Tolnai Népújság, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-06 / 104. szám

2013. MÁJUS 6., HÉTFŐ SPORT 15 NB ll.es futball: esélye sem volt a paksi csapatnak a Tatabánya ellen Hat mányoki gól Faddon labdarúgás Közönségszórakoztató találkozón győzött a Szedres Átlövője, Vasas Edina nélkül is kiütéssel győzött az FGKC alakulata SOROZATBAN 16. MÉRKŐZÉSÉT veszítette el az NB Il-es labda­rúgó-bajnokságban szereplő MVM Paks, amely fezúttal Tatabányán kapott ki 1-0-ra. A hazai gárda az első perctől kezdve nagy nyomás alatt tar­totta a paksiakat, Kiss Máté kapus bravúrjaira is szsükség volt ahhoz, hogy ne legyen több gól a felek közti különb­ség. Az atomvárosiak szerdán a ZTE ellen jól futballoztak (annak ellenére, hogy 4-1-re nyertek a vendégek), ezúttal gyenge teljesítményt nyújtot­tak. A hajrában ugyan volt lehetőség az egyenlítésre, de akkor már nem volt szeren­cséje a Lengyel-gárdának. A paksiak a tavaszi szezonban még nem szereztek pontot. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 25. FORDULÓ. TATABÁ- nya-mvm Paks ii 1-0 (1-0). Tata­bánya, Vezette: Lovas (Búzás, Török). Tatabánya: Dombai - Oláh G., Djurics, Hegedűs N., Törtei - Huszák (Kis Sz., 75.), Bakos, Kovács I., Móri (Skriba, 82.) - Weitner (Csovics, 80.), Ferkó. Vezetőedző: P. Nagy László. Paks II: Kiss M. - Féhr (Kvanduk J., a szünetben), Szalontai, Berkó, Blatt - Feil, Laták (Kesztyűs, a szünet­ben), Mészáros I. (Rab A., 87.), Czinger - Pap R., Eisenberger. Edző: Lengyel Ferenc. Gólszer­ző: Oláh G. a 30. percben. A BAJNOKSÁG ÉLCSOPORTJA, NYUGATI CSOPORT) 1. Puskás Akadémia 61 (25 mérkőzés), 2. Kozármisleny 48 (24), 3. Ajka 45 (25), 4. Gyirmót 44 (24), 5. ZTE 43 (25), 6. Tatabánya 38 (25), ...16. MVM Paks II10 (25) pont. ■ R. G. Feil Mátéék helyzetig sem jutottak Fritz Adámot (jobbról) hiába üldözték a szentgyörgyiek, a Szedres támadója az egész meccsen remekül futballozott, egy gólt vállalt a féltucatból Tíz gól Szedresben, hatot lőtt a Nagymányok Faddon, dön­tetlen Tamásiban - remek meccseket hozott a szombat az UNIQA megyei I. osztályú focibajnokságban. Rónai Gábor TAMÁSI 2009 FC-DUNAFÖLDVÁR fc 2-2 (1-0). Tamási, V: Szap- panyos. Tamási: Balogh B. - luhász A., Pekoli, Pintér A., Hegedűs D. - Bernáth, Herr N., Horváth K. (Pruck, 71.), Baranyai D. - Tóth Z., Kovács P. Edző: Márkus Krisztián. Du- naföldvár: Nagy G. - Fancsali, Béres, Papp N., Berényi P. - Ra­bijász (Taba G., a szünetben), Szalai Sz. (Nyári, 54.), Jaksa G. (Schulteisz A., 77.), Marosi - Hargitai (Princz G., 54.), Schul­teisz N. Edző: Szellák Sándor. Nagy küzdelemben igazságos döntetlen született. Gól: Tóth Z. a 13., Herr N. a 85., illetve Marosi a 62., Berényi P. a 65. percben. Jók: Herr N., Juhász A., illetve Marosi T., Schulteisz N., Papp N. SZEDRES-DUNASZENTGYÖRGY 6-4 (2-2). Szedres, V: Álló T. Szedres: Steinbach G. - Kú­ti, Horváth L., Horváth Bálint (Junkuncz, 39.), Kozák - Bie- rer (Benizs, 66.), Horváth Ba­lázs (Walczer, 78.), Szabó Sza­bolcs, Fritz Á. - Tóth Á., Bíró Adrián. Edző: Lacza József. Dunaszentgyörgy: Tóth F.' - Jó- ni K., Debreceni, Gerendái Z., Forray B. - Tóth Z., Kovács L., Krepsz, Horváth B. - Horváth L., Katz. Edző: Domsa Ferenc. Gólgazdag, fordulatos mérkő­zés, közönségszórakoztató já­ték - megérdemelt hazai győ­zelem. Gól: Bíró Adrián a 20. és a 48., Tóth Á. a 45. és a 85., Fritz Á. az 50., Benizs a 74., il­letve Horváth L. a 13. és a 67., Forray B. a 39., Kovács L. a 90. percben. Jók: Bíró Adrián, Tóth Ákos, Fritz Á., Benizs, il­letve Tóth F., Jóni K., Debrece­ni, Forray B. két mérkőzést is játszanak hétközben az UNIQA megyei I. osztályban: május 8-án, szer­dán a Szedres a Tévéit, a Báta- szék a Kölesdet fogadja. Mind­két összecsapás 17.30 órakor kezdődik. A hétvégi, 23. fordu­ló összecsapásai kivétel nél­Tóth Ferenc, a szentgyörgyi kapus kül május 12-én, vasárnap lesznek. A párosítás: Kisdo- rog-Dunaszentgyörgy, Duna földvár-Szedres, Nagymá- nyok-Tamási 2009 FC, Báta- szék-Fadd, Kölesd-Kakasd, Majos-Tevel, Cikó-Őcsény. Kezdés: 16.30. FADD-NAGYMÁNYOK 2-6 (1-1). Fadd, V: Kövesdi T. Fadd: Hon- ti - Horváth G., Pesti D., Pesti Z. (Pál M., 75.), Csányi - Ge­rendái G., Tóth A., Szabó K. (Fazekas R., 63.), Udovisits (Berta, 63.) - Nagy Zs., Mi- zser. Játékos-edző: Nagy Zsolt. Nagymányok: Kiss A. (Schan- czenbacher, a szünetben) - Galla, Garai, Töttös, Miklós T. - Illés Z. (Horváth B., 20.), Herger (Illés V, 53.), Szabó F., Wolf R. (Hoffmann, 74.) - Barabás Á., Pongrácz (Rein Á., 73.). Edző: Töpfner Tibor. Megérdemelten győzött a haj­rában a helyzeteit remekül ki­használó vendégcsapat. Gól: Nagy Zs. a 23., Horváth G. a 78., illetve Barabás Á. a 37., a 62. és a 73., Rein Á. a 81., Hor­váth B. a 83., Miklós T. a 92. percben. Jók: az egész vendég­csapat dicséretet érdemel. *** A VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI, LAPZÁRTA ELŐTT Tevel-Kölesd 3-2, Őcsény-Ma- jos 0-8, Cikó-Kisdorog 4-2, Kakasd-Bátaszék 0-2. A mérkőzések részletes tudó­sításait és a bajnoki tabellát la­punk holnapi, keddi számában találják. Rangadót vív szerdán a Szedres és a Tevel A női kézilabda NB I/B-ben Szentendrén nyert a Szekszár­di FGKC. NYUGATI-CSOPORT, 23. FOR­DULÓ. SZENTENDREI NKE-SZEK- SZÁRDI FGKC 16-34 (6-16). Szentendre. V: Alapi, Kovács. Szekszárdi SCHELL- Német 2, FARKAS A. 10, Gulya 2, PÉTERBENCZE 1, REISCH 7, Horváth Sz. 3. Csere: Mészáros (kapus), Weigel 5 (2), Zhorela 3, Palkó 1, Máté Zs., Csajkó. Edző: Tabajdi Ferenc. HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 3/2. kiállítások: 6, illetve 12 perc+kizárás. Vasas Edina nélkül lépett pályára Szentendrén a Fekete Gólyák együttese: a balátlövő tavasszal műtött térde tovább­ra sincs rendben, így május 10-én egy CT-vizsgálat mondja ki a pontos diagnózist. A Nagyatád elleni vereség pozitívan érzékeltette hatását a Gólyák játékán, hiszen az első perctől kezdve nagyon összpontosítottak Tabajdi edző lányai. A nehézségek és a sérülések ellenére komolyan vették az összecsapást Horváth Szimonettáék, a 16. percben már hét gól volt az előnyük, az első félidő végére pedig tíz­gólosra nőtt a különbség. A szünet után a 45. percig tovább növelte előnyét a vendégcsapat, amely koncentráltan és jól vé­dekezett -16 gól lett a differen­cia. Egy tízperces pauza után a hajrában ismét odatették ma­gukat a szekszárdi játékosok, a meccs záró szakaszában főleg a szélsők villogtak. TABAJDI FERENC: - A múlt heti vereség után ma a szebbik ar­cát mutatta csapatom. ■ B. L. Horváth Szimonetta 3 gólt dobott Három szekszárdi diák a rivaldafényben díj Tanulásban és országos sporteseményeken bizonyítottak a fiatalok Idén öt korcsoportban hetven fiatal kapott „Magyarország jó tanulója - jó sportolója 2012” díjat április 26-án Budapesten. Három szekszárdi diák is elis­merő oklevelet vehetett át Balog Zoltán emberierőforrás-minisz- tertől és Simicskó István spor­tért és ifjúságért felelős állam­titkártól: Máté Fanni Szabina, a Baka István Általános Iskola 7. osztályos tanulója, Pusztai Pet­ra, a Garay János Gimnázium 11. évfolyamos diákja, és Strau- binger Dániel az I. Béla Gimná­zium végzős növendéke. Kitűnő bizonyítványuk mel­lett mindhárman országos tanulmányi versenyeken és sporteseményeken is kiemel­Középen balról Máté Fanni, Pusztai Petra és Straubinger Dániel kedőt nyújtottak. Máté Fanni kislabdahajításban lett diák­olimpiái bajnok. Az alapsport­ága a kézilabda, az FGKC kor- osztályos csapatának tagja, de labdarúgásban is képviseli iskoláját a DOL-döntőben Fo- nyódligeten. Pusztai Petra - há­rom évvel ezelőtt a Baka iskola nebulójaként már megkapta a legmagasabb elismerést - a Garay gimnázium gerelyhajító csapatával szerzett ezüstér­met. Straubinger Dániel sakko­zóként ér el sikereket - a díjat már másodszor kapta meg. Áz ösztöndíjakról a tanulmányi és sportteljesítmények objektív mércéje alapján döntenek a mi­nisztériumban. ■ B. L. Klicsko többször is padlóra küldte Planétát A profi nehézsúlyú ökölvívás ukrán sztárja, Vlagyimir Klics­ko rendkívül magabiztosan nyert kihívója, az olasz Frances­co Pianeta ellen szombaton, ez­zel megvédte a négy nagy világ- szervezet (WBA, IBF, WBO, IBO) világbajnoki övét. A németor­szági Mannheimben rendezett összecsapáson Pianeta a negye­dik menetben kétszer is padlóra került, igaz, egyik alkalommal csak megcsúszott. Az olaszra az ötödik menetben ismét szá­molni kellett egy balhorog után, majd a hatodik menet végén újra a padlóra került. Pianeta ugyan felállt, de a bíró beszüntette az egyoldalú küzdelmet. Az olasz ezzel elvesztette veretlenségét. Vlagyimir Klicskónak ez volt a 60. győzelme a profik tábo­rában, mérlegében három ve­reség szerepel, legutóbb 2004- ben Lamon Brewstertől kapott ki, azóta 18 összecsapást nyert meg. A mannheimi gála egyik betétmérkőzéseként kötelek közé lépett Zatykó Zita, aki a hazai közönség előtt szereplő Christina Hammerrel talál­kozott a Boksz Világszervezet (WBO) betöltetlen nagyközép­súlyú világbajnoki övéért. Áz összecsapást Hammer egy­hangú pontozással nyerte, így Zatykó - aki ezzel elveszette a Boksz Világalapítvány (WBF) címét - profi pályafutása első vereséget szenvedte el. ■ R. G.