Tolnai Népújság, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2013-10-06 / 38. szám

SPORT 2013. OKTOBER 6., VASÁRNAP fl BBSS 10 A színészt élete első maratonja várja hírek Győzelemmel kezdett a Győri ETO KÉZILABDA A 2012-2013- as BL-győztes Győri ETO magabiztos győzelemmel kezdte az idei soroza­tot. A zöld-fehér hölgyek 21-11-es félidő után 42-22- re legyőzték a brazil válo­gatott játékosokra épített, osztrák Hypót. A Liverpool ugrott a tabella élére Anglia Suárez, Sturrid- ge és Gerrard góljával 38. perc alatt háromgólos előnyt szerzet a Liverpool a Premier League-ban, s vé­gül 3-1-re nyert a Crystal Palace ellen, s az Arsenal vasárnapi mérkőzéséig biztosan vezeti a tabellát. A Manchester City elvette az Everton veretleneségét. Cardiff-Newcastle 1-2, Fulham-Stoke 1-0, Hull- Aston Villa 0-0, Liver­pool-Crystal Palace 3-1, Manchester City-Everton 3-1, Sunderland-Manches­ter United 1-2 Klubrekordot állított be a Monaco Franciaország Ahogyan az 1979-80-as idényben, most is kilenc veretlen mérkőzéssel kezdte az idényt az AC Monaco a francia élvonalban. A her­cegség együttese 2-1-re győzött a Saint-Étienne ellen. A TOTÓ 40. heti eredményei 1. Leverkusen-Bayern M. 1-1 X 2. Mgladbach-Dortmund 2-0 1 3. Schalke-Augsburg 4-1 1 4. VfB Stuttgart-Bremen 1-1 X 5. Nürnberg-Hamburg vasárnap 6. Freiburg-E. Frankfurt vasárnap 7. Inter-Roma lapzárta után 8. Udinese-Cagliari vasárnap 9. Catania-Genoa vasárnap 10. Napoli-Livorno vasárnap 11. Sampdoria-Torino vasárnap 12. Lazio-Fiorentina vasárnap 13. Marseille-Paris $G vasárnap Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-Milan vasárnap Tart a diósgyőri csoda nb i, io. forduló A DVTK sorozatban hatodszor nyert, kapott gól nélkül Nem volt gólokban hiány az OTP Bank első négy szomba­ti mérkőzésén. Dénes Tamás A magára talált Puskás Aka­démia sorozatban másodszor győzött, ezúttal is Lencse László remekelt. A Győri ETO tavaly őszi önmagát idézte a Pápa elleni győzelemmel. A mérkőzés a második félidő közepén dőlt el, Pintér Atti­la csapata akkor öt perc alatt három gólt is szerzett. A bor­sodi rangadón a Diósgyőr már vezetett akkor is, amikor Hor­váth Tamás kapus piros lapot kapott. Utána „csak” kiütötte a Mezőkövesdet. PMFC-MATIASY-PUSKÁS AKADÉ­MIA 1-2 (0-2) Pécs, 1200 néző. ív.: Er dös PMFC: Gőcze - Fodor, Romic, Lantos, Uzoma- Horváth A. (Koller K., 46.) - Szatmári L. (Rácz F., 73.), Fröhlich, Pölös- key P. (Márkvárt, 68.), Mohi - Grumic PUSKÁS AKADÉ­MIA: Hajdúch - Papu- csek (Margitics, 12.), Vaszicsku, Szekeres A., Tamás M. - Tóth B. (U. Ni- kolics, 23.) - Gallardo, Czvit- kovics, Polonkai, Haraszti (Tischler, 82.) - Lencse Gólok: 0-1 Lencse (4.), 0-2 Lencse (35.), 1-2 Fröhlich (88.) DIÓSGYŐRI VTK-MEZŐKÖVESD -ZSÓRY 5-0 (1-0) Miskolc, 5000 néző. Jv.: Bog­nár DIÓSGYŐR: Rados - Eperje­si, Vadász, Kádár, Gohér - Ab- douraman (Bacsa, 46.) - Bar- czi, Nikházi, Kostic (Elek Á., 46.), Gosztonyi (Augusto, 72.)- Futács MEZŐKÖVESD: Horváth T.- Bárány, Fotyik, Szalai, Éles- Kiss M., Farkas B., Hege­dűs D. (Bagi, 87.) - Pilibaitis (Ficsór, 54.) - George (Balajti, 62.), Harsányi Gólok: 1-0 Futács (34.), 2-0 Futács (54. - 11-esből), 3-0 Bacsa (66.), 4-0 Augusto (81.), 5-0 Bacsa (84.), Kiállítva: Horváth T. (51.) GYŐRI ETO FC-LOMBARD PÁPA FC 4-1 (1-0) Győr, 1800 néző. Jv.: Becséri GYŐRI ETO: Kamenár - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Kamber, Pátkai (Kalmár, 59.), Trajkovics (Mevoungou, 75.) - Martinez (Varga R., 50.), Kol- tai, Andrics PÁPA: Szűcs L. - Tóth G., Mecinovic, Rodenbücher, Sza­bó 0. - Quintero, Sekour (Esz- látyi, 62.), Maksimovic,Tajthy - Griffiths, Orosz (Arszics, 62.) Gólok: 1-0 Pátkai (32.), 2-0 Trajkovics (55.), 3-0 Andrics (57.), 4-0 Koltai (59.), 4-1 Ar­szics (81.) MTK BUDAPEST-KTE-PHOENIX MECANO 2-2 (1-0) Hidegkúti Stadion, 1000 néző. Jv.: Szabó Zs. MTK: Hegedűs - Kálno- ki Kis, Vukmir, Kelemen (Hajdú, 78.), Fejes - Poór, Pölöskei (Sipos, 91.) - Bese, Ayub (Batik, 60.), Horváth P. - Éppel KTE: Antal - Mogyorósi, Póti, Karan, Gyagya (Nagy R, 46.), Forró - Vukasovic, Sza- vics (Patvaros, 87.), Pékár (Bu- lajic, 77.) - Rajczi, Barry Gólok: 1-0 Fejes (20.), 1-1 Szavics (63.), 1-2 Nagy P. (73.), 2-2 Batik (84.) HALADÁS-KAPOSVÁR (Lapzárta után ért véget.) DVSC-TEVA-MVM PAKS 2-2 (1-1) (Pénteken játszották.) FERENCVÁROS-BP. HONVÉD (Vasárnap, 16.30) VIDEOTON FC-ÚJPEST FC (Vasárnap, 18.30) Nikházi Márk és a Diósgyőr továbbra is nagyszerű formában játszik A bajnokság állása 1. Videoton 9 7 1 1 20-6 22 2. Diósgyőr 10 6 3 1 18-8 21 3.DVSC 10 6 2 2 23-11 20 4. FTC 9 6­3 14-12 18 5. Győri ETO 10 4 4 2 17-10 16 6. Paks 10 4 3 3 15-15 15 7. Pápa 10 4 1 5 12-14 13 8. Haladás 9 3 4 2 12-12 13 9. KTE 10 3 3 4 14-19 12 10. Bp. Honvéd 9 3 2 4 12-11 11 11. PMFC 10 3 2 5 15-19 11 12. Puskás FC 10 3 1 6 11-19 10 13.Mezőkövesd 10 3 1 6 14-24 10 14. Újpest 9 2 4 3 15-14 10 15. MTK 10 2 2 6 10-13 8 16. Kaposvár 9 1 1 7 7-22 4 teljesítmény Csőre Gábort lelkesen kísérgeti nap mint nap Urna Thurman A tavalyi SPAR Budapest Ma- raton Fesztiválon Csőre Gábor a Vígszínház csapatát erősítet­te, olyannyira, hogy nemcsak a saját váltószakaszát futotta le, hanem tovább is kísérte színész­kollégáit. Összesen akkor talán a harminc kilométere is megvolt. Gábor szeret futni, bár ahhoz, hogy ez legyen választott sport­ja, azt egy trauma döntette el.- Mind a két térdemet mű­tötték, így aztán kiderült, hogy a labdajátékokkal járó gyors irányváltásokra már sohasem lesznek alkalmasak. Arra gon­doltam, hogy akkor váltok, s a cikázás helyett csak egyenesen futok - emlékezik vissza a Víg­színház színművésze, akit Víg­és Pesti színházi fellépései mel­lett leginkább parádés szink­ronszerepeiről ismerhetünk, mint a Gyűrűk ura Zsákos Frodója, a South Park Cartman- ja. Az így jártam anyátokban Marshallnak, és a legtöbb film­ben Adam Sandlernek kölcsön­zi hangját.- Tavaly Molnár Áronnal, Gé- czi Zoltánnal, Lengyel Tamással a második helyre futottunk be, csak az Opera csapata volt ná­lunk is gyorsabb a Fut a színház váltóversenyben. Az Operaház­ban rendezett díjkiosztó alatt fogalmazódott meg bennem az ötlet, hogy majd idén, a negy­venkettedik életévemben lefu­tom életem első maratonját. Kettesben. Csőre Gábor és Urna róják az erdei utakat Kora tavasszal neki is kezdett komolyabban készülni élete el­ső klasszikus távjára.- A legfontosabb helyszín a Margitsziget maradt, de a lakó­helyemhez közeli rákoshegyi er­dőben is sokat futottam állandó edzőtársammal, Urna Thurman nevű dobbermanommal, aki nagyon lelkesen kísért az edzé­seken. A napi 6-8 kilométer majdnem mindennap megvolt, hét végente hosszabb futások­kal is tarkítottam a programot. Igyekeztem más tájon is futni - Pindroch Csaba barátommal az ő Őrbottyán környéki pályájával is megismerkedtem. Máskor két szigetkörön át hallgattam Ko­vács Koké István tanácsait, aki Szalai Ádám két góllal „melegített” a vb-selejtezőre TÖBBEK KÖZÖTT Szalai Ádám- nak a 28. és 78. percben lőtt góljával a Schalke 4-1-re győ­zött a vendég Augsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szom­bati játéknapján. A magyar vá­logatott csatár - aki Farfán sé- rülse után visszakerült a kez­dő csapatba, a hétközi BL-talál- kozón csak csereként állt be - igazolta, hogy szüksége van rá a királykékeknek. Nem csak két góljával segítette a Schal- két, hanem az előkészítésben is jeleskedett. A 16. percben betört a büntetőterületen belül­re, s Ragnar Klavannal szem­ben tizenegyest harcolt ki. Az észt játékost kiállította a já­tékvezető. Az emberelőnybe került gelsenkircheni együttes a folytatásban könnyed játékot produkálva szerezte meg a há­rom pontot. Reméljük, Szalai Ádám jó formája kitart a pénte­ki, sorsdöntő vb-selejtezőig. A forduló meglepetése a Bo­russia Dortmund veresége volt. A játéknap előtt a tabellát ve­zető sárga-feketék kétgólos ve­reséget szenvedtek Möncheng- ladbachban. A Gladbach ezzel a sikerrel feljött a három nagy mögé, a negyedik helyre. Husz- ti Szabolcs csapata, a Hanno­ver már péntek este lejátszotta soros mérkőzését. A piros-feke­ték Christian Schulz góljával vezetést szereztek, de a ven­dég Hertha BSC a 81. percben az egy perccel korábban beállt Ronny szabadrúgás-góljával ki­egyenlített. BUNDESLIGA, 8. FORDULÓ: FC Schalke-FC Augsburg 4-1 Mainz-Hoffenheim 2-2 M.gladbach-Dortmund 2-0 VfB Stuttgart-Werder B. 1-1 Wolfsburg-Braunschweig 0-2 Leverkusen-Bayern M. 1-1 Szalai Ádám gólöröme tavaly járta végig a maratoni felkészülésének útját, és azóta már Prágában is teljesítette a klasszikus távot. Egy ártatlan kutyasétáltatás közben Urna nekiment a bokámnak, a sérü­lés sajnos hetekre visszavetett a felkészülésben. A színművész felkészülten és optimistán vár arra, amiről eddig csak álmodozott, s ami a nagy ugrás lesz az ismeretlenbe.- Egy kicsit már izgulok, de bízom benne, hogy ennyi fára­dozás, verejték, lefutott kilomé­ter elég lesz a maratonhoz, és a célomnak megfelelően épen és egészségesen - és persze boldo­gan - érek célba jövő vasárnap, életem első 42 195 méterén. «-M­t l < »