Tolnai Népújság, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-21 / 116. szám

16 2013. MÁJUS 21., KEDD SPORT Dzsudzsák Balázs élete legrosszabb meccse volt Dzsudzsák Balázs, a Dinamo Moszkva magyar labdarúgója élete legrosszabb meccsének nevezte a vasárnapi, Alanyija Vlagyikavkaz ellen elveszített bajnokit (1-0), amelyen kiállí­tották. A találkozó győztes gólját egyébként a másik magyar, Priskin Tamás szerezte. Korai gól döntött Bölcskén labdarúgás Ranga 2. percben lőtt gólja három pontot ért az UFC-nek A bölcskei Tóth János és a szekszárdi Szolomájer Miklós versenyfutása - az UFC mindhárom pontot elvitte HIRSAV Szurkolói ankétra várják az érdeklődőket labdarúgás Kedden 19 órá­tól szurkolói ankétot szervez az MVM Paks élvonalbeli csapata. A Fehérvári úti stadion első emeleti klubhe­lyiségében tartandó esemé­nyen a szurkolók a klubveze­tés tagjait, Tomiszlav Szivics vezetőedzőt és a játékosokat kérdezhetik a szezonban tör­téntekről. ■ B. L. Egy félidőt bírt a Szeged Veszprémben kézilabda A férfi NB I döntő­jének első meccsén a Veszp­rém hazai pályán 33-23-ra győzött a Szeged ellen, ezzel 1-0-ra vezet az egyik csa­pat második sikeréig tartó párharcban. A vendégek a második félidő első percéig tartották magukat, 16-16 után azonban a házigazda állva hagyta a szegedieket. Folytatás kedden. ■ B. L. Egy győzelemre a bajnoki címtől az Eger vízilabda A férfi ob I döntő­jének második felvonásán a Szolnok 7-6-ra kikapott az Egertől hazai pályán, így az egriek 2-0-ra vezetnek az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban. Salamon Ferenc négy góllal járult hozzá a vendégek sike­réhez. A harmadik meccset kedden játsszák a hevesi megyeszékhelyen. ■ B. L. Fraser-Pryce 11 mp-en belül száz méteren atlétika Az olimpiai bajnok és a világbajnoki címvédő csatájából a londoni játékok aranyérmese, a jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce került ki győztesen 100 mé­teren a sanghaji Gyémánt Liga-viadalon, amelyen kiváló, 10.93 másodperces idővel lett első. A 2011-es vb győztese, Carmelita Jeter nem tudta megszorítani őt, s végül csak a 3. lett 11.08 másodperccel. ■ B. L. A remek formában lévő Bonyhád Pécsről is ponttal tért haza, a Dombóvár a ta­vasz legjobb meccsét játszot­ta, a Szekszárd egy gyors góllal nyerte meg a Bölcske elleni rangadót. Balázs László BÖLCSKEI SE-TOLLE UFC SZEK­SZÁRD o-i (O-i). Bölcske. V.: Nagy I. Bölcske: Müller- Keresztes (Höss), Pasker, Miskovicz, Kol- larics- Fröhlich (Széles)- Tóth J., Rompos, Márki, Szili L- Nagy D. Edző: Búzás Attila. Szekszárd: Kovács B.- Koch, Rátkai, Ná- nási- Szolomájer .Miklós, Lógó, Márton E., Ranga (Horváth R), Dobra (Elbegdorj)- Juhász M. (Fehér Cs.), Deli D. Edző: Kvan- duk János. Nem túl látványos, de küzdelmes döntetlen sza­gú mérkőzésen a hazai csapat egy hibáját kihasználva nyert a bajnokaspiráns. Gól: Ranga. Ki­állítva: Nagy D. (Bölcske) a 88. percben. Jók: Miskovicz, Márki, illetve Márton E., Juhász M., Rát­kai, Szolomájer Miklós. búzás attila: - Gratulálok a szekszárdi csapatnak, meg­érdemelten nyert. Gratulálok saját csapatomnak is, mert na­gyot küzdött, és azoknak is akik olyan játékvezetőt küldtek erre a mérkőzésre, aki képtelen volt felnőni a feladathoz. kvanduk János: - Kontrollál­tuk azokat a területeket, ahon­nan a Bölcske veszélyes - jól vé- dekeztük le a pontrúgásaikat. Végig vittük azokat a táma­dásokat, melyeket hét közben gyakoroltunk, a befejezéseknél lehettünk volna pontosabbak. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-KOMLÓI bányász sk 4-1 (1-1). Dombóvár. V.: . Dombóvár: Szabados- Ta­kács Z., Kovács R. (Bódis), And- rosics, Kázmér- Keczeli, Méhn (Illés), Bán, Truszek (Farkas I.)- Gyánó, Fábián. Játékos-edző: Kardos Ernő. Komló: Herbert- Korbuly, Puskar, Halasi, Du- du- Takács (Keresztes), Bárká- nyi, Kalmár, Junior- Nagy R. (Ernszt), Namuquita. Edző: Ott József. A fegyelmezetten játszó Dombóvár kontrái életveszélye­sek voltak. Ilyen arányban is megérdemelt a hazaiak sikere. Gól: Fábián 3, Gyánó, illetve Ju­nior. Kiállítva: Herbert (Komló) 92. percben. Jók: az egész hazai csapat, illetve Junior, Korbuly, Kalmár. kardos ernő: - A tavasz eddi­gi legjobb játékával rukkoltunk ki, mindenki átlépte a saját árnyékát. A fordulópontokból jól jöttünk ki, megérdemelten nyertünk. PÉCSI MFC-MATIAS ll.-BONY- hád völgység lc 3-3 (i-i). Pécs, Újmecsekalja. Pécs: Molnár R- Akassou, Krejci, Gajág, Ham­buch (Horváth G., 71.)- Manj- rekar, Zelenyánszki (Vágner), Kovács A., Bailo (Gránicz)- Okoronkwo, Grósz. Edző: Mink Olivér. Bonyhád: Kovács L.- Ka­dosa, Máté N., Tóth R, Preinin- ger- Márk K., Szekeres (Szabó E.), Máté R. (Hencz), Sebestyén N. (Pfaff)- Gábor 6., Márk A. Edző: Kniesz Mátyás. Többet kezdeményezett a hazai csapat, a végén viszont a Bonyhádnak voltak nagyobb lehetőségei. Gól: Okoronkwo, - Kovács A., Grósz, illetve Szekeres, Hencz, Márk K. Jók: Molnár R, Krejci, Zelenyánszki, illetve Máté N., Tóth R, Hencz, Márk K. KNIESZ MÁTYÁS: - Nem tu­dom meddig tudjuk tartani a lépést, minden dicséretet meg­érdemelnek a fiúk. Remélem a hátralévő két meccset is így bírjuk. BFC SIÓFOK ll.-TOLNAI VFC 0-0. Siófok. V.: Sipos K. Siófok: Heinrich- Kiss Zs., Gergő (Ko­vács Zs.), Márkus, Pécseli- De­ák I. (Nyitrai), Klujber (László B.), Vérségi, Fodor M - Mester, Fülöp N. Edző: László András. Tolna: Kiss G.- Wéber, Házer, Agócs, Karszt L- Mátyás, Hege­dűs L. (Merkl Máté), Rikkers, Stadler- Csende R. (Horváth M.), Szabolcska (Sümegi). Edző: Wiesner József. A mérkőzés nagy részében többet kezdemé­nyezett a hazai csapat, de a jól védekező Tolna megérdemelten szerzett egy pontot. Jók: Kiss Zs., Fülöp N., Fodor M., illetve Stadler, Házer, Mátyás, Kiss G. wiesner József: - Kilenc­ven percen keresztül tudtunk koncentrálni, ezért szereztünk pontot a jó erőkből álló Siófok otthonában. IA Dráva csoport állása 1. Szekszárd 24 19 4 1 52-14 61 2. Dunaújváros 24 19 3 t 76-12 60 3. Nagyatád 24 13 4 7 43-37 43 4. Bölcske 24 12 4 S 48-36 40 5. Komló 24 12 3 9 40-34 39 6. Szentlőrlnc __ 24 1 2 2 10 46-32 38 7. Pécs II. 24 11 5 8 47-27 38 8. Bonyhád 24 9 7 8 3941 34 9. Híd SC 24 9 3 12 52-42 30 10. Dombóvár 24 7 7 10 3639 28 11. Siófok II. 24 6 4 14 2665 22 12. Nagybajom 24 •:* ' 5 15 21-59 17 13. Balatonlelle 24 4 2 18 1962 14 14. Tolna ‘ 24 2 5 17 2366 11 A Ferencváros nyerte az MTK elleni rangadót az ETO Parkban a Ferencváros 2-0-s győzel­met aratott Győrben az MTK felett a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának örök­rangadóján. EREDMÉNYEK: SZOMBATHELYI HALADÁS-LOMBARD PÁPA 2-1 (0-1). Szombathely, 2000 néző. V.: Iványi. Gól: Dlusztus (54., öngól), Radó (88.), illetve Quin­tero (21.). Kiállítva: Dlusztus (Pápa) a 87. percben. FTC-TK BUDAPEST 2-0 (0-0). Győr, 2500 néző. V.: Kassai. Gól: Somalia (52.), Böde (68.). FGSZ SIÓFOK-PMFC-MATIAS l-o (0-0). Siófok, 500 néző. V.: Oláh. Gól: Windecker (71.). EGRI FC-ÚJPEST FC1-2 (0-1). Vác, 300 néző. V.: Fábián. Gól: Horváth Z. (77.), illetve Tshi- buabua (24.), Simon K. (72.). VIDEOTON FC-KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI FC 2-1 (1-0). Székesfehér­vár, 4000 néző. V.: Solymosi. Gól: Álvarez (29.), Kovács I. (54.), illetve Thian (77.). BUDAPEST HONVÉD-GYŐRI ETO FC 2-0 (0-0). Bozsik Stadion, 1500 néző. V.: Andó-Szabó. Gól: Hidi (61.), Lanzafame (82.). Ki­állítva: Kink (Győr) az 53., és Kvilitaia (Győr) a 70. percben. DVTK-KECSKEMÉTI TE 2-1 (0-1). Diósgyőr, 3000 néző. V: Né­meth Á. Gól: Gohér (77.), Luque (79.), illetve Rajczi (23.). Ki­állítva: Antal (Kecskemét) a 79. percben. ■ B. L. Orosz (FTC) és Wolfe (MTK) csatája Viharos végjátékban bukott el a DVSC ellen az MVM Paks labdarúgás Hiába vezetett és játszott jobban az első félidőben az atomcsapat, a címvédő Löki megfordította a találkozót Egyszer csak lecsapott a vihar. Óriási fekete fellegek borították be az eget a Fehérvári úti stadi­on felett. Aztán pillanatok alatt hatalmas eső zúdult a pályára. A nézők menekültek, minden­ki biztonságot nyújtó menedé­ket keresett. A játékosok pedig áztak, pillanatok alatt csurom­vizes lett az addig csak izzadt­ságtól nedves szerelésük. Nem hiányzott a vihar, a nagy eső, különösen nem a paksiaknak. Az addigi játékuk egy csapás­ra semmissé lett, az addig a meccset jórészt uraló hazaiak nem találták a helyüket. Az el­ső félidőben remekül játszott Tomiszlav Szivics együttese a Lokinak momentuma sem volt. Hiába volt ott a vendégek kez­dőjében Bódi, Czvitkovics és Coulibaly, a DVSC nem tudott mit kezdeni a Pakssal. Bart- ha László remek góljával meg­érdemelten jutott előnyhöz az atomos társaság, amely akár több góllal is vezethetett volna, mert a helyzetek megvoltak, de kimaradtak. A szünet után egy kissé feljavult a Debrecen, ám nem azért egyenlített, mert ak­kora fölényben lett volna. Elég volt egy aprócska kihagyás a védekezésben, és Korhűt Mi­hály megtalálta a rést a lábak között a kapuig. A meccsből hátralévő időben egy-egy nagy helyzet akadt mindkét oldalon, de alighanem a csapatok is úgy Bartha (a labdával) vezetést szerzett, de Czvitkovics (jobbra) lett a hős voltak vele, kár kockáztatni, csúszik a fű, az egy pont pedig jobb mint a semmi. A vége előtt pár perccel azonban szabad­rúgáshoz jutott a DVSC, Czvit­kovics Péter nagy bomba után a Csernyánszki által kiütött labdát pedig Mészáros Norbert becsúszva a kapuba továbbítot­ta. A hajdúságiak mindhárom pontot elvitték, pedig a Paks számára ebben a meccsben is több volt. Szombaton két órá­tól Kaposváron lép pályára az atomcsapat - hatpontos meccs következik Égerék számára. OTP BANK LIGA, 28. FORDULÓ. MVM PAKS- DVSC-TEVA 1-2 (1-0). Paks, 1000 néző. V: Farkas Á. Gólszerző: Bartha (33.), illetve Korhűt (53.), Mészáros N. (86.). Sárga lap: Könyves (22.), Sifter (30.), Lázok (52.), illetve Máté P. (49.), Korhűt (59.), Coulibaly (61.), Korhűt (76), Szűcs I. (90.). Kiállítva: Korhűt (76.). ■ R. G. I Az OTP Bank Liga állása 1. Győri ETO 28 17 7 4 5931 58 2. Videoton 28 15 6 1 i 46-21 51 3. MTK 28 14 6 8 40-28 48 4. Bp. Honvéd 28 14 6 8 4635 48 5. Debrecen 28 14 4 10 44-30 46 6. Ferencváros 28" 12 9 7 ■ 4632 45 7. Kecskemét 28 11 8 9 4637 41 8. Szombathely 28 10 10 8 34-26 40 9. Újpest 28 10 8 10 3941 38 10. Diósgyőr 28 9 10 ■ 9 I 2936 37 11. Paks 28 8 11 9 4636 35 12. Kaposvár 28 9 6 13 32-36 33 13. Pécsi MFC 28 8 7 13 2942 31 14. Pápa 28 7 6 IS 2644 27 15. Siófok 28 6 4 18 3660 22 16. Eger 28 3 6 19 04 15