Tolnai Népújság, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-19 / 270. szám

2012. NOVEMBER 19., HÉTFŐ SPORT 15 HÍRSÁV Kagava, Nagatomo, vagy Schwarzer nyer labdarúgás Az Ázsiai Labdarúgó-szövetség (AFC) nyilvánosságra hozta há­rom fősre szűkített listáját, akik közül kikerül az év legjobb nem Ázsiában sze­replő labdarúgója. A jelöltek között van a manchesteri Kagava Sindzsi, az interes Nagatomo Jutó és az auszt­rál Mark Schwarzer (Auszt­rália legjobbjait is az ázsiai szövetség díjazza). Kassai Lisszabonban vezet BL-mérkőzést labdarúgás Kassai Viktor, az elsőszámú magyar játék­vezető, a harmadik meccsét vezetheti a Bajnokok Ligá­jában (2012-2013), ezúttal a Benfica-Celtic találkozóra küldte őt az Európai Labda­rúgó-szövetség (UEFA). A 37 éves magyar játékve­zető munkáját ezúttal Ring György és Kispál Róbert se­gíti az oldalvonal mellől. Simon Attila (középen) hős lehetett volna, ha berúgja a tizenegyest, mert akkor minden bizonnyal mindhárom pontot megszerezték volna az atomosok Az utolsó percben csúszott ki a győzelem a Paks kezéből Kecskeméten. Két tizenegyes is kimaradt, egy a hazai, egy a vendégoldalon. TN-összefoglaló Tomiszlav Szivics nem vic­céit a meccs előtt, amikor azt nyilatkozta, hogy több helyen is változni fog a Paks kezdő­csapata a legutóbbi, Kaposvár elleni összecsapáshoz képest. Nos, Kecskeméten a kezdősíp­szó pillanatában nem volt ott a pályán az atomvárosiak sorai­ban Sifter Tamás, Lázok János és Vayer Gábor - azt azonban nem lehetett tudni, hogy tak­tikai okokból maradtak-e ki, vagy azért, mert a szakvezető nem volt elégedett a somogyi­ak ellen mutatott játékukkal. A vajdasági szakvezető az alföl­di városban érte el legnagyobb sikereit az NB I-ben (2011-ben Magyar Kupát nyert a Vidi el­len), nem csoda, hogy a szokott­nál nagyobbat dobbant a szíve, amikor helyet foglalta a kispa- don. Hát még akkor mekkorát dobbant, amikor a 12. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám Francis Litsingi gyatrán a kapu fölé bombázott. Jól kez­dett a Kecskemét, a Paks nem találta a ritmust. Aztán a ki­hagyott tizenegyes fordulatot hozott, egyre bátrabbak lettek Tököliék, és meg is szerezték a vezetést. Az más kérdés, hogy sok közük nem volt a gólhoz, Kulcsár Dávid baloldali beadá­sa után Vaskó Tamás, nemes egyszerűséggel a saját kapu­jába pörgette a labdát. A kecs­kemétieket megfogta a gól, a folytatásban kevésbé voltak veszélyesek, igaz a Paks sem „szaggatta az istrángot”. Hely­zet kevés volt, annál többet szabálytalankodtak viszont a csapatok. A fordulás után ve­szélyesebb lett a Paks - első­sorban annak köszönhetően, hogy Szivics mester becserélte Lázok Jánost. A középpályás olyannyira lendületet hozott, hogy nem sokkal beállása után kiharcolt egy tizenegyest. Más kérdés, hogy Simon Atti­la ugyanolyan gyatrán rúgta, mint Francis Litsingi, Borszéki Csabának nem okozott gondot a hárítás. A paksiak a Kapos­vár ellen is kihagytak egy ti­zenegyest, Vayer Gábor akkor hasonlóan rosszul végezte el, mint tette azt most Simon. Ha gól, minden bizonnyal eldőlt volna minden, de így még ma­radtak izgalmak a végére. Sőt, az utolsó percben kiderült: vég­zetes hiba volt elrontani a li­est. A KTE igencsak megnyom­ta a hajrát, és Pékár László az utolsó percben szabadrúgásból be is vette a Paks kapuját’, Cser- nyánszki Norbert csak beleütni tudott a lövésbe. A fiatal közép­pályás néhány perccel koráb­ban szintén közel volt a gólhoz ‘ szabadrúgás után, de a paksiak kapusa akkor még nagy bra­vúrral védett. Az atomvárosiak a bajnokságban immáron a nyolcadik döntetlenjüket ját­szották - így nem lesz könnyű elmodzulni az alsóimból. Jövő I Az OTP Bank Liga állása 1 Győri ETO 15 10 4 1 32-14 34 2. MTK 15 8 4 3 25-17 28 3. Debrecen 15 8 1 6 22-15 ,25 4. Videoton 15 7 4 4 20-13 25 5. Bp. Honvéd 14 6 3 5 23-21 21 6. Ferencváros 14 5 6 3 21-18 21 7. Újpest 15 5] 5 A 23-20 20 8. Diósgyőr 15 5 5 5 13-17 20 9. Kecskemét " 15 5 4 6 18-19 19 10. Kaposvát 14 5 A 5 15-18 19 11 Pécsi MFC 15 4 7 4 14-15 19 12. Pápa 15 4 5 6 15-23 17 13. MVM Paks 15 3 8 4 19-18 17 14. Haladás 14 4 4 6 18-15 16 15. Eger 15 2 5 8 11-24 11 16. Siófok 15 1 3 11 11-31 3 szombaton a Pécsi MFC vendé­ge lesznek az atomosok. „Nagyon csalódott vagyok! Legfőképpen azért, mert nem nyertünk, ráadásul a kilencve­nedik percben kaptuk a gólt. És természetesen bosszant a kihagyott tizenegyesünk is - nem akkor kell berúgni, ami­kor nincs tét... - dühöngött a, mérkőzés után Tomiszlav Szi­vics. - A meccs képét elnézve reálisnak tartom, de azok után, hogy a kezünkben volt a három pont, dühítő, hogy kénytelenek vagyunk beérni egy ponttal. Emlékeztető. OTP Bank Li­ga, 15. forduló. KTE Ereco- MVM Paks 1-1 (0-1). Kecske­mét, 2500 néző. V.: Németh Á. Kecskemét: Borszéki - Koszó, Vaskó, Póti, Forró - Patvaros (Pékár, 65.), Ramos, Szavics - Litsingi (Salami, 74.), Tarabai, Burgos (Dosso, 82.). Vezető­edző: Horváth Ferenc. Paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Szabó J., Csehi T. - Bori (Lázok, 61.), Sipeki (Bartha, 67.), Fiola, Kulcsár D. - Simon A., Tököli (Heffler N., 79.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. Gól: Pékár a 90., illetve Vaskó (öngól) a 16. percben. Ismét El Shaarawy volt a Milan megmentője a napoli és a Milan 2-2-es döntetlent játszott egymás­sal az olasz labdarúgó-baj­nokság 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén Nápolyban. A hazaiak Gök- han Inler és Lorenzo Insigne gólja után 2-0-ra is vezet­tek már, ám jött Stephan El Shaarawy, aki ismét a lilánóiak megmentője volt, 4ip»s két góljával pontot csent csapatának. A listavezető Juventus nem bírt hazai pá­lyán a Lazioval - gólnélküli döntetlent hozott a csata. El Shaarawy (jobbra) duplázott Megszenvedtek a bataszékiek, meglepő kakasdi siker Kisdorogon ELMARADT MÉRKŐZÉSEK, 1. FOR­DULÓ. DUNAFÖLDVÁR FC-BÁTA- SZÉK 0-1 (O-l). Dunaföldvár, 80 néző. V.: Kövesdi R. Dunaföld­vár: Nagy G. - Princz Z., Béres, Fancsali, Jankovics - Benedik- ti (Szalai Sz.), Szigeti (Nyári), Princz G., Schulteisz A. - Schulteisz N., Keresztes. Edző: Holler Ferenc. Bátaszék: Füge- di - Samu P., Horváth L., Calka N., Lieszkovszky - Kovács J. (Horváth Á.), Földvári, Gábor G., Mészáros T. - Botos, Sárkö­zi Gy. (Diriczi). Edző: Dienes Pál. Keserves vendéggyőzelem. Gól: Horváth L. Jók: Princz Z., Schulteisz A., Keresztes, illetve Horváth L., Calka N., Samu P., Lieszkovszky. Ifi: 0-3 (a báta- széki ificsapat ezzel a győze­lemmel őszi bajnok lett). 2. FORDULÓ: KISDOROG-KA- KASD1-3 (0-2). Kisdorog, 150 néző. V.: Farkas F. Kisdorog: Preiszig (Csöglei G.) - Miszler V., Brunner, Bognár I. (Máthé), Miklós K. (Klein E.) - Páli (Né­meth Sz.), Nagy L., Bordi, Bog­nár F. (Farkas M.) - Horváth P, Horváth G. Technikai igazgató: Bőhm János. Kakasd: Szabó M. - Tóth L., Hosnyánszki Zs., Kiss Cs., Palkó A. - Taba (Hüc­ker), Kvanduk E., Sebestyén M. (Palkó Á.), Bozsó - Szabján F. (Sebestyén P), Miklós L. (Jakab K. ). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Megérdemelt a vendégek győzelme. Gól: Horváth G., il­letve Szabján F., Bozsó, Miklós L. Jók: Preiszig, illetve Bozsó, Hosnyánszki Zs., Tóth L., Taba, Miklós L. Ifi: 4-0. A góllövőlista állása, fel­nőttek, 14 gólos: Baranyai Dá­vid (Tamási), 13 gólos: Simon József (Tevel), György Attila (Majos), 12 gólos: Krepsz Krisz­tián (Dunaszentgyörgy), Ko­vács László (Dunaszentgyörgy). Ifjúságiak, 24 gólos: Péter János (Bátaszék), 17 gólos: Farkas Dó- minik (Kisdorog). ■ | A megyei 1. osztályú bajnokság állása | 1. Tevel 13 10 2 1 47-19 32 2. Majos 13 9 ' 3 1 47-11 30 3. Szedres 13 8 4 ~ 1 40-15 28 4. Bétaszék 13 8 3 2 39-17 27 5. Ciké 13 7 3 3 27-25 24 6. Fadd 13 6 2 5 28-29 20 7 Dunaszentgyörgy 13 6 1 6 37-35 19 8. Kolesd 13 5 2 6 32-30 17 9. Öcsény 13 5 1 aw 17-31 IS 10. Kakasd 13 4 2 7 25-34 14 11. Kisdorog 13' 4. 2 7 2341 14 12. Tamási 13 3 0 10 2544 9' 13. Nagymányok 13 2 0~ 11 21-52 6 14. Dunaföldvár 13 1 1 11 ~ 8-33 4 Azok a fránya tizenegyesek labdarúgás Sokba került a paksiaknak az újabb elhibázott büntető Óriási bravúr: Geráék megverték a Chelsea-t Folytatta remek sorozatát Gera Zoltán csapata: a West Brom­wich Albion 2-1-re legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának szom­bati játéknapján, és feljött a ne­gyedik helyre. A magyar válo­gatott középpályása kezdőként lépett pályára, és a 69. percig ott volt a BL-győztes „Kékeket” legyőző WBA soraiban. Nem volt jó hétvégéje a Manchester Unitednek sem, a vörösök 1-0- ra kikaptak a Norwich otthoná­ban. A nap rangadóját az Arse­nal és a Tottenham vívta Lon­donban: a fordulatos, izgalmas meccset 5-2-re nyerék meg az „Ágyúsok”, lemásolva az előző idényt, amikor ugyancsak 5-2- es győzelemnek örülhettek. Az éllovas Manchester City-nek nem okozott gondot az Aston Villa legyőzése. eredmények: Manchester City-Aston Villa 5-0 (D. Silva 43., Agüero 54., 67. - az elsőt 11-esből, Tévéz 65., 74. - az el­sőt 11-esből). West Bromwich Albion-Chelsea 2-1 (Long 10., Odemwingie 51., ill. E. Hazard 39.). Arsenal-Tottenham 5-2 (Mertesacker 24., Podolski 42., Giroud 45., Cazorla 60., Walcott 91., ill. Adebayor 10., Bale 71.). az élmezőny: 1. Manchester City 28, 2. Manchester United 27,3. Chelsea 24,4. West Brom­wich Albion 23 ponttal. ■ Négy büntető, három piros lap Pápán labdarúgás A Lombard hosszabbításban értékesített 11-essel mentett pontot A listavezető, őszi bajnok Győr 2-1-re nyert az újonc Eger együttese ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójá­ban. A címvédő Debrecen két­gólos vereséget szenvedett az MTK-tól, ezzel a fővárosiak a hajdúságiakat megelőzve fel­jöttek a második helyre. Kon­dás Elemér alakulata sorozat­ban negyedik meccsén kapott ki. eredmények, lombard pápa TERMÁL FC-DIÓSGYŐRI VTK 2-2 (0­2). Pápa, 1500 néző. V: Iványi. Gól: Marie (61., 92., mindkettőt 11-esből), illetve Tisza (25., 30., mindkettőt 11-esből). Kiállítva: Nagy T. (DVTK, 55.), Gosztonyi (DVTK, 67.), Hanek (DVTK, 91.). £ C Vukmir (balról), Zsidai és Rezes harcol a Debrecen-MTK összecsapáson ÚJPEST FC-FGSZ SIÓFOK 4-2 (1-2). Szusza Ferenc Stadion, 2800 néző. V: Kassai. Gól: Mo- raes (27.), Kabát (65., 91.), Che- ma Antón (83.), illetve Melczer (20., 36.). GYŐRI ETO FC-EGRI FC 2-1 (2-1). Győr, 3000 néző. V: Oláh. Gól: Kamber (12.), Koltai (15.), illet­ve Németh N. (32.). DVSC-TEVA- MTK BUDAPEST 0-2 (O-l). Debrecen, 6000 néző. V: Vad II. Gól: Kanta J. (9.), Korhűt (77., öngól). PMFC-MATIAS-VIDEOTON FC 0-0. Pécs, 4000 néző. V: An- dó-Szabó. A Kaposvár-Ferencváros és Bp. Honvéd-Haladás meccsek lapzárta után értek véget. ■