Tolnai Népújság, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-04 / 256. szám

2013. NOVEMBER 4., HÉTFŐ SPORT 15 Nem bírt a Majossal az éllovas labdarúgás A Bátaszék viszont nyert Tolnán, így már csak egy pont a különbség A kupacsata sokat kivett a szekszárdi női kézisekből A Dombóvár nem bírt a Majossal az UNIQA megyei I. osztályú focibajnokság hétvégi rangadóján, így a Tolnán nyerő Bátaszék fel­jött a nyakára. A tartalékos Szedres a Bonyhádtól rabolt pontot. Rónai Gábor MAJOSI SE-DOMBÓVÁRI FC-RÓNA 2-2 (l-l). Majos, 300 néző. V: Böröczi. Majos: Klézl- Bálint J., Szőts A., Tálas, Pataki (Gere)- Varga Á. (Sebestyén G.), Nagy N., Bognár S., Bodó- György, Máté B. (Bognár Zs.). Edző: Kalmár Ferenc. Dombóvár: Szabados- Méhn, Farkas I., Vá­rai, Bán- Fábián I., Androsics, Tolmácsi, Kázmér- Czonev, Illés I. (Gyeraj). Játékos-edző: Kardos Ernő. Rangadóhoz mél­tó mérkőzésen a majosiak több tiszta helyzetet dolgoztak ki, többet érdemeltek volna. Gól: Máté B. a 23., György A. a 87., illetve Fábián I. a 27., Czonev a 80. percben. Jók: Szőts A., Nagy N., Bodó J., Bognár S., illetve Czonev, Fábián I., And­rosics. U21: a Dombóvár az NB II-ben szerepel. SZEDRES SE-BONYHÁD VÖLGY­SÉG lc 2-2 (l-l). Szedres, 150 néző. V: Szincsák. Szedres: Ste­inbach G.- Kuti, Körösi (Vörös G.), Aradi G., Horváth Bálint- Déli Z., Horváth Balázs, Tóth Á. (Nagy G.), Hencz- Bíró Adrián, Farkas M. (Balogh I.). Edző: La- cza József.» Bonyhád: Komáro­mi- Takács N., Máté N., Szla­nta, Pfaff- Sebestyén N., Pre- ininger, Szekeres D., Völgyi P., Kirch- Szabó E. Edző: Kniesz Mátyás. Küzdelmes, jóiramú mérkőzésen a helyzetei alap­ján megérdemelte volna a győ­zelmet. Gól: Tóth Á. az 5., Bíró Adrián a 75., illetve Sebestyén N. a 9., Szabó E. a 76. percben. Jók: Horváth Bálint, Bíró Adri­án, Hencz, Kuti, Deli Z., illetve Máté N., Kirch. U21: a Bonyhád az NB II-ben szerepel. ŐCSÉNY SK-KAKASD SE 3-1 (1-0). Őcsény, 150 néző. V: Knap Z. Őcsény: Császár- Varga G. (Gyarmati, Acsádi V.), Kadosa, Babanics F., Heffner A- Ré­vész (Sárközi Gy.), Babanics N., Kertész J. (Zalai), Babanics Gy.- Kutasi K., Hegedűs A. (Preime- yer). Edző: Andi Zsolt. Kakasd: A tolnai Horváth Máté (balról) ezúttal elfejeli a labdát a bátaszéki Botos Tamás (jobbról) elől, de a vendégek csatára három góljával mindent eldöntött Reitzi- Dobondi, Hosnyánszki Zs., Palkó A., Tóth L- Kvanduk E., Sebestyén M., Hosnyánsz­ki T., Fehér V.- Miklós L., Réti. Edző: Kvanduk József. A hely­zeteit jobban kihasználó őcsé- nyiek megérdemelten győztek. Gól: Kertész J. a 36., Babanics Gy. a 88., Sárközi Gy. a 91., il­letve Miklós L. a 80. percben. Jók: Kadosa, Babanics N., Baba­nics Gy., Kutasi K., illetve Hos­nyánszki Zs., Miklós L., Réti. U21:2-1. DUNAFÖLDVÁR FC-KÖLESD SE 1-2 (O-l). Dunaföldvár, 100 né­ző. V: Szűcs G. Dunaföldvár: Farkas P- Béres L., Jenei L., Ra­bijász, Lénárt (Pasker)- Mészá­ros G., Romhányi, Schulteisz N., Tolnai R. (Pálfi M.), Jaksa G- Berényi P. Edző: Szellák Sándor. Kölesd: Szabó T.- Vá- li, Bors T., Nagy P. (Miklós T.), Dömötör- Farkas P. (Szili Á.), Kapinya, Weisz T., Csende R. (Weisz P.)- Dudás G., Kovács P. (Dudás Z.). Edző: Sánta István. Hibákkal tarkított küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a vendégek. Gól: Rom­hányi a 90., illetve Csende R. a 19., Kovács P. az 57. percben. Kiállítva: Kapinya a 75. perc­ben. Jók: Schulteisz N., Berényi P., illetve Szabó T., Csende R., Weisz T. U21:0-3. TOLNA VFC-BÁTASZÉKI SE 1-3 (O-l). Tolna, 250 néző. V: Bí­ró R. Tolna: Kiss G. (Márton J.)- Karszt L., Wéber, Mausz P., Karszt A. (Sümegi)- Szegleti, Horváth M. (Szabó N.), Mátyás T.- Rikkers, Szabolcska (Csibi), Merkl Máté (Batánovics). Szak­mai igazgató: Hámori Róbert. Bátaszék: Fügedi- Régi, Stefán, Torma, Fábián Cs- Mészáros T., Jaksa R, Rozgonyi (Gábor R), Horváth G. (Camara)- Botos, Gábor G. (Földvári). Edző: Die­nes Pál. Jó meccsen mindkét Jön a városi derbi! a 13. forduló programja. No­vember 9., szombat: Bátaszék SE- Őcsény SK, Dunaszent- györgy SE-Tamási 2009 FC, Dombóvári FC-Róna-Dunaföld- várFC, Bonyhád Völgység LC- Majosi SE. Kezdés: 13.30 óra. November 10., vasárnap: Ka­kasd SE-Szedres SE, Tevel Me- doszSE-Fadd SE, Kisdorogi FC-Tolnai VFC. Kezdés: 13.30 óra. Szabadnapos: Kölesd. csapat jól játszott, a Bátaszék megérdemelten vitte el a három pontot. Gól: Rikkers a 86., illet­ve Botos a 6., a 66. és a 78. perc­ben. Jók: Mátyás T., Rikkers, Szabolcska, Karszt L., illetve Botos vezérletével az egész ven­dégcsapat dicsérhető. U21:4-2. TAMÁSI 2009 FC-TEVEL ME- DOSZ SE l-l (l-l). Tamási, 200 néző. V: Kövesdi T. Tamási: Balogh B.- Juhász A., Herr N., Schmidt D., Bernáth D. (Bo- da)- Kovács R, Pruck, Hegedűs D., Mudris (Völgyi D.)- Tóth Z. (Béres Sz.), Baranyai D. Já­tékos-edző: Márkus Krisztián. Tevel: Zsilinszky- Nagyfalusi Az UNIQA megyei I. osztály állása 1. Dombóvár 12 9 3 0 44-14 30 2. Bátaszék 11 9 2 0 41-14 29 3. Majos 12 8 2 2 50-14 26 4. Bonyhád 11 6 3 2 38-18 21 5. Kölesd 12 6 1 5 31-25 19 6. Szedres 11 5 4 2 23-20 19 7. Tevel íi 4 2 5 19-26 14 8. Őcsény ii 4 2 5 18-36 14 9. Tolna íi 3 5 3 23-17 14 10. Tamási ii 3 3 5 17-20 12 11. Dunaföldvár 11 3 2 6 16-22 11 12. Kisdorog ii 3 0 8 26-41 9 13. D.szentgyörgy 11 2 1 8 14-35 7 14. Kakasd ii 2 0 9 14-41 6 15. Fadd íi 2 0 9 9-40 3 I. (Jakab Gy.), Nagy Z., Sas M., Kertész D - Ahmed, Ferenc M. (Wascher), Simon J., Sas D. (Kö- te)- Pfeifer, Kardos M. (Nagy B.). Edző: Panghy Gergely. Sok néző, sok kihagyott helyzet, igazságos döntetlen született. Gól: Hegedűs D. a 9., illetve Kardos M. a 34. percben. Jók: Herr N., Hegedűs D., Juhász A., illetve Kertész D., Simon ]., Nagy Z. U21: 3-2. FADD SE-KISDOROGI FC 0-3 (0-1). Fadd, 50 néző. V: Álló T. Fadd: Bildhéber- Pesti D., Hor­váth G., Pál M., Szabó K. (Udo- visits)- Tóth A. (Berta), Pesti V., Gerendái G., Mizser (Ara­di G.)- Kneller (Sós), Nagy Zs. Edző: Farsang János. Kisdorog: Németh B.- Bognár I., Bordi, Brunner, Pálinkás G. (Bognár F.)- Páli A. (Máthé Z.), Palkó Márk, Horváth P. (Németh Sz.), Nagy L. (Miklós K.)- Schiller A. (Klein E.), Horváth G. Játé­kos-edző: Brunner Attila. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert. Gól: Schiller A. a 17., a 63. és a 76. percben. Jók: a ven­dégektől Németh B., Schiller A. és Horváth P. dicsérhető. U21:1-8. NŐI KÉZILABDA NB l/B. TATABÁ­NYAI SC-SZEKSZÁRDIFEKETE gólyák kc 22-30 (9-16). Tatabá­nya. V.: Hardi, Herr. Szekszárd: Schell- Reisch 3, WEIGEL 7 (1), Vasas 4, Nagy Sz. 2, Fauszt 7, Zhorela 2. Csere: MÉSZÁROS M. (kapus) FARKAS A. 3, Né­met 2. Edző: Tabajdi Ferenc. HÉTMÉTERESEK: 2/2. ill. 1/1. kiállítások: 6, ill. 8 perc+ki- zárás. A kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódó szekszárdi játékosok közül Gulya Krisztina egyálta­lán nem lépett pályára, Weigel Zita és Farkas Anita pedig csak egy félidőt játszott táma­dásban. Az első játékrészben - első sorban Weigel kiemelkedő játékával - folyamatosan növel­te előnyét az FGKC. Pozitívum volt a Gólyák játékában, hogy Farkas levette a pályáról az NB I/B-s góllövőlistát vezető Hor­váth Fruzsinát. A lábát fájlaló legjobbja nélkül a második fél­időre teljesen szétesett a veret­len fekete-fehérek támadójáté­ka: rossz átlövések, kihagyott ziccerek és a fellazult védeke­zés miatt az újonc tartani tud­ta a számára kedvező gólkü­lönbséget. Csak kis mértékben menti Fauszték teljesítményét, hogy a bírók második félidei működéséhez egyszerűen nem tudtak alkalmazkodni. A szek­szárdiak november 10-én, va­sárnap 18 órától a nagy rivális Budaörs KC-t fogadják a városi sportcsarnokban. TABAJDI FERENC: - A szerdai Magyar Kupa-mérkőzés után sokkal többet vártam csapa­tomtól. Gyenge teljesítményün­ket csak a játékvezető hölgyek múlták alul. ■ B. L. Farkas Anita védekezésben volt jó Idegenben győzött az UFC Szekszárd és a Bölcskei SE is labdarúgás Dupla öröm: Pulczék a Videoton, Romposék pedig a Dabas vendégeként gyűjtötték be a három bajnoki pontot A Közép-csoportban élen álló Soroksár Baján nyert (0-3) az NB III12. fordulójában, Lisztes Krisztiánék ezzel sorozatban harmadszor nyertek kapott gól nélkül, és a teljes harmadik vonal legjobb mérlegével büsz­kélkedhetnek. FC DABAS-BÖLCSKEI SE 0-2 (0-2). Dabas. V: Urbán. Dabas: Szabó M.- Dévai (Bán, 55.), Szirtesi, Takács, Danyis- Bucz- kó (Kerekes, 73.), Csepregi (Wilson, 68.), Volenszki, Szabó B.- Tóth M., Gáspár. Edző: Ke­resztúri András. Bölcske: Var­ga Sz - Miskovicz, Féhr, Budai (Besenczi, 60.), Blatt- Tóth J., Tamási, Laták, Szili I.- Rompos (Forray, 72.), Eisenberger (Fröh­lich, 79.). Edző: Kindl István. A Bölcske végig kezdeményezőb­ben lépett fel, s akár már a tize­dik percre eldönthette volna a meccset. A hazaiak csak pont­rúgások után veszélyeztették a találkozót végig kézben tartó látogatók kapuját. Gól: Eisen- berger (33.), Féhr (43.). Kiállít­va: Tóth M. (Dabas) a 78. perc­ben. Jók: az egész bölcskei csa­pat dicséretet érdemel. Kindl ISTVÁN: - A bátor, kez­deményező játékunknak kö­szönhetően fontos három pon­tot szereztünk. Gratulálok csa­patomnak. VIDEOTON FC ll-TOLLE UFC SZEKSZÁRD 1-2 (1-2). Székes- fehérvár, Sóstói Stadion. V: Ünnepelnek a szekszárdiak: Fejes Péterék (jobbra) remek sikert arattak Kulcsár K. Videoton: Pajovic- Kiprich, Silva, Elek (Paudits, 68.), Dos Reis Teixeira Alex (Balog G., 85.)- Farkas V, Gé- resi, Hudák, Orbán (Havasi, 80.)- Tóth G., Peric. Edző: Vitor Campelos. Szekszárd: Kovács B.- Ranga, Márton E., Tóth P. (Márk K., 46.), Fejes- Náná- si, Pulcz, Czinkon (Elbegdorj, 46.)- Deli D., Márk A., Schmidt Zs. (Dobra, 63.). Edző: Kvanduk János. Az első félidőben magas színvonalú játék jellemezte a meccset. Szünet után a nagy szél rányomta a bélyegét a két együttes játékára. Gól: Peric (29.), illetve Márton E. (39.), De­li D. (44.). Jók: Pulcz, Márton E., Fejes, Czinkon. KVANDUK JÁNOS: - Végre olyan küzdőszellemben lép­tünk pályára, amit már régóta vártam csapatomtól. ■ B. L. A Közép-csoport állása 1. Soroksár 12 9 2 1 30-8 29 2. Rákosmente 12 7 4 1 28-14 25 3. Szeged 2011 12 7 4 1 27-16 25 4. Bp, Honvéd II. 12 7 2 3 31-23 23 5. Gyula 12 6 3 3 25-17 21 6. Dunaharaszti 12 5 4 3 23-12 19 7. Szekszárd 12 5 3 4 18-16 18 8. Orosháza 12 5 2 5 19-23 17 9. Videoton II. 12 4 5 3 18-16 17 10. Monor 12 4 3 5 18-20 15 11. ESMTK 12 3 3 6 22-24 12 12. Dabas 12 3 2 7 16-26 11 13. Baja 12 3 2 7 12-25 11 14. Bölcske 12 2 4 6 19-21 10 15. Maglód 12 2 3 7 16-32 9 16. Komló 12 0 2 10 5-34 2