Tolnai Népújság, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-11 / 262. szám

2013. NOVEMBER 11., HÉTFŐ Ronaldo triplázott, ötöt vágott a Real Madrid A Real Madrid pazar futballal 5-1-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol labdarú­gó-bajnokságban, szombaton. A királyiaknál három gólt szerzett a portugál Cristiano Ronaldo, aki 13 szezonbeli bajnokiján immáron 16 találatot számlál. CRISTIANO RONALDO HÍRSÁV Rafael Nadal jutott elsőként a fináléba tenisz A világranglista éllovas, Rafael Nadal ju­tott be elsőként a 2013-as ' ATP-világbajnokság finálé­jába, miután az elődöntőben két játszmában 7:5,6:3-ra legyőzte a svájci Roger Fé­derért. A spanyol teniszező ellenfele a szerb Novak Djokovics, vagy a svájci Sta­nislas Wawrinka lesz majd a londoni döntőben. ■ R. G. Nem bír egymással a két sakkfenomén sakk Ahogy az első, úgy a második játszma is dön­tetlennel ért véget Viswa- nathan Anand és a norvég Magnus Carlsen között az indiai Csennaiban zajló vi­lágbajnoki döntőn. Az indiai címvédő és norvég kihívója az első partinál is rövidebb idő alatt, bő egy órányi játék után egyezett meg a remi­ben. Hétfőn szünnap lesz, folytatás kedden. ■ R. G. Megműtik Ráikkönent, véget ért a szezonja forma-1 Steve Robertson, Kimi Räikkönen menedzse­re a finn Turun Sanomatnak bejelentette, hogy hátprob­lémái miatt a finn verseny­zőt meg kell műteni, így a Lotus pilótája nem indul a szezon utolsó két nagydíján, az Egyesült Államokban és Brazíliában. Mint köztudott, Räikkönen jövőre a Ferrari- ban versenyez majd. ■ R. G. Kimi Räikkönen kés alá fekszik Hullámzó játék is elég volt kosárlabda Magabiztosan győzte le a pécsieket az Atomerőmű SE Otthon tartotta a három pontot a címvédő Győr és a Videoton Az Atomerőmű SE-nek nem okozott gondot a PVSK le­győzése a férfi-NB I.-ben, bár volt egy időszak, amikor a vendégek izgalmassá tehet­ték volna a mérkőzést. Rónai Gábor A 32. percben csak öt pont (58- 53) volt a különbség a felek kö­zött, de aztán megrázta magát az ASE, és egy 12-0-s szériával eldöntötte a meccset. A paksi­ak egyik legjobbja az egyre in­kább beilleszkedő, hétről hét­re javuló teljesítményt nyújtó, NBA-t is megjárt amerikai légi­ós, Rodney McGruder volt. Az ASE győzelemmel hangolt te­hát a keddi, Royal Hali Gazi- antep elleni törökországi Euro- challenge-mérkőzésére. FÉRFI NB I, 7. FORDULÓ. ATOM­ERŐMŰ SE-PÉCSI VSK-PANNON- POWER 81-62 (22-15, 20-13,16­20, 23-14). Paks, 1000 néző. V: Cziffra Cs., Pozsonyi L, Gál J. ASE: KOVÁCS ÁKOS 13/9, MCGRUDER 15/3, KÖRTÉLYE- SI 9/3, Szabó Zs. 9, TÓTH Á. 13. Csere: VAUGHN 8, Eilingsfeld 9/3, Medve 5/3, Baki G., Ker- pel-Fronius. Edző: Dzunics Bra- niszlav. Pécsi VSK: Kovacevics 9, Kovács P. 20/9, Bíró 1, BUDI- MIR 19/9, Bödör 4. Csere: Csa- bay 5/3, Somogyfoki, Nagy 4, Halász. Edző: Csirke Ferenc. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 13-7. 12. p.: 24-18. 15. p.: 32-22. 18. p.: 38-24. 25. p.: 53- 46. 28. p.: 58-48. 32. p.: 58-53. 35. p.: 70-53. 38. p.: 74-62. dzunics BRANiszLAV: - Hul­lámzó volt a játékunk, de a fiúk ennek ellenére nagyot küzdöt­tek. A pécsi triplák olykor bees­tek, de amikor kellett, jól, kon­centráltan játszottunk és végül biztosan nyertünk. csirke Ferenc: - Ha a negye­dik negyed elején Budimir trip­lája beesik, akár szorosabbá is tehettük volna. Nehéz cen­ter nélkül játszani, mert csak a kinti dobásainkra hagyatkoz­hattunk. Tóth Adám (a labdával) 13 pontot szerzett a pécsiek ellen - centerposzton nagy fölényben volt az Atomerőmű A 29 pontos Zele Dorina volt az MTK ellen nyerő szekszárdi csapat legjobbja NŐI NB 1,4. FORDULÓ (PÉNTEKEN). ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- MTK-BUDAPEST 76-67 (24-18, 19-14,8-20,25-15). Szekszárdi, 250 néző. V: Balogh, Rácz, Ko­vács. KSC: SCSEKICS 14, Kalo­csai, Dusanics, ZELE 29/6, KO- VALCSIK 6. Csere: STUDER ZS. 8/3, Hajdú 5/3, Singleton 7, STUDER Á. 7, Simon A., Tamis. Edző: Magyar Gergely. MTK: MEDGYESSY18/3, ORSÓ V. 19/6, Vukov 2, SZVITLICA 15, Bagi 3. Csere: Szabó V. 4, Rei­ner 6, Zsilinszky, Miháczi. Edző: Sztevan Csupics. kipontozódott: Kovalcsika 30., Szvitlica a 40. percben. MAGYAR GERGELY: - A győzel­met, ha hullámzó játékkal is, de kivívtuk. A harmadik negyed­ben nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, de volt türel­münk, és fejben higgadtak tud­tunk maradni a végéig. SZTEVAN CSUPICS: - Gratulálok a Szekszárdnak, megérdemel­ten nyertek. Az első félidőben sok jó dolgot csináltunk, de a végére elfáradtunk. a címvédő győri eto FC jó má­sodik félidei játékával 1-0-ra nyert a vendég Kaposvári Rá­kóczi ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában. A listavezető Videoton szintén 1- 0-ra nyert újonc vendége, a Mezőkövesd ellen. A hajrában esett gólokkal 1-1-es döntetlen született az MTK Budapest-Bu­dapest Honvéd fővárosi rang­adón. A Pécs 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Diós­győrrel. A DVSC hazai pályán 2- 1-es győzelmet aratott a 25. perctől emberhátrányban ját­szó Puskás Akadémia ellen. OTP BANK LIGA, 14. FORDULÓ: VIDEOTON FC-MEZŐKÖVESD ZSÓ­ry FC í-o (0-0). Székesfehérvár, 2500 néző. V: Erdős. Gól: Kle- inheisler (84.). DVSC-TEVA-PUSKÁS AKADÉMIA FC 2-1 (2-1). Debrecen, 2500 né­ző. V.: Németh Á. Gól: Szakály P. (10.), Volas (28. - 11-esből), illetve Tischler (24.). Kiállítva: Hajdúch (Kaposvár, 25.). GYŐRI ETO FC-KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI l-o (0-0). Győr, 1500 né­ző. V: Becséri. Gól: Lipták (65.). PMFC-MATIAS-DIÓSGYŐRIVTK 1-1 (1-0). Pécs, 1500 néző. V.: Solymosl. Gól: Grumic (3.), il­letve Bacsa (58.). MTK BUDAPEST-BUDAPEST honvéd 1-1 (0-0). Hidegkú­ti Stadion, 1200 néző. V.: Far­kas. Gól: Kanta (83.), illetve Hi- di (84.). A Ferencváros-Haladás és a Kecskemét-Újpest meccs lap­zárta után ért véget. ■ B. L. Az OTP Bank Liga állása 1. Videoton 14 10 1 3 28-9 31 2. Debrecen 14 9 3 2 34-15 30 3. Diósgyőr 14 7 5 2 24-15 26 4. Győri ETO 14 6 6 2 23-14 24 5. Ferencváros 13 7 2. 4 21-17 23 6. Haladás 13 6 5 2 21-15 23 7. Bp. Honvéd 14 6 4 4 21-16 22 8. Pápa 14 6 2 6 18-19 20 9. Pécsi MFC 14 5 3 6 21-24 18 10. MVM-Paks 14 4 3 7 16-22 15 11. Kecskemét 13 4 3 6 18-26 15 12. MTK 13 3 4 7 14-16 13 13. Újpest 13 3 4 6 18-23 13 14. Puskás Akad. 14 3 3 8 15-27 12 15. Mezőkövesd 14 3 2 9 15-29 11 16. Kaposvár 14 2 2 10 11-31 8 Horváth Ferenc már felébredt, a játékosainak nem sikerült labdarúgás Pápán is kikapott, sorozatban negyedik bajnoki mérkőzését veszítette el az NB I.-es MVM-Paks együttese továbbra sem tud kilábalni a hullámvölgyből az MVM-Paks. Az atomvárosiak szombaton zsinórban negyedik bajnokiju­kat - korábban a DVTK-tól (0- 2), a Kecskeméttől (1-3) és a Ha­ladástól (0-1) kaptak ki Égerék - veszítették el Pápán. A nye­retlenségi széria ennél is hosz- szabb, legutóbb szeptember 13- án, a Kaposvári Rákóczit tudták legyőzni az atomvárosiak (2-0). Pedig Horváth Ferenc vezető­edző a mérkőzés előtt lapunk­nak adott előzetesében úgy fo­galmazott: ő már felébredt ab­ból az álomból, amelybe az első három bajnoki megnyerésével kerültek, s úgy látja, hogy játé­kosai is magukhoz tértek. A pápai bajnoki eredménye nem ezt mutatja. Hiába voltak lehe­tőségei a Paksnak - három óri­ási ziccert is elrontottak a ven­dégek -, hiába játszottak sok­kal jobban az első félidőben, a gól nem akart összejönni. Még Simon Attilának sem, pedig a támadó ajtó ablak helyzetben volt, ám ahelyett, hogy lőtt vol­na, a passzot választotta. Érthe­tetlen, hogy mi történt a paksi csapattal pár forduló alatt, és érthetetlen, hogy mi történt az­zal a Simonnal, aki 11 góljával vezeti az NB I góllövőlistáját, s aki immáron négy bajnoki óta képtelen a kapuba találni. Nem könnyű ilyen helyzetben bár­mit is kitalálni. Nincs irigylésre méltó helyzetben Horváth Ferenc - lesz ideje a javításra? Pakson azt pletykálják: el­képzelhető, hogy a nagy re­ményekkel szerződtetett Hor­váth Ferencnek megköszönik, de kérdés az, hogy az új edző - már ha lesz egyáltalán új edző - mit tudna tenni? Több edzést ő sem tudna tartani (edzésben vi­lágbajnokok vagyunk - mondta pár hete Horváth Ferenc), de azt talán újra elhitetné a játékosok­kal, hogy nem felejtettek el fut­ballozni. Sok idő azonban nincs a tanakodásra, két hét múlva jön a Fradi, aztán pedig az Új­pest. A pont pedig nagyon kel­lene, mert a még bentmaradó, 14. helyezett Puskás Akadémia is csak egy győzelemnyire van a Pakstól... ■ R. G. Ez történt a meccsen OTP BANK LIGA, 14. FORDULÓ. LOMBARD-PÁPA-MVM-PAKS 1-0 (0-0). Pápa, 500 néző. V: An- dó-Szabó (Viszokai, dr. Varga Zs.). Pápa: Szűcs L. - Tóth G., Szupics, Rodenbücher, Présin­ger - Tajthy - Quintero, Sekour, Arszics (Griffiths, 87.) - Orosz M. (Makszimovics, 74.), Eszlá- tyi (Kenesei K., 57). Vezető­edző: Tóth Bálint. Paks: Cser- nyánszki - Bori, Éger, Horváth G., Szabói. - Fiola (Kecskés T, a szünetben) - Könyves (Dél- czeg, 69.), Kiss T. (Báló, 69.), Bartha, Nagy 0. - Simon A. Ve­zetőedző: Horváth Ferenc. Gól: Orosz M. a 62. percben. l 1