Tolnai Népújság, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2013-11-10 / 43. szám

2013. NOVEMBER 10., VASÁRNAP MEGYEI SPORT Pazar szabad rúgásgólok a derbin labdarúgás Nem bírt egymással a Bonyhád és a Majos a völgységi El Clásicón Pfaff Ferenc (a labdával) és a majosi túlerő: Bognár Sándor, Bodó József (18), Tálas Zoltán és Nagy Norbert (15) - nem volt könnyű dolguk a hazaiaknak Két gyönyörű szabadrúgás­gól, remek hazai kapus­teljesítmény. Ezt hozta a bonyhádi városi rangadó az UNIQA megyei I. osztályú focibajnokságban. Rónai Gábor „Simán nyerünk!” így foga­dott a kapuban Mucska Ernő, a bonyhádiak jegyszedője, de még mielőtt befejezhette vol­na mondandóját, egy vélhe­tően majosi érzelmű szurkoló barátságosan hátba veregette, majd azt is hozzátette: „Ta­pasztalatot, Emőkém, tapasz­talatot!” Felvirradt tehát a nagy nap a Völgység fővárosában, eljött a derbi ideje. Boldog, boldog­talan a városi sporttelep felé tartott ezen a napsütéses dél­utánon. Jöttek szép számmal Majosról is, hiszen mégiscsak ez volt az a meccs, amelyről fél évig, a tavaszi visszavágóig beszélnek majd. Kocsmákban, buszokon, úton-útfélen. Le­győzni a városi riválist - en­nél nagyobb futballélmény nem is kell. Néhányan csúnyán el is szá­molták magukat, már javában tartott a rangadó, amikor a sor még a bejáratnál kígyózott. „A Honvéd elleni kupameccsen volt ekkora az érdeklődés leg­utóbb” - fűzte hozzá egy koro­sabb bonyhádi drukker. Jó tíz évvel ezelőtt a. Magyar Kupa országos főtábláján valóban emlékezetes meccset vívott a kispestiekkel a BVLC, az 1600 (!) szurkoló előtt lejátszott ösz- szecsapást a rendes játékidő 2-2-es döntetlenje után csak a hosszabbításban tudta meg­nyerni az NB I-es gárda. Ha ilyen sokan nem is voltak, azért jó hatszáz drukker így is összejött a derbire. Az már az első percekben kiderült, hogy nem lesz ez egy gólzáporos meccs - mindkét edző remekül megszervezte csapata játékát. Nem is alakult ki ordító helyzet, a csapatok óvatosak voltak, mondván a döntetlen jobb mint a vereség. Hazai oldalon Preininger Pat­rik veszélyeztetett először, de a rövid sarokba tartó fejesét Klézl Tamás bravúrral ütötte az alapvonalon túlra. Odaát pedig Bognár Sándor került nagy helyzetbe, de Tálas Zol­tán indítása után hiába vitte el a labdát a kapus mellett, az alapvonalról már nem tud­ta veszélyesen visszatenni. Ahogy telt az idő, úgy lett egy­re jobb a meccs, s úgy Jett egy­re jobb a hangulat a lelátón. Néhány perccel a szünet előtt Pfaff Ferenc lőhetett szabad­rúgást ígéretes helyzetből, de a léc alá csapódó bombát Klézl bravúrral kitenyerelte. Maradt tehát a 0-0, ami inkább a Ma- josra nézve volt hízelgő. A szünetben az is kiderült: tízszer annyian vannak, mint egy hétköznapi bajnokin. „Hatvanhétén szoktunk lenni, rendszerint megszámolom” - mondta Incze Zoltán, a BVLC korábbi sikeredzője, aki azt is hozzátette, a Majos játéka csalódás, ha így folytatják, a Bonyhád nyerni fog. Minden bizonnyal komoly fejmosásban részesülhettek a vendégjátékosok a szünetben, mert nagyon bekezdett a Ma­jos. Több meleg helyzet is adó­dott a bonyhádi kapu előtt, ám az ihletett formában védő Sza­bó Szilárd eszén nem tudtak túljárni. Próbálkozhattak Má­té Balázsék közelről, vagy tá­volról, a fiatal hálóőr mindent védett. Aztán némiképp várat­lanul megszerezte a vezetést a Bonyhád: Szabó Erik 25 mé­terről vágott be egy szabad­rúgást a jobb felsőbe. Ha azt írjuk, hogy hangorkán tört ki a hazai lelátón, akkor finoman fogalmazunk. Érett a megle­petés. Persze még nagyon sok volt hátra ekkor, és mégiscsak a címvédővel játszottak a fia­tal hazaiak. Jött is előre a ven­dégcsapat, volt olyan fél perc, amikor hárman is gólt lőhet­tek, kiegyenlíthettek volna, de a „Szentlélek” tartotta a lel­ket a Bonyhádban. Már csak negyedóra volt hátra, amikor ígéretes szabadrúgáshoz ju­tott a Majos, és Tálas Zoltán a vendégdrukkerek óhajának megfelelően 18-ról be is varrta a labdát a bal felsőbe. Az utol­só percekben még egy utolsó nagy rohamra indult mind a két csapat, de újabb gól már nem esett. Maradt a döntetlen, tavaszig várni kell, hogy kide­rüljön, melyik a jobb csapat a Völgységben. UNIQA MEGYEI I. OSZTÁLY, 13. FORDULÓ. BONYHÁD VLC-MAJOSI se 1-1 (0-0). Bonyhád, 600 né­ző. V: Nagy I. (Szigeti, Lóga). Bonyhád: Bonyhád: Szabó Sz.- Takács N., Máté N., Szlama B., Völgyi R- Köő (Boros K., 69.), Szabó E. (Tolnai Sz., 83.), Sze­keres D., Kirch, Preininger - Pfaff. Edző: Kniesz Mátyás. Majos: Klézl- Bálint J., Szőts A., Tálas, Pataki M.- Varga Á. (Bognár Zs., 67.), Nagy N., Bognár S., Bodó (Gere, 73.) - György, Máté B. Edző: Kalmár Ferenc. GÓL: Szabó E. a 64., il­letve Tálas a 77. percben. TOVÁBBI SZOMBATI EREDMÉ­NYEK: Dombóvár-Dunaföldvár 3-0, Bátaszék-Őcsény 2-0, Dunaszentgyörgy-Tamási 3-1. Az MTK együttese sem okozott gondot, 3. meccsét nyertea KSC kosárlabda Sorozatban harma­dik bajnoki mérkőzését nyerte meg az Atomerőmű-KSC Szek- szárd NB I-es női kosárcsapata. Magyar Gergely alakulata pén­teken este az MTK-Budapest (volt BSE) gárdáját verte remek hajrával. A szekszárdiak a har­madik negyedben kisebb hul­lámvölgybe kerültek, de a záró felvonásra visszataláltak arra az útra, amelyen az első két ne­gyedben jártak. A KSC gárdája továbbra is az első helyen áll a csonka hazai bajnokságban. NŐI NB 1,4. FORDULÓ. ATOM­ERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD-MTK- BUDAPEST 76-67 (24-18,19-14, 8-20,25-15). Szekszárd, 250 néző. V: Balogh, Rácz, Kovács. KSC: SCSEKICS 14, Kalocsai, Dusanics, ZELE 29/6, KOVAL- CSIK6. Csere: STUDERZS. 8/3, Hajdú 5/3, Singleton 7, STUDER Á. 7, Simon A., Tamis. Edző: Magyar Gergely. MTK: MEDGYESSY 18/3, ORSÓ V. 19/6, Vukov 2, SZVITLICA 15, Bagi 3. Csere: Szabó V. 4, Reiner 6, Zsilinszky, Miháczi. Edző: Sztevan Csupics. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 4-1. 5. p.: 12-9.12. p.: 26- 18.16. p.: 38-25. 23. p.: 43-34. 26. p.: 43-38. 29. p.: 47-46. 35. p.: 64-61. KI PONTOZÓDOTT: Kovalcsik (30. p.), Szvitlica (40. p.) MAGYAR GERGELY: - A győ­zelmet, ha hullámzó játékkal is, de kivívtuk. A harmadik negyedben nem tudtuk kihasz­nálni a lehetőségeinket, de volt türelmünk, és fejben higgad­tak tudtunk maradni a végéig. sztevan csupics: - Gratu­lálok a Szekszárdnak. Az első félidőben sok jó dolgot csinál­tunk, de a végére elfáradtunk. ■ R. G. Zele Dorlna 11 lepattanót is szedett Szabó Erik (jobbról) és Varga Ákos versenyfutása a labdáért _____Vasárnapi Tolnai Népújság_____ Kia dja az Axel Springer-Magyarország Kft. Tolna Megyei Irodája Főszerkesztő-kiadóvezető: PÓRÉ LÁSZLÓ Felelős szerkesztő: NIMMERFROH FERENC Szerkesztők: FINTA VIKTOR, MÁCZ KATALIN A szerkesztőség és a kiadó címe: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. Telefon: 74/511-510, Szerkesztőségi telefax: 74/511-500 Kiadói telefax: 74/511-500 E-máil cím: tolnai. nép uj sag@axels .hu A kiadásért felel: PÓRÉ LÁSZLÓ Készült az AS-Nyomda Kft. Szilády Üzemében. 6000 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: FUTÓ IMRE ISSN szám: 0865-9028. Az újság PANDA szerkesztősé­gi rendszerrel készült. Kéziratokat és fotókat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Az előfizetői példányok kéz­besítését az Axel Springer-Ma­gyarország Kft. Tolna Megyei Irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a LAPKER Rt. regionális árushelyein keresztül történik. Terjesztési vezető: BERECZKI PÉTER Telefon: 06-40/510-510 Előfizetés a kiadónál: telefon: 74/511-503, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB 10404601-46017376 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetés díja: egy hónapra: 660 Ft. Hirdetésvezető: NAGY GYÖNGYI Telefon: 72/505-060. Hirdetésfelvétel: Telefon: 74/511-534. Fax: 74/511-501 E-mail: hird.tolna@axels.hu A MATESZ által auditált. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenye­ken, játékokon, akciókon, szavazásokon és rejtvénypá­lyázatokon stb. résztvevők által személyesen, írásban, telefonon, SMS-ben, inter­neten, e-mailben megadott személyes adatok nyilvántartá­sunkba kerülnek. Az adatokat megadva hozzá­járulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a társaságunk érdekeltségébe tartozó cégek, amelyek az adatok feldolgozását is végzik, (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Zöld Újság Rt., Petőfi Lap- és Könyvkiadó Kft., Népújság Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhív­juk a figyelmet. Az érintettek felvilágosítást kérhetnek az általunk kezelt személyes adataik köréről, felhaszná­lásuk módjáról és céljáról, és bármikor kérhetik azok helyesbítését, felhasználásuk korlátozását, illetve törlését. Lapunkban a cikkek, fotók tetején megjelenő promóció felirat fizetett hirdetést jelent. A Tolnai Népújság bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásával kapcsolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a Tolnai Népújságra hivatkozva lehet. A lapban közölt, másoktól átvett adatok tájékoztató jellegűek, amelyekért felelősséget nem vállalunk. Megérkezett SZAKÁCSKÖNYVÜNK! Varga Károly többszörös olimpiai aranyérmes és abszolút világbajnoki aranyérmes, Veneszdíjas mesterszakács in®»»«6* tartod Tolnai Népú\sá^Qv Zrínyi Sörkert Étterem szekszárd, Zrínyi u. 1. TEL.: 74/511-606; FAX: 74/511-605. menü: Gyümölcsleves, rántott szelet, sült almával krokettel A menü ára: 900 forint. (A Tolnai Népújság naponta közli a vendéglátóhelyek napi menüit. Várjuk további étter­mek jelentkezését az 511-534- es telefonon 8-tól 16 óráig.) teol.hu