Tolnai Népújság, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

Vasárnapi Tolnai Népújság, 2013-04-07 / 13. szám

gott öt perc alatt a hátrányá­ból. A következő ötben még eggyel, a montenegrói klasz- szis, Katarina Bulatovics például elképesztően nagy gólt lőtt, sőt Navarro kapus is gólt szerzett. De baj nem volt. Annál is inkább, mert a ro­mánok nem bírták a maguk által diktált tempót, s nem bírtak Görbicz Anitával, aki kétszer is „megkínálta” őket. Négygólos magyar előnnyel (20-16) fordultunk az utolsó negyedórába. Már érezni le­hetett, hogy ha csak valami elképesztően nagy fordulat nem következik be, a Győr győztesen térhet haza Romá­niából. Bulatovics minden­esetre nem az a típus, aki eb­be belenyugodna, egymaga vitte a vállán a Valceát. Ko- vacsics Anikó megunta a vil­logást, odavágott egyet - em­berhátrányba került a Győr. A románok érezték, most, vagy soha. Feljöttek egy gól­ra, s még volt hátra öt perc. Görbicz Anita 23-22-es győri vezetésnél először hi­bázott - az jutott az ember eszébe, olyan ez, mint amikor Messi tizenegyest ront, csak azt látjuk, hogy ő is ember -, hétméterese után a kapufáról pattant ki a labda, izgalmas lett a vége. De jól alakult: az egyetlen további gólnál Kova- csics Anikó pattintotta a háló­ba a labdát. A vége 24-22-es győri győ­zelem, a zöld-fehérek kétgólos előnnyel várhatják a BL-elő- döntő április 11-ei, veszprémi második felvonását. NŐI BL, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS: OLTCHIM VALCEA (ROMÁN)- GYŐRI AUDI ETO KC 22-24 (10-14) Gól: Bulatovics 8/1, Nechita 4, Manea 2, Meirosu 2/1, Pi- neau 1, Farcau 1, Bradeanu 1, Curea 1, Barbosa 1/1, Navar­ro (kapus) 1, illetve Görbicz 8/4, Amorim 6, Kovacsics 4, Löké 2, Rédei-Soós 2, Orbán 1, Radicsevics 1. A másik mérkőzésen: Lar- vik (norvég)-Krim Ljubljana (szlovén) 22-24 (9-16). Dénes Tamás Aligha kellett a győri játéko­soknak plusz motiváció a ta­lálkozó előtt, de a jelek szerint még „pluszban” felpaprikázta őket a kijelentés. Vagy „csak” egyszerűen arról van szó, hogy a Győri ETO fantaszti­kus csapat, amely a nehéz idegenbeli mérkőzéseken is kiválóan megállja a helyét. A romániai találkozó Gör­bicz Anita hetesből lőtt góljá­val kezdődött, a norvég Heidi Löké harcolta ki a büntetőt. A következő percekben a ma­gyar bajnok színtér állva hagyta a románt, Tadici alig­ha hitt a szemének. A Valcea csak a 8. percben szerzett először gólt, az első tíz perc végén 1-6-ot mutatott az eredményjelző. Az első fél­idő feléig sem változott sokat a játék képe, noha a Győr bra­zilja, Amorim már a második kétperces büntetéést is össze­szedte. De hiába rteményke- dett a hazai publikum, Gör­bicz Anita emberhátrányból is gólt lőtt. A 15. perc után 8-3-ra vezetett a Győr, vall­juk be, az eredmény a mi re­ményeinket is túlszárnyalta. A valceai hölgyeknek 5-9-nél esélyük lett volna háromra feljönni, de Iulia Curea kiug­rása után a korábban hetest is fogó Katrine Lunde óriásit védett. Görbicz ellenben meg­mutatta, hogy vékony hölgy is lőhet bivalynagy gólt - máris 10-5 volt, ide. Aztán amikor a 22. percben az utóbbi tíz év legjobb magyar kézilabdázó­nője kilőtte a román kapu bal Heidi Löké óriási csatát vívott luliia Managarovával alsó sarkát, héttel (!) ment az ETO! Tadici úr, látta ezt? A folytatásban magához tért a román együttes, vagy azt is megállapíthatnánk, hogy ezt a tempót nem lehetet végig tartani. A hazaiak jócs­kán faragtak a hátrányból, 13-10-re is feljöttek, de sze­rencsére Orbán Adrienn lőtte a félidő utolsó gólját: 10-14-re ált az elődöntő, vagya írjuk így, a mi szempontunkból 14-10-re. Közel azonosan teljesített a két csapat a fordulás után, a „közel” ezúttal azt jelenti, hogy a Valcea egy gólt fara­Gheorge Tadici, a román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya melléfogott. Azt találta mondani az Oltchim Valcea-Győri Audi ETO női BL-elődöntő első mér­kőzése előtt, hogy országa bajnoka hét-nyolc góllal legyőzi a magyarokat. Tadici úr, vajon látta ezt? kézilabda Görbicz Anita vezérletével kétgólos győzelmet aratott a Győr Ezúttal nem sikerült a bravúr eb-selejtező Négygólos magyar vereség Zágrábban, az újonc volt a legjobb A magyar férfi kézilabda-vá­logatott négygólos vereséget szenvedett a horvát csapattól Zágrábban a 2014-es dániai Európa-bajnokság selejtező­jében. A szombati eredmény kö­vetkeztében négy forduló után mindkét válogatott hat­pontos, de a legutóbbi három világversenyen - olimpián, vb-n és Eb-n - bronzérmes horvátok jobban állnak az egymás elleni eredmények alapján, mivel csütörtökön, Veszprémben csak két góllal, 20-18-ra kaptak ki. A letteket és a szlovákokat a magyar és a horvát válogatott is meg­verte már egyszer-egyszer, a csoportból az első két he­lyezett lehet majd ott a konti­nenstornán. A zágrábi mérkőzésen Mo- csai Lajos szövetségi kapi­tány együttese - amelyben nem volt ott a sérült Nagy László - nehezen melegedett bele a játékba, 5-0-s horvát vezetésnél, a 9. percben Mo- csai Tamás révén szerezte első gólját. Aztán a folyta­tásban csökkent valamelyest a különbség (6-3), de a má­sodik tíz perc végére megint megléptek a horvátok (10-4), köszönhetően elsősorban le- indításból lőtt góljaiknak, melyeket a magyarok előké­szítetlen és rosszul befejezett támadásai után, rendezetlen védelemmel szemben szerez­tek. Csakhamar hétgólosra hízott a különbség (11-4), amikor Ancsin átlövésből eredményes volt. Az utolsó bő negyedóra hozott némi fordulatot, a 44. percben Mocsai lövése nyo­mán már csak négytalá- latnyi volt (20-16). Aztán megint a horvátok szereztek könnyű gólokat, de a magya­rok továbbra sem adták meg magukat, és ismét vissza­zárkóztak. Az újonc Zdolik Bence nagyszerűen mutat­kozott be, a hajrában gya­korlatilag nem tudott hibáz­ni: hat lövésből hat gólt szer­zett, ezzel ő lett a magyar csapat legeredményesebb játékosa. Eb-selejtező, 4. forduló: HORVÁTORSZÁG-MAGYAROR- SZÁG 30-26 (15-9) Vasárnap: Szlovákia-Lett- ország. Az állás: 1. Horvátország 6 pont/4 mérkőzés, 2. Magyar- ország 6/4, 3. Lettország 2/3, 4. Szlovákia 0/3. Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény dönt. A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai kontinensviadalra. HIRDETÉS Vásároljon Baumit Homlokzati Hőszigetelő Rendszert és a kedvezményes áron túl most egyhavi gázdíját is megtérítjük! Ha 2013. március 18. és április 30. között Baumit open® Klímahomlokzatot vásárol AKCIÓS áron, egyhavi gázszámláját visszakapja!* Kalkulálja ki, hőszigetelésének költségét! A Baumit Hőszigetelés Kalkulátora segít Önnek kiszámolni, hogy a hőszigetelés msenként mennyibe kerül, milyen termékekből, milyen mennyiségre van szüksége. Baumit open® Klímahomlokzat: a biztos megoldás, amely kellemes és egészséges otthont teremt Önnek és családjának. Az akcióról további részleteket a www.hoszigeteieskalkulator.hu oldalon találhat. Baumit INFO: 06-33/512-920 *Baumit open® Klímahomlokzat hőszigetelő rendszer vásárlása esetén, illetve az akcióban részletezett feltételek szerint. Hőszigetelés egy életre! baumit.com Baumit Homlokzati Hőszigetelő Rendszerek megoldások színben és struktúrában * k 4 i