Tolnai Népújság, 2013. március (24. évfolyam, 51-75. szám)

2013-03-16 / 63. szám

2013. MÁRCIUS 16., SZOMBAT SPORT 15 Csodát tett a beugró edző kosárlabda Schmidt Béla dirigálásával parádézott az Atomerőmű SE Lorenzo Williams (a labdával) tarthatatlan volt a szolnokiak számára: az Atomerőmű SE karmestere 34 pontot szerzett, és kilenc gólpasszt is kiosztott ban fogalmazva). Ezek voltak a legtöbbször elhangzó kritikák. Az ASE ennek ellenére máso­dik helyen zárta az alapsza­kasz-bajnokságot, azaz igazán nem volt ok a panaszra. Hogy mégsem volt minden rendben, arra a vezetés adta meg a vá­laszt, amely hétfőn menesztette Enrique Gutiérrez Garda veze­tőedzőt. A spanyol nem hagyott túl mély nyomokat Pakson, hiszen azon kívül, hogy a Magyar Kupában tavaly ezüstérmet nyert (ez idén ke­vés lenne az ASE-tól a két hét múlva esedékes hazai finálé­ban), a bajnokságban csak az ötödik helyre ért oda vele a Az első perctől kezdve kézben tartotta az ASE az összecsapást piros-kék egylet. A sikerekhez szokott Atomnál ez édeskevés. Lehet, hogy tényleg a spanyol edző volt a „kibontakozás” gátja - menesztésével' máris felszabadultabb lett a paksi együttes. Schmidt Béla pedig tényleg tud valamit. A paksiak úgy futottak neki az Olajnak, mintha nem is egy, az európai porondon, klasszis gárdák el­len készülő ellen­féllel, hanem egy alsóházi gárdával játszanának. Jól is kosaraztak a pak­siak, kér, hogy. alig ezren tekintették meg a meccset - ilyen csapat ellen korábban nem szokott foghíjas lenni a lelátó (ha így folytatják Lorenzo Williams parádés teljesítményt nyújtott Csak két pontot engedélyezett az első negyedben a Dombóvári KS FÉRFI KOSÁRLABDA NB II., NYU­GATI-CSOPORT. ALISCA TERRA FKSESZEKSZÁRD-PÁPAIKC 66-79 (18-21,23-14,9-27,16-17). Szekszárd, 80 néző. V.: Reisz, Domokos. Szekszárd: Baki 14, SIMON 13/3, Dorogi 2, MA­GYAR 10, KAVECZKI10. Cse­re: STERCZER 14/12, Villányi 3/3, Szentes, Eller, Császár. Edző: Murvai Árpád. Megilletődve kezdett a ha­zai együttes a tavaly még NB I/B-ben szereplő ellenfelével szemben, de Magyar és Ka- veczki eredményes játékával tartotta magát az FKSE. A második negyedben Sterczer zsinórban szerzett nyolc pontja szinte sokkolta a vendégeket - ismét átvette a vezetést a ven­déglátó. Jók voltak a cserék, eredményes volt a játék, csak a faultok gyűltek kicsit gyorsab­ban a kelleténél. A folytatásban idegessé vált mindkét alakulat játéka. Amikor a 25. percben a hazai csapat játékának fazont adó Magyar begyűjtötte ötödik személyi hibáját, összeesett a Szekszárd. A Marley négy­perces gólcsendjét kihasznál­va 12 pontra nőtt a pápaiak előnye. Ráadásul Dorogi és Császár is kivált a csapatból sérülés miatt. A záró tíz perc elején egy újabb 8-0-s pápai roham eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az első tíz perc döntött DOMBÓVÁRI KS-TATAI SE 75-53 (24-2,18-16,18-23,15-12). Dombóvár. V.: Bálind, Sági. Dombóvár: Németh P. 7, Banai 10, Hoffmann 5, Szili 6, König, Tóth K. 3, Kollár 19, Várallyay 13, Szőke 3, Pölöske 9. Edző: Németh József. Az első húsz percben remekül játszott a házigazda együttes. A harmadik negyedben leblok­koltak Sziliék, a nyolcperces DKS-rövidzárlatot kihasználva felzárkózott a Komárom-Esz- tergom megyei gárda. A végjá­tékban azonban ismét riválisa fölé kerekedett a Dombóvár. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Sop­roni Tigrisek 28, 2. Pápai KC 25, 3. Oroszlányi SE 24,4. Zalaegerszegi KK 22, 5. Siófoki Kosársuli 22, ...9. Dombóvári KS 19,10. Alisca Terra FKSE Szekszárd 18 ponttal. ■ B. L. Az idény egyik legjobb játékával rukkolt elő az Atomerőmű SE férfikosár- csapata a Szolnoki Olaj KK ellen. Lorenzo Williams pa­rádézott. Rónai Gábor Schmidt Béla tud valamit. Az Atomerőmű SE másodedzője nem először lépett elő meg­bízott edzővé, s nem először vezette győzelemre az edzőt cserélő paksi kosárcsapatot. Szerdán szerepvállalása egyik legemlékezetesebb győzelmét ünnepelhette az ASE, amely remek játékkal - egy rövid időszaktól eltekintve végig ve­zetve győzte le a Szolnoki Olaj KK együttesét. Pedig sok jó­ra nem számítottak a meccs előtt megkérdezett drukkerek, akik a Körmend elleni alap­szakaszbeli és a Kaposvártól elszenvedett középszakasz-beli vereség után már-már temetni kezdték az együttest. Steven Idlet „vékony” a palánkok alatt, Jonathan Levy nem a legjobb választás, a magyar mag pedig Vojvoda Dávid kivételével el van kényelmesedve (finomab­FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉP­SZAKASZ, 2. FORDULÓ. ATOMERŐ­MŰ SE-SZOLNOKI OLAJ KK 90-74 (24-24,26-16,18-17,22-17). Paks, 800 néző. Vezette: Pállá, Benczúr, Szabó G. ASE: L. WIL­LIAMS 34/6, LEVY 12, VOJVO- DA 21/6, Kómán 2, TÓTHÁ. 14. Csere: Körtélyesi 2, Idlet 2, Kovács Á. 3, Eilingsfeld, Ker­pel-Fronius. Szolnok: Simon B. 7/3, Horváth Á. 8/6, SEHOVICS 20/15, Kalve 1, BÁDER 18. Cse­re: Németh I. 3, Gay 6/6, Fodor M., Szabó M. 4, Bell 7. KIPONTOZÓDOTT: Németh I. a 36., Kalve a 38. percben. az ASE legközelebb március 23- án a Jászberény együttesét fo­gadja (kezdés: 18 óra). Williamsék, akkor hamarosan egy gombostűt sem lehet majd leejteni az arénában a bajnoki találkozókon). A kezdeti lendü­let ráadásul ezúttal nem is tört meg, a Szolnok csak egy rövid időszakra tudta átvenni a veze­tést, de aztán ismét a paksiak percei következtek, egészen az utolsó dudaszóig. Lorenzo Williams parádésan játszott, 34 pontja mellé kiosztott 9 gól­passzt, és 10 kiharcolt fault is bekerült a neve mellé a statisz­tikai lapra (47-es VAL-indexet ért el). Mellette szokásához hí­ven Vojvoda Dávid is parádé­zott, de Tóth Ádám is kitett ma­gáért, Idlet pedig 10 lepattanó­val jelezte: lehet rá számítani. „Természetesen nagyon örü­lök a győzelemnek, de főleg an­nak, hogy a játékosok elhitték, amit sulykoltam nekik, hogy ha csapatként, egymásért játsz- szanak, és akkor lehet esély a sikerre. Garcia Gutiérrez tá­vozása óta eltelt idő rövidsége miatt nyilván nem nagyon tud­tam belenyúlni a játékba, de hi­szem, hogy az apróbb változta­tások, főleg védekezésben, köz­rejátszottak a győzelemben” - nyilatkozta Schmidt Béla. Ilyen egyszerű lenne? Rajt az Fl-ben: Ausztráliában vasárnap indul a 2013-as szezon Sebastian Vettel: jöhet a negyedik! HÁROM ÉS FÉL HÓNAP SZÜnet után a hétvégén újraindul a Forma-1, jön az Ausztrál Nagy­díj. A 64. bajnoki idény egy kicsit talán szegényesebb a tavalyinál, hiszen 20 helyett csak 19 futamból áll majd, ugyanis a valenciai Európa Nagydíj kikerült a naptárból, a New Jersey-ben nem tudtak felkészülni az idei évre, pót­futamot pedig nem sikerült be­iktatni. Ä menetrend egy kicsit hézagosabb lesz, az első, tenge­rentúli szakaszt záró Bahreini Nagydíj és az első európai fu­tam, a Spanyol Nagydíj között három hét telik el, és ugyan­ekkora lesz a szünet júniusban a Kanadai és a Brit Nagydíj, júliusban pedig a Német és a Magyar nagydíj között is. Au­gusztusban újra négy hétig tart majd a vakáció. Távozott Schumacher, és Bru­no Sennát, Heikki Kovalainent, Vitalij Petrovot, valamint Timo Glockot sem tartották meg. Idén öt újonc, Esteban Gutier­rez (Sauber), Valtteri Bottas (Williams), Giedo van der Gar­de (Caterham), Max Chilton és Jules Bianchi (mindketten Marussia) mutatkozik be. A sorozatban három megszerzett címével automatikusan Sebas­tian Vettel számít a favoritnak, de Fernando Alonso biztosan vissza akar vágni a tavályi vereségért, a két csapattárs, Mark Webber és Felipe Mássá pedig ki akar majd lépni az árnyékból. A McLarennél Jen- són Button immár első számú versenyzőként domboríthat, a Lotusnál már tavaly is remek­lő Kimi Räikkönen pedig még erősebb formát ígér. Hamilton és Rosberg? Ők maguk sem tudják, de remélnek. ■ B. L. Az Eb-válogatón értek el sikereket a paksi fiatalok remekül szerepeltek a Paksi SE tehetséges fiatal ökölvívói a Budapesten megrendezett Énekes István-emlékverse- nyen. Horváth Patrik a 49 kilo­grammosok súlycsoportjában az első, míg Benkő Norbert a 81 kilogrammosok között a harmadik helyen végzett a fő­városi megmérettetésen. Az atomvárosi egyesület remény­ségei népes mezőnyben, 58 egyesület 118 sportolója között állták meg a helyüket. Kajtár László, Feil Ádám és Szakály Sándor tanítványai sikerének értékét tovább növeli, hogy a verseny egyben válogató is volt az augusztusi ifi Európa-baj- nokságra. ■ H. E. Tíz szekszárdi tripla a Vasas gyűrűjében kosárlabda Győzelemmel zárta a középszakaszt, és a 7. helyért játszhat a KSC Az utóbbi időszak formáját te­kintve nem volt borítékolható az Atomerőmű-KSC Szekszárd győ­zelme a Vasas ellen, de Zeléék feltámadásának és a fővárosiak hiányos keretének köszönhetően mégis nagyon sima lett a meccs. A piros-kékek 5 percig tudták tartani a Szvitlicáék által diktált ritmust, aztán állva hagyta ellen­felét a KSC. A második félidőben csak az időnként jól működő zó­navédekezésének köszönhetően nem szaladt bele egy óriási po­fonba a vendég együttes. Ugyan­akkor helyenként felszabadult örömjátékot láthatott a közönség a hazai csapattól, melynek mind a 11 pályára lépő tagja pontokkal járult hozzá a sikerhez. Szvltlica és Mansaré párharca Bálinték a folytatásban a 7. helyért játszhatnak. A play-off első körében éppen a 10. helyen végzett Vasas lesz az ellenfél. A párharc 2 győzelemig tart, és a KSC-nél a pályaelőny, azaz Szek- szárdon lesz az első összecsapás, de még nem dőlt el, hogy mikor. NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉP­SZAKASZ, AZ 5-10. HELYÉRT, 10. FORDULÓ: ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD-MKB-EUROLEASING VASAS 89-56 (27-15, 26-11, 20­14, 16-16). Szekszárd, 200 né­ző. V: Király, Radnóti, Lövész. szekszárd: Studer Zs. 2, Szep- si 6, Bálint 2, SZVITLICA 12/3, ZELE 22/3. Csere: Scsekics 8/6, THEODOREÁN 9/3, HAJDÚ 11/9, Pap R. 8, Tamis 6/6, Rog­lics 3. Edző: Magyar Gergely. vasas: Mányoky 6, Koch 4, Baj- nóczi 8, MANSARÉ 19, BARNAI 7. Csere: Katona 4, Hegedűs 2, Fejes 6. Edző: Diósadi Deák Éva AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 5-8.7. p.: 18-13.13. p.: 34- 15. 27. p.: 71-36. 34. p.: 77-48. MAGYAR GERGELY: - HOSSZÚ idő után újra elkezdtünk ko­sárlabdázni. Védekezésben és támadásban is azt nyújtottuk, amit szerettem volna. Régen mondtam már: büszke vagyok a lányokra. DIÓSADI DEÁK ÉVA: - Sajnos a betegségek miatt tovább szű­kült a rotációnk, de a második félidőben elfogadhatót tudtunk nyújtani. ■ F. V. Huszonnyolc csapat vesz részt a Dám Kupán A tamási KC ifjúsági szakosz­tálya hétvégén negyedik al­kalommal rendezi meg a Dám Kupa leány utánpótlás kézilab­da tornát. A kupa mérkőzései pénteken kezdődtek, és vasár­nap délután 16 óráig tartanak. Öt korosztályban huszonnyolc csapat lép pályára. A meg­mérettetés összecsapásait két helyszínen bonyolítják le: a Vályi sportcsarnok mellett a Béri Balogh Ádám gimnázium csarnokában is rendeznek ta­lálkozókat. Tolna megyéből a házigazda együttes mellett a Szekszárdi Fekete Gólyák KC és a Kocsola indítja korosztá­lyos csapatait a felkészülési tornán. ■ B. L.