Tolnai Népújság, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-14 / 240. szám

2013. OKTÓBER 14., HÉTFŐ SPORT 15 Megtört a jég, győzött a Kakasd! labdarúgás Az új edző, Kvanduk József lendületet adott - Tevelen lemondott Kiss János ■■■■■■■ Tömegjelenet a Kakasd-Tamási meccsen: Kovács Péter (középen) és a tamásiak voltak az elsők, akiket le tudott győzni az edzőcserén átesett gárda Idénybeli első győzelmét jegyezte a Kakasd csapata, amely a Tamásit verte az UNIQA megyei I. osztályú focibajnokságban. Rónai Gábor ŐCSÉNY SK-TOLNA VFC 0-5 (0-2). Őcsény, 100 néző. V: Bíró R. Őcsény: Császár - Varga G., Kadosa, Babanics R, Babanics N. - Gyarmati (Révész), Löfli, Acsádi V. (Babanics Gy.), Sárkö­zi Gy. (Zalai) - Kutasi K., Ker­tész J. Edző: Boros Attila. Tol­na: Kiss G. - Karszt A., Mausz R, Házer, Karszt L. - Szegleti (Horváth M.), Mátyás T. (Szabó N.), Rikkers - Batánovics (Wé- ber), Szabolcska (Izsák), Merkl Máté (Csibi). Szakmai igazgató: Hámori Róbert. Rengeteg hely­zetet kihagytak az őcsényiek, a tolnaiak győzelme megérde­melt. Gól: Merkl Máté 2, Rik­kers, Szegleti, Szabolcska. Jók: Babanics R, Kadosa, Révész, il­letve Rikkers, Házer, Mausz R, Szabolcska. U21:0-2. KAKASD SE-TAMÁSI 2009 FC 2-0 (1-0). Kakasd, 150 néző. V: Farkas F. Kakasd: Reitzi - Tóth L, Hosnyánszki Zs., Pal­kó A., Taba (Körösi) - Fehér V., Kvanduk E., Sebestyén M., Szabján (Jakab) - Réti (Bozsó), Hosnyánszki T. Edző: Kvanduk József. Tamási: Balogh B. - Már­kus (Béres), Kovács R., Hegedűs D., Schmidt D. - Kovács P. (Tóth R.), Pintér A. (Pruck), Bernáth, László - Herr, Baranyai. Játé­kos-edző: Márkus Krisztián. Az új edzővel megtáltosodott a kakasdi csapat, amely idénybe­li első sikerét aratta. Gól: Réti, Hosnyánszki T. Kiállítva: Tóth L. a 25., László a 75. percben. Jók: Hosnyánszki Zs. vezérleté­vel az egész kakasdi csapat di­csérhető. U21: 8-3. KISDOROGI FC-DUNAFÖLDVÁR FC5-l(2-0).Kisdorog, 100 néző. V: Farkas R. Kisdorog: Németh B. - Bognár I. (Schiller Z.), Bor- di (Máthé), Brunner, Pálinkás N. - Páli A. (Bognár F.), Palkó Márk, Horváth R, Schiller A. (Pálinkás G.) - Horváth G., Bú­zás A. (Klein E.). Játékos-edző: Brunner Attila. Dunaföldvár: Nagy G. - Rabijász (Szalai Sz.), Papp N., Fancsali, Béres L. (Lé- nárt) - Mészáros G., Romhányi, Jaksa G. (Taba G.), Schulteisz N. - Tolnai R. (Reichardt), Beré- nyi P. Edző: Szellák Sándor. Az elmúlt hetek biztató játéka be­érett, megérdemelten nyertek a kisdorogiak. Gól: Horváth G., Schiller A., Búzás A., Horváth R, Klein E. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető. U21:8-1. BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-KÖ­lesd se 4-2 (l-l). Bonyhád, 150 néző. V: Stefik R. Bonyhád: Sza­bó Sz. (Komáromi) - Takács N., Máté N., Szlama (Kirch), Pfaff - Sebestyén N., Preininger (Völgyi), Máté R., Köő (Tolnai Sz.) - Fekete K., Szabó E. (Boros K. ). Edző: Kniesz Mátyás. Kö­tesd: Csapó L. - Weisz R, Bors, Nagy R, Dömötör - Kovács R. (Sárközi F., Dudás Z.), Kapinya, Farkas R, Csende R. (Miklós T.) - Dudás G., Kovács P. Edző: Sánta István. Egy jól felkészí­tett vendégcsapatot győzött te a sok helyzetet kihagyó Bony­hád. Gól: Sebestyén N. 2, Ta­kács N. 2, illetve Csende R., Ka­pinya. Kiállítva: Bors a 31. perc­ben. Jók: Takács N., Sebestyén N., Pfaff, Máté N., illetve Csapó L. , Dudás G., Kapinya. U21: a Bonyhád az NB Il-ben szerepel. DUNASZENTGYÖRGY-DOMBÓ­vári fc-róna 0-5 (0-0). Duna­szentgyörgy, 150 néző. V: Éreth A. Dunaszentgyörgy: Tóth F. - Herger, Gerendái Z., Kiss B., Jóni K. - Nagy D., Németh A. (Lakatos), Tóth Z., Krepsz (Ba- dics) - Horváth B. (Dömény), Fejes. Játékos-edző: Horváth László. Dombóvár: Sztopkó - Méhn, Illés I. (Baranyai), Vá­rai, Bán (Tolmácsi) - Fábián I., Androsics (Farkas L), Kardos E., Kázmér - Czonev (Kulcsár A.), Keczeli. Játékos-edző: Kar­dos Ernő. A tartalékos hazaiak az első félidőben derekasan küzdöttek, de a szünet után a Dombóvár gólokra váltotta fö­lényét. Gól: Méhn, Czonev, Ke­Tolna-Szedres rangadó AZ UNIQA MEGYEI I. OSZTÁLY 10. fordulójában. Október 19., szombat. Tolna VFC-Szedres SE, Fadd SE-Kakasd SE, Tamá­si 2009 FC-Bátaszék SE, Dom­bóvári FC-Róna-Kölesd SE. Kez­dés: 14 óra. Október 20., vasár­nap: Őcsény SK-Bonyhád VLC, Dunaföldvár FC-Tevel Medosz SE, Majosi SE-Dunaszent- györgy SE. Kezdés: 14 óra. A Kisdorogi FC szabadnapos. czeli, Nagy D. (öngól), Fábián I. Jók: Kiss B., Nagy D., illetve Méhn, Várai, Kardos E., Ke­czeli. U21: a Dombóvár az NB II-ben szerepel. SZEDRES SE-FADD SE 2-1 (2-1). Szedres, 120 néző. V: ifj. Hartung V. Szedres: Csáfordi - Kuti, Junkuncz, Horváth Bá­lint, Körösi (Taba 8l.) - Aradi, Szabó Sz., Bíró Adrián, Hencz (Deli Z.)- Fritz Á., Tóth A. (Bie- rer). Edző: Lacza József. Fadd: Bildhéber - Udovisits, Horváth G., Ledneczki, Csányi 0. - Ge­rendái G., Tóth A. (Kneiler), Pesti D., Pesti V. - Nagy Zs., Sós. Edző: Farsang János. Küz­Az UNIQA megyei I. osztály állása 1. Dombóvár 9 r 2 0 31-11 23 2. Bátaszék 8 6 2 0 29-12 20 3. Majos 9 7 1 2 39-10 19 4. Bonyhád 8 5 2 1 25-13 17 5. Szedres 8 5 2 1 15-11 17 6. Kötesd 9 5 1 3 28-14 16 7. Tolna 8 3 4 1 19-10 13 8. Tavai 9 3 i 5 15-23 10 9. Tamási 8 2 2 4 11-16 8 10. Dunaföldvár 8 2 2 4 11-16 8 11. Őcsény 8 2 2 4 10-22 8 12. D.szentgyörgy 9 2 1 6 12-28 7 13. Kisdorog 9 2 0 7 22-36 6 14. Kakasd 8 1 0 7 11-35 3 15. Fadd 8 1 0 7 5-29 3 delmes, de alacsony színvona­lú mérkőzésen az egy félidőt emberhátrányban játszó hazai egylet megérdemelt győzelmet aratott. Gól: Junkuncz, Bíró Adrián, illetve Nagy Zs. Kiál­lítva: Horváth Bálint Jók: Sza­bó Sz., Aradi G., illetve Hor­váth G., Bildhéber, Ledneczki. U21:10-3. TEVEL MEDOSZ SE-MAJOSI SE 0-7 (0-3). Zomba, 200 néző. Té­véi: Zsilinszky - Nagyfalusi 1. (Köte), Nagy Z., Nagy P. (Jakab Gy.), Szolomájer M. - Sas D. (Pfeifer), Simon J., Kardos M., Wascher - Kertész D., Ahmed (Ferenc M.). Edző: Kiss János. Majos: Klézl - Pataki (Schmidt), Bálint J., Szőts A., Lovász R. - Varga Á. (Gere), Tálas, Nagy N., Bognár S. - Bodó (Bognát Zs.), Máté B. (Bajkai). Edző: Kalmár Ferenc. A harcosan, keményen játszó, minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérde­melten nyert. A találkozó után lemondott Kiss János, a teveliek edzője. Jók: Bognár Zsolt vezér­letével az egész vendégcsapat dicsérhető. U21:0-5. A bátaszék se együttese a hétvégi fordulóban szabadna­pos volt. Győztes meccsen tort vissza a Szekszárdim Vasas Edina NŐI KÉZILABDA NB l/B. MARCALI VSZSE-SZEKSZÁRDI FEKETE GÓ­LYÁK kc 27-38 (14-20). Marcali, 200 néző. V: Arnold, Temesi. Szekszárdi SCHELL- Német 3, Farkas A. 4, GULYA 8, Weigel 7 (2), Fauszt 3, Reisch 1. Cse­re: Mészáros M. (kapus), Nagy Sz. 1, VASAS 7 (2), Zhorela 4. Edző: Tabajdi Ferenc. HÉTMÉTERESEK: 9/9, ill. 6/4. KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 6 perc. A már megszokott kiváló kezdéssel, 3-0-val nyitott a látogató. A jól játszó ellenfél - kihasználva az FGKC gyenge pontját, a határozott faultok hiányát - a 10. percre kiegyen­lített. A következő percekben a mérkőzés legjobbjának bizo­nyuló Gulya Krisztina vezér­letével 5-0-s etapot produkált a fekete-fehér gárda. Az első negyed óra után megsérült Fauszt Éva - aki már nem tu­dott visszatérni a pályára -, így a fél éves kihagyás után ismét pályára lépő Vasas Edinára sokkal nagyobb teher hárult. A játékos rövid akklimatizálódás után a vártnál is jobb teljesít­ményt nyújtott. A 38. percben már tíz gólos volt a Gólyák elő­nye (27-17). A Magyar Kupa 3. fordulójában, a legjobb 16 közé jutásért a Siófok KC alakulatát kapta a Szekszárd, amely hazai pályán október 30-án fogadja NB I-es riválisát (18.30 óra). TABAJDI FERENC, AZ FGKC edzője: - A nagy akarattal ját­szó ellenfelünket helyenként színvonalas játékkal, maga­biztosan győztük te. A gondo­lataim ma időnként Szegeden jártak, ahol „kis csapatom” fontos mérkőzésein sajnos nem tudtam ott tenni. ■ B. L. Vasas Edina jó játékkal tért vissza Három kiállítás Bölcskén, nem ért pontot az UFC fölénye labdarúgás Sipos Katalin volt a Bölcske-Videoton II. összecsapás negatív hőse, a Bp. Honvéd jól használta ki a helyzeteit Az NB III Közép-csoportjában a Videoton II csapata úgy nyert Bölcskén, hogy a hazaiaktól az utolsó fél órában három játé­kost is kiállított a játékvezető. A Szekszárd is vereséget szen­vedett, a megyeszékhely együt­tese a Honvédtől kapott ki. EREDMÉNYEK, 9. FORDULÓ. BU­DAPEST HONVÉD-MFA-TOLLE UFC szekszárd 3-2 (l-l). Budapest, Bozsik József Stadion. V: Gaál. Honvéd: Szemerédi- Miskei (Erdős, 46.), Chukwuebuka, Kovács J., Pólyák- Csontos, Csemer, Lőrinczy (Kozma, 56.), Prosser- Daru (Tóth B., 66.), Mensah. Edző: Simon Miklós. Szekszárd: Kovács B- Ranga (Márk A., 46.), Márton E., Nánási, Pulcz- Czinkon, Deli D., Dobra, Kun (Elbegdorj, 62.), Schmidt Zs. (Kuklis, 70.)- Fejes. Edző: Kvanduk János. A szerencsésebb csapat győzött. Gól: Prosser (20.), Lőrinczy (50.), Márton E. (öngól, 58.), il­letve Schmidt Zs. (23.), Deli D. (81.). Jók: Nánási, Czinkon, De­li D., Fejes. kvanduk János: - Nagy él­mény volt látni a csapatomat, ebben a stadionban ilyen jól játszani. BÖLCSKEI SE-VIDEOTON FC II 1-2 (l-l). Bölcske. V: Sipos K. Bölcske: Varga Sz- Misko- vicz (Szili I., 74.), Féhr, Kőkuti, Blatt- Laták, Tamási G., Tóth J. (Rompos, 82.), Fröhlich (Budai, Tóth János (középen) és a Bölcske a három piros lapot már nem bírta el 65.)- Eisenberger, Forray. Edző: Kindl István. Videoton: Pajo- vic- Silva, Etek, Thiago Ryan, Zsótér- Tar, Varga T. (Orbán, 78.), Lupeta (Havasi, 47.), Tóth G. (Dos Reis Teixeira A., 66.)- Hudák, Farkas V. Edző: Vítor Campelos. A hajrában a győ­zelemért támadott a Bölcske - amely közelebb is állt a három pont megszerzéséhez -, de a két véleményes kiállítás meg­pecsételte a sorsát. Gól: Blatt (30.), illetve Farkas V. (34.), Hu- dák (84.). Kiállítva: Forray a 61., Blatt a 84. és Eisenberger a 85. percben. Jók: Blatt, Tamási, Tóth J., Kőkuti. Kindl István: - Már nekem is unalmasan hangzik, de is­mét többet érdemeltünk volna. A döntő pillanatokban koncent­ráltabbnak kell tennünk, hogy nyerni tudjunk. ■ B. L.-R. G. A Közép-csoport állása 1. Soroksár 9 6 2 1 24-8 20 2. Bp. Honvéd 9 6 0 3 23-18 18 3. Szeged 9 5 3 1 21-12 18 4. Rákosmente 9 5 3 1 19-10 18 5. Gyula 9 5 1 3 17-13 16 6. Videoton II 9 4 4 1 15-11 16 7. Szekszárd 9 4 3 2 16-11 15 8. Orosháza 9 4 2 3 14-14 14 9. Dunaharasztl 9 3 4 2 12-8 13 10. Monor 9 3 3 3 14-13 12 11. Maglód 9 2 3 4 12-19 9 12. Baja 9 2 2 5 9-17 8 13. Dabas 9 2 1 6 12-21 7 14. Bölcske 9 1 3 5 15-18 6 15. ESMTK 9 1 2 6 12-23 5 16. Komló 9 0 2 7 3-22 2