Tolnai Népújság, 2013. március (24. évfolyam, 51-75. szám)

2013-03-25 / 70. szám

2013. MÁRCIUS 25., HÉTFŐ Xabi Alonso és Xavi játékra kész Xabi Alonso és Xavi is felépült kisebb sérüléséből. így a tervek szerint mindketten pályára léphet­nek a spanyol labdarúgó-válogatott keddi, Franciaország elleni vb-selejtezőjén. A hlspán váloga­tottnak szüksége is van a két kulcsemberre, hiszen „csak" a második selejtezőcsoportjában. XAVI HÍRSÁV A Jekatyerinburg simán nyerte a döntőt kosárlabda A női Euroliga fináléjában a házigazda Je­katyerinburg 82-56-ra meg­verte a török Fenerbahcét. A harmadik helyért a két magyar válogatott játékos­sal, Krivacsevics Tijanával és Quigley Alexandriával felálló Good Angels Kosice 65-57-re kikapott a francia Bourges-tól. ■ B. L. Lőrincz Tamás második Eb-aranyát nyerte birkózás A döntőben két menetben legyőzte az orosz Adam Kurakot, és 2006 után újra Európa-bajnoki címet szerzett Lőrincz Tamás. A magyar küldöttség három éremmel tér haza Tbilisziből: korábban Hatos Gábor (74 kg) 2. lett a szabadfogásúak között, Barka Emese (55) harmadikként zárt. ■ B. L. Hanga Ádám egy pontra a dupla-duplától kosárlabda Hanga Ádám és a bennmaradásért küz­dő klubja, a Manresa igazi nagyvadat ejtett vasárnap a spanyol bajnokságban, hi­szen az ÉuroCup final Four- jába igyekvő Bilbciót fektette két vállra (82-79). Hanga 9 pontot dobott, idénycsúcsot jelentő 10 lepattanót kapott le, 3 gólpasszt osztott ki - ösz- szesen 18-os VAL-t hozott össze. ■ B. L. Hanga Ádám, Manresa Huszonhat meccses széria labdarúgás Huszonhatodik mérkőzésén maradt veretlen a Szekszárd auicK Lógó Zsolt (balról), Fábián Imre, Nánási Attila (takarva) és Kovács Balázs. A Szekszárd-Dombóvár megyei rangadó sportszerű, nagy csatát hozott A Tolle UFC Szekszárd és a Bölcskei SE győzelmével zárult a Dráva-csoport 16. fordulójában rendezett két megyei rangadó. Balázs László Huszonhatodik bajnoki mérkő­zésén maradt veretlen a Tolle UFC Szekszárd NB III-as foci­csapata á hétvégi Dombóvári FC-Rutin elleni megyei derbin. Kvanduk János edző együttese utoljára a 2011/2012-es pont- vadászat tavaszi szezonjában (március 31.) szenvedett vere­séget. Akkor hazai pályán a PMFC-Matias II 1-0-ra legyőz­te a sárga-feketéket. A tavalyi bajnokságban ezt követően 11, idén ősszel 13, míg a március elején indult folytatásban két veretlen meccs áll az UFC neve mellett. Szombaton a dobogós Komlón vendége lesz a Szek­szárd - a baranyai gárda két vereséggel kezdte a tavaszt. TOLLE UFC SZEKSZÁRD-DOM- BÓVÁRI FC-RUTIN 2-1 (1-0). Szek- szárd, műfű. V: Böröczi. Szek­szárd: Kovács B.- Koch (Dobra, 59.), Nánási (Rátkai, 65.), Már­ton E., Szolomájer Miklós - Ló­gó, Czinkon, Juhász M. - Deli D. (Fehér Cs., 53.), Horváth P., Fejes. Edző: Kvanduk János. Dombóvár: Szabados - Ge­lencsér, Várai, Méhn, Kovács R.- Bán (Farkas L, 59.), Andro- sics- Keczeli, Fábián, Truszek (Bock, 65.) - Gyánó (Takács Z., 85.). Edző: Kardos Ernő. Szín­vonalas, nagy csatát hozó mér­kőzésen a rengeteg helyzetet kidolgozó, és ezekből csak ket­tőt értékesítő hazaiak értékes győzelmet arattak a tavaszra megerősödött, harcos Dombó­vár ellen. Gólszerző: Lógó (10.), Szolomájer Miklós (90.), illetve Gyánó (70.). Jók: Mártbn E., Ná­nási, Czinkon, Fejes, Horváth R, illetve Szabados, Keczeli, Méhn, Várai, Gyánó. kvanduk János: r Ha ponto­sabbak vagyunk, sokkal egy­szerűbb is lehetett volna ez a mérkőzés. kardos ernő: - Gratulálok a hazai csapatnak, kívánom, hogy nyerjék meg a bajnoksá­got. Két jó együttes mérkőzé­sén a játékvezető rontott a szín­vonalon. BÖLCSKEI SE-TOLNAI VFC 5-0 (0-0). Bölcske, 200 néző. V: Mód 1. Bölcske: Müller - Misko- vicz, Kőkuti, Kollarics, Szili I. - Márki (Höss, 81.), Besenczi I. (Keresztes D., 73.), Rompos J. Tóth J. - Nagy D., Szili P. (Kern, 58.). Edző: Búzás Attila. Tol­IA Dráva csoport állása 1. Szekszárd 15 13 2 0 358 41 2. Dunaújváros 15 11 2 2 49-9 35 3. Komló 15” 10” 1 4 25-16 31 4. Bölcske 15 9 3 3 29-15 30 5. Pécs II. 15 8 2 5 30-16 26" 6. Nagyatád 15­3 5 25-21 24 7. Szentlőrinc 14 7 1 6 24-17 22 8. Dombóvár 15 4 5 6 19-22 17 9. Nagybajom 14 4“ 2 ”8 13-29 14 10. Bonyhád 14 3 4 7 18-27 13 11. Híd SC 15 3 2 10 v 23-33 11 12. Siófokit. 14” 3 2 9 1542 11 13. Tolna 15 2 3 10 1641 9 14. Balatonlelle 15 2 2 11 11-37 8 na: Kiss G. - Wéber, Mausz P. (Karszt L., 69.), Agócs, Házer- Rikkers, Hegedűs L., Mátyás (Batánovics, 78.), Stadler (Csen­dé R., 55.) - Szabolcska, Merkl Máté. Edző: Wiesner József. A nehezen induló első félidő után - jól védekeztek a vendégek- a második elején egy hiba után előnyhöz jutott a hazai együttes. A gól után teljesen szétesett a Tolna játéka, a Bölcske pedig nö­velte előnyét. Gólszerző: Nagy D. a 49., Rompos J. az 55., Tóth J. a 69. és a 82., Kollarics a 87. perc­ben. Jók: Tóth J., Rompos, Besen­czi I., iiletve Merkl. búzás Attila: - A számszerű eredmény nem tükrözi a ne­hézségeinket, amelyet a szer­vezetten játszó ellenfél okozott számunkra. Gratulálok csapa­tomnak, a Tolnának pedig to­vábbi sikereket kívánunk. wiesner JÓZSEF: - A második félidei széteső játékunkat kö­nyörtelenül büntette a vendég­látó gárda. Gratulálok a bölcs­kei alakulatnak. Színvonalas összecsapást játszott a Paks a listavezetővel a listavezető Puskás Akadé­mia együttese kétgólos győzel­met aratott Pakson az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportja hétvégi fordulójában. Mindkét együttesben több NB I-es futballista szerepelt, így színvonalas, izgalmas össze­csapást láthattak a szurkolók. A Paks sokáig jól tartotta magát, de a kiállítás és a tizen­egyes mindent eldöntött. Az atomvárosiak továbbra is a 15. helyen állnak. NB II., NYUGATI CSOPORT, 19. FORDULÓ. MVM PAKS ll-PUSKÁS AKADÉMIA 0-2 (0-1). Paks, 100 néző. V: Kulcsár K. (Hofbauer, Makkosné). Paks: Csernyánsz- ki - Pap M., Berkó, Laták, Czinger - Sifter, Pintér N. (Kesztyűs, 67.), Lázok, Heffler N. (Blatt R, a szünetben) - Pap R. (Rab, 78.), Feil. Edző: Len­gyel Ferenc. Puskás Akadémia: Somodi B. - Margitics, Vaszics- ku, Papucsek, Fabio (Nagy Zs., 83.) - Tóth B., Polonkai, Luque (Gajdos, 73.) - Baracskai (Kle- inheisler, 54.), Zsolnai, Nagy D. Edző: Benczés Miklós. Gólszer­ző: Zsolnai a 34. és a 81. perc­ben. Kiállítva: Berkó (második sárga után) a 80. percben. LENGYEL FERENC: - Ma Sem vallottunk szégyent, de a kép­zettebb ellenfelünk megérde­melten nyert. benczés MIKLÓS: - Jelentősen megerősített Paksot sikerült jó játékkal legyőznünk. ■ R. G. Pap Roland, a Paksi SE támadója Vojvoda klasszisa döntötte el a Jászberény elleni mérkőzést kosárlabda Az ASE hátvédjének kötélből voltak az idegei, utolsó pillanatokban dobott triplájával nyertek a paksiak Az első tíz percben fej-fej mel­lett haladtak a csapatok. A kar­mesterét, Lorenzo Williamst nélkülöző hazai gárda a 15. perc környékén indította el­ső nagy rohamát, az addigi legnagyobb különbség állt az eredményjelzőn, nyolc pont­tal ment ekkor az Atomerőmű. Mindössze három perc telt el a második húsz percből amikor a Jászberény előbb kiegyenlí­tett , majd a vezetést is átvette. Markovics és Soós triplái után a 28. percben már tíz ponttal vezetett a Földi legénység. Kör- télyesi Gergely egymás utáni öt pontjával tízen belülre került az ASE a negyedik negyedre. Paprikás lett a hangulat a záró felvonásra. Az utolsó két perc­re összeszedte magát az ASE, és Vojvoda Dávid egyszemélyes hadjáratának köszönhetően so- kadjára visszajött a mérkőzés­be. Úgy tűnt, a Jászberény meg­lepi idegenben az Atomerőműt, csakhogy hiába volt a 81-75-ös vezetés... Tizenöt másodperccel a vége előtt hárompontos Jászberényi hátránynál Rakics hármasát val egyenlített a Jász-Nagykun Szolnok megyei gárda (86-86). Néhány másodperc még maradt egy paksi visszatámadásra és ki más, ha nem az extra napot ki fo­gó Vojvoda engedte el a mindent vagy semmit labdát. Bedobta! Megnyerve ezzel a piros-kékek­O Kovács Ákos (jobbról) és csapata, az Atomerőmű SE megküzdött a sikerért nek az utóbbi idők egyik legkao- tikusabb végjátékát! ATOMERŐMŰ SE-TOP COP SE­CURITY JÁSZBERÉNY 89-86 (17­18, 23-18, 18-28, 31-22). Paks, 1000 néző. V: Papp R, Frányó R, Jakab L. ASE: Kovács Á. 6/6, VOJVODA 28/6, Levy 14, Kámán 7/3, Tóth Á. 2. Csere: Idlet 6, KÖRTÉLYESI 20/12, Kerpel-Fronius 6/6, Eilings- feld. Edző: Schmidt Béla. Jász­berény: Horti 16, MARKOVICS 16/3, RAKICS 23/6, Drami- csanin 11/9, Soós 10/6. Csere: Mladenovics, Török 10. Szabó. Edző: Földi Sándor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. p: 5-9.12. p: 22-23.15. p: 34-26. 18. p: 37-34. 22. p: 43-40. 25. p: 50-54.30. p: 56-64.36. p: 74-78. 39. p: 81-81. kipontozódott: Dramicsa- nyin (34. p.), Körtélyesi (35. p.), Tóth Á. (37. p.), Török (40. p.). Schmidt BÉLA: - Lorenzo Wil­liams talpsérülés miatt hiány­zott, és játéka nélkül ugyan kiélezett küzdelemre számítot­tam, de nem ennyire. Az utolsó kosár döntött. földi Sándor: - Nem haszná­lok jelzőket a játékvezetőkre. Kérem a játékvezetői bizottsá­got, hogy nézze meg újra ezt a mérkőzést. Férfi kosárlabda NB I, közép­szakasz. Felsőház (1-6.), 3. for­duló: Kaposvári KK-Alba Fe­hérvár 81-89. ■ B. L. » t