Tolnai Népújság, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-08 / 81. szám

A listavezető Győr sima, 2-0- s győzelmet aratott Pécsen a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában. A vendé­gek legutóbb az 1. fordulóban szenvedtek vereséget bajnoki találkozón. A Ferencvárosi 0- 0-s döntetlent ért el a Szom­bathelyi Haladás vendégeként. A Hali régóta veretlen hazai pályán: 2012. november 3. óta nem találtak legyőzőre NB 1- es mérkőzésen. A második helyen álló MTK Vácon sima, háromgólos győzelmet aratott az Eger vendégeként. Az Eger 13 mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban, legutóbb a 8. fordulóban a címvédő Debre­cent győzte le. EREDMÉNYEK. ÚJPEST FC-KA- POSVÁRI RÁKÓCZI 1-0 (1-0). SzU- sza Stadion, 1200 néző. V.: Né­meth Á. Gól: Vasiljevic (33.). PMFC-MATIAS-GYŐRI ETO FC 0-2 (0-2). Pécs, 2000 néző. V.: Bog­nár. Gól: Trajkovic (12.), Kro- naveter (29.). Kiállítva: Balogh B. (33.), Akassou (70.), illetve Strestík (33.). SZOMBATHELYI HALADÁS-FE­rencváros o-o. Szombathely, 5205 néző. V.: Andó-Szabó. LOMBARD PÁPA^KECSKEMÉTI TE-PHOENIX-MECANO 0-2 (O-O). Pápa, 500 néző, V.: Kassai. Gól: Balázs Zs. (70.), Salami (83.). EGRI FC-MTK BUDAPEST 0-3 (0-3). Vác, 250 néző. V.: Szőts. Gól: Vass (4.), Kanta J. (18., 39., előbbit 11-esből). A Bp. Hon- véd-DVSC és a DVTK-Videoton FC mérkőzések lapzártánk után értek véget. ■ B. L. I Az OTP Bank Liga állása 1, Győri ETO 21 15 5 1 43-17 50 2. MTK 21 12 5 4 35-20 41 3. Videoton 20 10 ' 5 5 35-15 35 4. Ferencváros 21 9 8 ■ | 35-24 35 5. Debrecen 20 10 2 8 28-20 32 6. Bp. Honvéd 20 8 4 '8 30-30 28 7. Újpest 21 7 7 7 28-30 28 8. Diósgyőr 20 7 7 6 1922 28 9. Paks 21 6 10 5 31-23 28 10 Kecskemét 21 7 6 8 26-30 27 11 Hatodéi 21 ~ 6 291 6 25-20 27 12. Kaposvár 21 7 5 9 23-26 26 13. PMFC-Matias 21 6 7 8 22-28 25 14. Pápa 21 5 5 11 16-35 20 15. Eger 21 2 5 14 1542 11 16. Siófok 21 2 4 15 1847 10 Márton Erik (a labdával) volt a szekszárdiak legjobbja a Szentlőrinc ellen - a védő egy szabadrúgást követően remek fejest küldött a vendégek kapujába Az NB III. Dráva-csoportja 18. fordulójában hátrányból fordítva győzött az éllovas Tolle UFC Szekszárd, a Tolna hiába vezetett 2-0-ra Nagyatádon, végül meg kel­lett elégednie az egy ponttal. Balázs László TOLLE UFC SZEKSZÁRD-SZENT­lőrinci se 3-1 (1-1). Szekszárd, 200 néző. Játékvezető: Ferencz. Szekszárd: Csapó L.- Dobra (Ju­hász M., 30.), Márton E., Náná- si, Szolomájer Miklós- Czin- kon, Koch, Rátkai- Horváth P. (Fehér Cs., 63.), Deli D., Fejes (Ranga, 37.). Edző: Kvanduk János. Szentlőrinc: Németh M.- Kalmár, Zámbó, Tóth M., Berkics (Tóth Á., 62.)- Nagy D., Leipold, Lóth (Szabó K., 69.), Ti­mothy (Laki, 69.)- Benke, Lau­er. Edző: Kulcsár Árpád. Nem a legjobb előjelekkel készült a mérkőzésre a szekszárdi csa­pat: a pénteki edzés végénLógó Zsolt és Juhász Máté összefejelt. Utóbbi úszta meg könnyebb sé­rüléssel a balesetet, a bajai kö­zéppályásnak azonban eltört az orrcsontja. Várhatóan négy he­tet kell majd kihagynia. Jó hely­zetfelismerés után egy szabad­rúgásgóllal szerzett vezetést a vendégcsapat, amely ezután visszahúzódott saját térfelére, és felvette a sündisznóállást. Az egész mérkőzésen kezdemé­nyező szellemben játszó UFC azonban feltörte a szívós bara­nyai alakulat védelmét - főleg a (kényszerű) cserék hoztak új lendületet a sárga-feketék já­tékába. A Dunaújvárostól egy hete pontot szerző Szentlőrinc ezen az összecsapáson helyze­tig sem jutott. Gólszerzők: Hor­váth P. (36.), Márton E. (55.), Ranga (67.), illetve Nagy D. (19.). Jók: Márton E., Nánási, Czin- kon, Ranga, illetve Kalmár. kvanduk János: - Gratulálok játékosaimnak. Nagy lelkierő­ről tettek tanúbizonyságot a pénteki edzésen történtek után. NAGYATÁDI FC-TOLNAI VFC 2-2 (0-2). Kaposvár. V: Sipos K. Nagyatád: Freischmid- Aká- csos (Kovács B., a szünetben), Dekanics, Szabó Sz., Pákai- Márton A., Csongár (Kovács G;, 75.), Galamb, Kiss J- V. Niko- lics, Nagy G. (Mixtai, a szünet­ben). Edző: Papp Zoltán. Tolna: Kiss G.- Wéber, Házer, Agócs G., Karszt L.- Sümegi (Má­tyás, 67.), Rikkers, Hegedűs L., Merkl M., Batánovics (Stadler, 55.)- Szabolcska (Csende R., 62.). Edző: Wiesner József. Az első félidőben a helyzeteit jól kihasználó tolnai csapat meg­érdemelten jutott vezetéshez. A második játékrészben a hazai együttes többet kezdeménye­zett, és két rögzítetett játékszi­tuáció után, az utolsó percek­ben végül kiegyenlített. Gól: Dekanics (60.), Kovács G. (86.), illetve Sümegi (17.), Batánovics (4L). Jók: Galamb, Mixtai, Ko­vács G., illetve az egész vendég­csapat dicsérhető. wiesner József: - Dicséret illeti a csapatomat, mert na­gyon sokat tett azért, hogy pon­tot szerezzen a jó erőkből álló Nagyatád ellen. eredmények: Dunaújváros PASE-BFC Siófok II. 2-0, Híd SC-Balatonlelle 4-1, PMFC-Ma- tias II.-Komlói Bányász SK 2-0. Az AC Nagybajom-Bonyhád Völgység LC, és Bölcskei SÉ- Dombóvári FC-Rutin mérkőzé­sek elmaradtak. IA Dráva csoport állása 1. Szekszárd 16 14 2 0 399 44 2. Dunaújváros 16 12 2 2 52-10 39 3. Komló 16 10 1 5 25-18 31 4. Bóicske 16 9 3 4 30-17 30 5. Pécs II. 16" 9 2 5 32-16 29 6. Nagyatád 16 7 t 5 .27-23 25 7. Szentlőrinc 16 7 2 7 2521 23 8. Dombóvár 15 4 5" 6 1922 17 9. Hid SC 16 4 2 10 27-34 14 10. Nagybajom 15 4 2 9 14-32 14 11. Siófok II. 16 4 2 10" 1845 14 12. Bonyhád U 3 4 7 18-27 13 13. Balatonlelle 17 3 2 12 1442 11 14. Tolna 16 2 4 10 1843 ífl OTP Bank Uga: nem bírt egymással a Szombathejy és a Ferencváros Hátrányból állt fel az UFC labdarúgás Jó teljesítményt nyújtottak a cserék a Szentlőrinc ellen Kikapott és az utolsó helyre csúszott vissza a tabellán a Paks Sorozatban tizedik mérkőzését veszítette el az MVM Paks NB II-ben játszó futballcsapata. Hi­ába játszott jobban ellenfelénél Lengyel Ferenc gárdája, a Baja két szerencsés gólt szerezve mindhárom pontot megszerez­te. Ráadásul a sereghajtó így előzött, és most a paksiak az utolsók a tabellán. LABDARÚGÓ NB II., NYUGA­TI CSOPORT, MVM PAKS-BAJAI lse o-2 (O-O). Paks, 100 néző. V: Mészáros I. (Márton Zs., Iványi L). MVM Paks: Kiss M. - Pap M., Berkó, Lakatos, Blatt (Rab, 83.) - Feil, Laták, Pintér N. (Kesztyűs, a szünet­ben), Czinger - Pap R., Hahn (Horváth M., a szünetben). Edző: Lengyel Ferenc. Baja: Tulipán - Hajnal, Farkas A., Szabó Gy., Szénási - Turcsik, Illés D., Szentgyörgyi (Túri T., a szünetben), Szávuj (Balázs D., 71.) - Szöllősi T., Csokics (Rónai, 83.). Edző: Goretich Gá­bor. Gólszerző: Csokics a 67., Illés D. a 80. percben. lengyel Ferenc: - Csapa­tom jobban játszott, mint az ellenfél, de a gólokat nem mi lőttünk, így a bajaiak megér­demelten győztek. Sajnálom a csapatomat. goretich GÁBOR: - A szeren­cse, ami eddig elpártolt tőlünk, most mellénk állt. Küzdelmes mérkőzésen motivált Paksot győztünk le. A győzelem érté­két növeli, hogy a pálya álla­pota miatt nem tudtunk teljes edzésmunkát végezni. ■ R. G. Hahn János csak helyzetigjutott 16 2013. ÁPRILIS 8., HÉTFŐ SZALAI ADAM Szalai Ádám büntetőt hibázott a Mainz nürnbergi vendégjátékán, a Bundesliga hétvégi fordulójában. A csatár a 28. percben rontott, csapata 2-1-es vereséget szenvedett. Sokba került a Mainznak Szalai kihagyott 11-ese Két pontot Siófokon hagytak a gyengén futballozó paksiak labdarúgás Lázok János remek gólt szerzett szabadrúgásból - ezen kívül nincs mire emlékezni a hétvégi összecsapásról Két pontot Siófokon hagyott az MVM Paks az OTP Bank Li­ga hétvégi fordulójában. Az atomvárosiak gyenge futballal rukkoltak elő, pedig a sereg­hajtó ellen mindenki biztosra vette, hogy három ponttal gaz­dagodik majd a vendégcsapat. Sajnos ezen a találkozón sem­mit sem tudott megmutatni az atomcsapat abból a futballból, amelyik a korábbi fordulókban jellemezte. Elképzelés nélküli támadójáték, bizonytalankodó védelem’- ez jellemezte a Pak­sot a Balaton-parti stadionban. Egyedül Lázok János pazar sza­badrúgásgólja maradt feledhe­tetlen emlék, a többit mielőbb el kell felejteni. Különösen azért kell(ene) túl­lépni mielőbb ezen a meccsen, mert a folytatásban nagyon kemény találkozók várnak a paksiakra. Kedden Vácott az Eger elleni elmaradt találko­zóját pótolja az atomcsapat (az összecsapás 16 órakor kezdő­dik), majd pénteken a Diós­győrt fogadja (19 óra). Ezután pokolian nehéz öt összecsapás következik: sorrendben a Vi­deoton (idegenben), a Győr (ide­genben), a Ferencváros (hazai pályán), az MTK (idegenben) és Debrecen (hazai pályán) lesz az ellenfél. A most elszórakozott pontokat ezeken a találkozókon kellene pótolni - nem ígérkezik egyszerű feladatnak. Lázok János csodás gólt lőtt, de semmi több - ez kevés volt a sikerhez Ez történt a meccsen OTP BANK LIGA, 22. FORDULÓ. BFC-SIÓFOK-MVM PAKS 1-1 (1-1). Siófok, 300 néző. V: Solymosi P. (Berettyón, Lémon). Siófok: Kurucz - Kiss Z., Fehér Zs., Ta­kács Z., Deák (Fodor M., 17.)- Pál Sz., Nagy T, Kecskés T, Windecker (Gál, 80.), Melczer- Máté J. (Dajics, 69.). Vezető­edző: Horváth Károly. MVM Paks: Csernyánszki - Heffler T, Éger (Mészáros /., 82.), Sza­bó ]., Juhász D. - Kovács G., Sifter - Könyves (Éppel, 55.), Lázok, Heffler N. - Tököli. Ve­zetőedző: Tomiszlav Szivics. Gólszerző: Pál Sz. a 23., illetve Lázok a 28. percben.- Nem az egy pontért jöttünk - mondta mérgesen Tomiszlav Szivics. - Számítottam rá, hogy nem lesz könnyű dolgunk, de így is nyernünk kellett volna. Nem voltunk ma az igaziak, így elmaradt a győzelem. A pá­lya talaja nem volt a legjobb, de nem akarom erre fogni a pontvesztést, mert az ellen­félnek is ezen a talajon kellett játszania. Az kétségtelen, hogy ez a talaj nem fekszik a játszó csapatunknak, de hát a körül­mények ilyenek, ehhez kell al­kalmazkodnunk. Nem lesznek könnyű meccseink a folytatás­ban, hiszen a tabella első öt helyezettje ellen folytatjuk. De megyünk tovább. ■ R. G.