Tolnai Népújság, 2013. augusztus (24. évfolyam,178-203. szám)

2013-08-12 / 187. szám

ROBIN VAN PERSIE 2013. AUGUSZTUS 12., HÉTFŐ Robin van Persie duplájával a Manchester United nyerte meg az angol labdarúgó Szu­perkupa-döntőt a második ligás Wigan ellen. A MU története során huszadik alkalom mai hódította el a kupát. Ezen a meccsen debütált David Moyes az United kispadján. HÍRSÁV A Magyar Kupa MVP-je az ASE-ban folytatja kosárlabda Az Atomerőmű SE NB I-es férfi csapata egy éves szerződést kötött Jarrod Jonesszal. A 206 cm magas center tavaly a szezont Uk­rajnában kezdte. Februárban érkezett az Álba Fehérvár­hoz, amellyel kupagyőztes és magyar bajnok lett. Húsz meccsen átlagban 12.1 pon­tot és 6.9 lepattanót szerzett. Az ASE ma 10 órakor kezdi a felkészülést. ■ B. L. Gercsák aranyat nyert a miami ifjúsági vb-n CSELGÁNCS A 63 kg-osok között szereplő Gercsák Sza­bina aranyérmet szerzett a Miamiban zajló ifjúsági vi­lágbajnokságon. A miskolci lány idén már megnyerte az ifjúsági Európa-bajnokságot, ezüstérmes volt az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivá­lon, a budapesti felnőtt Eb-n a mezőny legfiatalabbjaként a 7. helyen végzett. ■ B. L. Hosszú Berlinben is világrekordot döntött úszás Újabb világcsúccsal örvendeztette meg az úszó­társadalmat Hosszú Katin­ka, aki a berlini rövidpályás VK-viadal 100 m vegyes selejtezőjében repesztett egy 57.45 mp-es időt. Világbajno­kunk a saját maga által hét közben - csütörtökön - az eindhoveni vk-n felállított 57.50 mp-es világcsúcsot ad­ta ót a múltnak. ■ B. L. Hosszú Katinka kiváló formában Simon az újoncot is elrendezte labdarúgás A támadó triplázott, az MVM-Paks négyig jutott a Puskás Akadémia ellen Simon Attila megállítha­tatlan. A csatár három gólt lőtt az újonc Puskás Akadémiának, csapata, az MVM-Paks három meccs után is százszázalékos. Rónai Gábor Régen játszott ilyen meccset az MVM-Paks, mint amilyen a Puskás Akadémia elleni volt. A hazai drukkereknek egyet­len pillanatig sem kellett ag­gódniuk amiatt, hogy kedven­ceik begyűjtik-e a három pon­tot. Nem megbántva a vendége­ket, de a szombat eset látottak alapján nyugodtan kijelenthet­jük, túl magas ez a szint a fel- csúti együttesnek. Mintha egy NB Il-es középcsapattal játszott volna a Paks, akkora volt a kü­lönbség a felek között. Kovács Gábor gyors gólját (Hajdúchról került a paksi védő elé a labda Báló Tamás jobboldali beadá­sát követően) ugyan nem kö­vette még újabb az első félidő­ben, de ha Simon Attila lövé­se a 21. percben nem a kapu­fán csattan, aligha úszta volna meg a kiütést a Puskás Akadé­mia negyvenöt perc alatt. Éger László lécre lőtt labdájáról ne is beszéljünk, mint ahogy arról is kár már vitát nyitni, mi lett vol­na, ha a 36. percben Tóth Ba­lázsnak kezezésért kiosztja az amúgy teljesen nyilvánvaló má­sodik sárga lapot Solymosi Pé­ter játékvezető. Elgondolkodta­tó, hogy ez a csapat úgy nyer­te meg az NB Il-es bajnokságot, hogy huszonnnyolc találkozón keresztül veretlen volt... Persze ez nem a felcsútiak hibája, sok­kal inkább minősíti a magyar futball hátországát (az amatő­rökre természetesen ez nem vo­natkozik). Hiába mondogatta egy-két vélhetően vendégérzel­mű drukker, hogy még fel kell venniük a ritmust, egy olyan csapatot, amelyikben Polonkai Attila, Tóth Balázs, Bertus La­jos, vagy Tischler Patrik is ját­szik, azt ne nevezzük már nye­Simon Attila (elöl) megállíthatatlan: már hat gólnál jár az idei szezonban Örül a sikernek az edző, de tudja, hol a helyük „JÓL FUTBALLOZTUNK. A Szél egy kicsit megzavart minket, főleg az első félidőben nehezeb­ben tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna, a második já­tékrészben viszont már jobban, ötletesebben és gyorsabban fut­balloztunk. Ehhez természete­sen kellett az is, hogy az ellenfél tíz emberrel játsszon, de azt gondolom, hogy a fiúk összessé­gében jól teljesítettek. Mentek a győzelemért végig, aminek meg is lett az eredménye. Ugyanak­kor nem vagyunk elájulva ettől a három győzelemtől, továbbra is a földön járunk. Tisztában vagyunk vele, hogy az élen lévő csapatokkal mégnem játszot­tunk. Tudjuk, hogy hol a he­lyünk” - nyilatkozta Horváth Ferenc a csapat vezetőedzője, aki Simon Attiláról annyit mon­dott, örül neki, hogy ilyen jófor­mában van, és reméli, ez a len­dülete kitart a folytatásra is. Simon Attila: fél óra alatt mesterhármas EMLÉKEZTETŐ. OTP BANK LIGA, 3. FORDULÓ. MVM-PAKS-PUSKÁS akadémia 4-1 (í-O). Paks, Fe­hérvári úti stadion, 1200 néző. Vezette: Solymosi P. (Varga Zs., Lémon O. - Erdős J, Böcskei). Paks: Molnár P. - Fiola, Éger, Kovács G., Szabó J. - Kecskés - Bartha (Tököli, 77.), Bori (Kiss T, 63.), Báló, Hullám (Könyves, 19.) - Simon A. Pus­kás Akadémia: Hajdúch (Somo- di, 13.) - Vachtler, Vaszicsku, Fabio, Farkas N. - Molnár T. (Mamadu, 69.), Polonkai, Tóth B., Bertus, Baracskai (Zsolnai, 56.)- Tischler. Gólszerzők: Ko­vács G. (6.), Simon A. (59., 73., 88.), illetve Tischler (54., 11-es- ből). Sárga lap: Farkas N. (6.), Tóth B. (9.), Vaszicsku (26., 64.), Baracskai (55.). Kiállítva: Vaszicsku a 64. percben. rétién újoncnak. A második fél­idő elején aztán egy időre még­is meghűlt a vér a paksi druk­kerek erejében, a játékvezető ugyanis jogosan tizenegyest ítélt a vendégeknek Szabó János megmozdulása (a védő Molnár Tibort rántotta le a 16-oson be­lül) miatt, Tischler pedig be is vágta a labdát a jobb alsóba. Pár perc alatt rendezte a sorokat a Paks, és az idénybeli negyedik gólját jegyző Simon Attila révén (a csatár a cserekapus, a meccs elején ujjsérülést szenvedett Lubos Hajdúch helyére beálló Somodi Bence lábai között lőtt a kapuba) hamar visszavette a vezetést, majd ugyanő a hajrá­ra fordulva közelről fejelt a léc alá Báló Tamás kiválóan elvég­zett jobboldali szögletét követő­en. Ekkor már tíz emberrel ját­szott a Puskás Akadémia (az amúgy is indiszponált Vaszics­ku Gergő második sárga lapja miatt volt kénytelen elhagyni a pályát), s csak az volt a kérdés, hogy akar-e újabb gólt lőni a Paks, vagy kényelmesen lehoz­za 3-1-el a találkozót. Szeren­csére akart, Simon Attila egy Fiola Attila-Kiss Tamás akciót követően úgy lőtt a kapuba 16 méterről, hogy Somodi még be­leért a labdába, de az valahogy mégis becsorgott a bal alsóba. A támadó bombaformában kezdte az idényt, az Újpestnek egyet, a Pécsnek kettőt, a Puskás Aka­démiának hármat lőtt. „Úgy érzem, bármibe rúgok, az mostanában a kapuban köt ki. Nagyon remélem, hogy ez a jó széria kitart a folytatásban is” - mondta Simon Attila. A Paks idénybeli harma­dik bajnoki találkozóját nyer­te - egyelőre minden rózsa­színnek látszik az atomváros­ban. De nem árt a földön jár­ni, mert a folytatásban ezeknél a meccseknél azért jóval kemé­nyebb csaták következnek. Pél­dául vasárnap este, fél hétkor a bajnokesélyes Videoton ott­honában, majd jövő vasárnap, ismét hazai pályán, a Bp. Hon­véd ellen. A Ferencváros nagy csatában legfőzte a nyeretlen címvédőt labdarúgás Történelmi sikert aratott a Mezőkövesd: nyolc gól és három piros lap színesítette a kecskeméti összecsapást az újonc Mezőkövesd megsze­rezte története első NB I-es si­kerét: Véber György együttese az OTP Bank Liga 3. fordulójá­ban a találkozó előtt százszáza­lékos Kecskemét vendégeként aratott fölényes, 6-2-es diadalt. A hétvége rangadóján a Fe­rencváros 2-1-re győzött a cím­védő Győr vendégeként. Az el­ső félidőben nagy küzdelmet és kevés helyzetet láthattak a né­zők, a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy a játékvezető a 37. percben kiállította a játék­téren belül reklamáló Ricardo Monizt, a Ferencváros vezető­edzőjét. A hajrá előtt egy ütkö­zést következtében elvesztette az eszméletét a győriek kapu­sa, Sasa Stevanovic. Ezt követő­en a Fradi nagy erőket mozgósí­tott a győztes gól megszerzésé­ért: a 88. percben Jenner lövése már utat talált a kapuba. A keleti rangadón a DVSC esélyt sem adott a Diósgyőrnek - még a 39 éves Dombi Tibor is gólt szerzett. A Pápa hazai pályán 1-0-ra nyert a Kaposvár ellen, s ve­retlenül áll, míg a vendégek to­vábbra sem gyűjtöttek pontot. OTP BANK LIGA, 3. FORDULÓ: KECSKEMÉTI TE-PHOENIX MECA- NO-MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC 2-6 (1-4). Kecskemét, 2500 néző. V: Farkas Á. Gól: Rajczi (42., 11-es- ből), Koszó (56.), illetve Szalai (13.), Bognár (45.), Melczer (21., Tuijp (balról) és a Ferencváros átlépett Lángon és a győri együttesen 11-esből), Balajti (30.), Menou- gong (69.), Olasz (88.). Kiállítva: Póti (20.), Patvaros (72.), illetve Hegedűs (81.). LOMBARD PÁPA TERMÁL FC- KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1-0 (1-0). Pá­pa, 1000 néző. V.: Becséri. Gól: Babic (19., öngól). GYŐRI ETO FC-FERENCVÁ­ROS 1-2 (0-0). Győr, 7000 néző. V.: Andó-Szabó. Gól: Varga R. (47.), illetve Holman (58.), Jen­ner (88.). MTK BUDAPEST-SZOMBATHE­lyi haladás 0-1 (O-i). Hidegkúti Stadion, 1000 néző. V.: Kassai. Gól: Ugrai (42.). DVSC-TEVA-DIÓSGYŐRIVTK 4-0 (2-0). Debrecen, 7000 néző. V: Szabó Zs. Gól: Bódi (33.), Vo­las (38.), Szakály P. (61.), Dom­bi (92.). A Videoton-PMFC és az Üjpest-Bp. Honvéd mérkőzé­sek lapzártánk után. ■ B. L. Az OTP Bank Liga állása 1. Debrecen 3 3 0 0 12-1 9 2. MVM-Paks 3 3 0 0 8-3 9 3. Pápa 3 2 1 0 3-1 7 4. Videoton 2 2 0 0 4-0 6 5. Ferencváros 3 2 0 1 4-4 6 6. Kecskemét 3 2 0 1 7-8 6 7. MTK 3 1 1 1 5-3 4 8. Haladás 3 1 1 1 3-4 4 9. Mezőkövesd 3 1 0 2 6-6 3 10. Újpest 2 1 0 1 3-3 3 11. Győri ETO 3 0 2 1 4-5 2 12. Diósgyőr 3 0 2 1 3-7 2 13. Puskás Akad. 3 0 1 2 3-7 1 14. Pécsi MFC 2 0 0 2 2-4 0 15. Bp. Honvéd 2 0 0 2 1-4 0 16. Kaposvár 3 0 0 3 2-10 0