Tolnai Népújság, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2013-10-27 / 41. szám

SPORT 10 2013. OKTÓBER 27., VASÁRNAP HÍREK Egygólos szegedi siker a Veszprém ellen KÉZILABDA A Pick Szeged 23-22-re legyőzte a címvédő MKB-MVM Veszprém csa­patát a férfi NB I-ben. A Sze­ged tíz mérkőzés után száz- százalékos, míg a Veszprém­nek kilenc meccsen ez volt az első veresége. Varga Dénessel nem bírt a Szolnok vízilabda A Bajnokok Ligája főtáblájára jutásért vívott első mérkőzésen a Szolnok hazai medencében 10-10 (4:3,1:1,1:4,4:2)-re végzett a Primőrje Rijekával. A ma­gyar csapat góljait Mitro- vics (3), Alekszics, Vámos (2-2), Pásztor, Kis Gábor és Hosnyánszky (1-1) dobta, az ellenfél legjobbja Varga Dé­nes (4) volt. Nehezen, de végre nyert a Man United Anglia A Premier Lea- gue-ben a Manchester United, az Arsenal és a Liverpool is győzött. Crys­tal Palace-Arsenal 0-2, Aston Villa-Everton 0-2, Liverpool-West Bromwich Albion 4-1, Manchester Uni- ted-Stoke City 3-2, Norwich City-Cardiff City 0-0, Sout- hampton-Fulham 2-0. Vereséggel kezdett a női válogatott vb-selejtező A magyar női labdarúgó-válogatott a vb-selejtező-sorozat első ál­lomásán, a Bozsik Stadion­ban, 3-0-s vereséget szenve­dett az esélyesebb osztrák válogatottól. A TOTÓ 43. heti eredményei: l.Schalke-Dortmund 1-32 2. Leverkusen-Augsburg 2-11 3. Bayern M.-Hertha BSC 3-21 4. Hannover-Hoffenheim 1-42 S. Wolfsburg-Bremen 3-01 6. Freiburg-Hamburg vasárnap 7. M.gladbach-Frankfurt vasárnap 8. Barcelona-Real Madrid 2-11 9. Internazionale-Verona lapzárta után 10. Napoli-Torino vasárnap 11. Parma-Milan vasárnap 12. Juventus-Genoa vasárnap 13. Udinese-Roma vasárnap Plusz egv mérkőzés: 14. Chelsea-Man. City vasárnap Most Neymar volt Messi spanyol futball A Barca megérdemelten nyert a peches Real ellen Neymar ünnepel a gólja után, Diego Lopez méltatlankodik. A brazil csatár bizonyult az El Clásico kulcsfigurájának, különösen az első félidőben. A Barcelona nyerte a 2013-as esztendő utolsó El Clásicóját, s ezzel hat pont a két topcsapat között a különbség a Primera Divisiónban. A ma pályára lépő Atlético két ponttal előzi meg városi vetélytársát. Dénes Tamás A spanyol futballmagazin a Fut- bolista a legutóbbi számának a címlapján - alkalmasint arra gondolva, hogy potenciális vá­sárlójelöltjei között megtartsa a Barcelona-Real Madrid egyen­súlyt - azt firtatta, amolyan köl­tői kérdéssel, hogy Neymar vagy Gareth Bale-e a jobb játékos. Már akkor sem értettem, ami­kor láttam, de a mérkőzés csak megerősített, semmiképpen sem indokolt a kérdés. Lehet, hogy a walesi játékos sokkal többe ke­rült, mint a brazil, de kettejük között óriási a különbség. Hogy mást ne emlegessek: Neymar fontos gólt szerzett élete első El Clásicóján, míg Bale-t lecserél­te Carlo Ancelotti, s ahogyan mondani szokták, nem taktikai okokból. Az olasz edző, aki azt jósolta a mérkőzés előtti napon megjelent Marcában, hogy ez lesz az a meccs, amelyen Cris- tiano Ronaldo megnyerheti az aranylabdát, alaposan felforgat­ta a csapatát a Juventus elleni győztes mérkőzésen kezdett tizenegyhez képest. Diego Lo­pez került Iker Casillas helyére a kapuba (ami egyben azért jel­zi, hogy a bevallottan Vecchire, a kapusedzőre hallgató tréner kit tart első számú hálóőrnek), s játéklehetőséghez jutott Vara- ne, Carvajal és Bale is. Ancelotti olyan pozícióba állította Bale-t (hamis kilences), mint amilyen­ben Fabregas támadott többször is, például a 2012-es Eb-n, a spa­nyol válogatottban. A másik ol­dalon a Fabregast is a csapatba állító, s Neymamak főszerepet osztó Gerardo Martino arra szá­mított, hogy miközben a nem feltétlenül száz százalékos ál­lapotban lévő Lionel Messire fi­gyelnek majd a tőle nagyon tartó madridi védők, a Santostól érke­zett brazil élhet majd, mint hal a vízben. Az első félidőben tulajdonkép­pen beváltak az argentin elkép­zelései. A Barcelona jobban ját­szott ellenfelénél, Neymar pedig különösen ficánkolt. A brazil a 18. percben megszerezte a veze­tést (Varane lába között rúgta el a labdát, éppen annyira ütemte- lenül, mint pontosan, de a fran­cia lábán megpattant a labda), kiharcolt egy sárga lapot Sergio Ramosszal szemben, aminek későbbi következménye az lett, hogy a kiállítástól tartó Ancelot­ti lecserélte a világbajnok védőt, illetve egy kitörésénél csak sza­bálytalanul tudták megállítani, noha a játékvezető nem ítélt semmit. Pedig akár ki is állíthat­ta volna Carvajalt. A játékrész hajrája hozta a Madrid legna­gyobb lehetőségét: Sami Khedi- ra kísérlete után Victor Valdés bravúrral védett, de a róla ki­pattanó labda a földre huppant Mascherano kezén változtatott irányt. Az esetről megoszlottak a vélemények, a Marca kiváló elemzője, Andujar Oliver ezúttal alkalmasint kisebbségben ma­radt azzal, hogy nem volt bünte­tő, vétlen kezezés történt. A második félidőre valame­lyest változott a játék képe, a Madrid szerkezetet és attitűdöt váltott. A fehéreknek azonban nem volt szerencséje, részben azért, mert Victor Valdés nagy­szerű napot fogott ki, részben pedig azért, mert madridisták nem tudták gólra váltani a lehe­tőségeiket. Mascherano Cristia- no Ronaldo elleni lökése tizen­egyest ért volna, a beállt Karim Benzema szinte szét lőtte a lécet, Sami Khedira tiszta helyzetben hibázott. A másik oldalon ellen­ben a nem sokkal korábban be­állt Alexis Sánchez - kihasznál­va Varane határozatlanságát és azt, hogy Diego Lopez túlságo­san kimerészkedett a kapujából - Kiss László 32 évvel ezelőtti, a norvégoknak lőtt gólját idézte az idősebb magyar szurkolóknak. E találat eldöntötte a mérkőzést, noha a 90. percben a csereként beállt Jesé Rodriguez szépített. (Valdés mozdulata ennél a lövés­nél nem volt méltó a 90 perces teljesítményéhez.) A Barcelona megnyerte a rangadót, 2010. november 29. óta először nyert bajnoki találkozót a Camp Nouban a legnagyobb vetélytársa ellen. Ez is érdekes. Meg az, hogy emberemlékezet óta először nyertek úgyí rang­adót a Madrid ellen, hogy Lionel Messi gyengén játszott. Barcelona-Real Madrid 2-1 Gólszerző: Neymar (18.), Ale­xis Sánchez (78.), Jesé (90.). Többes számban: Manók, a varázslók Münchenben fordulatos mérkőzéseket játszottak a csapatok a német labdarúgó Bundesliga szomba­ti játéknapján. Az első kilenc fordulóban a mezőnytől már jócskán ellépett trió mindhá­rom tagja győzött, igaz, nem egyformán könnyen. A Bayern München az Allianz Aréná­ban a berlini Herthát fogadta. A vendégek a 4. percben Ra­mos góljával előnybe kerültek, majd az első félórában a Ba­yern elveszítette Toni Kroost és Arjen Robbent. Mario Götze és Mario Mandzukic állt be, s a két csereember a későb­biekben főszereplővé lépet elő. A horvát az első félidőben Ri- béry, a másodikban Schweins­teiger beadásából fejelt egy-egy gólt, majd Götze is a kapuba bólintott: a bajnok három fejes góllal megfordította az állást. Ugyan a Hertha még szépített a folytatásban Ben-Hatira ré­vén (ez volt a meccs egyetlen, lábbal szerzett gólja), de a mér­kőzést a Bayern nyerte meg. A Borussia Dortmund a klub számára az egyik leg­nagyobb presztízscsatának számító Ruhr-vidéki derbit játszotta Gelsenkirchenben, a Schalke ellen. A hazaiaknál Szalai Ádám a kezdő csapat­ban kapott helyet, sőtr végig is játszotta a találkozót. Egyik kihagyott helyzete után az ellentámadásból gólt szerzett a Dortmund, ellenben a Schal­ke találatát Meier a magyar válogatott csatár átadásából lőtte. A mérkőzés egyik kulcs­jelenete Weidenfeller kapus bravúrja volt, kivédte a 30. percben Kevin-Prince Boateng tizenegyesét. Huszti Szabolcs csapata, a Hannover hektikus mérkő­zésen kapott ki hazai pályán 4-1-re a Hoffenheimtől. A han­noveriek soraiból Dioufot a 12., Marcelót a 64. percben állította ki a játékvezető. Husztit a má­sodik félidő előtt lecserélte az edzője. 10. forduló Schalke-Dortmund 1-3 Bayern M.-Hertha 3-2 Leverkusen-Augsburg 2-1 Hannover-Hoffenheim 1-4 Mainz-Braunschweig 2-0 Wolfsburg-Werder 3-0 1. Bayern München 26,2. Borussia Dortmund 25,3. Bayer Leverkusen 25 Továbbra sem megy a hullámvölgybe került Ferencvárosnak NB i, 12. forduló A Pápa és a Mezőkövesd pontszerzése a játéknap meglepetése, a PMFC és a KTE is győzött A DVSC-Teva két pontot „elaján­dékozott”, a Ferencváros ellen­ben csak egyenlíteni tudott a Mezőkövesd ellen. A Pécsi MFC és a KTE javított nem túl acélos hazai mérlegén. PMFC-MATIAS-KAPOSVÁ- RI RÁKÓCZI 3-1 (0-0) Pécs, 1000 néző. Jv: Vad II PMFC: Dibusz - Fodor, Ba­logh, Romic, Uzoma - Koller (Deutsch, 83.), Mohi - Szatmári, Fröhlich (Márkvárt, 65.), Rácz (Wittrédi, 84.) - Grumics KAPOSVÁR: Ranilovic - Pav­lovié, Okuka, Kovács O., Zámbó (Thian, 66.) - Addo, Babic - Ba­lázs B., Oláh (Vrucina 77.), Bőle - Markus (Waltner 60.) Gólok: 1-0 Szatmári (50.), 2-0 Koller (66.), 3-0 Koller (80.), 3-1 Waltner (84.). KTE-PHOENIX MECANO- MVM PAKS 3-1 (2-1) Kecskemét, 2000 néző. Jv: Né­meth Á. KTE: Antal - Póti, Gyagya, Karan, Farkas A. (Forró, 67.) - Patvaros, Savic (Mogyorósi, 63.), Vukasovic, Balázs Zs. - Pa- to, Gréczi (Pékár, 75.). PAKS: Csernyánszki - Fiola (Délczeg, 73.), Horváth Gábor, Éger, Szabó J. - Bartha (Win- decker, 69.), Kovács G. (Tököli, 59.), Nagy O., Kecskés, Bori - Simon A. Gólok: 0-1 Nagy 0. (7.), 1-1 Gyagya (26.), 2-1 Póti (33.), 3-1 Vukaszovics (59.). Lázár és Présinger tusája Debrecenben FERENCVÁROS-MEZŐKÖ- VESD 1-1 (0-1) Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző. Jv.: Solymosi. FERENCVÁROS: Jova - Jo- vanovic (Buzsáky, 61.), Gerson (Diallo, 65.), Besic, Bönig - So­mába, Gyömbér, Holman, Józsi (Busái, 53.), Jenner - Böde. MEZŐKÖVESD: Horváth - Do­bos, Hegedűs (Bagi, 59.), Szalai, Gévay - Kiss, Hegedűs D., Bog­nár I., Pilibaitis, Melczer (Far­kas B., 37.) - Balajti (Olasz, 85.). Gólok: 0-1 Szalai (4L), 1-1 Diallo (68.). DVSC-TEVA-LOMBARD PÁ­PA TERMÁL FC 2-2 (1-0) Debrecen, 3500 néző Jv.: Sza­bó Zs. DVSC: Novakovics - Lázár R, Tminic, Mészáros N., Korhűt - Szakály R, Zsidai, Vadnai (Dom­bi, 57.), Se. Bouadla - Kulcsár T. (Seydi, 67.), Sidibe (Volas, 82.). PÁPA: Szűcs L. - Nagy S. (Ke­nései K., 65.), Struhar, Supic, Présinger - Makszimovics, Se- kour, Tajthy, Németh M. (Király, 79.) - Quintero, Arszics (Orosz, 74.). Gólok: 1-0 Struhar (6 - öngól), 2-0 Sidibe (63.- 11-esből), 2-1 Ke­nései (88.), 2-2 Orosz (93.). HALADÁS-DIÓSGYŐRI VTK (Lapzárta után ért véget.) MTK-ÚJPEST 0-1 (0-1) (Pénteken játszották.) VIDEOTON-BP. HONVÉD (Vasárnap, 16.30) GYŐRI ETO-PUSKÁS AKA­DÉMIA (Vasárnap, 18.30) A bajnokság állása 1. Videoton 11 9 1 1 26-6 28 2.DVSC 12 7 3 2 28-13 24 3. Diósgyőr 11 7 3 1 20-8 24 4. FTC 12 6 2 4 17-16 20 5. Győri ETO 11 5 4 2 19-11 19 6. Haladás 11 5 4 2 18-13 19 7. Honvéd 11 5 2 4 17-13 17 8. Paks 12 4 3 5 16-20 15 9. KTE 12 4 3 5 17-23 15 10. PMFC 12 4 2 6 19-23 14 11.Pápa 12 4 2 6 14-18 14 12. Újpest 12 3 4 5 17-19 13 13. MTK 12 3 2 7 12-14 11 14. Mezőkövesd 12 3 2 7 15-27 11 15.Puskás FC 11 3 1 7 11-22 10 16. Kaposvár 12 1 2 9 10-30 5 r fc i A