Tolnai Népújság, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-13 / 110. szám

2013. MÁJUS 13., HÉTFŐ SPORT 15 Élre ugrott a Bátaszék a tabellán labdarúgás A Majos a 93. percben mentett pontot a Tevel ellen, szedresi pontvesztés Gyarmati Csaba (balról) góljával sokáig győztesnek tűnt a Tevel Majoson, de Tálas Zoltánék (középen) kitűnően hajráztak és végül ki tudtak egyenlíteni Az élcsapatok közül csak a Bátaszék tudott nyerni az UNIQA megyei I. osztályú focibajnokság hétvégi, 23. fordulójában, és riválisai pontvesztését kihasználva átvette a vezetést a bajnoki tabellán. A rangadón a 93. percben szerzett góllal men­tett pontot a Majos. Rónai Gábor bátaszék-fadd 3-1 (1-1). Báta­szék, V: ifj. Hartung V. Báta­szék: Fügedi - Samu P., Stefán, Torma, Lieszkovszky - Camara, Calka N., Rozgonyi, Mészáros T. - Földvári, Gábor P. (Sárkö­zi Gy.). Edző: Dienes Pál. Fadd: Szalai Á. - Pesti D., Fazekas R., Szabó K., Gerendái G. - Pesti Z. (Pál M.), Tóth A., Mizser, Aszta­los - Udovisits, Nagy Zs. Játé­kos-edző: Nagy Zsolt. A hazai csapat végig irányított, kapu­fákat lőtt, számtalan helyzetet kihagyott, ezért saját magának tette nehézzé a győzelmét. Gól: Földvári, Mészáros T., Sárközi Gy., illetve Mizser. Jók: Stefán, Lieszkovszky, Mészáros T., il­letve Gerendái G., Tóth A., Udo­visits. Ifi: 8-1. MAJOS-TEVEL 1-1 (0-1). MajOS, V: Szommer A. Majos: Komá­romi B. - Bálint J., Czékmány T. (Kelemen I.), Szőts A:, Pata­ki (Lovász R.) - Varga Á., Tálas, Bognár,$., Kovács K. - György, Bodó (Máté B.). Edző: Kalmár Ferenc. Tevel: Szőcs Á. (Neuba­uer Á.) - Nagy G., Nagy Z., Sas, Kertész D. - Simon T., Nagy R, Simon J. (Nagyfalusi L), Dézsi (Fazekas M.) - Gyarmati (Fe­renc M.), Pfeifer (Ahmed). Edző: Kiss János. Rangadóhoz méltat­lan mérkőzésen a hosszabbítás utolsó percében szerzett góllal tartotta otthon az egyik pon­tot a hazai csapat. Gól: Máté B., illetve Gyarmati. Jók: az egész vendégcsapat dicséretet érde­mel. Ifi: 3-2. DUNAFÖLDVÁR-SZEDRES 0-0. Dunaföldvár, V: Stefik R. Du- naföldvár: Nagy G. - Fancsali, Béres L., Papp N., Berényi P.- Rabijász (Lénáit), Szalai Sz., Jaksa G., Marosi T. (Ferencz Z.)- Schulteisz N. (Schulteisz A.), Mészáros G. (Hargitai). Edző: Szellák Sándor. Szedres: Stein- bach G. - Kuti, Horváth L., Jun­kuncz, Kozák - Bierer, Horváth Bálint, Horváth Balázs (Aradi G.), Szabó Sz. - Tóth Á., Fritz Á. Edző: Lacza József. A mélyen tudása alatt játszó vendégcsa­pat értékes pontokat hagyott Dunaföldváron. Jók: az egész hazai csapat, illetve Szabó Sz., Steinbach G. Ifi: 3-1. KISDOROG-DUNASZENTGYÖRGY 5-2 (í-i). Kisdorog, V: Éreth. Kisdorog: Preiszig - Bognár I., Brunner, Bordi, Pálinkás N. - Németh Sz. (Máthé), Pal­kó Máté, Nagy L., Bognár F. (Klein E.) - Horváth G., Schiller A. Technikai igazgató: Bőhm János. Dunaszentgyörgy: Tóth F. - Jóni K. (Horváth G.), Debre­ceni, Kiss B., Gerendái Z. (Hor­nem hozott jó meccset a Majos és a Tevel rangadója - nem dőlt el a bajnoki cím, ahogy azt elő­re sokan gondolták. A teveliek korán vezetést szereztek, és az első félidőben több kecsegtető akciót is vezettek, amivel akár el is dönthették volna a három bajnoki pont sorsát. A helyzetek azonban kimaradtak, és ahogy váth B.) - Eorray B. (Dömény B.), Nagy D., Tóth Z. (Horváth L.), Kovács L. (Katz J.) - Krepsz, Lacza Zs. Edző: Domsa Ferenc. A jól játszó dorogiak győzelme ilyen arányban is megérde­melt. Gól: Horváth G. 3, Schil­ler A., Máthé Z., illetve Kovács L., Horváth L. Jók: Schiller A., Horváth G., Brunner, Pálinkás N. Ifi: 1-0. NAGYMÁNYOK-TAMÁSI 1-4 (0­2). Nagymányok, V: Farkas R. Nagymányok: Kiss A. - Haran­gi, Galla, Garai, Töttös (Illés V.) - Miklós T. (Illés Zs.), Szabó R, Horváth B. (Herger), Wolf R. (Feik) - Pongrácz (Rein Á.), Ba­rabás Á. Edző: Töpfner Tibor. Tamási: Balogh B. - Kovács R., az lenni szokott, ez megbosszul­ta magát. A majosiak a 93. percben egyenlítettek, de egyik csapat sem volt boldog a lefújás után. Annál nagyobb volt az öröm viszont Bátaszéken: Die­nes Pál csapata a rangadó dön­tetlenje és a Szedres pontveszté­se miatt élre állt a tabellán. Mi­csoda izgalmak lesznek még! Schmidt D. (Hegedűs D.), Pintér A., Tóth R. - Bernáth (Bruck­ner), Herr, Horváth K. (Molnár L.), Baranyai - Kovács R, Tóth Z. (Pruck). Edző: Márkus Krisz­tián. Megérdemelt vendéggyő­zelem született. Gól: Rein Á., illetve Kovács P. 2, Horváth K., Pruck. Kiállítva: Barabás Á. a 83. percben. Jók: Galla, Illetve Kovács R, Pintér A., Bernáth, Baranyai D. Ifi: 3-2. CIKÓ-ŐCSÉNY 4-1 (1-1). CikÓ, V: Kövesdi T. Cikó: Zsilinsz­ky - Máté R, Szabó Z., Forrai Z. (Gárgyán), Acsádi G. - Löfli D., Berényi Sz., Dudás Z., Ker­tész J. - Sárközi R, Dudás G. Edző: Pozsár István. Őcsény: Lizák - Nagyfalusi L. (Góman), 1. Bátaszék 23 15 6 2 61-23 51 2. Majos 22 15 5 2 79-23 50 3. Szedres 23 15 5 3 69-31 50 4, Tevel 22 15 4 3 60-27 49 5. Cikó 22 10 4 8 4444 34 6. Kölesd 23 10 3 10 5548 33 7. D.sztgyörgy 22 10 1 11 59-61 31 8. Kakasd 23 9 3 10 3845 31 9. Fadd 22 8 3 11 40-52 27 10. Tamási 23 8 2 13 50-60 26 11. Kisdorog 22 7 4 11 39-63 24 12. Őcsény 22 5 1 16 23-75 16 13. Nagymányok 22 4 1 17 43-78 13 14. Dunaföldvár 22 3 3 16 2148 11 Martinovits, Heffner A., Szabó L. - Rácz (Grénus), Acsádi V., Batizi-Pócsi, Kolompár - Kutasi A., Heffner M. Edző: Boros At­tila. Megérdemelten nyertek a hazaiak. Gól: Berényi Sz., Löfli D., Dudás G., Kertész J., illetve Acsádi V. Jók: Löfli D., Berényi Sz., Sárközi R, illetve Acsádi V., Martinovits, Kutasi A., Heffner A. Ifi: 1-2. KÖLESD-KAKASD 2-2 (2-1). KÖ­lesd, V: Fülöp A. Kölesd: Szabó T. - Weisz P. (Gazdag), Nagy R, Bors, Dömötör - Váli (Kol­ler), Kapinya, Weisz T., Miklós T. (Borbély I.) - Kun, Wascher. Edző: Nagy Ferenc. Kakasd: Reitzi - Dobondi (Jakab), Tóth L., Hosnyánszki Zs. (Kiss Cs.), Palkó Antal - Réti, Kvanduk E., Sebestyén M., Bozsó - Vituska N., Miklós L. Játékos-edző: Hos­nyánszki Zsolt. A hatodik perc­től tíz emberrel játszó hazaiak talán közelebb álltak a győze­lemhez. Gól: Weisz T., Váli, il­letve Bozsó, Miklós L. Kiállítva: Dömötör a 6. percben. Jók: We­isz T., Nagy R, Kapinya, illetve Dobondi, Bozsó, Tóth L. Ifi: 5-0. MEGJEGYZÉS A TABELLÁHOZ: a Kisdorogtól és a Dunaföldvár- tól egy pont levonva! Megtört a jég, újra győzelmet ünnepelhetett az NB ll-es Paks tizenhat vesztes mérkőzés után ünnepelhetett győzelmet az NB II-ben szereplő MVM Paks második csapata. MVM PAKS II.-GYŐRI ETO II. 1-0 (0-0). Paks, 100 néző. V: Urbán E. (Gálán, Kulcsár J.). Paks: Kiss M. - Szalontai, Berkó, La­katos G. (Kesztyűs, 54.), Feil- Czinger, Laták (Blatt, 54.), Kvanduk, Pintér N. - Eisenber- ger, Pap R. (Horváth M., 90.). Edző: Lengyel Ferenc. Győr: Kamenár - Sztanisics, Lang, Kálmán (Serfőző, 74.), Paget- Farkas IIB., Kalmár, Köles (Bellar, 70.), Paku - Matetits (Varga T., 59.), Kvilitaia. Edző: Sándor István. Gólszerző: Pap R. a 65. percben LENGYEL FERENC: - Hason­ló teljesítményt nyújtottunk eddig is, de ezúttal volt kapu­sunk, góllövőnk és egy kis sze­rencsénk is. A Puskás Akadémia 2-0-ra nyert a Kaposvár II ellen és ez­zel bajnok lett. ■ R. G. Spanyol Nagydíj: Fernando Alonso nyert hazai pályán A KÉTSZERES VILÁGBAJNOK Fernando Alonso, a Ferrari pilótája nyerte a vasárnapi Forma-l-es Spanyol Nagydíjat hazai közönsége előtt. Az. oviedói születésű - idei második és pályafutása 32. fu­tamgyőzelmét arató - 31 éves versenyző mögött Kimi Räik- könen, a Lotus finn pilótája ért célba a második helyen, ezzel négy pontra megközelítette az ezúttal negyedikként záró, címvédő és az összetettben továbbra is az élen álló német Sebastian Vettelt (Red Bull). A harmadik helyen Alonso csa­pattársa, a brazil Felipe Mássá végzett a 66 körös viadalon. A PONTVERSENYEK ÁLLÁSA, pilóták: 1. Vettel 89,2. Räikkö- nen 85, 3. Alonso 72, 4. Lewis Hamilton (Mercedes) 50,5. Massa 45,6. Mark Webber (Red Bull) 42 ponttal. Csapa­tok: 1. Red Bull 131, 2. Ferrari 117,3. Lotus 111, 4. Mercedes 72, 5. Force India 32 ponttal. következik: Monacói Nagy­díj, május 26. ■ R. G. A rangadó döntetlenje után az izgalom garantált A megyei I. osztályú bajnokság allasa Parádés játékkal egyenlített az Atomerőmű az elődöntőben kosárlabda A Szolnok nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, három negyed után csupán 44 pontnál járt a címvédő Olaj Képes lehet-e megismételni az alapszakaszbeli bravúrját az Atomerőmű SE? A paksiak - éppen Schmidt Béla edzői bemutatkozásán - remek já­tékkal múlták felül a bajnoki címvédőt. Nem volt könnyű helyzetben a paksi csapat, hi­szen a Szolnok remek formá­ban érkezett a Gesztenyés úti sportcsarnokba. Ha azt vettük alapul, hogy az Olaj a negyed­döntőben simán, 3-0-val lépett túl a szombathelyieken, rá­adásul szerdán az ASE ellen is behúzta az elsőt (84-72), akkor nem igazán volt ok a remény­kedésre. Ha viszont azt néztük, hogy az Atom a harmadik ne­gyedet követően még vezetett Szolnokon (63-57), akkor volt mire alapozni az egyenlítést. A paksiak ennek megfelelően remekül kezdtek, Körtélyesi Gergely egy hármassal nyitotta meg a csatát, de az Olaj tartotta magát. Sőt nem sokáig tartott ki az ASE előnye, mert hamar fordított a vendégcsapat, de aztán Vojvoda Dávid hármasa után beindult az Atom. A má­sodik negyed közepén tízzel, a harmadik negyedben előbb hússzal, majd pedig 24-el (!) is ment a házigazda. A paksiak óriási lelkesedéssel játszottak, a Szolnok viszont sokat hibá­zott, nem lehet azt mondani, hogy ez lett volna a bajnokság esélyese a félelmetes Olaj (a ne­Rashad Bell és Tóth Ádám csatája. A lefújás után a paksi center örülhetett gyedik negyed előtt még csak 44 pontnál jártak a vendégek). A végén belefért, hogy az ASE kiengedjen, a győzelmet és az egyenlítést semmi sem veszé­lyeztette. Kedden, a harmadik meccsen meg kell próbálni az újabb bravúrt. Schmidt BÉLA: - Úgy érzem, motiváltabbak voltunk ellen­felünknél, ami védekezésben és támadásban is meglátszott. Fokozatosan növeltük az elő­nyünket, ami olyan mértékűvé vált, hogy a végén már a fiatal­jainkat is pályára küldhettem. nenan ASCSERICS: - Csak a mez színe alapján ismertem fel a játékosaimat. Elemezni kell ezt a mérkőzést, és ezután sokkal keményebben fogunk fellépni a következő paksi mér­kőzésen is. ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS. ATOMERŐMŰ SE-SZOLNOKI OLAJ KK 72-63 (21-19, 23-11, 20-14, 8-19). Paks. V: dr. Vígh R, Papp R, Ádám J. ASE: WILLIAMS 20/12, LEVY 16, VOJVODA 11/3, Körtélyesi 5/3, Tóth Á. 4. Csere: Kovács Á. 5/3, ID- LET 8, Kámán 3/3, Eilingsfeld, Kerpel-Fronius, Illés M. Edző: Schmidt Béla. Szolnok: Floren­ce 6, Horváth Á. 7/3, Sehovics 6, BELL 8/3, BÁDER 8. Csere: Gay 3/3, SIMON B. 8/3, Né­meth I. 3, SZABÓ M. 12, Mar- kovics 2, Fodor M. Edző: Ne- deljko Asceric. ■ R. G. I