Tolnai Népújság, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-26 / 276. szám

GERA ZOLTÁN Gera Zoltán bombagólt lőtt a Sunderland ellen 2012. NOVEMBER 26., HÉTFŐ Gera Zoltán 22 méterről szerzett bombagólja is kellett ahhoz, hogy a West Bromwich Albion 4-2-es győzelmet ünnepelhessen a Sunderland otthonában, az angol labdarú­gó-bajnokság hétvégi fordulójában. Gera idénybeli harmadik találatát ünnepelhette. Beleiért a kihagyott 11-es labdarúgás A Paks jól kontrázva győzte le a gyengén játszó pécsieket Kulcsár Dávid (fehérben) gólt szerzett az újmecsekaljai arénában, az MVM Paks pedig mindhárom pontot elhozta a baranyai megyeszékhelyről HÍRSÁV Két magyar érem női 400 meter vegyesen úszás Hosszú Katinka a második, míg Jakabos Zsu­zsanna a harmadik helyen végzett a 400 méteres női vegyes úszás vasárnap délutáni döntőjében a fran­ciaországi Chartres-ban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. A győ­zelmet a brit Hannah Miley Európa-rekorddal (4:23.47) szerezte meg. Másodikként jutott tovább a ZF-Eger vízilabda Csoportmásodik­ként jutott a BEK legjobb nyolc csapata közé a ZF-Eger női csapata. A továbbjutását már pénteken bebiztosító magyar bajnok a nizzai se­lejtező záró napján 13-10-re legyőzte a holland Nijverdal gárdáját, így négy sikerrel és egy vereséggel biztosan a csoportja 2. helyén végez. A negyeddöntőket jövő már­ciusban rendezik. Meló vészkapusként hárított tizenegyest labdarúgás A török élvonal­beli 13. fordulójában a Ga- latasaray idegenben 1-0-ra nyert az Elazigspor ellen. A találkozó 89. percben piros lapot kapott a Galata kapu­sa, Fernando Muslera, így a Juventus korábbi játékosa, Felipe Meló állt a kapuba, és kivédte Goksu Türkdogan tizenegyesét, hozzásegítve csapatát a három ponthoz. Felipe Meló védése győzelmet ért Magabiztos játékkal nyert Pécsen az MVM Paks csa­pata az OTP Bank Liga első tavaszi fordulójának mérkő­zésén. Az atomosok vissza­vágtak a baranyaiaknak az őszi, hazai vereségért. Rónai Gábor Szegény embert az ág is húzza - tartja a közmondás. A pak­siakra többszörösen is igaz volt mindez a mecsekaljaiak elleni összecsapás előtt. Tomiszlav Szivics több kulcsjátékosát is kénytelen volt nélkülözni Pé­csett, nélkülük pedig nem sok jót ígért a piros-feketék elleni fellépés. A védelem oszlopa, Éger László ötödik sárga lap­ja miatt hiányzott, Bori Gábor keresztszalag-szakadást szen­vedett (a középpályás Kiss Ta­más és Zsók József után már a harmadik játékos, akivel meg­történt a baj), Sipeki István, Sif­ter Tamás és Lázok János pedig húzódás miatt maradt ki. Sza­bó János, aki hetek óta kitűnő teljesítményt nyújt a védelem tengelyében, illetve annak bal­oldalán, és akit a hazai sport­napilap a legjobb balhátvédnek választott az őszi osztályzatok alapján, a meccs előtt azt mond­ta, győzni mennek Pécsre, mert mielőbb szeretnének elindulni felfelé. Nem is ijedt meg a Paks, s bár a PMFC volt fölényben, ha labdát szereztek a vendé­gek, gyorsan megiramodtak, nem egyszer veszélyeztetve a hazai kaput. A félidő második felében meg is szerezték a veze­tést az atomosok: Éppel Márton lefordult védőjéről, és ballal a kapu bal oldalába bombázott. Aztán néhány perc múlva meg is duplázták az előnyt a vendé­gek: egy korszerű, gyors ellen- támadás végén Kulcsár Dávid vette be a kaput. A Pécset mint­ha megütötte volna az újabb bekapott gól, érezni lehetett, hogy ezt a meccset nem tudja elbukni a Paks. Nem is bukta el, mert a rendkívül nagy lel­kesedéssel játszó Éppel a szü­net után is betalált - mindent eldöntve ezzel. Ezen az estén még az is belefért, hogy újabb tizenegyest hagyjon ki a Paks: amíg a Kaposvár ellen Vayer Gábor, a Kecskemét ellen Si­mon Attila, addig most Heffler Tibor hibázott, gyatrán az égbe lőtt a büntetőpontról. A Pécs a végén Bajzát Péter révén még szépített, de ez nem osztott, nem szorzott, a Paks megérde­melten nyert, revansot véve a I Az OTP Bank Liga állása 1. Győri ETO 16 11 4 1 34-14 37 2. MTK 16 8 5 3 25-17 29 3. Debrecen 16 8 1 7 22-17 25 4. Videoton 15 7 4 4 20-13 25 5. Bp. Honvéd 161 7 4 5 26-26 25 6. Kaposvár 16 6 5 5 16-18 23 7. Ferencváros 16 5 7 4 23-21 22 8. Haladás 16 5 5 6 21-17 20 9. Újpest 15 5 fj 5j 23-20 ‘20 10. Kecskemét 16 5 5 6 20-23 20 11. Diósgyőr 15 5 5 5 13-17 20 12. MVM Paks 16 4 8 4 22-19 20 13. Pécsi MFC 16 4 m 5 15-18 19 14. Pápa 15 4 5 6 15-23 17 15. Egei 16 2 5 9 12-26 11 16. Siófok 16 1 3 12 11-33 3 pécsiek Pakson aratott 3-2-es győzelméért. „Sérülések és eltiltások miatt hét alapemberünk hiányzott, ám azok, akik pályára léptek, a száz százaléknál is többet nyújtottak, amiért csak gratu­lálni tudok nekik” - nyilatkoz­ta Tomiszlav Szivics, a paksiak szakvezetője. OTP BANK LIGA, 16. FORDULÓ. PMFC-MATIAS-MVM PAKS 1-3 (0-2). Pécs, 3000 néző. V: Veizer R. Pécs: Dibusz - Fodor, Lantos, Krejcí, Zeljkovics - Okoronkwo (Demjén, 32.), Akassou (Nagy 0., a szünetben), Grumics, Uzo- ma, Wittrédi (Szatmári L., 57.) - Bajzát. Vezetőedző: Supka At­tila. Paks: Csernyánszki - Heff­ler T., Fiola, Szabó J., Csehi - Kulcsár D., Báló - Bartha, Tök­öli (Simon A., 72.), Heffler N. (Vayer, 87.) - Éppel (Mészáros I., 78.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Gól: Bajzát a 90., illetve Éppel a 34. és a 69., Kulcsár D. a 38. percben. Kiállítva: Demjén a 89. percben. Vereséggel zárta az őszt, és utolsó előtti helyen telel az NB ll.-es Paks vereséggel zárta az NB Il-es bajnokság őszi idényének küz­delmeit az MVM Paks máso­dik számú együttese. Lengyel Ferenc gárdája 15 meccsen szerzett 10 pontjával a 7 pon­tos Baját megelőzve az utolsó előtti helyen telel. A listavezető a Puskás Akadémia (39 pont). NB II, NYUGATI CSOPORT, 15. FOR­DULÓ. ZTE FC-MVM PAKS II 2-0 (l-O). Zalaegerszeg, 900 néző. V: Pintér (Király, Mohos). ZTZE FC: Jahic - Kocsárdi, Nánási, Kovács G., Hajdú - Máté (Baba- ti, 74.), Kocsis - Tóth P., Grbic (Horváth L.,79), Frizoni (Ja- sarevic, 85.) - Pavicevic. Meg­bízott edző: Lendvai Miklós. Paks II: Csoknyai - Berkó, Sza- lontai, Féhr D., Blatt (Horváth M., 84.) - Galambos, Laták, Budai (Czinger, 44.), Pintér (Kesztyűs, 29.) - Cziráki, Feil. Vezetőedző: Lengyel Ferenc. Gól: Frizoni a 24., D. Pavicse- vics a 90. percben. LENDVAI MIKLÓS: - Nehéz mér­kőzésen vagyunk túl, bár na­gyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk, csakhogy hiányoltam a tüzet a csapatból. LENGYEL FERENC: - Csapatom minden játékosának gratulálok az őszi teljesítményéhez, s ha kaptunk volna minőségi támo­gatást is, még szebb lett volna az idényünk. ■ T. N. Cziráki Attiláék alulmaradtak Női kéziseink győzelemmel hangoltak a szerbiai Eb-re Húsz perc kiváló játék elégnek bizonyult kézilabda A második félidőt csak egy góllal nyerte a Szentendre ellen az FGKC A magyar női kézilabda-vá­logatott nyerte a decemberi, szerbiai Európa-bajnokságot felvezető hagyományos Turcsin Kupát Kijevben, miután a va­sárnapi döntőben fölényes győ­zelmet aratott a holland együt­tes felett. A mieink mindhárom mérkőzésüket megnyerték: a csoportban előbb Ukrajnát (33-25), majd Macedóniát (33- 28) múlták felül. A találkozót eredetileg 13 órakor rendezték volna, de az ellenfél csak a kora délelőtti időpontban (9.30) tud­ta vállalni a találkozót. Jövő héten már várhatóan a fehérvári Triscsuk Krisztina és Cifra Anita (FTC) is csatlakozik a nemzeti csapathoz. November 30-án a brazilok elleni zárt ka­pus algyői találkozó után lesz kerethirdetés. A válogatott de­cember 3-án buszozik Újvidék­re, és 4-én este a horvátokkal vívja első Eb-találkozóját. Ez­után 5-én a németek, 7-én pedig a spanyolok ellen lép pályára a Kari Erik Böhn szövetségi kapi­tány csapata. A kvartettből az el­ső három helyezett jut az ugyan­csak újvidéki középdöntőbe. EREDMÉNYEK. Döntő: Ma- gyarország-Hollandia 29-22 (17-10). A magyar csapat leg­jobb gólszerzői: Görbicz 6, Kli- vinyi 3, Rédei-Soós 3, Tömöri 3. Az 5. helyért: Csehország-Ma- cedónia 32-22. A 3. helyért: Oroszország-Ukrajna 23-18. ■ Az NB I/B-s női bajnokságban a Szekszárdi FGKC sima győ­zelmet aratott a tabella alsóhá­zában álló Szentendre ellen. SZEKSZÁRDI FEKETE GÓLYÁK KC-SZENTENDREI NKE 35-18 (24-8). Szekszárd, 250 néző. V.: Pörögi, Tóbiás. Szekszárd: MÉSZÁROS M.- NÉMET 4, Far­kas A. 6, Péterbencze 1, Gulya 2, VASAS 10, Reisch 1. Csere: Schell (kapus), Weigel 5 (3), Horváth Sz. 2, Bálint 3, Gál 1, Palkó, Zhorela. Edző: Tabajdi Ferenc. HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 2/1. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. -. Az első 12 perc tapogatózó játéka (5-3) után parádés szűk húsz percet produkált a hazai A Fekete Gólyák KC jobbatlövoje, Farkas Anita hat goiig jutott a találkozón gárda, amely 19-5-re nyerte ezt a szakaszt. A szünet nem tett jót Vasaséknak, a második játékrész első tíz percét a ven­dégek nyerték 7-3-ra. Gulyáék koncentrációja lanyhult, sok hi­bával játszva csak az első félidei különbséget tudta visszaállíta­ni az FGKC. A Pilisvörösvárnak és a Szekszárdnak 18 pontja van, a Budaörs 16 egységgel áll a Nyugati csoport élmezőnyé­ben. A szekszárdi csapat de­cember 1-jén a Győri Audi ETO KC II. otthonában lép pályára. TABAJDI FERENC: - Ismét Volt egy kiváló húsz percünk, de szeretném ha hosszabb ideig tudnánk koncentrálni egy mér­kőzésen. ■ ♦