Tolnai Népújság, 2013. július (24. évfolyam, 151-177. szám)

2013-07-29 / 175. szám

2013. JÚLIUS 29., HÉTFŐ HIBSAV Junior vb: Földházi aranyérmet szerzett öttusa Földházi Zsófia győzött a nők versenyében a székesfehérvári junior öttusa-világbajnokságon. A felnőtt Eb-aranyérmes spor­toló a lövészetekkel megsza­kított futásban (kombinált szám) remekelt, elsőként ért a célba. Slett Emese 28., Földházi Anita 31. lett, a Földházi Zsófia, Slett Emese, Réti Kamilla összeállítású magyar csapat nyolcadik­ként zárt. Győzött a mexikói válogatott. ■ B. L. A Győr három góllal nyert Norvégia ellen kézilabda Nagy iramú, rendkívül látványos mér­kőzést vívott szombaton a BL-győztes Győri Audi ETO és az olimpiai és világ­bajnok norvég női kézilab­da-válogatott. A 28-25-re végződő meccset a klub­csapat nyerte. Skogrand 6, Görbicz és Oftedal öt-öt gólt dobott. A meccs legnagyobb nyertese mégis a Magvas- sy Mihály Sportcsarnokba kilátogató körülbelül 1300 néző volt. ■ B. L. Pars Krisztián ismét 80 méter fölé jutott atlétika London olimpiai bajnoka, Pars Krisztián rendkívül magabiztosan, 80.41 méteres dobással nyerte meg a kalapácsve­tést szombaton az atlétikai országos bajnokság máso­dik napján. A 110 méteres gátfutás döntőjében a két esélyes, Baji Balázs és Kiss Dániel nagyon ellépett a mezőnytől, előbbi 13.62-vel, két tizeddel győzött. ■ B. L. 555! í. ,81 ; “*v v ívuuu Pars magabiztosan nyert az ob-n _______________ SPORT 'FMMBBBBWHfflfífflBMBBWHMf'IWW 'i1 id'lfM Mllll|llillli|it w1J|^^^^S|”^wllllllll>IMIiailí,l<PBllliaal,BiaBIIBIIIITlH,ll,llll,!H,lllTIIIFIlT1^^ Superman Argo Cityből labdarúgás A paksi Molnár Péter repkedett a Szusza Stadionban Debütálok góljaival nyert Ujmecsekalján a Ferencváros Az MVM Paks a fővárosban 2-1-re győzött az Újpest FC vendégeként az OTP Bank Liga nyitófordulójának első szombati mérkőzésén. Balázs László Az újpestiek kezdtek jobban, több szép támadást is vezet­tek, helyzeteket dolgoztak ki. A 42. percben megérdemelten szereztek vezetést, a Kabát elle­ni szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett értékesítette. A fordulás után a hazaiak Ah- jupera révén növelhették volna előnyüket, de az észt támadó óriási helyzetet puskázott el. A kihagyott újpesti lehetőségeket góllal büntette a Paks, a cse­reként beálló Báló lőtt a rövid sarokba, igaz, Balajcza nagyot hibázott a lövésnél. A vendégek vették át a játék irányítását, en­nek ellenére kis híján az Újpest szerzett gólt, Kabát szabadrú­gásból a kapufát találta el. Az utolsó pillanatokban mindkét csapat előtt adódott egy-egy ziccer, de ezek kima­radtak, a 93. percben azonban büntetőhöz jutott a Paks, az egy­kori újpesti, Simon Attila pedig eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzés kezdése előtt 37 Celsius-fokot mértek a stadion környékén, ehhez képest a más­fél ezer néző nem látott rossz bajnokit. A Paks sorozatban negyed­szer vitte el a három pontot a Szusza Ferenc Stadionból: a 2010/11-es idényben 3-2-re, a következő szezonban 2-0-ra, az előző kiírásban pedig 6-0-ra nyert a fővárosban. A lila-fehé­rek 2010 áprilisa óta nem tud­ták legyőzni vidéki riválisukat. Újpesten először ült a kispa- don Kozma István, míg a Paks- nál ezen a találkozón debütált vezetőedzőként a Kecskemétről érkezett Horváth Ferenc. „A második félidő közepétől, de inkább az utolsó harminc percben játszottunk igazán jól, előtte a kapusunk és a Jóisten tartotta csak a lelket a csapat­ban, de nagyon örülök viszont, hogy egy ilyen hatvan perc után tudunk ilyen harmincat játsza­ni, ahol azért előbb is eldönthet- tük volna a mérkőzést - nyilat­kozta Horváth Ferenc, a paksiak vezetőedzője a mérkőzést köz­Az egykori újpesti csatár, Simon Attila higgadtan értékesítette a Paks javára 93. percben megítélt tizenegyest vetítő Sport Tv-nek. - Habár azt kell mondjam, azért az Újpest­nek is megvoltak a helyzetei. Azt gondolom, hogy az Újpest a OTP BANK LIGA, 1. FORDULÓ: ÚJ­PEST FC-MVM PAKS 1-2 (1-0). Szusza Ferenc Stadion, 1613 né­ző. V: Németh Ádám (Huszár Balázs, Varga Gábor). Újpest: Balajcza- Vermes, Antón, Mi- hajlovics, Molnár S.- Simon K., Vasiljevics, Balogh B- Tshibua- bua, Ahjupera, Kabát. Vezető­edző: Kozma István. Paks: Mol­mérkőzés nagy részében jobban játszott nálunk, de kettő egy lesz holnap a Nemzeti Sportban, úgyhogy a lényeg ez. Az első nárP- Nyári, Fiola, Éger, Sza­bó/.- Bori (Báló, 55.), Bartha, Hullám (Éppel, 69.), Kecskés, HefflerN. (Könyves, a szünet­ben)- Simon A. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Gólszerzők: Ka­bát (42., 11-esből), illetve Báló (ól.), Simon (93., 11-esből). Sár­ga lap: Nyári (31.), Kecskés (49.), Könyves (75.). hatvan percben lehet, hogy egy kicsit megijedtünk, vagy csak túl meleg volt, nem tudom, sok mindent lehet mondani, a pálya rossz volt. Mi lassúak voltunk, körülményesek, előre játékban vékonyak voltunk, talán ez lehe­tett a probléma. Aztán valami­féle gát átszakadt a srácokban a hatvanadik perc után, akkor már azt láttam, amit az edzése­ken játszanak, pontosan, gólra törően - rengeteg helyzet volt, amiből végül is gól születhetett volna. A kapusunk, Molnár Pé­ter nem tudom, hol járt eddig, talán a Kryptonon, mert olyan volt, mint Superman. A 93. perc döntött a paksi együttes javára az újonc Puskás Akadémia döntetlent játszott a Lombard Pápa vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 2013/14-es sze­zonja első fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így története első élvonalbeli meccsén egy pontot szerzett. A Ferencváros 2- 1-re nyert az utolsó félórában emberhátrányban futballozó Pécs vendégeként. A zöld-fehé­rek góljait Jack Tuijp és a cse­reként beálló Arsenio Valpoort szerezte, mindkét, nyáron iga­zolt holland futballistának ez volt az első bajnokija az együt­tesben. A címvédő Győr hazai pályán 1-1-es döntetlent ját­szott a Diósgyőr együttesével. Az MTK hazai környezetben 3- 0-ra nyert az újonc Mezőkö­vesd ellen. OTP BANK LIGA, 1. FORDULÓ: LOM­BARD PÁPA TERMÁL FC-PUSKÁS akadémia l-l (0-0). Pápa, 2000 néző. V.: Iványi. Gól: Eszlátyi (63.), illetve Vaszicsku (82.). PMFC-MATIAS-FERENCVÁROS 1-2 (O-l). Pécs, 5500 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Koller (59.), illet­ve Tuijp (28.), Valpoort (77.). Ki­állítva: Szatmári (PMFC, 61.). MTK BUDAPEST-MEZŐKÖVESD 3-0 (0-0). Hidegkúti Stadion, 1500 néző. V.: Becséri. Gól: Pö- löskei (51.), Ladányi (79.), Var­ga Sz. (88.). GYŐRI ETO FC-DIÓSGYŐRIVTK l-l (0-0). Győr, 2500 néző. V.: Erdős. Gól: Wolfe (78.), illetve Husic (53.). Kiállítva: Völ­gyi (Győr, 42.), illetve Kádár (DVTK, 61.). A Videoton FC-Szombaú helyi Haladás, a Kecskeméti TE-Budapest Honvéd és a DVSC-TEVA-Kaposvári Rákó­czi meccsek lapzártánk után értek véget. ■ B. L. Moniz csapata győzelemmel nyitott Borosék legyőzték az olimpiai bajnok duót 500 méteren kajak-kenu A paksi Boros Gergely és Sík Márton képviseli a magyar színeket K-2-ben a duisburgi világbajnokságon Akárcsak a május végi el­ső fordulóban, júliusban is a Kämmerer Zoltán vezette olim­piai ezüstérmes hajó nyerte a férfi kajaknégyesek 1000 méteres küzdelmét a kajako­sok és kenusok idei második válogatóversenyén, a szegedi Maty-éren. A Kämmerer, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kvartett magabiztosan előzte meg két riválisát (2:48.160 perc), így ki­harcolta a világbajnokságon va­ló indulás jogát. K-l 500 méteren nem borult a papírforma, az ezer egyes­hez hasonlóan Dombvári Bence nyerte a számot, ezzel végérvé­nyesen bebizonyítva, hogy je­lenleg ő a legjobb magyar férfi kajakos egyéniben, hiszen az első válogató után a másodikon is megnyerte mindkét számot. K-2 500 méteren is kikapott az első válogatón győztes Dom­bi, Kökény duó, a számot a Sík Márton, Boros Gergely (ASE) egység nyerte. Itt valószínűleg nem lesz szükség szétlövésre, ugyanis az olimpiai bajnokok duó az 1000 métert preferálja a világbajnokságon is. „Nem lepett meg, hogy jól ment alat­tunk a hajó, már az edzéseken is gyorsak voltunk” - mondta Sík Márton. Csak a szétlövés döntött két számban: a C-l 200 méter kü- löncsatáját Lantos Ádám, míg Sík Márton és Boros Gergely gyorsabb volt a Dombi-Kökény párosnál a női K-2 1000 méter ütközetét a Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina kettős nyerte meg. A hölgyeknél az asztalok mellett eldőlt, hogy a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kettős állhat majd rajthoz K-2 500 méteren, míg az 1000 méteren győztes duó a négyesben kap helyet. Az év fő viadalát augusztus 29. és szeptember 1. között rendezik a németországi Duis- burgban. Storcz Botond szövet­ségi kapitány 39 tagú magyar csapatnévsort terjesztett be a szakmai bizottság és az el­nökség elé. A kapitány a férfi kenunégyesben, 200 méteren a női K-2-ben, valamint a női K-l 200 méter váltóban még nem hirdetett csapatot, ezt leg­később augusztus elején teszi majd meg. eredmények. Férfi K-4 1000 m: 2. Sík Márton, Bozsik Gá­bor, Boros Gergely, Hufnägel Tibor (EDF Démász-Szeged, ASE, G4S-Honvéd) 2:49.950 perc. K-l 500 m: 3. Somorácz Tamás (ASE). K-2 500 m: 1. Bo­ros Gergely, Sík Márton (ASE, EDF Démász Szeged). C-2 200 m: 5. Tóth Márton, Bozsik Atti­la (ASE, EDF Démász-Szeged). K-l 200 m: 8. Somorácz Tamás (ASE). K-2 200 m: 2. Boros Ger­gely, Sík Márton (ASE, EDF Dé­mász-Szeged). K-l 5000 m: 10. Boros Gergely (ASE). aB. L.