Tolnai Népújság, 2013. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-02 / 204. szám

16 2013. SZEPTEMBER 2., HÉTFŐ § f | • Sturridge góljával nyert a Pool az United ellen Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában a Liver­pool Daniel Sturridge 4. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a Manchester Unite- det. A vörösök pazar formában kezdték a szezont, kilenc ponttal az élen állnak. DANIEL STURRIDGE ■■■nHMi HIRSAV Kikapott a PEAC-tól az újjáalakuló KSC kosárlabda Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az Atomerőmű-KSC Szekszárd női együttese. Magyar Ger­gely gárdája 85-52-re kapott ki PEAC-tól Pécsen. A szek­szárdiak legjobbja a 15 éves Studer Ágnes volt, aki 12 pontja mellé öt lepattanót is leszedett. Mellette all pon­tos Zele Dorina és a 9 pon­tos Szepsi Gina emelkedett ki. A két csapat szerdán, a szekszárdi sportcsarnokban ismét összecsap, az a meccs 16.30-kor kezdődik. ■ R. G Simán nyert az Újváros a zalaegerszegiek ellen LABDARÚGÁS Az NB II-es focibajnokság hétvégi for­dulójában az előző idényben a Tolle UFC Szekszárd előtt NB III-as bajnoki címet szer­ző Dunaújváros-PASE 3-0- ra verte a Zalaegerszeget. A gólokat Lázár, Godslove és Urbán szerezte. A kör rangadóján a Nyíregyháza kiválóan hajrázva fordított és 3-2-re nyert (Leucuta 45., Mosquera 50., ill. Bajzát 36., Csordás Sz. 63., Huszák 79.) Békéscsabán. A bányásznapi rangadón a Tatabánya 3-2-re győzte le a Vasast. ■ R. G. Feltámadt a Stuttgart: hatot lőttek a svábok labdarúgás Megszerezte első győzelmét a VfB Stutt­gart a német élvonalbeli lab­darúgó-bajnokság mostani kiírásában: a 4. fordulóban hazai pályán 6-2-re kiütötte a Hoffenheimet. A hazaiak­nál Vedad Ibisevic három, a román válogatott Alexandra Maxim két gólt vállalt magá­ra. Utóbbi meghívót kapott Victor Piturcától a mieink elleni vb-selejtezőre készülő válogatott keretbe. Egy re­kord is megdőlt a meccsen: Timo Werner két gólpasszt adott, így 17 évesen és 5 hó­naposán ő a legfiatalabb, aki valaha asszisztot jegyzett a német élvonalban. ■ R. G. Papírforma, de bosszantó labdarúgás Kikapott a gyengén játszó Győrtől a gyenge M VM-Paks A Győri ETO majdnem öt év után bukott el hazai bajnokit Kikapott a bajnoki címvédő Győri ETO otthonában az MVM-Paks, amely idénybeli második vereségét szenvedte el az OTP Bank Ligában. Rónai Gábor Ha csak az eredményt nézzük, azt mondhatjuk, érvényesült a papírforma. Az előző idény aranyérmese és tizenharma­dik helyezettjének csatájában benne van ez az eredmény. A bosszantó az egészben, hogy a Győr ezúttal gyenge játékkal verte meg a gyengén futballozó Paksot. Pedig ebben a meccs­ben benne volt a meglepetés, és látva a hazaiak játékát, ez iga­zán nem is lett volna meglepe­tés. Kár, hogy csak a mérkőzés második félidejében kezdett el játszani a paksi csapat, mert addigra tulajdonképpen már el­dőltek az érdemi dolgok. A Győr a jobbak közé tartozó idegenlégiósa, a szerb Nemanja Andrics két villanása után két­gólos előnyt szerzett az első fél­időben (egyszer Éger maradt le a csatárról, másodszor pedig a támadó beadása pattant a ka­puba Szabóról), és igazán már nem törte magát a második­ban. A paksiak többször is ígé­retesen indultak meg a hazaiak kapuja felé, de au utolsó húsz percig nem volt gólszerzési esé­lyük. Az első a csereként be­küldött Tököli Attila előtt adó­dott (a 37 éves támadó közelről lőtt a bal kapufa mellé), ki tudja, mi lett volna, ha bemegy. Mert addigra a győriek is leengedtek, és kétséges, hogy újra fel tudtak volna pörögni. A Paks az első fordulóban ara­tott három győzelem után a má­sodik három körből egy ponttal jött ki - úgy tűnik, kisebb gö­dörbe kerültek az atomvárosi­ak. Most a válogatott vb-selej­tezői miatt szünet következik a bajnokságban, lesz idő rendez­ni a sorokat. Szeptember 13-án, pénteken 19 órakor a Kaposvári Rákóczit fogadja a Paks. Tarmo Kink és Éger László harcol a labdáért. A győriek középpályása lehetett boldog a meccs lefújását követően Ez történt a Győr és a P« EMLÉKEZTETŐ. A LABDARÚGÓ OTP BANK LIGA 6. FORDULÓJÁ­BAN. GYŐRI ETO FC-MVM-PAKS 2-0 (2-0). Győr, ETO Park, 2500 néző. Vezette: Fábián M. (Lé- mon 0., Márkus I). Győri ETO FC: Kamenár - Svec, Lipták, Lang, Völgyi - Pátkai, Kamber, Trajkovics (Kalmár Zs., 65.) - Varga R. (Martinez, 39.), Koltai (Kink, 50.), Andrics. Vezető­edző: Pintér Attila. MVM-Paks: ;s összecsapásán Molnár P. - Fiola, Éger, Kovács G. (Tököli, 75.), Szabói. (Kiss T, a szünetben) - Kecskés T. (Könyves, 63.) - Bartha, Bori, Windecker, Báló - Simon A. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Gólszerzők: Andrics a 21., Sza­bó J. (öngól) a 40. percben. Sár­ga lap: Trajkovics a 19., Kam­ber a 61., Kink a 81., illetve Könyves a 64., Báló a 82., Win- decker a 92. percben. Az OTP Bank Liga állása 1. Debrecen 6 4 1 1 18-5 13 2. Videoton 5 4 1 0 14-3 13 3. Ferencváros 6 4 0 2 8-8 12 4. Lombard Pápa 6 3 1 2 7-5 10 5. MVM Paks 6 3 1 2 10-10 10 6. Haladás 6 2 3 1 8-8 9 7. Diósgyőr 6 2 3 1 7-8 9 8. Újpest 6 2 2 2 12-9 8 9. Kecskemét 6 2 2 2 9-11 8 10. Pécs! MFC 6 2 1 3 7-11 7 11. Győri ETO 6 1 4 1 8-7 7 12. Mezőkövesd 6 2 0 4 10-15 6 13. Bp. Honvéd 5 1 2 2 6-6 5 14. MTK Budapest 5 1 1 3 5-6 4 15. Puskás Akadémia 6 1 1 4 5-13 4 16. Kaposvár 5 0 i 4 4-13 1 A FERENCVÁROS 2009. február elseje, azaz napra pontosan 4 év 7 hónap után tudta legyőzni legnagyobb hazai riválisát, a címvédő Győrt a női kézilabda NB I-ben. A vasárnapi rang­adón a győriek nem tudtak mit kezdeni a rettentően kemény és fegyelmezett ferencvárosi védekezéssel, a népligetiek kapujában Alena Abramovics pedig bravúrosan védett. EREDMÉNY, 1. FORDULÓ: FTC-RA- IL CARGO HUNGARIA-GYŐRI AUDI ETO KC 20-17 (12-7). V.: Andorka, Hucker. Ld: Tömöri 7, Zácsik 4, illetve Bulatovics 5, Löké 4. A hazaiaknál Nerea Pena, a címvédő, Magyar Ku­pa- és Bajnokok Ligája-győztes vendégeknél Görbicz Anita nem vállalta a játékot. Reme­kül kezdett a Ferencváros, kitűnő védekezéssel és kapus­teljesítménnyel a 25. percben már 8-3-ra vezetett. A teljesen lebénult és tíz percig gól­képtelen ETO erejéből csak arra telt, hogy a szünetig ne nőjön tovább a különbség. A második félidőre feljavult a Győr, ám a rivális hősiesen állta a rohamokat, különösen a fehérorosz Abramovics ka­pus remekelt, továbbra is 60 %-nál védett. Feljött a címvédő két gólra (15-13), ám az 55. percben 18-13-ra módosult az állás. A hajrában ember­előnyben faragott hátrányából az ETO, ám a vereséget nem kerülhette el. ■ B. L. Szucsánszkiék bravúrral nyertek Egy korai góllal verte meg a Ferencváros a Kecskemétet labdarúgás Mezőkövesdi siker az újoncok rangadóján, magabiztos diósgyőri győzelem a fővárosi lila-fehérek ellen A SZOMBATHELYI HALADÁS ha­zai környezetben 3-2-re nyert a Pápa ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójának pén­teki nyitómérkőzésén. A páro­sítás igazi presztízscsata volt, a szombathelyiek egykori, il­letve a pápaiak jelenlegi tulaj­donosa, Bíró Péter miatt. A Fe­rencváros a harmadik percben szerzett góllal győzte le 1-0-ra a vendég Kecskemétet. A ven­dég kecskemétiek csak helyze­tekig jutottak, így a mali táma­dó, Diallo gólja döntött. A Debre­cenben elszenvedett 4-1-es ve­reség után, és mi más is lehetett volna a célja a nyolc légióssal ki­álló zöld-fehéreknek a Kecske­mét elleni bajnokin, mint feled­tetni a hajdúsági botlást. Mo- niz kitette a múlt heti kezdőből a Holmah Dávid, Gyömbér Gá­bor, Aleksandar Jovanovic triót. A Mezőkövesd nyerte az újoncok csatáját, miután 3-1-re legyőzte a vendég Puskás Aka­démia együttesét. A gól nélküli és igencsak eseménytelen első félidőt követően a második já­tékrész gólgyártásában a hazai­ak voltak jobbak. Véber György együttese szombaton az első pontjait szerezte meg hazai pá­lyán a szezonban. A Diósgyőr hazai pályán 2-0- ra legyőzte az Újpestet. A ven­dég Újpest rengeteg helyzetet kihagyott az első húsz percben, a hazaiak két szép gólt szerez­A diósgyőri Tisza Tibor (balról) rángatja meg az újpesti Simon Ligot mezét tek. Jó néhányan a szokásosnál is nagyobb izgalommal készül­tek a diósgyőriek közül a bajno­kira, hiszen korábban a sport- igazgató, Kovács Zoltán és a két támadó, Tisza Tibor és Bar- czi Dávid is hosszú időt töltött el Újpesten. OTP BANK LIGA, 6. FORDU­LÓ: MEZŐKÖVESD ZSÓRY-PUS­kás akadémia 3-1 (0-0). Mező­kövesd, 3000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Petneházi (50.), Balaj- ti (56.), Menougong (91.), illetve (Lencse 63.). FERENCVÁROS-KECSKEMÉTI TE-PHOENIX MECANO 1-0 (1-0). Puskás Ferenc Stadion, 6000 néző. V.: Andó-Szabó. Gól: Di­allo (3.). DIÓSGYŐRI VTK-ÚJPEST FC 2-0 (l-O). Miskolc, 3800 néző. V.: Németh. Gól: Kostic (36.), Ká­dár (52.). SZOMBATHELYI HALADÁS-LOM- BARD PÁPA TERMÁL FC 3-2 (2-1). Szombathely, 3510 néző. V.: Far­kas. Gól: Radó (13., 47., - utóbbit 11-esből), Halmosi (36.), illetve Griffiths (21.), Arsic (88.). Kiál­lítva: Rodenbücher (Lombard Pápa, 90.). PMFC-MATIAS-DVSC-TEVA 2-1 (l-l). Pécs, 2500 néző. V.: Be­csérdi. Gól: Koller (30., 67.), il­letve Volas (5.). A Kaposvári Rákóczi-Bp. Honvéd és a Videoton FC-MTK Budapest mérkőzések lapzár­tánk után értek véget. ■ B. L. <