14 lepattanót is lekapó) Jones pedig úgy forgatta az ellenfél óráisait, mintha csak edzésen lett volna. Az ASE végül óriá­si győzelmet aratott - nyoma- tékosítva, hogy az idei szezon­ban komolyan számolni kell ve­lük. Elnézve az eddigi ellenfe­leket (nem megbántva a ZTE-t, de az Atom elleni sikerük me­rő véletlen volt), alighanem az élen zárja az alapszakaszt az ASE, amelynek talán a Szolno­ki Olaj lehet csak az ellenfele. Dzunics Braniszlavot a lefújás után nemcsak a paksi, de a fe­hérvári szurkolók is megtap­solták - ez alighanem minden­nél nagyobb elismerés, még ak­kor is, ha tudjuk, hogy „Báné” a tavalyi bajnoki címmel és ku­paarannyal örökre belopta ma­gát a szívükbe. dzunics braniszlav: - A má­sodik félidőben elsősorban jó védekezésünknek köszönhe­tően sikerült megfékeznünk az Albát, és könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Carlos frade: - Az ASE nem adott nekünk esélyt a második félidőben. A vereség miatt szo­morú vagyok, de örülök is, mert ráébreszti a játékosaimat, hogy egy mérkőzés folyamán 40 per­cig kell koncentrálni. A bajnokság állása, férfi-NB I. 1. Atomerőmű 8 7 1 672-545 0.94 2. Kecskemét 7 6 1 516-465 0.93 3. Kaposvár 8 5 3 627-624 0.81 4. Álba Fehérvár 8 5 3 680-638 0.81 5. Sopron 8 5 3 563-542 0.81 6. Jászberény 7 4 3 556-559 0.79 7. ZTEKK 8 4 4 594-605 0.75 8. Szeged 8 3 5 592-643 0.69 9. Körmend 8 3 5 580-598 0.69 10. PVSK 7 2 5 519-542 0.64 11. Nyíregyháza 7 1 6 528-638 0.57 12. Szombathely 8 1 7 638-666 0.56 Három magyar együttes is ott van a nyolcaddöntőben Csak a mezt küldték fel a szekszárdiak kézilabda Akaratban és küzdésben elmaradtak a Budaörs ellen látottaktól Usain Bolt és Fraser-Pryce az év atlétája kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda EHF Kupa nyol- caddöntőjébe a Fehérvár KC, miután másodszor is 14 gól­lal győzte le (36-22) az izlan­di Fram csapatát. Szintén beju­tott a sorozat legjobb 16 együt­tes közé a Veszprém, miután az idegenbeli kétgólos vereség után szombaton 31-27-re le­győzte a fehérorosz Gorodnyi- csankát a győri visszavágón. Az Ipress Center-Vác a hazai hétgólos sikert követően 25- 24-re kikapott a holland VOC Amsterdam otthonában, de így is továbbjutott az EHF-kupa 4. fordulójába. A nyolcaddön- tő sorsolását kedden rendezik Bécsben. ■ B. L. továbbra is őrzi veretlenségét a Szekszárdi FGKC NB I/B-s női kézicsapata, amely ezúttal Kozármislenyből hozta el a két /bajnoki pontot. NŐI NB l/B, NYUGATI-CSOPORT. MOHÁCSI TAKARÉK BANK-KOZÁR- MISLENY SE-SZEKSZÁRDI FEKE­TE GÓLYÁK KC 19-27 (9-15). Ko­zármisleny, 150 néző. Vezet­te: Őri, Szalayné. Szekszárd: SCHELL- Reisch 3, Farkas A. 2, WEIGEL 8 (1), GULYA 7, VA­SAS 7, Zhorela. Csere: Mészá­ros M. (kapus), Nagy Sz., Né­met. Edző: Tabajdi Ferenc. HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 1/1. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc. A sérült Fauszt Éva nélkül, a kezén rögzítő kötést viselő Far­Vasas Edina (a labdával) 7 góljával a szekszárdiak egyik legjobbja volt kas Anitával a kezdőben lépett pályára a szekszárdi együttes a negyedik baranyai alakulat el­leni szomszédvári rangadón. Az összecsapás elejét átaludták a fekete-fehérben játszó vendé­gek, szoros volt az állás (4-4), a hazaiak két hétméterest és ziccereket is hibáztak. Tabajdi edző időkérése aztán segített, egy jó nyolc perces szériát pro­dukált az FGKC, amely a 7-0- val megágyazott újabb sikeré­nek. A meccsen végig az ek­kor megszerzett előnyéből gaz­dálkodott a Gólyák, a vendéglá­tó négy gólnál közelebb nem tu­dott felzárkózni (14-18). TABAJDI FERENC: - Hol Volt a múlt heti csapatom? ■ B. L. a jamaicai Usain Bolt, és honfitársa, Shelly-Ann Fra­ser-Pryce nyerte az év legjobb atlétája díjat a nemzetközi szö­vetség (IAAF) választásán. A 27 éves Bolt - aki a vb-k törté­netének legeredményesebb aG létájává lépett elő - ötödször részesült az elismerésben. A női győztes, Shelly-Ann Fra­ser-Pryce is három számot nyert meg az orosz főváros­ban rendezett vb-n. A 26 éves sprintért most először válasz­totta meg az év legjobbjának a nemzetközi szövetség. A két győztes a vb-n egyaránt 100 és 200 méteren, valamint a 4x100-as váltó tagjaként lett aranyérmet. ■ B. L.